Czy Świadkowie powinni głosić?

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Królestwo boże, Królestwo niebieskie, Królestwo...czy to jest to samo.
Mnie się nie zgadza, bo skoro "niebieskie"(w.b.niebiańskie) to chyba w niebie/Niebie/Siedzibie Boga/gdziekolwiek to jest. Tymczasem naucza się o Króleztwie, które ma być na ziemi pod egidą Chrystusa.
Jak to pogodzić?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

bonhart pisze:radku - ty piszesz co z 'niej' (ewangelii) wynika, a ja o głównym 'jej' założeniu.
Głównym błędem w Twoim rozumowaniu jest twierdzenie, że jesteś dysponentem a nie beneficjentem Słowa Bożego

Łk 14:11 eib "(11) Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Mnie się nie zgadza, bo skoro "niebieskie"(w.b.niebiańskie) to chyba w niebie/Niebie/Siedzibie Boga/gdziekolwiek to jest. Tymczasem naucza się o Króleztwie, które ma być na ziemi pod egidą Chrystusa.
Jak to pogodzić?
Można pogodzić i to dość prosto.
Sam termin KRÓLESTWO to już 'trącące myszką' inne określenie RZĄDU. Rząd może znajdować się w określonym miejscu, ale swoją władzę rozciąga poza to miejsce.
Królestwo niebieskie oznacza, że ten rząd ma swoją siedzibę w niebie. Swoją władzę rozciąga na ziemię.
Obj. 21:1-5 pokazuje w sposób symboliczny jak właśnie niebo schodzi na ziemię (nie dosłownie), ale zaczyna wpływać na mieszkańców ziemi.
Generalnie w zamierzeniu Bożym to zawsze NIEBO sprawowało władzę nad ziemię. Czy to Bóg Jehowa, czy to przejściowa/tymczasowa władza diabła. Cytaty:

...gdy zrozumiesz, iż władzę sprawują niebiosa, odzyskasz królestwo... (Dan 4:26)

To ta dobra władza z nieba. A teraz ta zła władza:

Bo walczymy nie zkrwią iciałem, ale zrządami, władzami, władcami tego świata ciemności, armią niegodziwych duchów wniebiosach.
(Ef 6:12)

To tak dla przykładu.
Dla mnie takie wyjaśnienie pomaga zrozumieć inną wypowiedź biblijną o tym, że stare niebo i ziemia przeminą ale my oczekujemy nowych niebios (nowego rządu niebiańskiego) i nowej ziemi (społeczeństwa żyjącego tutaj).
Oszołomstwu mówię NIE!

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

radek
Głównym błędem w Twoim rozumowaniu jest twierdzenie, że jesteś dysponentem a nie beneficjentem Słowa Bożego

Łk 14:11 eib "(11) Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
Ale argumentacja! :shock: :-P

Piszesz radku o niczym i to jest przykre. merytoryka

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bonhart pisze:Piszesz radku o niczym i to jest przykre. merytoryka
Radka, listka itp. od lat mam w ignorze. Czasem tylko sprawdzam, czy zmądrzeli aby cokolwiek pisywać niż te ich miałkie teksty, które nie nadają się do komentowania. Niestety, wciąż to samo.
Oszołomstwu mówię NIE!

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Szkoda, bo jest jakiś potencjał. :-/ ;-)

bonhart
ss

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

bonhart pisze:radek
Głównym błędem w Twoim rozumowaniu jest twierdzenie, że jesteś dysponentem a nie beneficjentem Słowa Bożego

Łk 14:11 eib "(11) Bo każdy, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
Ale argumentacja! :shock: :-P

Piszesz radku o niczym i to jest przykre. merytoryka

bonhart
Podczas tej rozmowy uczepiłeś się czegoś co uznałeś za mój błąd i na tej podstawie próbujesz mnie "zbawić", zamiast się grzecznie spytać o fundamenty mojej wypowiedzi, co zresztą wyraźnie przedstawiłem. Nota bene zbawia się poprzez usprawiedliwianie, a nie dowodzenie błędu. Więc próbujesz się nade mną wywyższyć, ja oczywiście się nie gniewam, dobrze znam ten algorytm. Mam dla Ciebie następujące wersy rozwijające moją myśl. Beneficjent zrozumie, pseudodysponent będzie wierzgał

Mat 23:15 eib "(15) Biada wam, znawcy Prawa i faryzeusze, obłudnicy! Potraficie obejść morze i ląd, żeby zyskać jednego wyznawcę, a gdy się wam to uda, czynicie go synem godnym wiecznej kary dwa razy gorszym, niż wy."

