Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Dotarłam do takiej ŚJ strony i znalazłam sobie wytłumaczenie :roll:
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1995_2_17.htm
Potwierdza to jedynie wpis, który podał Ketjow-oko » wczoraj, o 20:22.
Ręce załamać i nie tykać tematów ŚJ.
Wyrazy współczucia dla wszystkich zmanipulowanych.

Fragment: "Dawniej nie istniał taki problem, ponieważ chrześcijanie wierzyli, że nasz Pan zmartwychwstał w swoim ludzkim ciele, a więc i w takim samym ciele powróci. Dlatego też wszyscy spodziewali się ujrzeć Go naturalnym wzrokiem. Dziś jesteśmy przekonani, że Jezus zmartwychwstał w duchowym ciele (1 Piotra 3:18; 1 Kor. 15:50). Otrzymał On Boską naturę, dlatego ludzkie ciało, pochowane w grobie Józefa, nie jest częścią Jego obecnego ciała. Biblia uczy, że Jezus powrócił na ziemię jako istota duchowa." :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Nie dotarłaś do strony ŚJ 😀
To co cię gubi, wuka, to niedokładność i powierzchowność. To tak jak tym tematem o Marsie. Swoje opinie nazywasz faktami. Błąd nad błędami.
Strona jaką podałaś absolutnie nie jest stroną ŚJ.
Podobnie to co wkleił Kijew-oko. To cytat świadkożercy a nie tego, co naprawdę uczą ŚJ.
Ja wiem, że tego nie ogarniesz bo cię na to po prostu nie stać.
Jeśli chcesz uzyskać jakieś wyjaśnienie od ŚJ to najpierw odpowiedź na proste pytanie:
Czy wg. ŚJ obecność (paruzja), jest tym samym co przyjście (erchomai)?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
12 maja 2021, 12:06
Nie dotarłaś do strony ŚJ 😀
To co cię gubi, wuka, to niedokładność i powierzchowność. To tak jak tym tematem o Marsie. Swoje opinie nazywasz faktami. Błąd nad błędami.
Strona jaką podałaś absolutnie nie jest stroną ŚJ.
Podobnie to co wkleił Kijew-oko. To cytat świadkożercy a nie tego, co naprawdę uczą ŚJ.
Ja wiem, że tego nie ogarniesz bo cię na to po prostu nie stać.
Jeśli chcesz uzyskać jakieś wyjaśnienie od ŚJ to najpierw odpowiedź na proste pytanie:
Czy wg. ŚJ obecność (paruzja), jest tym samym co przyjście (erchomai)?
Bawisz się ze mną unikając odpowiedzi, a w dodatku obrażasz mnie.
Zamiast udzielić prostej odpowiedzi na proste pytanie najzwyczajniej przerzucasz odpowiedzialność i winę na pytającego.
To jest spamerstwo i trolling. Jak mam powaznie cię traktować, skoro w powaznym temacie przywołujesz temat Marsa? Co ma piernik do wiatraka?
Rozumiem, że należy ciebie i twoją organizację traktowac, jak podróże na Marsa. Tak się też stanie. Nie zachęcasz do rozmowy, bo traktujesz LUDZI pytających, jak głupków.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Cytat z postu BOBO: ''...Podobnie to co wkleił Kijew-oko. To cytat świadkożercy a nie tego, co naprawdę uczą ŚJ. ..."
Odniosę się tak do autora tych słów: Otóż SJ mają głęboki żal do przedstawicieli innych wyznań i do niewierzących.
Nachodząc ludzi bez wcześniejszego uzgodnienia i bez zaproszenia z ich strony utyskują, że niezbyt często są w ich domach chętnie przyjmowani.
Czasem narzekają też, że spotykają ich różne niemiłe, czasem nawet ostre uwagi ze strony ludzi, których ''odwiedzają''.
Uważają się z tego powodu ciężko prześladowani i porównują swoją sytuację z okrutnymi formami prześladowań za czasów pierwszych chrześcijan.
Takie porównanie jest wysoce niestosowne, gdyż pierwotni chrześcijanie za swą wiarę w Boga-Chrystusa ponosili męczeńską śmierć na krzyżu, często paleni żywcem albo pożerani przez dzikie zwierzęta na arenie Rzymu.
Jeśli zaś chodzi o ''prześladowania'' SJ, to po pierwsze, nie wynikają one z ich wiary w Boga-Chrystusa (bo takiej wiary przecież oni nie wyznają), lecz z ich natręctwa i świadomego wzbudzania nieufności i wrogości wobec nauczania Kościoła w stosunku do księży, papieża, do czci Matki Bożej, a także z powodu ich drwin z uczuć religijnych przedstawicieli innych wyznań.

