Czy Świadkowie powinni głosić?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: radek »

Nauczanie jest dawaniem przykładu, bo jeśli chcę by bliźni szanował moje poglądy religijne, to i ja muszę szanować jego poglądy i nie powinienem mu wyznaczać terminu chrztu, lecz ofiarować mu swoją cierpliwość i towarzyszyć mu w duchowej drodze. Bóg jest najmądrzejszy więc On zdecyduje komu przyznać rację

Mat 22:36-40 NWT-PL ""Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" (37) On rzekł do niego: " 'Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem'. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) drugie, podobne do tego, jest to: 'Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie'. (40) Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy"."

Koran 70:10-11
I serdeczny przyjaciel nie będzie pytał serdecznego przyjaciela,
kiedy się zobaczą
. Tego Dnia grzesznik chciałby się okupić od kary
swoimi synami,


Koran 43:67
Tego Dnia przyjaciele będą dla siebie wrogami, z wyjątkiem ludzi
bogobojnych.
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: BoaDusiciel »

Radku, może byś pogłosił publicznie trochę Koranu ?
Sfilmujemy to i wrzucimy na YT :-D
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: radek »

Boadusicielu, to forum jest publiczne, poza tym imię to zysk wystarczająco wysoki. Ja piszę bo lubię to robić, jeśli inni czytają to jest po prostu wartość dodana, poza tym w formie pisemnej jest więcej czasu na sformułowanie wypowiedzi

Łk 16:19-31 EIB "Był pewien bogaty człowiek. Nosił on szaty z purpury i najlepszego lnu, a na co dzień wystawnie ucztował. (20) Przy bramie jego dworu leżał natomiast pewien porzucony żebrak. Miał na imię Łazarz i cały pokryty był wrzodami. (21) Pragnął najeść się tym, co spadło ze stołu bogacza. Tak, nawet psy przychodziły, by lizać jego wrzody. (22) W końcu żebrak zmarł, a aniołowie przenieśli go do miejsca, gdzie mógł cieszyć się szczęściem u boku Abrahama. Bogaty człowiek również zmarł i został pochowany. (23) A gdy w krainie umarłych doznawał udręki, podniósł oczy i zobaczył z daleka Abrahama oraz Łazarza u jego boku. (24) Ojcze Abrahamie — zawołał — zlituj się nade mną i poślij Łazarza, aby zanurzył w wodzie koniec swego palca i zwilżył mi język, gdyż cierpię w tym płomieniu. (25) Dziecko — odpowiedział Abraham — przypomnij sobie, że swoje dobro odebrałeś za życia, podobnie jak Łazarz zło. Teraz on doznaje tu pociechy, a ty cierpisz. (26) A poza tym między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcieliby przejść stąd do was, nie mogli, i aby stamtąd do nas nikt nie zdołał się przenieść. (27) Wtedy bogaty powiedział: Proszę cię więc, ojcze, abyś posłał go do domu mego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci. Niech im złoży świadectwo, aby chociaż oni nie trafili do tego miejsca udręki. (29) Abraham na to: Mają Mojżesza i proroków, niech ich słuchają. (30) Nie, ojcze Abrahamie — nie przestawał prosić bogaty — jeśli pójdzie do nich ktoś z umarłych, opamiętają się. (31) Wtedy Abraham powiedział: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał — nie dadzą się przekonać."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: DonCicio »

Jednych głoszenie drażni ...
Robertus pisze:
17 paź 2019, 18:09
Spotykam się często z agresją, że ŚJ pukają do naszych drzwi. Jak to traktujecie? Czy pukanie/dzwonienie jest nachodzeniem? Czy to wykracza jakoś poza prawo? Czy można podać do sądu świadka za naruszenie tzw. 'miru domowego', który wszedł na twoją posesję i zadzwonił do drzwi a Ty oburzony trzasnąłeś nmi mu przed nosem wybierając numer do prokuratury? Czy ktoś się zna na temacie od prawnej strony? Czy ktoś z was coś takiego zrobił?

