Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
25 sty 2021, 16:06
Henryku, napisałem do Anny, nie do Ciebie. Swoje dywagacje schowaj do kieszeni. Zmieniasz temat? Może ktoś ci płaci za takie manewry?
Pisałeś o mnie, więc odpowiadam.
Co do zapłaty, to sobie sam odpowiedz.
Jakbyś zapomniał, to cały czas trzymam się tematu: Biblia, a dywagacje przedstawiciela ŚJ.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

wuka pisze:
25 sty 2021, 15:17
nike pisze:
25 sty 2021, 13:50
Wybrana ile ty masz lat mogę wiedzieć?
A co to ma do tematu. Ty też jesteś stara, a bzdury wypisujesz. Takie pytania to już inwigilacja i chęć dopieczenia; coś w stylu, jak ja usłyszałam - stara a głupia itp. Jak masz tylko takie pytania to idź do wróżki
Z tobą wuko jak na razie to nie piszę, tylko z wybraną, czy się mylę ??

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Bobo pisze:
25 sty 2021, 16:23
Oj tam, oj tam... zaraz wynurzy się zazdrosna nike, uważaj! :aaa:
Bobo ja sobie nie życzę takich uwag,.

Jesteś Juniorem wiec przy okazji proszę zwróć uwagę wuce, żeby się mnie nie czepiała jeżeli mój post jej nie dotyczy.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: efroni »

Henrykowi odpowiem tak :
Ukończyłem szkołę podstawową , ukończyłem szkołę zawodową , ukończyłem studium zawodowe .
panta rhei [wym. panta rei] "wszystko płynie" – wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne.

Podczas gdy wszystko idzie do przodu (i nauki tego świata i nauki duchowe) , gdy wszystko się zmienia , gdy nic (na tym świecie) nie jest trwałe (nawet nauki biblijne), nie ma najmniejszego sensu wracać się do nauk na poziomie szkoły podstawowej , tym bardziej wtedy gdy się stoi przed innymi (chciałoby się napisać wyższymi)wyzwaniami .
*
Co do nike :
Z nikogo nie kpie , nie drwię, nie szydzę , nie uciekam się do zaczepek słownych ... ale gdy ktoś ze mnie kpił , drwił , szydził czy stosował zaczepki słowne to nie pozostawałem dłużny i odpowiadałem kpiną na kpinę , drwiną na drwinę a zaczepką słowną nie pozostawiałem bez odpowiedzi .
Ten okres mam już za sobą i nie chciałbym do tego wracać .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

efroni czy to jest cała odpowiedź na mój do ciebie post?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

nike pisze:
25 sty 2021, 21:32
Bobo ja sobie nie życzę takich uwag,.
A żebyś ty wiedziała czego ja sobie nie życzę... 🤔
Jesteś Juniorem wiec przy okazji proszę zwróć uwagę wuce, żeby się mnie nie czepiała jeżeli mój post jej nie dotyczy.
Masz na myśli ten sam schemat, gdy ja piszę do Anny a wcina się Henryk? I co? I nic. Henryk ma gdzieś moją uwagę dokładnie taką samą jaką ty teraz stosujesz.
Przy okazji zwróć mu uwagę, bo na zwróconą mu uwagę złośliwa zjadliwość prawie, że zeżarła mu wargi. I tak bez końca z Wami. Pazury i pazury.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
26 sty 2021, 10:18
I tak bez końca z Wami. Pazury i pazury.
Cierpliwości. Następnym po Eutychusie będę ja.
Nastanie spokój i pokój.
A także radość u niektórych. :xhehe:

