Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Pomijam kwestię, że wg. Badaczy PŚw. JUŻ żyjemy w TYSIĄCLECIU.
No i co... ludzie nie rodzą dzieci? Nie mają potomstwa?
Badacze ŹLE i FATALNIE ocenili CZAS.
Dlatego znikają. Nikt z przywódców Badaczy (a tacy SĄ!)tego nie ogarnia. Bo NIE KORYGUJĄ swoich wierzeń.
Śmierć. Duchowa.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Do bobo------tutaj jest odpowiedź na Izajasza 65:20-24, warto pomyśleć, że Izajasz to prorok był i Jego proroctwo ma swoje wypełnienie w TYSIĄCLECIU .

Iz.65:20 W wieku dziecinnym=> Nie będzie dzieci, które by miały umrzeć w kilka dni po urodzeniu, jak to bywa teraz.
Dni swoich=> Żyć może do końca Tysiąclecia.
Bo dziecię=> Człowiek mający sto lat umrze jako dziecię. Tym sposobem sto lat będzie dane człowiekowi na poprawę. Jeżeli nie będzie chciał, życie będzie mu odebrane przed upływem stu lat.
Grzesznik będzie przeklęty=> Kto po odpowiedniej próbie sprzeciwiałby się prawom Królestwa w jakimkolwiek szczególe, po decyzji w jego sprawie zostanie wytracony spomiędzy żyjących przez tak zwaną wtórą śmierć.
Iz.65:22 Inszy mieszkał=> W przyszłym wieku nie będzie właścicieli domów czynszowych.
Dni drzewa=> Posłuszni ludzie "nabywać będą nowej siły", Izaj.40:31.
Używać będą=> Trwać będą wiecznie.
Iz.65:23 Będą nasieniem=> Dziećmi.
Błogosławionych=> Kościoła.
Iz.65:24 Pierwej niż zawołają=> Zanim pragnienie serc będzie mogło być wyrażone słowami.
Ja się ozwę=> Wydarzenia tak się będą układały wpośród ludzi, że odpowiedź nadejdzie prędzej - wcześniej, niż się je wypowie.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Bobo pisze:
28 wrz 2020, 19:13
Pomijam kwestię, że wg. Badaczy PŚw. JUŻ żyjemy w TYSIĄCLECIU.
No i co... ludzie nie rodzą dzieci? Nie mają potomstwa?
Badacze ŹLE i FATALNIE ocenili CZAS.
Dlatego znikają. Nikt z przywódców Badaczy (a tacy SĄ!)tego nie ogarnia. Bo NIE KORYGUJĄ swoich wierzeń.
Śmierć. Duchowa.
Popatrz jaki odważny jeszcze dogaduje, chyba teraz z rozpaczy , jesteś kłamca i oszczercą, bo ja nigdy nie mówiłam,że, TYSIĄCLECIE jest już po INAUGURACJI.
Żeby zbudować budynek, to wpierw trzeba rozwalić poprzedni i właśnie Jezus Pan według chronologii biblijnej przyszedł jako duchowa istota i zakłada swoje KRÓLESTWO burząc stare królestwo a kiedy zniszczy zły porządek rzeczy nastanie INAUGURACJA KRÓLESTWA ZAWOŁA DO WSZYSTKICH CO SĄ W GROBACH WSTAŃ I ZACZNIE SIĘ RESTYTUCJA CZYLI PRZYWRÓCENIE LUDZKOŚCI DO TEGO CO UTRACIŁ ADAM. A o twoim płodzeniu dzieci nawet nie myśl.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

wuka pisze:
28 wrz 2020, 16:36
nike
Jak to możliwe, że wszyscy ludzie powstaną do życia w Tysiącleciu. Co znaczy - wszyscy? Przecież miliardy ludzkość liczy, a patrząc pd zarania dziejów???....Mam z tym kłopot, brak wyobraźni.
Jezus umarł za Adama doskonały za doskonałego w Adamie był cały rodzaj ludzki, dlatego wszyscy mamy szansę na powstanie z grobu i jeżeli zastosujemy się do wytycznych jakie Bóg nam nakreśli, mamy szansę na życie wieczne.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Epitafium bardzo stosowna pieśń do tematu, słowa i melodia wykonawcy. Zrobicie mi przyjemność jak wysłuchacie.

https://www.youtube.com/watch?v=Pj5yyqHTWak
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2020, 9:32 przez nike, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
28 wrz 2020, 19:13
Pomijam kwestię, że wg. Badaczy PŚw. JUŻ żyjemy w TYSIĄCLECIU.
No i co... ludzie nie rodzą dzieci? Nie mają potomstwa?
Badacze ŹLE i FATALNIE ocenili CZAS.
Poznałeś już od Badaczy różnicę pomiędzy Okupem za Adama, a w Nim za wszystkich jego potomków, a Ofiarą za grzech naśladowców Jezusa...
Tylko nie dziel się przypadkiem tą pozyskaną wiedzą ze Swymi współniewolnikami, bo spotka Ciebie niezawodnie sroga Infamia. :animrumru:
Wasze CK twierdzi że okup nie dotyczy jednak wszystkich... Oni już wiedzą kogo. :xhehe:
Choć wiele razy zmieniali już zdanie. :crazy:

Teraz pora, a byś poznał różnicę pomiędzy Tysiącletnim panowaniem Chrystusa, a następującym po nim Królestwem Bożym.
1Kor 15:25-28 bw Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje.
(26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.
(27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
(28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.