... inni poczytują to sobie za obowiązek, dotyczący każdego chrześcijanina:
eksplorator pisze:
10 cze 2018, 10:48
adelfos pisze:Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami? Wiele razy się nad tym zastanawiałem

w oparciu i materiał który opublikowano wcześniej. Dane poniżej ...

2007-05-30, 13:42 forum/viewtopic.php?t=187&postdays=0&po ... &start=195
Jakie kryteria należy spełniać, aby zostać chrześcijaninem, nakreślił twórca nowego religijnego ruchu Jezus Chrystus, który to ruch początkowo zwano nawet sektą (Dzie 24;14). W jaki celu przyszedł, między innymi, Jezus?;
Jan 18;37 BT "... Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie ..."
Tak więc pierwszoplanową misją Jezusa było głoszenie orędzia o przybliżeniu się Królestwa Bożego (Mat 4;17 Mat 3;2 Łuk 9;6). Co następnie zrobił Jezus, aby mógł powstać nowy religijny ruch głoszący 'ewangelię', czyli 'dobra nowinę' (Łuk 4;43 Mat 9;35 Mar 1;15)? Jako, że mieli, z Bożego powołania' zostać nazwani 'chrześcijanami' (Dzie 11;26), musieli otrzymać powołanie przez Chrystusa (Mat 19;21 Łuk 9;59 Mar 2;14), ponieważ słowo 'chrześcijanin', wbrew pozorom, nie wywodzi się od słowa 'chrzest' (gr. baptisma), lecz od greckiego słowa Christianos, tzn. 'naśladowca Chrystusa', 'należący do Chrystusa' czy 'Chrystusowy'. Jezus powołał uczniów, aby stali się świadkami, i wręcz 'rozkazał' im głosić, a jako że byli świadkami, mieli "dawać świadectwo".
Dzie 10;40-42 BT "Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzyśmy z Nim jedli i pili po Jego zmartwychwstaniu. On nam rozkazał ogłosić ludowi i dać świadectwo, że Bóg ustanowił Go sędzią żywych i umarłych"


Czy nowy, Boży ruch religijny, zainspirowany przez Jego syna, rozwijał się zgodnie z Jego zamierzeniem? Sprawdźmy!

Początkowo Jezus powołał tylko 12 uczniów;
Mar 3;13;14 PNŚ "I wstąpił na górę, i wezwał tych, których chciał, i oni poszli do niego. I utworzył grupę dwunastu, których też nazwał "apostołami" żeby z nim pozostali iżeby ich posyłać, aby głosili"
Tak więc zostali powołani żeby głosili ... ale już niedługo rozesłał, po dwóch, od miasta do miasta, 70-ciu głosicieli Królestwa;
Łuk 10;1 PNŚ "Następnie Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść"
Po swojej śmierci, jak podaje Pismo, ukazał się już ponad 500 osobom, co świadczy, że pomimo prześladowań i niewątpliwie szoku po nagłej i brutalnej śmierci swojego Mistrza, zbór Chrystusowy nadal się rozrastał;
1 Kor 15;6 PNŚ "Potem ukazał się jednocześnie ponad pięciuset braciom, z których większość pozostaje aż dotąd, a niektórzy zapadli w sen śmierci&"
Czy byłby możliwy dalszy rozrost, gdyby nie ciągłe głoszenie 'dobrej nowiny' przez 'Chrystian' ... Chrześcijan? Absolutnie, toteż relacje z tego okresu pokazują, że naśladowcy Jezusa nie próżnowali i ludzie, po zrozumieniu nauk Jezusa, które przekazywali im Jego uczniowie, przyjmowali chrzest, który jest niejako symbolem oddania się do dyspozycji Bogu, jak to uczynił bezgrzeszny Jezus, tak, iż jednego dnia, to oddanie usymbolizowało nawet około 3000 ludzi;
Dzie 2;40 PNŚ "I wieloma innymi słowami dawał dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał, mówiąc: „Dajcie się wybawić spośród tego spaczonego pokolenia”. Ochrzczono więc tych, którzy ochoczo przyjęli jego słowo, a tego dnia zostało dołączonych około trzech tysięcy dusz"
Wyraźnie zaznaczono, że wpierw "ochoczo przyjęli" słowa wypowiadane przez uczniów Jezusa, a dopiero potem się chrzcili ... nie odwrotnie, wspak, chrzcząc, a raczej polewając głowę wodą (Mat 3;16 Dzie 8;36-39), niczego nie świadome niemowlęta, które nie stają się naśladowcami Jezusa, tylko biernymi członkami ugrupowań religijnych.

