Nauki CK w świetle Biblii

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Zablokowany
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: nike »

Bobo pisze:
26 sty 2021, 12:14
nike pisze:A co to za pazury?????? Ja nie wiem o czym mówisz?
Nie wiesz, nie wiesz... no jak nie wiesz, gdy kolejne zdanie jest klasycznym przypadkiem takiego 'pazura':
Powiem tak BOBO JA JESZCZE NA TYM FORUM NIE ZAUWAŻYŁAM,ŻE TY BRONISZ BIBLII BOGA I PRAWDY BIBLIJNEJ.
CZY TY JESZCZE JESTEŚ ŚWIADKIEM JEHOWY? BO JAK SIĘ DOWIE NADARZYN, TO CHYBA CI POZOSTANIE TYLKO ZOSTAĆ GADZINĄ. O KTÓREJ NA TYM FORUM SIĘ DOWIEDZIAŁAM. I KTÓREJ TO PSEUDO PRAWDY TY JESTEŚ JUINIOREM.
TY NIE BRONISZ PRAWD BIBLIJNYCH, TY WSZYSTKO ROBISZ ŻEBYŚ RZĄDZIŁ A WIĘC RZĄDŹ.
Pazur za pazurem. Czy to tak na starość się już robi ludziskom, czy jak...?
A małolatom???

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
26 sty 2021, 10:33
efroni pisze:
26 sty 2021, 9:30
– wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne.
Mam inne zdanie.
Jest coś trwałego, niezmiennego. To obietnice Boże.
Ml 3:6 BW "Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba."
Jakoś mnie to nie dziwi że masz inne zdanie .
Manipulujesz tekstem (jak zawsze) by się popisać swoją wyższością
panta rhei [wym. panta rei] "wszystko płynie" – wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne.
(..) gdy wszystko się zmienia , gdy nic (na tym świecie) nie jest trwałe....
To co podkreślone jasno wskazuje o czym jest mowa .
Jedyne co jest niezmienne to Bóg i Jego Imię .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

A jesteś? Nie żartuj... :aaa:
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
26 sty 2021, 10:47
wuka pisze:
26 sty 2021, 10:38
Jesteś synem Jakuba? :roll:
Synem jego dziadka. Abrahama.
A to coś więcej!
No a szczytem jest to, że Syn został ukarany przez Ojca za nie swoje grzechy.
Różnica jest taka, że Syn dobrowolnie, przez nikogo nie zmuszany, umarł za grzechy i moje i Twoje.
Lecz chyba to jeszcze nie czas, aby inni to zrozumieli.
Ależ zrozumieli, znają dokładnie tą naukę.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

No dobra, panie i panowie!
Kończymy te dywagacje i wracamy do głównego wątku. OK?
Dziękuję!
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
25 sty 2021, 14:46
Wybrana, Proszę, nie oceniaj mnie, bo twoje wnioski i oceny mam gdzieś, zapewne się przekonałaś o tym przez te kilka lat.
Ach jak mi przykro, że taka jest twoja ocena.
Ja Cię proszę, obejrzyj ten film. Trwa tylko 6 minut i wyraża tak wiele prawdy.
https://youtu.be/ngO_NKFszwI
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: efroni »

wybrana pisze:
Ja Cię proszę, obejrzyj ten film. Trwa tylko 6 minut i wyraża tak wiele prawdy.
https://youtu.be/ngO_NKFszwI
Ten film nie jest dla mnie zaskoczeniem . Człowiek jako stworzenie Boże powinien mieć świadomość swojej inności, odmienności w stosunku do swego Stwórcy , w stosunku do Boga .... mało inności, odmienności , on powinien mieć świadomość, że jako stworzenie wszystko otrzymujące od swego Stwórcy, jest jego przeciwieństwem (satanem) . Jeżeli On, mój Stwórca, jest światłością, to ja jestem ciemnością, on jest obdarzający (Jego naturą jest Miłość , bez reszty skierowana ku stworzeniom) , ja otrzymujący ( moją naturą jest ego i jest to miłość skierowana ku sobie - takimi nas stworzył nasz Stwórca )
Jeżeli mam tego świadomość to robię wszystko co jest w mojej mocy by to zmienić , by się oczyścić ,by się do niego upodobnić , by się stać jak ON JEST .
I to jest mój czyściec . Czyściec, który trwa przez całe życie .... mało życie , on trwa przez 6000 lat (tyle lat dano człowiekowi by się oczyścił , by się przygotował na Dzień Pański )

Natomiast , jeżeli moja ciemność to wynik moich złych wyborów , moich pragnień , moich pożądań ,to wtedy jest to moje piekło . Piekło ponieważ z jednej strony tęsknię do światłości a z drugiej strony boje się światłości . Boje się światłości ponieważ ujawni ona to co skrywa moja ciemność . Takie rozdarcie to moje piekło i w efekcie boję się takiego dnia w którym nadejdzie Dzień Pański .