Jak już to poznasz, to możesz podyskutować dalej o sprawach, o których nawet CK nie słyszało.
Panowanie Chrystusa, to nie cud, miód i orzeszki dla świata...
Ale skąd zarozumiały Bobo może o tym wiedzieć. Samodzielnie zabroniono Mu myśleć (jak to w sektach), a takiego "pokarmu" Kanał nie udzielił jeszcze...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Po co wtrącasz temat okupu?
Zaczynasz spełniać cechę sekty, uważaj na swoje słowa, że Badacze mają wiedzę, której nie mają inni ;-)
ŚJ znają to co przeczytałeś w Tomach Russella. Jednak zweryfikowali to. Badacze NIE.
Sekciarze NIC nie zmieniają a z Russella zrobiliście sekciarza, którego nie wolno korygować :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Nike, komentarz do Izajasza pomija w ogóle kwestię rodzenia bo jakby nie było w. 23 wyraźnie stwierdza:
Nie będą się trudzić na darmo ani rodzić dzieci, które by cierpiały

Russell w swoich komentarzach po prostu tej myśli nie skomentował.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

nike pisze:
28 wrz 2020, 22:12
wuka pisze:
28 wrz 2020, 16:36
nike
Jak to możliwe, że wszyscy ludzie powstaną do życia w Tysiącleciu. Co znaczy - wszyscy? Przecież miliardy ludzkość liczy, a patrząc pd zarania dziejów???....Mam z tym kłopot, brak wyobraźni.
Jezus umarł za Adama doskonały za doskonałego w Adamie był cały rodzaj ludzki, dlatego wszyscy mamy szansę na powstanie z grobu i jeżeli zastosujemy się do wytycznych jakie Bóg nam nakreśli, mamy szansę na życie wieczne.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Te teorie ja znam o Adamie itd.
Proszę przeczytaj raz jeszcze moje pytanie. Chodzi mi o absurdalność pomysłu, że WSZYSCY ludzie powstaną z grobów itd.
======================

Dodam, że im więcej poznaję różne religie i wgłębiam się w inne interpretacje różnych zagadnień religijnych, tym większe mam wątpliwości, co do katolickiej i protestanckiej wykadni PS i poszczególnych zagadnień. Prawosławie, grekokatolicy mają też równie dobre, o ile nie mądrzejsze wytłumaczenie.
Zdumieniem napawają mnie wierzenia islamu. Są równie doskonałe w swym założeniu, jak chrześcijaństwo i judaizm. Potem zrobił się taki sam galimatias, jak u nas.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Chodzi mi o absurdalność pomysłu, że WSZYSCY ludzie powstaną z grobów itd.
Weź pod uwagę dwie rzeczy.
1. Trudno obliczyć ile ludzi żyło do tej pory. Jedni podają ok. 100 miliardów inni 20 miliardów.
2. Powierzchni ziemi (lądu) mamy jakieś 14 miliardów ha.
3. Nie wszyscy zmartwychwstaną.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Bobo:"3. Nie wszyscy zmartwychwstaną." :aaa:
Dlaczego?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16735
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Nie zmartwychwstaną ci co zginą w Armagedonie.
Podobnie ci którzy grzeszyli przeciwko duchowi świętemu. Bóg czyta w sercach i wie jak bardzo niektórzy są źli z premedytacją. Z drugiej strony, co byłby za raj, gdyby wszyscy żyli jak leci? Na dodatek mieliby żyć wiecznie?
Np. o mieszkańcach Sodomy i Gomory Biblia uczy, że są przykładem kary ognia wiecznego.
Jeśli kara ma trwać wiecznie, to po co wskrzeszać?
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
29 wrz 2020, 10:08
Russell w swoich komentarzach po prostu tej myśli nie skomentował.
Tu akurat jesteś w błędzie.
Natomiast Twoje Ciało Kierownicze nie dostało przekazu z Niebios w tym temacie. :xoczko:

Wuka pyta:
Bobo:"3. Nie wszyscy zmartwychwstaną." :aaa:
Dlaczego?
Proste! - Nie wszyscy są Świadkami Jehowy! :-D
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wybrana »

Bobo, a jak ty widzisz zmartwychwstanie? Czy może to zobrazować?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Nie zmartwychwstaną ci co zginą w Armagedonie.
To najpierw będzie pozabijanie wszystkich? Chyba najpierw muszą powstać do życia i jakoś drugą szansę mieć...
Z tego co rozumiem, to Armagedon będzie dotyczył tylko tych, którzy wtedy będą żyć? Toż to absurd.

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”