Co głównie nakazał czynić Jezus swoim naśladowcom, 'Chrystianom' - Chrześcijanom? Kazał im przede wszystkim głosić 'Dobrą Nowinę' o nadchodzącym Królestwie Bożym. Jak mieli to robić? Chrystus zostawił wzorzec, od którego do dziś nie odstępują Jego prawdziwi naśladowcy. Rozesłał ich 'po dwóch' od wioski do wioski, od miasta do miasta, od doku do domu (Mat 10;14 Dzie 5;42 Dzie 20;20)
Mar 6;7 "Następnie wezwał dwunastu i począł ich wysyłać po dwóch, i zaczął im dawać władzę nad duchami nieczystymi"

Łuk 10;1 "Następnie Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść"
Dlaczego był możliwy wzrost Chrystianizmu z I-szym wieku, z zaledwie dwunastu uczniów do kilku tysięcy? Ponieważ wszyscy, jak jeden mąż, głosili 'dobrą nowinę' o Królestwie, zgodnie z nakazem Jezusa;
Łuk 10;2 Potem przemówił do nich: (3) Idźcie. Oto posyłam was ... (5) Gdziekolwiek wejdziecie do domu, powiedzcie najpierw: "Pokój temu domowi" ... (8) A gdziekolwiek wejdziecie do miasta i przyjmą was ... (9) i mówcie do nich: "Przybliżyło się do was królestwo Boże" (16) "Kto słucha was, ten słucha także mnie. A kto lekceważy was, ten lekceważy także mnie. Kto zaś lekceważy mnie, ten lekceważy również tego, który mnie posła" ... (17) Potem siedemdziesięciu z radością powróciło


Czy Ty, uważający siebie za naśladowcę Chrystusa, jesteś Christianos ... Chrześcijaninem? Czy zgodnie z jego 'rozkazem' (Dzie 10;42), głosisz 'dobrą nowinę' od miasta do miasta, jak czynili to wszyscy naśladowcy Chrystusa (Chrześcijanie)? Czy możesz powtórzyć za apostołem Pawłem; "Jeśli więc oznajmiam dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powodem do chlubienia się, gdyż nałożono na mnie konieczność. Doprawdy, biada mi, gdybym nie oznajmiał dobrej nowiny" 1 Kor 9;16 PNŚ

Tak więc pytanie nie powinno brzmieć; "czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami", tylko "czy moje ugrupowanie religijne spełnia wszystkie podstawowe kryteria, abym mógł zostać określony mianem naśladowcy Chrystusa! ... oraz "czy ja, w świetle Biblijnego wzorca mogę siebie uważać za Christianos Chrześcijanina!?"

Niech każdy sam ... uczciwie, odpowie sobie na te pytania!

