Widzialna organizacja Boża

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

Ja nigdzie nie napisałam,że jestem znawczynią Pisma, zapytałam ciebie i ty skoro o nim napisałaś to powinnaś mi opisać prawdę którą głosił. Nie chcesz nie pisz, ale dyskusja nie polega na odszczekiwaniu, tylko na rozmawianiu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
08 gru 2021, 23:30
Ja nigdzie nie napisałam,że jestem znawczynią Pisma, zapytałam ciebie i ty skoro o nim napisałaś to powinnaś mi opisać prawdę którą głosił. Nie chcesz nie pisz, ale dyskusja nie polega na odszczekiwaniu, tylko na rozmawianiu.
Głosił tą samą prawdę, którą głosił Jezus - prawdę Bożą.
Była to nauka o jednym Bogu, który, który jest wielką miłością I który stworzył pierwszych ludzi Bożych na zie mi - dla miłości i dobra.
Żył on w tym czasie co Abraham i dzięki temu Abraham mógł poznać prawdę o Bogu. Przymierze z Abrahamem zawarł Melchizedek - anioł Boga. Abraham miał propagować te nauki dla potomnych. Jednak potomni Abrahama wypaczyli z czasem te nauki i powrócili do swych starych wierzeń.
Kapłaństwo Lewickie to to samo co Kościół Rzymski. Byla to forma religijna ziemska w celu utrzymywania kasty nierobów i zniewolenia pozostałych ludzi. Powoływali się na wolę Bożą ale wypełniali wolę ciemności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
08 gru 2021, 23:49
Przymierze z Abrahamem zawarł Melchizedek - anioł Boga.

Melchizedek był królem i kapłanem — jedyna postać biblijna znana z imienia, oprócz później Jezusa, pełniąca te dwie funkcje jednocześnie (Ps 110:4 / Heb 5:10). Królami i kapłanami Boga będzie też 144 tysiące ludzi wybranych z ziemi
(Obj 1:5,6).

Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek! Wiemy, że jak dotąd żaden anioł nie został unicestwiony, więc musi nadal żyć. Z Twoich wywodów wynikałoby, że mamy dwie duchowe istoty będące królami i kapłanami, Melchizedeka i Jezusa!

A teraz czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie: "Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
09 gru 2021, 6:23
wybrana pisze:
08 gru 2021, 23:49
Przymierze z Abrahamem zawarł Melchizedek - anioł Boga.

Melchizedek był królem i kapłanem — jedyna postać biblijna znana z imienia, oprócz później Jezusa, pełniąca te dwie funkcje jednocześnie (Ps 110:4 / Heb 5:10). Królami i kapłanami Boga będzie też 144 tysiące ludzi wybranych z ziemi
(Obj 1:5,6).

Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek! Wiemy, że jak dotąd żaden anioł nie został unicestwiony, więc musi nadal żyć. Z Twoich wywodów wynikałoby, że mamy dwie duchowe istoty będące królami i kapłanami, Melchizedeka i Jezusa!

A teraz czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie: "Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!"
Melchizedek (hebr. מַלְכִּי־צָדֶק) – postać biblijna pojawiająca się w Księdze Rodzaju 14,18-20, przedstawiona jako kapłan El-Eljona („Boga Najwyższego”) i król Szalemu (Salemu, prawdopodobnie obecnej Jerozolimy). Wyniósł chleb i wino na powitanie Abrama przybywającego po wygranej bitwie. Zgodnie z tradycyjnie przyjętą datacją epoki patriarchów Izraela, uznawaną np. przez Williama F. Albrighta oraz Albrechta Alta, Melchizedek, jako współczesny Abrahamowi, żył na początku drugiego tysiąclecia p.n.e.

Spotkanie Abrahama z Melchizedekiem, Dirk Bouts

Spotkanie Abrahama z Melchizedekiem, Peter Paul Rubens, ok. 1625 roku, The National Gallery of Art, Washington

W Starym Testamencie wspominany jest także w Ps 110,4. W judaistycznej literaturze mądrościowej (hebr. hazal) okresu od Drugiej Świątyni aż do VI w. n.e., imię Melchi-sedek (hebr. מלכי־צדק) rozumiane było jako przydomek syna Noego, Sema[1].

W chrześcijaństwie, zgodnie z Listem do Hebrajczyków, Jezus Chrystus jest postrzegany jako arcykapłan na wieki na wzór Melchizedeka (Hbr 6,20), który przejął na zawsze rolę Arcykapłana judaizmu i Mesjasza.