Najbardziej drastyczne przypadki, kiedy padają wyzwiska pod adresem SJ, zdarzają się niezmiernie rzadko i na pewno nie świadczą o religijności i kulturze wyzywających.
Trudno je jednak nazwać prześladowaniami na miarę tych, jakich doznali chrześcijanie za czasów Heroda Agrypy I (Dz 1,1-6), Nerona czy innych władców.
Tym bardziej, że SJ często sami są sobie winni, atakując jawnie w sposób nachalny i złośliwy, religie swoich bliźnich. Nie tak przecież postępowali apostołowie. Oni bowiem, nauczając nie szydzili nawet z religii pogan, lecz zwracali się do nich z pełnym szacunkiem, mówiąc o jednym prawdziwym Bogu (Dz 17,22-33) i dzięki takiemu nauczaniu zyskali stopniowo coraz więcej zwolenników
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

cytat z postu: ,Ketjow-oko, mam wrażenie, że... odkrywasz się ;-) '
Cześć BOBO- cóż za pytanie, czy stwierdzenie??? Ja tylko piszę a nie ustalam kto, co ... itp - pozdrawiam.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo przez nieuwagę zmieniłem Twój post zamiast użyć ''odpowiedz z cytatem'' wcisnąłem ''zmień posta''- przepraszam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: teska »

Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...
Bardzo podoba mi się ten cytat:)
A oto cytat z Biblii:
Mądry posłucha i przyjmie więcej pouczeń, a kto się odznacza zrozumieniem, ten zapewnia sobie umiejętne kierownictwo” (Prz. 1:5, 6).




Pozwolę więc sobie wkleić link do wierzeń Świadków Jehowy.
Zawsze najlepiej szukać informacji u źródła a nie u przeciwników:)





https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... wierzenia/

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

TESKA-dziękuję za miłe słowo
Jeśli natomiast chodzi o Świadków Jehowy (SJ), to nie są oni spadkobiercami depozytu wiary apostołów i bezpośrednich uczniów Jezusa z tego względu, że ten ruch religijny istnieje dopiero od 1931 roku i wywodzi się od człowieka, który ją założył (Rutherford) wcześniej założony przez C.T Russell (-a) twórcy ruchu Badaczy Pisma Świętego, a nie od Chrystusa, który jest żywym źródłem chrześcijaństwa.

Człowiek ma to do siebie, że może się mylić i często mu się to, niestety przytrafia, ale BÓG nie myli się nigdy.
Wierzymy więc Bogu, a nie założycielom różnych, coraz to nowszym ruchom religijnym, które sieją tylko zamęt i oddalają się od prawdy objawionej w Piśmie Świętym (Biblii).
Czytając List 2Tm 3,1-8, że w czasach ostatnich miało przyjść odstępstwo.
SJ z całym przekonaniem uważają, że katolicy są ''odstępstwem'', ale przecież byłoby to niezgodne z Pismem Świętym, gdyż wiadomo, że KRK istnieje od ponad dwudziestu wieków(według SJ – od siedemnastu), natomiast wielkie odstępstwo, jak oznajmiają prorocze słowa Pisma Świętego ma się pojawić w czasach ostatnich.
Według SJ czasy ostatnie, to właśnie czasy obecne, począwszy od schyłku dziewiętnastego wieku, kiedy to sami zaczęli przepowiadać rychły koniec świata. Z tego wynikałoby w sposób oczywisty, że to SJ, którzy zaczęli istnieć i działać właśnie w czasach ostatnich, są wielkim odstępstwem.
Nawet ich własna nauka to potwierdza, od początku swego istnienia już wielokrotnie usiłowali ustalić konkretne jego daty w przekonaniu, że czasy ostateczne już nastały
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Ketjow-oko pisze:
12 maja 2021, 14:24
Bobo przez nieuwagę zmieniłem Twój post zamiast użyć ''odpowiedz z cytatem'' wcisnąłem ''zmień posta''- przepraszam
A możesz pokazać GDZIE TY masz ten przycisk 'zmień posta'? Czyżbyś miał uprawnienia do edycji cudzych postów?
Cześć Bobo: po prawej stronie w poście jest ''ołówek'' w podglądzie był Twój post skasowałem przez nieuwagę i stało się jak się stało
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Ketjow-oko pisze:
12 maja 2021, 13:27
Odniosę się tak do autora tych słów: Otóż SJ mają głęboki żal do przedstawicieli innych wyznań i do niewierzących.