Ten film nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest Twoja opinia o tym filmie (...wyraża tak wiele prawdy.)
Chyba nie ma takiego tematu na tym forum w którym byś nie pisała, że całemu złu w tym świecie ( nie tylko złu, ale i grzechów człowieka) jest winien Diabeł , Szatan .
Ten film wskazuje, że całemu złu tego świata jest winna ciemność w człowieku . Ciemność w człowieku jako skutek jego własnych wyborów , jego pragnień , jego pożądań .

Edit:
Sąd to uświadomienie sobie swojej ciemności, braku światła a brak światła to śmierć a śmierć to coś więcej niż piekło i to wystarczająca kara dla takiego człowieka.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
27 sty 2021, 10:20
Ten film nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest Twoja opinia o tym filmie (...wyraża tak wiele prawdy.)
Chyba nie ma takiego tematu na tym forum w którym byś nie pisała, że całemu złu w tym świecie ( nie tylko złu, ale i grzechów człowieka) jest winien Diabeł , Szatan .
Ten film wskazuje, że całemu złu tego świata jest winna ciemność w człowieku . Ciemność w człowieku jako skutek jego własnych wyborów , jego pragnień , jego pożądań .

Edit:
Sąd to uświadomienie sobie swojej ciemności, braku światła a brak światła to śmierć a śmierć to coś więcej niż piekło i to wystarczająca kara dla takiego człowieka.
Tak ten film wyraża prawdę, bo mówi, że ciało człowieka umiera, ale świadomość życia (dusza, jaźni) - żyję dalej. Tak za zło tego świata odpowiedzialny jest szatan, bo czlowiek od początku został zwiedziony jego kłamstwem i kłamstwo weszło na świat. To co stworzył Bóg było dobre. Gdy człowieka prowadziła ciemność, czlowiek żył w nieświadomości swojego grzechu. Przykładem są składane ofiary z ludzi i zwierząt dla Boga. Były to ofiary w rzeczywistości składane szatanowi i jego demonów, którzy karmili się cierpieniem niewinnych. Jezus przyszedł na świat, by świat poznał prawdę, by rozproszyc ciemność kłamstwa i niewiedzy. Jest światłem prawdy, która rozświetla ciemność. Kto przyjął tą prawdę, to już nie chodzi w ciemności. Kto pragnie kochać Boga i bliźniego jak siebie samego, ten napełnia się światłem, które rozprasza wewnętrzną ciemność. Jezus żyję w Niebie i pragnie zamieszkać w każdym człowieku, ale my również musimy tego pragnąć. Te pragnienia wyzwalają w nas siłę woli, by iść ku swiatlu, bo światło wtapiaało się w nas i byśmy my łączyli się że światłem węzłem pojednania w miłości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

A może by tak trzymać się tematu? Coś o naukach CK i Biblii? Pomysły wybranej znamy już praktycznie z każdego tematu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
27 sty 2021, 11:33
A może by tak trzymać się tematu? Coś o naukach CK i Biblii? Pomysły wybranej znamy już praktycznie z każdego tematu.
A co my tu głosimy?
Czy słowa, które mówią o życiu wiecznym- Ciebie drażnią i razą ?
Czyżby właśnie nie w tym temacie były rażące i błędne nauki CK.
To nie pomysły wybranej, ale cała Biblia - Nowy Testament o tym mówi.

E.Jana
1:9
Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
1:10
Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
1:11
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1:12
Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
1:13
Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
1:14
A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Ostatnio zmieniony 27 sty 2021, 12:21 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: efroni »

Bobo pisze:
27 sty 2021, 11:33
A może by tak trzymać się tematu? Coś o naukach CK i Biblii? Pomysły wybranej znamy już praktycznie z każdego tematu.
Bobo , to zależy jak kto rozumie ten temat .
Mają tu być przedstawiane tylko te nauki CK, które znajdują potwierdzenie w Biblii, czy też i te nauki CK , których ( w mniemaniu niektórych userów) nie tyle Biblia, co nauki Jezusa nie potwierdzają ?
Myślę, że wybrana podchodzi do tego tematu w ten drugi sposób i przedstawia tu nauki przeciwne do nauk CK.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Bobo »

Nie rozumiem, jak można być tak nierozumnym. Przecież wg was, w każdym temacie można pisać cokolwiek traktując, że mają związek.
Nie rozśmieszajcie... po co są działy, tematy, wątki na forum?
No chyba, że kręci was jazda gdziekolwiek i o czymkolwiek.
Kolejne posty nie na temat będę kasował.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Wystarczy wejść na pierwszą stronę,aby zrozumieć, że nauki CK nie są wszystkie zgodne z Biblią.
Jako autor, tego wątku zachęcam do dyskusji na temat.
Natomiast, mam świadomość, że często wątek spacza na inne tory.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
27 sty 2021, 20:06
Wystarczy wejść na pierwszą stronę,aby zrozumieć, że nauki CK nie są wszystkie zgodne z Biblią.


Proszę, podaj przykład!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nauki CK w świetle Biblii

Post autor: Krystian »

Wejdź na pierwszą stronę, przecież nie będę Ci ją kopiował.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”