Przygotuje Tobie miejsce!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

efroni pisze:
26 sty 2021, 9:30
– wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne.
Mam inne zdanie.
Jest coś trwałego, niezmiennego. To obietnice Boże.
Ml 3:6 BW "Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
26 sty 2021, 10:33
efroni pisze:
26 sty 2021, 9:30
– wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne.
Mam inne zdanie.
Jest coś trwałego, niezmiennego. To obietnice Boże.
Ml 3:6 BW "Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba."
Jesteś synem Jakuba? :roll:
Chyba jednak decyzje są zmienne: raz było "oko za oko", a potem: "nadstaw drugi policzek". Raz było: "syn poniesie karę za grzechy ojca, ażdo xyzpokolenia", potem - każdy odpowie tylko za swoje grzechy i nie będę karał syna za grzechgy ojca. No a szczytem jest to, że Syn został ukarany przez Ojca za nie swoje grzechy. Tak, tak, wiem ...sławny okup, ale też: za wszystkich, czy za wielu :roll:
No i weź wyznaj się człowieku co tu jest grane?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
26 sty 2021, 10:38
Jesteś synem Jakuba? :roll:
Synem jego dziadka. Abrahama.
A to coś więcej!
No a szczytem jest to, że Syn został ukarany przez Ojca za nie swoje grzechy.
Różnica jest taka, że Syn dobrowolnie, przez nikogo nie zmuszany, umarł za grzechy i moje i Twoje.
Lecz chyba to jeszcze nie czas, aby inni to zrozumieli.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 10:50 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Bobo pisze:
26 sty 2021, 10:18
nike pisze:
25 sty 2021, 21:32
Bobo ja sobie nie życzę takich uwag,.
A żebyś ty wiedziała czego ja sobie nie życzę... 🤔
Jesteś Juniorem wiec przy okazji proszę zwróć uwagę wuce, żeby się mnie nie czepiała jeżeli mój post jej nie dotyczy.
Masz na myśli ten sam schemat, gdy ja piszę do Anny a wcina się Henryk? I co? I nic. Henryk ma gdzieś moją uwagę dokładnie taką samą jaką ty teraz stosujesz.
Przy okazji zwróć mu uwagę, bo na zwróconą mu uwagę złośliwa zjadliwość prawie, że zeżarła mu wargi. I tak bez końca z Wami. Pazury i pazury.
Nie mam na myśli żadnego schematu, bo nawet nie wiem o co chodzi, mam na myśli moją osobę i nikogo więcej.

A co to za pazury?????? Ja nie wiem o czym mówisz?

Powiem tak BOBO JA JESZCZE NA TYM FORUM NIE ZAUWAŻYŁAM,ŻE TY BRONISZ BIBLII BOGA I PRAWDY BIBLIJNEJ.
CZY TY JESZCZE JESTEŚ ŚWIADKIEM JEHOWY? BO JAK SIĘ DOWIE NADARZYN, TO CHYBA CI POZOSTANIE TYLKO ZOSTAĆ GADZINĄ. O KTÓREJ NA TYM FORUM SIĘ DOWIEDZIAŁAM. I KTÓREJ TO PSEUDO PRAWDY TY JESTEŚ JUINIOREM.

TY NIE BRONISZ PRAWD BIBLIJNYCH, TY WSZYSTKO ROBISZ ŻEBYŚ RZĄDZIŁ A WIĘC RZĄDŹ.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
26 sty 2021, 10:47
wuka pisze:
26 sty 2021, 10:38
Jesteś synem Jakuba? :roll:
Synem jego dziadka. Abrahama.
A to coś więcej!
To masz Teracha za pradziadka ;-) No prosze, korzeniami sięgasz Ur chaldejskiego. Jakich to bogów oni mieli? Czy nie czasami Annunaki :xhehe: :mrgreen: Witaj w klubie.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
26 sty 2021, 10:52
No prosze, korzeniami sięgasz Ur chaldejskiego. Jakich to bogów oni mieli?
Nawet ogrodu Eden. ;-)
A tam rozmawiano z Bogiem twarzą w twarz.
Ga 3:7 BR "Musicie więc wiedzieć, że potomkami Abrahama są ci, którzy mają wiarę."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: efroni »

nike, "pardes" w tłumaczeniu na j. polski znaczy ogród , sad, raj
PaRDeS to akronim od słów:
„Pszat” – rozumienie proste, podstawowe , literalne
„Remez” – aluzja, (ukryta w historiach , opowieściach , przypowieściach )
„Drasz” – interpretacja (dotyczy słów , kilku słów , zdań czy jakiegoś fragmentu tekstu)
„Sod” – tajemnica

