Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: teska »

Ketjow-oko

Jeśli natomiast chodzi o Świadków Jehowy (SJ), to nie są oni spadkobiercami depozytu wiary apostołów i bezpośrednich uczniów Jezusa z tego względu, że ten ruch religijny istnieje dopiero od 1931 roku i wywodzi się od człowieka, który ją założył (Rutherford) wcześniej założony przez C.T Russell (-a) twórcy ruchu Badaczy Pisma Świętego, a nie od Chrystusa, który jest żywym źródłem chrześcijaństwa.

Czy czytałeś książkę o Świadkach Jehowy?
Jeśli była to książka napisana przez świadków Jehowy ,to czytamy tam ,że powstała grupa badaczy Pisma Świętego ,którzy badali Biblię tak jak
grupa berejczyków
Dzieje Apostolskie 17:11
"Tamtejsi Żydzi byli szlachetniej usposobieni niż ci w Tesalonice,
bo przyjęli słowo Boże z nadzwyczaj otwartym umysłem
i każdego dnia starannie badali Pisma ,żeby się przekonać ,
czy to,co usłyszeli jest prawdą".
Po rzetelnym zbadaniu Biblii sama przekonałam się ,że Świadkowie Jehowy to prawdziwi chrześcijanie.
Podam jeden przykład.
Kościoły podające się za chrześcijan uczą ,że Bóg jest trójcą.I jest to tajemnica.Zatem Bóg wg nich jest niepoznawalny.
A co na to Biblia?

W Biblii nie ma słowa i pojęcia "trójca".
Jest za to wiele wersetów mówiących o JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGU
Jana 17:3
Jakiemu Bogu służyli pierwsi chrześcijanie?
Rzymian 16:27
2Koryntian 11:31
Rzymian 1:9
Efezjan 3:14
Objawienie 4:11
1Koryntian 8:5,6
Bóg Biblii zachęca czytelników do tego,by się do Niego zbliżyć Jakuba 4:8,by Go poznawać i wreszcie Go pokochać.1Jana 5:1-3
Jeżeli jesteś rzeczywiście badaczem jak berejczycy odpowiesz Bogu na to zaproszenie.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Teska, dawno odpowiedziałem Bogu jeżeli chodzi o Twoje zapytanie i jestem zaznajomiony z leksykonem pt. " Wnikliwe Badanie Pism" ( zielone dwu tomowe opracowanie przez CK SJ) i inne publikacje tego Ruchu Religijnego.

Natomiast Ruch religijny SJ istnieje (jak wytłuściłaś mój tekst z postu) - od 26 lipca 1931 roku na konwencji w stanie Ohio Rutherford przedstawił Badaczom Pisma Świętego rezolucję, która nadała nową nazwę organizacji – Świadkowie Jehowy, nie wspomnę o założycielu.

W drodze wyjaśnienia od 1881 roku powstało w Pittsburgu Stowarzyszenie pod nazwą ''Towarzystwo Traktatowe-Strażnica Syjońska'', którego prezesem został William H. Conley. Natomiast C.T Russell zarejestrował Towarzystwo 15 grudnia 1884 roku jako spółkę akcyjną i został jego prezesem.
Teska to, że ''badali jak Berejczycy'' Pisma nie znaczy, że istnieją od tamtego czasu.
Na ten długi okres od apostołów do zaistnienia od 1881 roku, nie wypowiadają się otwarcie SJ, a jeżeli tak, to tylko śladowo.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: teska »

jeżeli chodzi o Twoje zapytanie i jestem zaznajomiony z leksykonem pt. " Wnikliwe Badanie Pism" (

Nie o tą pozycję mi chodziło.Chodziło mi o pozycję "Świadkowie Jehowy Głosiciele Królestwa Bożego".W rozdziale 4 jest omówione o początku wielkiego odstępstwa.

"Jeden Pan ,jedna wiara "Ef4:5 .Gdy apostoł Paweł pisał pod natchnieniem Bożym te słowa ( roku 60-61),istniała tylko jedna wiara chrześcijańska.
Dzisiaj natomiast przyznaje się do chrystianizmu mnóstwo kościołów,wyznań i sekt ,mimo,że głoszą wzajemnie sprzeczne nauki .................
Która więc wiara według ciebie trzyma się nauk Biblii?