Żal i to głęboki? Za to, że ludzie nie chcą z nimi rozmawiać? Grubo przesadziłeś. ŚJ są na negatywne reakcje przygotowani słowami Jezusa:

Pamiętajcie, co wam powiedziałem: Niewolnik nie jest większy od swojego pana. Jeśli mnie prześladowali, was też będą prześladować. Jeśli moich słów się trzymali, waszych też będą się trzymać (Jana 15:20)

Skąd więc wytrzasnąłeś ten 'głęboki żal'? :roll:
Nachodząc ludzi bez wcześniejszego uzgodnienia i bez zaproszenia z ich strony utyskują, że niezbyt często są w ich domach chętnie przyjmowani.
Masło maślane. Jak wcześniej uzgodnić wizytę i uzyskać zaproszenie, gdy najpierw ich nie odwiedzisz :-D
Czasem narzekają też, że spotykają ich różne niemiłe, czasem nawet ostre uwagi ze strony ludzi, których ''odwiedzają''.
Uważają się z tego powodu ciężko prześladowani i porównują swoją sytuację z okrutnymi formami prześladowań za czasów pierwszych chrześcijan.
Takie porównanie jest wysoce niestosowne, gdyż pierwotni chrześcijanie za swą wiarę w Boga-Chrystusa ponosili męczeńską śmierć na krzyżu, często paleni żywcem albo pożerani przez dzikie zwierzęta na arenie Rzymu.
Dziwne... ŚJ narzekają? Jestem dziesiątki lat ŚJ anie słyszałem takiego narzekania. Wszak ŚJ znają zapowiedź Jezusa, że:

Jeżeli gdzieś was nie przyjmą ani nie będą słuchać, to wychodząc z takiego domu lub miasta, strząśnijcie pył ze swoich nóg. (Mat 10:14)

Z tym narzekaniem to naciągane.
Tym bardziej, że SJ często sami są sobie winni, atakując jawnie w sposób nachalny i złośliwy, religie swoich bliźnich. Nie tak przecież postępowali apostołowie. Oni bowiem, nauczając nie szydzili nawet z religii pogan, lecz zwracali się do nich z pełnym szacunkiem, mówiąc o jednym prawdziwym Bogu (Dz 17,22-33) i dzięki takiemu nauczaniu zyskali stopniowo coraz więcej zwolenników
Znowu masło maślane. Skoro pierwsi chrześcijanie byli tacy cacy w stosunku do pogan to... w końcu dlaczego ich prześladowano?
Czuję, że to nie twój tekst, tylko skopiowałeś jakiegoś nieudacznika anty-ŚJ.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Cześć Bobo, mój post rozebrałeś na czynniki proste jak powyżej, znam strukturę SJ od kuchni wiesz doskonale co znaczy w tym ugrupowaniu religijnym NO - pozdrawiam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Możesz trochę jaśniej?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo tak dużo napisałem,powinieneś wiedzieć, powinieneś zrozumieć, gdyż napisałem mową SJ
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Zapytałem o jaśniejsze wyjaśnienie. Skąd mam czytać w myślach przebiegłego odstępcy?
Czy mam rację? Jesteś byłym ŚJ który kiedyś był nadzorcą obwodu? Włączyłeś na forum bo 'kreci' cię jakiś Bobo? Cel, to ostrzegać przed ŚJ?
I lansujesz teraz KK? Przyznaj się, przyjaleś chrzest w kościele?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo zbyt mocne dobrałeś słowa cytuję z postu: '' '...kreci' cię jakiś Bobo? Cel, to ostrzegać przed ŚJ?' ...', zauważ tylko odpowiadam na wypowiedzi zadane w postach. Nic nie piszę co mogłoby czyjeś przekonania naruszać lub ośmieszać, przedstawiam suche fakty o których inni nie mają żadnego pojęcia.
Sam wiesz, że CK ŚJ jest doskonale zorientowane jak działają ex-SJ więc nic nowego.
Szanuję wszystkie wyznania oparte na PS, bo zawarte w niej teksty czy słowa pomagają innym w problemach,trudnościach oraz zmianę otoczenia a przede wszystkim przybliżenia się do samego BOGA i kroczyć drogą nadziei na lepsze jutro.

Zastanawiam się Drogi Bobo jakim Jesteś w rzeczywistości SJ? - myślę, że w zgodzie wszystko czynisz jak naucza Twoje Kierownictwo poprzez wydawane periodyki, zalecenia w listach a przede wszystkim przez zmienione PS jako (Przekład Nowego Świata i nowszy).
WIEDZ to, piszę otwarcie Szanuję Ciebie tu na forum jako inteligentnego dyskutanta pełnym wiary i myślę, że również tak mnie potraktujesz.
A czy jestem 'przebiegłym odstępcą' jak to sam nazwałeś nie stwierdzam, mogę tylko napisać, że jestem otwarty wobec innych i kulturalnie z innymi dyskutuję na zaistniałe zagadnienia przedstawione na tym forum- serdecznie pozdrawiam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”