Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo pisze:
18 maja 2021, 15:19
Ja nawet nie robię tego subtelnie. Wiem kim jesteś i co chcesz w rozmowach ze ŚJ osiągnąć.
Czy można to inaczej nazwać jak: wilk w 'owczej skórze'?
Miły, subtelny, niby delikatny, chcący uchodzić za delikatnego, subtelnego, ale... CEL jeden: POŻREĆ ŚJ a innych zniechęcić do nich.
Odstępców wyczuwam na 100 kilometrów :-D Za stary wróbel jestem...
bo stracę poszanowanie wobec Ciebie i potraktuje Twoją osobę jako malkontenta.
No chyba się popłaczę... a twój sączący się jad, który nazywasz faktem, choć cytujesz innego świadkożercy? Ma to sens?
Nie ma. Berea też nie ma sensu ;-)
BOBUSIU miły: (mimo wszystko Lubię Ciebie) wiesz dlaczego?- bo JESTEŚ otwarty, konkretny nie przytakujesz lecz walczysz i bronisz swojego- taką postawą mnie zaimponowałeś, godny Jesteś przeciwnik w obronie tego ruchu religijnego - chylę czoła wobec takiej postawy względem Ciebie
Tak na marginesie wspomnę widnieje pewien zapis w podręczniku dla NO wobec takich osób jak Ty, jestem pewien na 100%, że nie posiadasz tego podręcznika, może jesteś sługą pom. ale najprawdopodobniej wszystko wskazuje na przywilej STARSZEGO aby nie skłamać dodatkowo jako ''koordynator????'' w zborze.
mam maksymę:
Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić.
Uwielbiam pisać z osobami, które sprawiają, że uśmiecham się do monitora.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Kombinujesz Ketjow. Sondujesz? Chcesz wykazać, że Ty wiesz więcej?
Bez jaj. Wiadomo, że masz cel o jakim pisałem.
Bez udawania świadkożerco.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
18 maja 2021, 16:02
No wuka... przeczytaj sobie ostatnie wpisy Ketjowa. Pisze źle o ŚJ cytuje czyjeś negatywne opracowania a ty na jego wpisy reagujesz: Dawno o tym pisałam, że to sekta.
Sorry, ale chciałaś by to zabrzmiało jak komplement pod adresem ŚJ? Bo raczej mu przytakujesz. Potem mi wmawiasz, że nazwa sekta to nic negatywnego...
Dlatego ci nawrzucałem, byś była bardziej powściągliwa w osądach.
ŚJ nie są sektą. Są trzecią co do wielkości religią w Polsce.
Robisz jakąś gigantyczną aferę o nic. Sam rzucasz oskarżeniami i wkręcasz mnie w jakieś prywatne rozgrywki z Ketjow-oko.
Sam się przyjrzyj sobie, bo oskarżeniami to raczej ty rzucasz na prawo i lewo i to pod wieloma adresami.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo: dla potwierdzenia mojej prawdomówności o Świadkach Jehowy, każdy z czytelników w miarę wolnego czasu może na YT wyszukać frazę ''Komitety sądownicze świadków Jehowy'' do tego też Ciebie zachęcam.
Te filmiki z ukrycia nagrane przez samych winowajców wobec tego ruchu religijnego, jasno ujawniają jak traktują starsi zboru SJ osobę w przebiegu komitetu sądowniczego nie zaprzeczysz tym faktom, tym sfilmowanym wydarzeniom - te osoby wrzuciły te filmiki na YT, aby pokazać okrucieństwo, bezduszność braku współczucia osobą pokrzywdzonym będących pośród SJ, to jest OSTRZEŻENIE !!!!, aby nie wikłać się w to ugrupowanie religijne kiedy zapukają SJ do drzwi z uśmiechem i sprofanowaną ICH Biblią
Jeżeli jesteś uległy, posłuszny w zborze i nie wychylasz się to wszystko cacy, cacy, ale tylko podskocz to konsekwencje są bardzo bolesne w nie jednym przypadku rozpadają się rodziny i własne dzieci uważają odstępczego takiego rodzica za nic, jednym słowem śmiecia ... i jeszcze gorzej- niski ukłon w Twoja stronę
Bobo a propos nic nie sonduję jak piszesz BEZ JAJ :-)
A OSTRZEGAĆ innych TRZEBA to święty obowiązek antySJ !!!!!!
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Coraz bardziej potwierdzasz moje opinie o Twoim podejściu do ŚJ. Wlazłeś tu świadkożerco, aby w końcu atakować ŚJ. :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo, Nawet zaimponowało mnie to określenie, którym posługujesz się w stosunku do mojej osoby ŚWIADKOŻERCA- dziękuję i tak dalej konsekwentnie pisz, nie jestem na takie określenie obrażony lecz przeciwnie.
Teraz na poważnie cytat z Twojego postu: '' ... Wlazłeś tu świadkożerco, aby w końcu atakować ŚJ'', tak wlazłem bo znalazłem na forum wątek ''Nauki CK w świetle Biblii" więc piszę jakie to nauki przedstawia ten ruch religijny, ale żadnego czytelnika tego wątku osobiście nie dyskryminuję czy ośmieszam zachowuje szacunek względem Tych osób, a FAKTY są faktami, czasami trudno przełknąć wytkniętą gorycz.
Jest powiedziane w PS ''Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»'' J 8,31,32 (BT) módl się, zastosuj się do tych słów i znajdziesz uznanie w oczach Bożych - kończę tą przepychankę.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Dobra decyzja, kończ.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo, ja skończyłem podyskutujmy w innym temacie, bo wątków jest mnogo - zapraszam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Udzielam się na wielu wątkach. Myślisz, że na innych nie będziesz świadkożercom? Temat u Ciebie będzie wracał jak u tego Krystiana. Jeden temat, jeden cel. Byleby nie być ŚJ. Masz inny cel? A może masz cel, aby mnie nawrócić na katolicyzm, gdzie sam wylądowałeś?
Sorry... wilku w owczej...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo: spadł mnie kamień z serca myślałem, że mnie całkowicie zignorowałeś po tak gorącej dyskusji jaką przeprowadziliśmy, trochę się uniosłem wiec przepraszam
Dyskutuję w danym temacie w odpowiednim dla niego wątku nie powtarzam jak mantrę w innych wątkach, to nie mój styl w dyskusjach. Jestem ''świadkożercom'' tylko i wyłącznie w temacie SJ, staram się omijać ten temat ale jeżeli są osoby, które upierają się i kontrują to wypada przecież przedstawić swój punkt widzenia.
Wiedz Bobo, nie jestem w KRK, jak wspominasz w postach. Wiemy o sobie tyle ile sami napiszemy na forum- dziękuję za dyskusję- pozdrawiam
Z innej strony miałem problem z połączeniem z stroną forum otrzymywałem komunikat '' strona nieosiągalna'' nie wiem czy ten post poleci w sieć
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
18 maja 2021, 21:31
Udzielam się na wielu wątkach. Myślisz, że na innych nie będziesz świadkożercom? Temat u Ciebie będzie wracał jak u tego Krystiana. Jeden temat, jeden cel. Byleby nie być ŚJ. Masz inny cel? A może masz cel, aby mnie nawrócić na katolicyzm, gdzie sam wylądowałeś?
Sorry... wilku w owczej...
Bobo jak ludzie poznają prawdę o waszej "prawdzie", to się z nią dzielą. :-)
Mnie starsi na rozmowie, czy na pewno, chcę zostać głosicielem tej radosnej prawdy, też powiedzieli na koniec:
Dobrze, że chcesz publicznie się z nią dzielić.
Także nie irytuj się.
Banowaniem mnie - nic to nie pomoże.
Faktów nie zmienisz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Po co ty się wnerwiasz. Przecież ludzie wiedzą, a ci co dadzą się "wciągnąć" to widocznie muszą coś "przerobić" w tym życiu. Taka karma. I tak nie przegadasz, nie wytłumaczysz...