"święty" w tłumaczeniu na j. polski znaczy inny , oddzielony, zupełnie inny . W przypadku Boga znaczy inny , oddzielony , tak inny, że nie można sobie tej inności wyobrazić
Święty , Jedyny, oddzielił język starożytny hebrajski od innych języków by przy pomocy tego języka darować ludzkości (adamowi) swoją Torę .
Swoją Torę tzn. swoje wskazówki , pouczenia , naukę , instrukcję (za pośrednictwem Mojżesza) .
Święty , Jedyny , Dziesięcioma Wypowiedziami, (słowami złożonymi z liter świętego języka ) stworzył wszystko co stworzone i stąd mówimy o j. hebrajskim(starohebrajskim) "święty" a o Biblii "Pisma/Pismo Święte" albo Słowo Boże .
Święty , Jedyny , nie bez powodu wziął ten język (by przy pomocy tego języka przekazać ludzkości (adamowi) całą swoją mądrość) ; jest to jedyny język, dzięki któremu można przekazać ludzkości (adamowi) Światło Nieskończoności .
Podstawowe , literalne rozumienie tekstu zapisanego j. hebrajskim(świętym) jest o wiele głębsze niż literalne rozumienie tekstu przetłumaczonego na j. polski.
To samo jest z "Remez" ( aluzje ukryte w opowieściach , przypowieściach , historiach) czy "Drasz" (interpretacja słów , kilku słów , zdania czy fragmentu tekstu) to płycizna w stosunku do oryginału .

Jeżeli chodzi o "Sod" ( tajemnica) to tu Tajemnica jest obecna tyko w j. świętym (hebrajskim) .
W translacji (na jakikolwiek język) nie ma sod - tajemnicy
Czwarty poziom rozumienia Tory "Sod" - tajemnica, to kabała (ona dotyczy tylko j. świętego, hebrajskiego).
Kabała (hebr. ‏קבלה‎otrzymywanie, przyjmowanie” /ang. kabbalah, heb. lekabel/) . Jest to nauka o otrzymywaniu , przyjmowaniu Światła Nieskończoności ( światło mądrości , światło wiedzy , światło nefesz, światło ruach, światło neszama, światło haja, światło jechida , słowem cale światło nieskończoności)
Tłumaczenie świętego języka na jakikolwiek język sprawia, że nauka o otrzymywaniu Światła Nieskończoności [kabała] znika .W tłumaczeniach na inne języki ta nauka jest nieobecna (dlatego kabały uczymy się tylko w j. świętym, hebrajskim)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2021, 12:28 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

nike pisze:A co to za pazury?????? Ja nie wiem o czym mówisz?
Nie wiesz, nie wiesz... no jak nie wiesz, gdy kolejne zdanie jest klasycznym przypadkiem takiego 'pazura':
Powiem tak BOBO JA JESZCZE NA TYM FORUM NIE ZAUWAŻYŁAM,ŻE TY BRONISZ BIBLII BOGA I PRAWDY BIBLIJNEJ.
CZY TY JESZCZE JESTEŚ ŚWIADKIEM JEHOWY? BO JAK SIĘ DOWIE NADARZYN, TO CHYBA CI POZOSTANIE TYLKO ZOSTAĆ GADZINĄ. O KTÓREJ NA TYM FORUM SIĘ DOWIEDZIAŁAM. I KTÓREJ TO PSEUDO PRAWDY TY JESTEŚ JUINIOREM.
TY NIE BRONISZ PRAWD BIBLIJNYCH, TY WSZYSTKO ROBISZ ŻEBYŚ RZĄDZIŁ A WIĘC RZĄDŹ.
Pazur za pazurem. Czy to tak na starość się już robi ludziskom, czy jak...?
Oszołomstwu mówię NIE!

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”