Mat 7:5 eib "Obłudniku, usuń najpierw belkę z własnego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć drzazgę z oka swego brata."

Bo zbawienie jest na podstawie słów miłosierdzia będących owocem Ducha Bożego, a nie na podstawie chodzenia po domach wywodzącego się z dziwnie rozumianego fragmentu Pisma Świętego. Tyle, że ŚJ łatwiej jest chodzić po domach niż wytrwać w Duchu, stąd chwytanie się brzytwy

Łk 21:15 eib "(15) Ja bowiem podsunę wam słowa i Ja obdarzę mądrością, której wszyscy wasi przeciwnicy nie zdołają się przeciwstawić ani oprzeć."

Ponieważ zaś ŚJ trafiają na mądrzejszych, to usprawiedliwiają się nie tym, że mają Ducha, lecz tym, że chodzą po domach, choć Pismo tego nie wymaga

Mat 11:19 eib "(19) Przyszedł Syn Człowieczy, jadł i pił, i mówią: To żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. I mądrość znalazła usprawiedliwienie w swoich czynach."

Lecz

Mat 12:37 eib "(37) Gdyż na podstawie własnych słów zostaniesz usprawiedliwiony i na podstawie własnych słów zostaniesz potępiony."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Radek pewnie na tabletkach... czytać tego się nie da. :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bobo pisze:Radek pewnie na tabletkach... czytać tego się nie da. :-P
Pewnie :-)

J 8:43 eib "Dlaczego nie rozumiecie tego, co mówię? Dlatego, że nie jesteście w stanie słuchać mojego Słowa."

Na pocieszenie mamy obietnicę dla całego Świata

J 12:32 eib "A gdy Ja będę podniesiony z ziemi, wszystkich pociągnę do siebie."
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:Można pogodzić i to dość prosto.
Fakt, można i tak. Tylko kto ma rację odczytując niektóre wersety literalnie inne symbolicznie. Ja wiem, że tak się robi i czasami jest to niezbędne. Jednak "nauczający" stosują tu wirtuozerię i powodują zamęt.
A, i jeszcze to. Dlaczego oczekuje się porwania na obłoki (literalnie), zstąpienia Jezusa na ziemię w sposób widzialny dla wszystkich, rzeź Armagedonu, gdzie Chrystus będzie łby ucinał - dosłownie -, a krew będzie się lała kubłami. Czy to nie koń niosący Chrystusa ma mieć nogi zanurzone w krwi niewierzących?
Może upraszczam, ale w skrócie piszę. Takie nauki się głosi i to głoszą ludzie z autorytetem nauczycieli, ewangelistów itp.
Dlatego uważam to wszystko za ponury żart. I mam nadzieję, że to tylko czarny humor.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

radek
Podczas tej rozmowy uczepiłeś się czegoś co uznałeś za mój błąd i na tej podstawie próbujesz mnie "zbawić", zamiast się grzecznie spytać o fundamenty mojej wypowiedzi, co zresztą wyraźnie przedstawiłem. Nota bene zbawia się poprzez usprawiedliwianie, a nie dowodzenie błędu. Więc próbujesz się nade mną wywyższyć, ja oczywiście się nie gniewam, dobrze znam ten algorytm. Mam dla Ciebie następujące wersy rozwijające moją myśl. Beneficjent zrozumie, pseudodysponent będzie wierzgał
radku Ja przytoczyłem ci z PŚ tylko to, co ma być głoszone. ;-)

I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec. Mt 24:14

A ty mi dajesz w podtekstach cytaty nic o tym nie mówiące ale stronnicze np: ,,Mat 7:5 eib "Obłudniku, usuń najpierw belkę z własnego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć drzazgę z oka swego brata."

Wystarczyło napisać 'Tak' ,,... dobra nowina o królestwie..." ma być głoszona. :-/

bonhart
ss

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

bonhart pisze:radku Ja przytoczyłem ci z PŚ tylko to, co ma być głoszone. ;-)

I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec. Mt 24:14

A ty mi dajesz w podtekstach cytaty nic o tym nie mówiące ale stronnicze np: ,,Mat 7:5 eib "Obłudniku, usuń najpierw belkę z własnego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć drzazgę z oka swego brata."

Wystarczyło napisać 'Tak' ,,... dobra nowina o królestwie..." ma być głoszona.
Bonhart ile ty masz lat? Nawet jeśli mam się zniżyć do tego poziomu i pisać "zgoda Bonhart 2+2=5", to ja to będę umiał wytłumaczyć, ale Ty na psychiatrów uważaj bo sobie nie poradzisz z nimi.

