Gog z Magog - co to takiego lub kto to ?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Gog z Magog - co to takiego lub kto to ?

Post autor: BoaDusiciel »

Dziękuję moderatorowi za zamknięcie poprzedniego mojego tematu.
Faktycznie nie było sensu tego ciągnąć.
Napisałem już wszystko, co miałem napisać :-)

Zajmijmy się zatem Gogiem z Magog.
Cytaty pochodzą z tej strony:
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... g-z-magog/
Cytat 1:
Przez lata w naszych publikacjach wyjaśniano, że Gog z Magog to imię nadane Szatanowi Diabłu po wyrzuceniu go z nieba.
Cytat 2:
Gdy się porówna wszystkie te biblijne wzmianki o ostatecznym ataku na lud Boży, staje się jasne, że określenie Gog z Magog odnosi się nie do Szatana, ale do koalicji narodów.

Czy można uznać, że aktualna wykładnia jest docelowa, czy lepiej jeszcze poczekać ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Znowy ban, a szkoda.
Czy pisanie prawdy posługując się dokumentami samych ŚJ rzeczywiście jest nagonką na nich?
Przecież ucza bzdur i co złego jest w tym, że ktoś odważa się to wytykać?
Bobo twierdzi, że wyłącznie o Biblię są ich nauki oparte, a skąd więc biorą się te pomysły na wyznaczanie dat końca świata (co jest w Pśw. zakazane), skąd twierdzenia, że Jezus już przyszedł w ubiegłym wieku, skoro w Piśmie św.pisze, że zobaczy go każde oko jak wróci? Czyli tylko widzieli go nieliczni, jedna sekta i co? Ukrywają Go w salach swojego królestwa?
Większość bez zastanowienia łyka te brednie, a ludzi obnażających bzdury szykanuje się i wyrzuca.
Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi. W dodatku, jak widzą, że ktoś chce z Biblią w garści obalać ich newsy to uciekają. Osobiście to przeżyłam i od tamtego czasu mój szacunek do tych ludzi i niejakie współczucie zmalały do zera.
PS
Boa, protestanci też głoszą o Gogu i Magogu. Słyszałam ze to Rosja lub Chiny, ale ja nie wgłębiam się w takie brednie. Pożyjom uwidzim skazał ślepoj.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Powinien dostać za trolling, a nie "nagonkę"...
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Powinien dostać za trolling, a nie "nagonkę"...
Co nazywasz trollingiem w odniesieniu do postów Boa?
Co nazywasz nagonką?

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Zachowanie.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Zachowanie.
Sposób bycia każdy ma inny. Wielu, w tym ja i ty, a też inni, z zachowania powinni dostać często pałę. Jak ktoś porusza, obnaża wręcz prawdy niewygodne, a wiadome powszechnie, od razu jest piętnowany, wyrzucany, blokowany, czasami tylko szykanowany i wyśmiewany.
Dla mnie to oznacza jedno - to nie jest trolling, ale mówienie prawdy, której niektórzy nie potrafią przełknąć. Stąd agresja w stosunku do obnażającego niewygodne fakty.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Czym innym jest poruszanie trudnych lub niewygodnych problemów, a czym innym trolling. Boa zwyczajnie trollował i nic tego nie zmieni.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Boa zwyczajnie trollował i nic tego nie zmieni.
W tym świetle mistrzem trollingu jesteś ty, Yarpen. Niestety. Ale ciężko o sobie to napisać, a dopiero przyznać się (choćby tylko przed sobą).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Wuka, nie kompromituj się takim podejściem... :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

wuka pisze: Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi.
https://nonsa.pl/wiki/Poradnik:Jak_pozb ... ków_Jehowy
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej". :-D
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:Wuka, nie kompromituj się takim podejściem... :roll:
Kompromitują się ci, którzy głoszą durne nauki, co chwilę inne, którzy mają 100 lat swj denominacji, a 99 razy ogłaszali koniec świata i tyle samo zmieniali zdanie w innych sprawach.
Ale, jak to zwykle bywa: kowal zawinił Cygana powiesili. Nic nowego.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Yarpen Zirgin pisze:Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej". :-D
I tu się mylisz. Oni nie chcą słuchać niczego oprócz gazetkowych pierdół. Wierz mi, że jak zobaczyli w mojej ręce Biblię to po prostu UCIEKLI!. Zwykle liczą tylko na wręczenie makulatury i wio. Najczęsciej ludzie zamykają im przed nosem drzwi i wielkim zaskoczeniem było, że ktoś (ja) chciałam im z Biblią w garści udowodnić głupoty, jakie głoszą. Skompromitowali się totalnie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Yarpen Zirgin pisze:Znam inną metodę: Wystarczy kilka razy zaprosić ich na spotkania i pokazać, że zna się nauczanie katolickie, Pismo Święte i ich nauki, oraz wykazać, iż Biblia zawiera inne nauczanie niż podawane przez CK, a w swoich notatkach oznaczą dom/mieszkanie jako "nie odwiedzać nigdy więcej".
Cóż, Świadkowie na ogół sami rezygnują z odwiedzania fanatyków religijnych... nie trzeba nawet im tego mówić.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:
wuka pisze: Mnie osobiście ŚJ bardzo wkurzają tym natrętnym łażeniem po domach i zwodzeniem ludzi.
https://nonsa.pl/wiki/Poradnik:Jak_pozb ... ków_Jehowy
:mrgreen: U mnie na kilka miesięcy dali mi spokój, kiedy na pytanie: czy wierzę w Boga, odpowiedziałam, że wierzę tylko w Gazetę Wyborczą. Mina - bezcenna, a ja mam ubaw do dziś. :xhehe: :xhehe: :xhehe:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”