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Teska dzień dobry, "Świadkowie Jehowy Głosiciele Królestwa Bożego"( książka zielona), to egzemplarz dla SJ i pisany pod nich więc sama widzisz od str.404-520 jest cacy, cacy, pięknie ślicznie ładnie, lecz powinniśmy mieć większe horyzonty spostrzegania tej grupy religijnej.
Zauważ, R Franz były członek CK opisał co tak naprawdę dzieje się w samym'' sercu'' za zamkniętymi drzwiami w tymże CK (teraz ośmiu członków), książka ''Kryzys sumienia" w której również zamieścił ksero kopie materiałów-dokumentów CK SJ, które są niewygodne dla tego kierownictwa.

Wiem z autopsji SJ nie przyjmują innych wiadomości jak tylko od kierownictwa centralnego i uważają wszystko co ujawniano przeciw SJ to wierutne kłamstwo, paszkwil na świętą organizację Bożą.
Trudno SJ zrozumieć prawdziwą rzeczywistość.
Dlaczego? (zapytam merytorycznym pytaniem)- bo poddają się manipulacji- natomiast przerażający jest sam fakt, że CK -SW do swojej tejże manipulacji posługuje się PS, aby była klarowna sprawa przetłumaczyli Biblię na Przekład Nowego Świata, który ukazał się w języku pol.-1997 r. przetłumaczono z angielskiego przekładu-1984, następnie w 2018 wydali kolejny poprawiony przekład w srebrnej miękkiej oprawie i tymże przekładem zmodyfikowanym posługują się w głoszeniu ''dobrej nowiny'' oraz korygowaniu swoich wiernych
np. komitet sądowniczy w którym bierze udział trzech starszych i winowajca oraz powołanie świadków zaistniałego wydarzenia (jeden, dwóch a niekiedy więcej), gdyż te zeznania są potrzebne na stwierdzenie winy danego sądzonego członka. Podczas tego przewodu sądowego posługują się książką tylko dla starszych ''Paście Trzodę Bożą-2019'' nie dostępną dla zwykłego szeregowego SJ,( może i Ty sama nie wiesz o tym egzemplarzu).
Wszystko jest skrzętnie ułożone, dopracowane z dokładną precyzją dla wyznawców tego Ruch religijnego, Natomiast kto odejdzie od nich nazywany jest przez SJ odstępcą mimo, że wierzy w Boga i opiera swoje życie na PS ale, ale nie jest razem z nimi. To hermetyczne ugrupowanie religijne.
''Paście trzodę Bożą'' książka to pozycja ukazująca jak trudna jest wiara w Jehowę i jak wiele niesie ze sobą wyrzeczeń.

Tym postem nie atakuję tego ugrupowania religijnego, lecz przedstawiam suche fakty jak jest w istocie, a tego nie lubią nie tolerują SJ i zapala się im czerwone światełko.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

To hermetyczne ugrupowanie religijne.
Dawno mówiłam, że to sekta. Trzeba sprawy po imieniu nazywać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Wuka, a ty jaką jesteś sekciarką? Ile trzeba osób by to tak nazwać?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
18 maja 2021, 14:18
Wuka, a ty jaką jesteś sekciarką? Ile trzeba osób by to tak nazwać?
Chodziło o to, że takie organizacje mają wszelkie znamiona cech sekty. Tyle.
"Termin sekta w ujęciu teologicznym dotyczy grupy wyznaniowej, która oddzieliła się od macierzystej organizacji kościelnej dla zaznaczenia swojej odrębności w kwestiach doktryny, liturgii i organizacji wspólnoty religijnej, tworząc nową wspólnotę wyznaniową, wysoce ekskluzywną."
Sekty są różne. Polityczne partie czy jakikolwiek organizacje zamknięte mają znamiona sekt.
Ja nie należę do żadnej organizacji ani religijnej, ani społecznej, ani politycznej.
Nie chodzi mi o obrażanie kogokolwiek, ale nalezy spojrzeć prawdzie w oczy. Mnie to jest obojętne, bo z całą pewnością do żadnej sekty, do żadnego Kościoła, Zboru i innej wspólnoty nie mam zamiaru się przyłączyć. Warto jednak, aby ludzie wiedzieli i świadomą decyzję podejmowali, bo łatwo jest się dać wciągnąć, ale potem sa kłopoty. Potem, to znaczy po odejściu. A są z całą pewnością i nie udawaj, że nie wiesz.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

