Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Używanie imienia Boga

https://youtu.be/E_zc1ANcLIg?t=60
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Argumentacja słaba. Powoływanie się na język polski też słabe. No i wiele niekonsekwencji.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
21 lip 2021, 14:37
Argumentacja słaba. Powoływanie się na język polski też słabe. No i wiele niekonsekwencji.
Jakieś argumenty przedstawisz, czy tylko dziecinne "nie, bo nie"?
1Kor 11:1 BW "Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa."
A Bobo kogo naśladuje?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
21 lip 2021, 14:37
Argumentacja słaba. Powoływanie się na język polski też słabe. No i wiele niekonsekwencji.
Zwróć uwagę Bobo, że autor tego filmiku nie neguje Imienia Boga, tylko sposób w jaki wy to Imię używacie.
Dodam na marginesie, że on nigdy nie był ŚJ.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »


nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

link nie działa.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

nike pisze:
23 lip 2021, 16:37
link nie działa.
U mnie działa.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

nike pisze:
23 lip 2021, 16:37
link nie działa.
Nie wiem Nike jak Ci pomóc.
Jeżeli chcesz, to mogę Ci napisać, co w tym memie napisano.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Wiadomo, że CK nie ma pojęcia o pokoleniu o którym mówił Pan Jezus, dlatego nadal wymyśla bzdury.
Pierwsze kłamstwo CK, macie w mojej stopce. Teraz mają taką naukę:

"Drugą grupę wchodzącą w skład »tego pokolenia« tworzą pomazańcy żyjący współcześnie z pierwszą grupą. Ale nie chodzi jedynie o zazębianie się okresów życia chrześcijan z obu tych grup, lecz raczej okresów ich namaszczenia – członkowie tej drugiej grupy zostali namaszczeni duchem świętym, gdy przynajmniej część członków pierwszej wciąż jeszcze przebywała na ziemi. Dlatego nie każdy z dzisiejszych pomazańców należy do »tego pokolenia«, o którym mówił Jezus. Członkowie drugiej grupy posunęli się już w latach. A przecież słowa Jezusa zapisane w Ewangelii według Mateusza 24:34 upewniają nas, że przynajmniej część »tego pokolenia na pewno nie przeminie«, aż ujrzy początek wielkiego ucisku. Powinno to wzmocnić w nas przekonanie, że już wkrótce Władca Królestwa Bożego przystąpi do zniszczenia niegodziwych i zaprowadzi sprawiedliwy nowy świat (2 Piotra 3:13)” (Strażnica 15.01 2014 s. 31).

Gdzie to ma oparcie w Biblii?
Może tu obecni ŚJ, przetłumaczą to na język zrozumiały, dla obecnych tu użytkowników i czytelników.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
23 lip 2021, 19:01
Wiadomo, że CK nie ma pojęcia o pokoleniu o którym mówił Pan Jezus, dlatego nadal wymyśla bzdury.
Pierwsze kłamstwo CK, macie w mojej stopce. Teraz mają taką naukę:

"Drugą grupę wchodzącą w skład »tego pokolenia« tworzą pomazańcy żyjący współcześnie z pierwszą grupą. Ale nie chodzi jedynie o zazębianie się okresów życia chrześcijan z obu tych grup, lecz raczej okresów ich namaszczenia – członkowie tej drugiej grupy zostali namaszczeni duchem świętym, gdy przynajmniej część członków pierwszej wciąż jeszcze przebywała na ziemi. Dlatego nie każdy z dzisiejszych pomazańców należy do »tego pokolenia«, o którym mówił Jezus. Członkowie drugiej grupy posunęli się już w latach. A przecież słowa Jezusa zapisane w Ewangelii według Mateusza 24:34 upewniają nas, że przynajmniej część »tego pokolenia na pewno nie przeminie«, aż ujrzy początek wielkiego ucisku. Powinno to wzmocnić w nas przekonanie, że już wkrótce Władca Królestwa Bożego przystąpi do zniszczenia niegodziwych i zaprowadzi sprawiedliwy nowy świat (2 Piotra 3:13)” (Strażnica 15.01 2014 s. 31).

Gdzie to ma oparcie w Biblii?
Może tu obecni ŚJ, przetłumaczą to na język zrozumiały, dla obecnych tu użytkowników i czytelników.
Nie miałam pojęcia, że takimi głupotami oni się karmią. To się nadaje do "śmiechu warte". :roll: Zdumiewa mnie, że ktokolwiek daje się wkręcić w takie nauki. :roll:

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Wiesz Wuka, część SJ w to nie wierzy. Jednak nie mają wyboru. Jak mąż rodziny publicznie powie, że to bzdury, to go wykluczą ze zboru.
Jak go wykluczą, to jego żona i dzieci przestają się do niego odzywać. Oni uprawiają pełny ostracyzm.
Więc taki facet, choć nie wierzy w te bzdury nadal siedzi w organizacji dla dobra swojej rodziny.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Krystian, pleciesz bzdury 😜
Uważaj, bo wuka to łyknie, bo nie sprawdza 🙃
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Bobo, dlaczego zaklinasz rzeczywistość. Jesteś jakimś anonimem. Ja tutaj mam pełną tożsamość.
Można mnie sprawdzić na fb, gdzie są wszystkie moje dane.
Taki anonim, będzie mi pisał, że plotę bzdury, żenada.
Byłem świadkiem takiego zdarzenia. Matka była wezwana na rozmowę ze starszymi, dlaczego się nadal odzywa z córką, skoro ona jest wykluczona.
Napisałbym Ci ostrzej, ale mam wzgląd na regulamin.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
23 lip 2021, 21:15
Krystian, pleciesz bzdury 😜
Uważaj, bo wuka to łyknie, bo nie sprawdza 🙃
Przestań w każdym swoim poście gębę sobie mną wycierać. To jest nękanie, panie moderatorze.

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”