Tymczasem do Meritum

Pomijając już to, że nie przytoczyliście dowodu, że owo "Królestwo" już nastało i, że ja pisałem o czym innym gdy się do mnie przyczepiłeś, bo pisałem o wersie Mat 10:5-7 mówiącym najpierw o nauczeniu się poprawnego podejścia do ludzi, dopiero na dalszym miejscu pocieszaniu ich zapewnieniem o nadchodzącym zbawieniu; chodzenie po domach jeśli gorszy ludzi nie powinno mieć miejsca. Np. to, że ŚJ zaczęli udzielać się w internecie jest wg mnie pozytywne, poza tym warto by rozważyli możliwość organizowania lub chociaż uczestnictwa w inicjatywach społecznych. Jeśli celem Ich promowania Biblii ma być dopisanie do listy wyznawców religii to strata atramentu. Promowanie Słowa Bożego polega na prezentowaniu i zachęcaniu do moralnego życia

J 4:23-24 eib "(23) Lecz nadchodzi godzina, a właściwie nadeszła, gdy prawdziwi czciciele będą czcili Ojca w duchu i w prawdzie. Takich właśnie czcicieli Ojciec sobie szuka. (24) Bóg jest Duchem, dlatego ci, którzy Go czczą, powinni to czynić w duchu i w prawdzie."

Quran dużo barwniej opisuje pożądane przez Boga zachowanie ludzi, choć sens jest ten sam

Quran 4:74
Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromna.

Owszem zacząłem się udzielać w tym temacie m.in. dlatego, żeby zwrócić uwagę na słabość czynności polegającej na chodzeniu po domach, ale po pierwsze w oparciu o Biblię i po drugie żeby pomóc w Dobrej sprawie, nie żeby psuć humor ŚJ. ŚJ szczycą się tym, że chodzą po domach i nie chce mi się wierzyć, że nie widzą iż wielu to razi, a Jezus mówi

Mat 10:16 eib "Posyłam was jak owce między wilki, bądźcie zatem przebiegli jak węże i niewinni jak gołębie."
Obrazek

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

radek
Bonhart ile ty masz lat? Nawet jeśli mam się zniżyć do tego poziomu i pisać "zgoda Bonhart 2+2=5", to ja to będę umiał wytłumaczyć, ale Ty na psychiatrów uważaj bo sobie nie poradzisz z nimi. ...
radku > dwa - raz - i dwa, < to rzeczywiście pięć. ;-)

Ale będę uważał. ;-)

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

radek pisze:J 8:43 eib "Dlaczego nie rozumiecie tego, co mówię? Dlatego, że nie jesteście w stanie słuchać mojego Słowa."

Na pocieszenie mamy obietnicę dla całego Świata

J 12:32 eib "A gdy Ja będę podniesiony z ziemi, wszystkich pociągnę do siebie."
Pomyliłeś swoją rolę.
To co pisał Jezus, rozumiem. Jednak to, co ty piszesz to dla mnie jakiś bełkot. Niby piszesz:
zamiast się grzecznie spytać o fundamenty mojej wypowiedzi, co zresztą wyraźnie przedstawiłem.
I tu jest pies pogrzebany. NIC wyraźnie nie przedstawiasz. Jakieś to zagmatwane, zamieszane, bez połączeń logicznych, a już tym bardziej połączenie Biblii z Koranem.
Ty może sam siebie 'rozumiesz' ale, niestety, tu na forum raczej odbieram twoje pisanie jako schizofreniczne. Serio.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Bobo staram się swoje wypowiedzi popierać wersami z Biblii i (lub Quran'u) właśnie po to żeby poszczególne bieżące tematy przeze mnie poruszane były lepiej rozumiane. Być może Ty uważasz moje wypowiedzi za niejasne, bo chcesz mieć władzę nad moim umysłem. Ja piszę zazwyczaj o dostrzeganych na bieżąco problemach lub odpowiadam na pytania i tyle. Bóg osądzi

Mat 6:34 eib "(34) Nie martwcie się więc o jutro, gdyż jutro zatroszczy się o siebie. Dzień dzisiejszy ma dość własnych kłopotów."

Łk 16:10 eib "(10) Człowiek wierny w najdrobniejszej sprawie wierny jest i w wielkiej, ten jednak, który w najdrobniejszej jest niesprawiedliwy, niesprawiedliwy jest i w wielkiej."

J 5:43 eib "Ja przyszedłem w imieniu mego Ojca, a wy odmawiacie Mi przyjęcia. Przyjmiecie jednak innych, którzy przyjdą we własnym imieniu."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”