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: teska »

Kim są prawdziwi naśladowcy Jezusa?
Według nauki Jezusa nie każda forma oddawania czci Bogu cieszy się Jego uznaniem.

Mateusza 7:21-23

„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Nadejdzie dzień, gdy wielu mi powie: ‚Panie, Panie, czy w twoim imieniu nie prorokowaliśmy? Czy w twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów? I czy w twoim imieniu nie dokonywaliśmy wielu potężnych dzieł?’. 23 Ale ja im wtedy oświadczę: ‚Nigdy was nie znałem*! Odejdźcie ode mnie, wy, którzy postępujecie niegodziwie!’
Prawdziwi chrześcijanie uważają ,że Biblia jest Słowem Bożym i prawdą.Świadkowie Jehowy uznają Biblię za autorytet i starają się żyć według niej.

Jana 17:17

Uświęć ich przez prawdę. Twoje słowo jest prawdą


Odstępcy od prawdziwej wiary oddają Mu cześć na próżno.

Marka 7:6-8

" On im odparł: „Izajasz trafnie prorokował o was, obłudnikach: ‚Ci ludzie okazują mi szacunek ustami, ale sercem są ode mnie bardzo daleko. 7 Oddają mi cześć na próżno, bo głoszą nauki, które są nakazami ludzkimi’. 8 Porzucacie przykazania Boże, a mocno trzymacie się tradycji ludzkiej"


Jaki stosunek mają prawdziwi chrześcijanie do imienia Bożego?

Taki jaki miał Pan Jezus.Posługiwał się imieniem Bożym i je uświęcał w modlitwie.

Jana 17:6,26

Wyjawiłem Twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Byli Twoi, a Ty powierzyłeś ich mnie i przestrzegają Twojego słowa."

Dałem im poznać Twoje imię i dalej będę to robił, żeby przejawiali taką miłość, jaką Ty darzysz mnie, i żebym dzięki temu pozostawał z nimi w jedności”.


Kto otacza należną czcią imię Boże ? Robią to Świadkowie Jehowy,nazwani od imienia Bożego.

Malachiasza 3:16

W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane w księdze pamięci
Dzieje Apostolskie 15:17
żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wybrana »

teska pisze:
24 maja 2021, 13:12
Malachiasza 3:16

W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane w księdze pamięci
Straszne to bluźnierstwo.
Jehowa tak pewnie polecił.

Bóg Ojciec, który jest miłością pragnie byśmy Go miłowali.
Nie formą tej miłości jest strach.
Strach to atrybut zwodziciela.
W miłości nie ma strachu, bo miłość to czynione dobro.
Kto nie czyni dobra, nie ma w nim miłości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: teska »

wybrana jakim przekładem ty się posługujesz?

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”