Jeżeli zaś chodzi o 'Christianos', cóż ... prawdziwi naśladowcy Jezusa - będą głosić orędzie o Królestwie do samego "końca", gdyż tak 'rozkazał' nam Chrystus;
Mat 24;14 PNŚ "I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec"

Mat 28;18,19 PNŚ "Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy"

... a czy Ty, chrześcijaninie, uważający siebie za naśladowcę Jezusa, głosisz 'Dobrą Nowinę', zgodnie z Jego nakazem?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: RN »

DonCicio pisze:
23 lut 2021, 7:27



... a czy Ty, chrześcijaninie, uważający siebie za naśladowcę Jezusa, głosisz 'Dobrą Nowinę', zgodnie z Jego nakazem?
Mają się znależć naśladowcy Jezusa i głosić Dobrą Nowinę, zgodnie z Jego nakazem :?:
Czyli mają chodzić i mówić przybliżyło się Królestwo Niebieskie. Nie zdążycie obejść wszystkich miast Izraela, ani nie przeminie to pokolenie
( czyli ludzie do których mówił), aż to Królestwo wraz z końcem przyjdzie :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: BoaDusiciel »

Skoro ma być głoszona dobra nowina o Królestwie Niebieskim, to trzeba by zaczynać od pytania: Czy zna pani/pan dobrą nowinę o Królestwie Niebieskim ?
Jeśli już ktoś zna, to chyba nie ma sensu mu ponownie głosić ... oczywiście jest jeszcze kwestia czy znana komuś dobra nowina jest dobrą nowiną o której chcemy głosić ...
Ale nie wiem czy próba określenia dobroci nowiny nie spowoduje jakichś komplikacji :->
W każdym razie moim zdaniem chrześcijanie mają obowiązek głosić, a jeśli nie głoszą, to popełniają grzech lenistwa.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1275
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: DonCicio »

BoaDusiciel pisze:
23 lut 2021, 16:18
Skoro ma być głoszona dobra nowina o Królestwie Niebieskim, to trzeba by zaczynać od pytania: Czy zna pani/pan dobrą nowinę o Królestwie Niebieskim ?
Jeśli już ktoś zna, to chyba nie ma sensu mu ponownie głosić ...


Gdyby zapytać przeciętnego zjadacza chleba, który utożsamia się z Bogiem i Biblią, to co by odpowiedział na pytania:

- Czym jest Królestwo Boże?

- Kto jest Królem w Królestwie Bożym?

- Dlaczego potrzebujemy Królestwa Bożego?

- Kiedy Królestwo Boże zacznie panować nad ziemią?

- Czego dokona Królestwo Boże?


Wiem z autopsji, że ludzie nie mają w tym względzie za dużo do powiedzenia, mówiąc delikatnie.

W XXI wieku, dobie informacji, wiedza o Królestwie Bożym jest znikoma, dlatego 'Dobra Nowina' o 'Królestwie Bożym' będzie głoszona do samego końca (Mat 24:14 / Mat 28:20)


Jeżeli ktoś chciałby poznać odpowiedzi na postawione pytanie, znajdzie je tutaj: "Czym jest Królestwo Boże?"



"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Krystian »

Ja głosiłem tak jak mam napisane w stopce.
Ciocia moja miała rację, że dnia i godziny nikt nie zna.
A ja durny głosiłem po domach bzdury CK
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Bobo »

No to teraz pewnie jesteś mądry i głosisz coś bardziej 'poprawnego'.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Krystian »

Nic Bobo teraz nie głoszę.
Nie mam charyzmatów Ducha Świętego i nie chcę być fałszywym prorokiem jak CK.

Biblia:
Pwt 18:20-22
20. Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu
nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi
ponieść śmierć.
21. Jeśli pomyślisz w swym sercu: A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan
nie mówił? -
22. gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku
i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej
pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Krystian »

CK przepowiadało w imieniu Boga, dlatego poniesie tego skutki
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Krystian »

Jeszcze raz Bobo do Ciebie z Twojego ulubionego przekładu.
Powiązań, to co mam w stopce

'Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, lub mówiący w imieniu innych bogów, ów prorok umrze." (21) "A jeśli powiesz w swym sercu: ""Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?""," (22) to gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo, którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć'.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Bobo »