wuka pisze:
18 maja 2021, 13:30
To hermetyczne ugrupowanie religijne.
Dawno mówiłam, że to sekta. Trzeba sprawy po imieniu nazywać.
Wuka: też bym tak prosto nazwał, ale, ale współczesne nazewnictwo w miejsce SEKTA używa Nowe Ruchy Religijne, takie sformułowanie nie jest obraźliwe co niektórzy nawet mogą podać sprawę do sadu o publiczne zniesławienie. W tutejszym regulaminie też zwrócono uwagę na to słowo (Sekta)
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Ketjow-oko pisze:
18 maja 2021, 14:32
wuka pisze:
18 maja 2021, 13:30
To hermetyczne ugrupowanie religijne.
Dawno mówiłam, że to sekta. Trzeba sprawy po imieniu nazywać.
Wuka: też bym tak prosto nazwał, ale, ale współczesne nazewnictwo w miejsce SEKTA używa Nowe Ruchy Religijne, takie sformułowanie nie jest obraźliwe co niektórzy nawet mogą podać sprawę do sadu o publiczne zniesławienie. W tutejszym regulaminie też zwrócono uwagę na to słowo (Sekta)
Ale się porobiło :aaa:
Nawet nie wiem co to są Nowe Ruchy Religijne :xhehe: :roll:
Ja słowa sekta też nie uważam za obraźliwe. Dla mnie na przykład sektą jest KrK :crazy: Czyli papież może mnie do są du podać? No to ja chcę odsiedzieć wyrok w Bibliotece w Watykanie :hehe:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Wuka... ściemniać to raczej nie mnie. Masz schematy w swoim myśleniu i nigdy prawdy w ten sposób nie dojdziesz. Wciąż będzie tylko taki sam bełkot, który zarzucasz wybranej.
Bo widzisz... twoja definicja sekty pokazuje, że pierwsi chrześcijanie... byli sektą i tak też ich nazywano. Więc nie wyskakuj mi z tendencyjną definicją. Jezusa też powinnaś nazwać sekciarzem, bo odrywał się od religii żydowskiej.
Nie chodzi mi o obrażanie kogokolwiek, ale nalezy spojrzeć prawdzie w oczy.
Kurcze... nie chcesz obrażać, ale sugerujesz, żeby spojrzeć w TWOJE oczy i przyznawać ci rację. Inaczej fochy.
Dlaczego sekciarz nie może być jednoosobowy? Oderwałaś się od katolicyzmu? Tak. Oderwałaś się od protestantyzmu? Tak. Porzuciłaś protestantyzm na swoją własną rzecz i pogląd i zrozumienie? Tak. Więc jesteś nie tylko odpryskiem od odprysku, ale odpryskiem o odpryskanego odprysku.
Trzeba takie rzeczy nazywać po imieniu. Sama tak piszesz. Na forum chcesz, aby ci w końcu w coś uwierzono... ale cienizna.
Bo widzisz, ŚJ nie są jakąś grupą religijną oderwaną, jak błędnie wciskasz, od macierzystej organizacji kościelnej. Od jakiego kościoła oderwał się Bobo i jego rodzina? A może wiesz od kogo oderwali się ŚJ z Bieszczad? Czy z Gdańska? No sorry, ale znowu dostrzegam, że jesteś niedokładna i nie precyzyjna.
Wystarczy, że jakiś katolik, zaznaczam! katolik, który był kiedyś ŚJ coś napisał, a ty to chłepcesz jakby pisał prawdę, bo sam napisał o swoich pismach, że to fakty. A jak będziesz się modliła do BOga to będziesz miała takie samo zrozumienie jak on. Sorry... czujesz obłęd? Ja tak.
NIE SPRAWDZIŁAŚ i szybciej się obrazisz niż to sprawdzisz. Marny z ciebie poszukiwacz prawdy. Zła metoda. Złe emocje. Złe nastawienie.
Czy to przypadek, że gdy coś można złego napisać o ŚJ to ty chętnie się udzielisz?
D..A nie dyskutantka :-D
Powierzchowność bez wnikliwości.
Zapewne zostaniesz sama ze swoim światopoglądem i wierzeniami. Nic mi do tego.
Pamiętaj jednak o regulaminie:

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.[/]

Więcej pytaj ze skromnością a nie wyrzucaj z siebie głupie osądy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo dzień dobry, cytat z Twojego postu: ''Wystarczy, że jakiś katolik, zaznaczam! katolik, który był kiedyś ŚJ coś napisał, a ty to chłepcesz jakby pisał prawdę, bo sam napisał o swoich pismach, że to fakty. ...." proszę po raz ostatni nie sącz jadu ... subtelnie w moją stronę, bo stracę poszanowanie wobec Ciebie i potraktuje Twoją osobę jako malkontenta.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Ja nawet nie robię tego subtelnie. Wiem kim jesteś i co chcesz w rozmowach ze ŚJ osiągnąć.
Czy można to inaczej nazwać jak: wilk w 'owczej skórze'?
Miły, subtelny, niby delikatny, chcący uchodzić za delikatnego, subtelnego, ale... CEL jeden: POŻREĆ ŚJ a innych zniechęcić do nich.
Odstępców wyczuwam na 100 kilometrów :-D Za stary wróbel jestem...
bo stracę poszanowanie wobec Ciebie i potraktuje Twoją osobę jako malkontenta.
No chyba się popłaczę... a twój sączący się jad, który nazywasz faktem, choć cytujesz innego świadkożercy? Ma to sens?
Nie ma. Berea też nie ma sensu ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Wuka... ściemniać to raczej nie mnie. Masz schematy w swoim myśleniu i nigdy prawdy w ten sposób nie dojdziesz. Wciąż będzie tylko taki sam bełkot, który zarzucasz wybranej.
Bo widzisz... twoja definicja sekty pokazuje, że pierwsi chrześcijanie... byli sektą i tak też ich nazywano. Więc nie wyskakuj mi z tendencyjną definicją. Jezusa też powinnaś nazwać sekciarzem, bo odrywał się od religii żydowskiej.
Prawie wszystko się zgadza, ale...ja mam schematy myślowe, a czy ty ich nie masz? Do jakiej prawdy mam dojść? Twoejej? Jeden bełkot na drugi zamienić?
Definicja nie jest moja, ale słownikowa, więc... :-/
Tak, Jezus też był nazywany seksciarzem i jego zwolennicy przez dłuuuugi czas tak byli postrzegani. Czy ktoś się tak rzucał z tego powodu?
Nie mam danych.
Nie denerwuj się tak. ŚJ oderwali się od Badaczy, o ile się nie mylę. Jednak zarówno jedni, jak i drudzy mnie nie kręcą.
Dobrze, jeśli ci ulży to przyznaję z pokorą, że jestem wielokrotnym odpryskiem od odprysków i jednoosobową sektą, bez wiary w dodatku. Obojętność i obserwacja :lol:

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.[/]
Dokładnie, Bobo.
A teraz przeczytaj, jak mi nawrzucałeś powyżej tego tekstu i zastanów się. :cry: :oops:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

No wuka... przeczytaj sobie ostatnie wpisy Ketjowa. Pisze źle o ŚJ cytuje czyjeś negatywne opracowania a ty na jego wpisy reagujesz: Dawno o tym pisałam, że to sekta.
Sorry, ale chciałaś by to zabrzmiało jak komplement pod adresem ŚJ? Bo raczej mu przytakujesz. Potem mi wmawiasz, że nazwa sekta to nic negatywnego...
Dlatego ci nawrzucałem, byś była bardziej powściągliwa w osądach.
ŚJ nie są sektą. Są trzecią co do wielkości religią w Polsce.
Oszołomstwu mówię NIE!

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”