Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Pierwszy temat:

Wieczerza Pańska

Nauka CK:


Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?


Przelana krew Jezusa umożliwiła ustanowienie „nowego przymierza”, które zastąpiło przymierze pomiędzy Jehową Bogiem a starożytnym narodem izraelskim (Hebrajczyków 8:10-13). W trakcie Pamiątki chleb i wino są spożywane przez osoby objęte tym nowym przymierzem. Do grupy tej nie należą wszyscy chrześcijanie, ale jedynie ci, którzy w szczególny sposób zostali powołani przez Boga (Hebrajczyków 9:15; Łukasza 22:20). Będą oni panować w niebie z Chrystusem; według Biblii tego przywileju dostąpi tylko 144 000 osób (Łukasza 22:28-30; Objawienie 5:9, 10; 14:1, 3).

W odróżnieniu od „małej trzódki” powołanych, by rządzić z Chrystusem, zdecydowana większość z nas ma nadzieję być częścią „wielkiej rzeszy”, która otrzyma życie wieczne na ziemi (Łukasza 12:32; Objawienie 7:9, 10). Chociaż osoby mające taką nadzieję nie spożywają chleba i wina na Pamiątce, przyłączają się do wyrażania wdzięczności za ofiarę złożoną za nas przez Jezusa (1 Jana 2:2).

Nauka Biblii:

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. (57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. (58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki. (59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum.

(24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. (25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. (26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Krystian pisze:Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?
To jest sprawa sumienia każdego człowieka.Może chodzi o obrzezanie serca.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Listek pisze:
Krystian pisze:Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?
To jest sprawa sumienia każdego człowieka.Może chodzi o obrzezanie serca.
albo zbór spożywa cały, albo nikt
u SJ są obserwatorzy, którzy się przyglądają jak niektórzy spożywają
ci co się przyglądają i w to wierzą, to jak powiedział Pan Jezus do słuchaczy w Kafarnaum
nie ma w nich żywota wiecznego
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Drugi temat: zmartwychwstanie sodomitów



Nauka CK:

1. Zmartwychwstaną (Życie i zdrowie 1932 s. 43-44).
2. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 4, 1949 s. 14).
3. Zmartwychwstaną (Strażnica Nr 10, 1966 s. 8).
4. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1984 s. 179).
5. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 17, 1988 s. 30-31).
6. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1989 s. 179).
7. Nie zmartwychwstaną (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 179).

Nauka Biblii:

Zaprawdę powiadam wam: Lżej będzie w dzień sądu ziemi sodomskiej i gomorskiej niż temu miastu.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze:
Listek pisze:
Krystian pisze:Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?
To jest sprawa sumienia każdego człowieka.Może chodzi o obrzezanie serca.
albo zbór spożywa cały, albo nikt
u SJ są obserwatorzy, którzy się przyglądają jak niektórzy spożywają
ci co się przyglądają i w to wierzą, to jak powiedział Pan Jezus do słuchaczy w Kafarnaum
nie ma w nich żywota wiecznego

Zatem, czy tylko ci SJ, ktorzy spozywaja z panskiego stolu, maja zywot wieczny...?

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Luba pisze:
Krystian pisze:
Listek pisze:
Krystian pisze:Kiedy obchodzimy Wieczerzę Pańską, chleb i wino spożywa zaledwie mała część Świadków Jehowy. Dlaczego?
To jest sprawa sumienia każdego człowieka.Może chodzi o obrzezanie serca.
albo zbór spożywa cały, albo nikt
u SJ są obserwatorzy, którzy się przyglądają jak niektórzy spożywają
ci co się przyglądają i w to wierzą, to jak powiedział Pan Jezus do słuchaczy w Kafarnaum
nie ma w nich żywota wiecznego

Zatem, czy tylko ci SJ, ktorzy spozywaja z panskiego stolu, maja zywot wieczny...?
Oni mają nadzieję niebiańską
Jednak myślę, że lepiej by Ci to wytłumaczył jakiś ŚJ niż ja. np. Bobo :crazy:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze:


Czytaj ze zrozumieniem.
Temat dotyczył spożywania w zborach emblematów, a nie kto ma żywot wieczny.