Tylko, że to proroctwo o pokoleniu jeszcze się nie wypełniło. A ty już kwitujesz sprawę, że fałszywe.
Zapewne ta wypowiedź Jezusa wciąż jest prawdziwa dla ciebie? Wykreśl sobie to zdanie z Biblii i będziesz miał spokój, bo jak widzę, zaczynasz swoją mantrę anty-CK wrzucać w wielu tematach. Naprawdę 'banicja' niczego cię nie nauczyła?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Bobo »

wuka pisze:A, i jeszcze to. Dlaczego oczekuje się porwania na obłoki (literalnie), zstąpienia Jezusa na ziemię w sposób widzialny dla wszystkich,
Nie wiem dlaczego zakładasz, że Bobo akurat tak wierzy jak przedstawiłaś? ;-)
Oczekuje się porwania na obłoki, gdyż o tym wzmiankuje Biblia. Porwać na obłoki to nic innego, jak zabrać do nieba co zarazem oznacza, że osoba porwana stanie się istotą duchową i niewidzialną dla ludzkich oczu. Obłoki to symbol niewidzialności. Natomiast Jezus, gdy przyjdzie to nie oznacza, że literalnie zejdzie na ziemię. Jednak z nieba może wykonywać wyroki na ziemi. Taki wniosek wyciągam z wypowiedzi Jezusa:

Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, bo ja żyję i wy też będziecie żyć
(Jana 14:19)
rzeź Armagedonu, gdzie Chrystus będzie łby ucinał - dosłownie -, a krew będzie się lała kubłami. Czy to nie koń niosący Chrystusa ma mieć nogi zanurzone w krwi niewierzących?
Nie wiem czy dosłownie będzie 'łby ucinał' jednak, jakby nie było, Jezus zapowiadał zagładę wrogów Boga.
Np. zapowiedział: 'Jak było za dni Noego, przyszedł potop i zgładził wszystkich, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego' (Mat 24:37,38)

Ale jeśli nie okażecie skruchy, to też wszyscy zginiecie  (Łuk 13:5)

Jezus podał też pewną przypowieść, w której umiejscowił siebie i swojego Ojca:

W końcu wysłał do nich syna, myśląc sobie: ‚Do mojego syna odniosą się z szacunkiem’. 38 Ale hodowcy na widok syna powiedzieli jeden do drugiego: ‚To dziedzic. Zabijmy go, a wtedy przejmiemy jego dziedzictwo!’. 39 Chwycili go więc, wywlekli poza winnicę i zabili. 40 Gdy przyjdzie właściciel winnicy, jak postąpi z tymi hodowcami?” 41 Odpowiedzieli mu: „Ponieważ są źli, sprowadzi na nich straszną śmierć, a winnicę wydzierżawi innym hodowcom, od których w porze zbiorów otrzyma owoce”.
(Mat 21:37-41)

Przesłanie jest klarowne. Ojciec Jezusa zgładzi tych, którzy odrzucili Jego Syna. Zgładzi i tyle.
Jak Jezus przedstawiał swojego Ojca? Jako kochającego wszystkich bezwarunkowo?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Czy Świadkowie powinni głosić?

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
16 kwie 2021, 9:39
Tylko, że to proroctwo o pokoleniu jeszcze się nie wypełniło. A ty już kwitujesz sprawę, że fałszywe.
Zapewne ta wypowiedź Jezusa wciąż jest prawdziwa dla ciebie? Wykreśl sobie to zdanie z Biblii i będziesz miał spokój, bo jak widzę, zaczynasz swoją mantrę anty-CK wrzucać w wielu tematach. Naprawdę 'banicja' niczego cię nie nauczyła?
Kogo Ty ściemniasz?
CK dawno temu, ze swojego proroctwa co mam w stopce wycofało się
Teraz jest inne światło na to pokolenie.
Ja się lepiej znam na naukach waszej organizacji niz nie jeden ŚJ.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”