Mysle, ze z jakiegos powodu unikasz odpowiedzi na niewygodne pytanie... :->

Przeciez zgodnie z prawda zawarta w Biblii, ten, kto spozywa(emblematy), ma zywot wieczny :->

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze:
Oni mają nadzieję niebiańską
Jednak myślę, że lepiej by Ci to wytłumaczył jakiś ŚJ niż ja. np. Bobo :crazy:

Aaaa.....myslisz, ze Bobo ma pojecie o "nadziei niebianskiej"...?...albo o tlumaczeniu...?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Myślę, że Krystian ma nikłe pojęcie o sprawach niebiańskich-ziemskich.
Jego IDEĄ jest raczej wykazać, że CK Świadków Jehowy to kłamcy. Dlatego próbuje coś mieszać. Z czymś wyskakiwać. Coś zasugerować, choć ma dość nikłe mniemanie o tym co Świadkowie Jehowy na ten temat sądzą.
Jednak uzurpował sobie prawo do mniemania, że jest ich przeciwnikiem. Chce ich zwalczać. Robi to jednak tak nieudolnie i tak nieklasycznie, że... lepiej niech się na mnie nie powołuje.
Równie dobrze niech powoła się na Ojca Rydzyka, który podobnie ma go w tyłku jak ja.
Krystian, ośmieszyłeś się tu na tym forum już jakiś czas temu. Chcesz ponownie?
Naprawdę chcesz się ponownie zaangażować ze swoją maniakalną tematyką na temat Świadków Jehowy?
Naprawdę nie wstyd ci, że tak pleciesz i bredzisz o Świadkach?
Chcesz tego? Dwa czy trzy posty twoje i sraczka będzie widoczna.
Przecież wiadomo, że NIC już konstruktywnego tutaj nie napiszesz. No chyba że zmądrzałeś.Zobaczymy.
Kilka postów to pokaże. Myślisz, że zyskasz tu aplauz? Taka Luba, Metanoia i inne schizy zdepczą cię zanim napiszesz kilka postów... takie one są. Nie ogarniesz nie tylko rozmów ze Świadkami Jehowy, ale nawet z tymi schizofreniczkami :-D
Nie sil się. Wracaj tam skąd przyszedłeś. BO tam przynajmniej będzie sobie pisał sam sobie i nikt nie będzie ci przeszkadzał :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Luba pisze:Mysle, ze z jakiegos powodu unikasz odpowiedzi na niewygodne pytanie...
Nie unikam odpowiedzi, po prostu takich zborów już nie ma.
Luba pisze:Przeciez zgodnie z prawda zawarta w Biblii, ten, kto spozywa(emblematy), ma zywot wieczny

Zobacz co jest tam napisane - "Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki."
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Krystian pisze:

Zobacz co jest tam napisane - "Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki."

Wybacz, Krystian. Zle cie zrozumialam w kwestii "spozywania chleba".

Uwazam, ze obrales dobry kierunek, zostajac chrystianinem. Mam nadzieje, ze idac ta Droga poznasz Prawde, ktora cie wyzwoli :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Temat trzeci: Imię Boga



Rutherford, prezes Towarzystwa Strażnica w swojej książce "Wyzwolenie" napisał tak:





„Natenczas ludzie zaczęli nazywać się od imienia Pańskiego (...) Dlaczego oni zapragnęli nazwać się od imienia Pańskiego będąc grzesznymi? Odpowiadamy, że taki plan opracował Djabeł...” (s. 38).

„Szatan powziął już myśl adoptowania hipokryzji by się ludzie nazywali od imienia Pańskiego, pomimo, że oni wcale nie reprezentowali Boga” (s. 205).

Potem jednak zmienił zdanie i tak nazwał organizację religijną znaną jako "Świadkowie Jehowy"
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:Chcesz tego? Dwa czy trzy posty twoje i sraczka będzie widoczna.
Ten dalej o tym na czym się zna... :xhehe:

Czy rzeczywiście nikt z Twych współbraci nie odważy się zwrócić Tobie uwagi na niestosowność doboru słów?
Gdzie pochowali uszy i oczy? :aaa:
A może to nowy sposób ewangelizacji poprzez odchody? :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Temat czwarty: drugie owce




Nauka CK:

W dobie dzisiejszej »danymi« spośród drugich owiec są dojrzali chrześcijanie, którzy nabyli niemałego doświadczenia, sprawując nadzór w biurach oddziału, okręgach i obwodach, a także w przeszło 66 000 zborów na całej ziemi” (Strażnica Nr 8, 1992 s. 31).

Nauka Biblii:

Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Temat piąty: Pomazańcy



Nauka CK:


„Odbywające się po roku 1931 zgromadzanie ze wszystkich narodów »wielkiej rzeszy« wskazuje, że dokonywane przez aniołów zgromadzanie ostatka »wybranych«, którzy mieli być popieczętowani, zakończyło się właściwie w roku 1931” (Życie wieczne w wolności synów Bożych 1970 [ang. 1966] s. 236).

Nauka Biblii:

Nawet nie wiem jak się do tego odnieść :aaa:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”