Znaczenie imienia

W judaizmieEdytuj

Historia biblijna o Melchizedeku w judaizmie tradycyjnie jest uznawana nie za wytwór redaktorów Biblii, lecz jako zapis starej tradycji jerozolimskiej. Argumentem, według Jewish Encyclopedia, jest to, że znana była Józefowi Flawiuszowi (Wojna Żydowska VI,10). Szczególne znaczenie postać Melchizedeka miała dla misyjnie nastawionych autorów diaspory żydowskiej w Aleksandrii, którym zależało na łatwiejszym pozyskiwaniu prozelitów bez konieczności wymagania od nich obrzezania. Melchizedek uosabiał dla nich postać wyznającą monoteizm w czasach jeszcze przed Abrahamem, albo wręcz, jak Henoch, poza narodowością żydowską. Był stawiany na równi z Eliaszem, Mesjaszem synem Józefa (tzn. Jezusem) oraz Mesjaszem synem Dawida (por. Psalmu 104,2)[4]. Natomiast rabini należący do późniejszych pokoleń nastawieni antagonistycznie do judaizmu aleksandryjskiego, raczej widzieli w Melchizedeku Sema, przodka Abrahama[5]. Tak właśnie widziała go judaistyczna literatura mądrościowa (hebr. hazal) okresu od Drugiej Świątyni aż do VI w. po Chr., szczególnie w targumach: Jonatana, Pseudo-Jonatana (Jeruszalmi I), oraz w Talmudzie babilońskim imię Melchi-sedek (hebr. מלכי־צדק) rozumiane było jako przydomek syna Noego, Sema[6].

Postać Melchizedeka wykorzystuje też powstała w starożytnej Etiopii Księga Adama i Ewy, zawierająca mieszankę wierzeń judaizmu i religii egipskich przypisywanych sekcie nazwanej później melchizedekitami. Ślady tej sekty widoczne są we wczesnochrześcijańskiej literaturze, gdzie przedstawiona jest jako czcząca w Melchizedeku wielką niebiańską moc, wyższą od Jezusa[7].

Melchizedek był częstym, bogatym w symbolikę, tematem w apokaliptyce. Znaleziony w Kumran midrasz eschatologiczny 11QMelch (11Q13) z przełomu er ukazuje Melchizedeka jako niebiańskiego wybawcę czasów ostatecznych, gdzie został określony terminami El i Elohim[8][9]. Słowiańska Księga Henocha opisuje cudowne narodziny Melchizedeka z Sefonim, żony kapłana Nira, która poczęła bez udziału męża i zmarła przed porodem. Melchizedek został zabrany do raju i w ten sposób uchroniony przed potopem, by stać się przewodniczącym kapłanów w czasach ostatecznych[10][11].

W egzegezie rabinackiej były również obecne mesjańskie interpretacje Ps 110,4, jednak zarzucono je w wyniku kontrowersji z chrześcijaństwem. „Kapłana na wzór Melchizedeka” identyfikowano z Dawidem, Ezechiaszem, zwykle jednak sytuację opisaną w Psalmie odnoszono dosłownie do Melchizedeka i Abrahama[12]. Targum Onkelosa i 1QapGen (1Q20) wyjaśniają, że to Melchizedek złożył dziesięcinę Abrahamowi, temat ten przewija się później w literaturze rabinackiej. Według Targumu Jeruszalmi I i Targumu Jonatana Melchizedek to Sem, syn Noego (później interpretację taką podziela np. żydowski komentator Biblii i Talmudu, Raszi[13]). Według Rabbiego Zachariasza Sem był kapłanem Boga Najwyższego, jednak utracił ten przywilej na rzecz Abrahama, co autor popiera cytatem z Ps 110,4. Późny targum do Psalmów zaciera w Ps 110,4 imię Melchizedek, w czym dostrzegalna jest tendencja polemiczna wobec chrześcijaństwa[14]. W późniejszym okresie w judaizmie ponownie pojawiają się interpretacje mesjańskie[12].

Filon z Aleksandrii (20 przed. Chr. – 50 po Chr.) pisał o Melchizedeku jedynie przy okazji w Alegoriach praw III, 79-82[15]. Zgodnie ze swoim zainteresowaniem Platonem i wykorzystywaniem jego filozofii do interpretacji Tory, pominął niemalże znaczenie Melchizedeka jako historycznej osoby, tłumaczył zaś jego postać jako uosobienie filozoficznego królewskiego umysłu (gr. Βασιλευς νους) i słowa-logosu (λογος). W De Abrahamo 235n wspomniał o nim jako o przyjacielu Abrahama. Zaś w De Congressu Eruditiones Gratia 99 interpretował Melchizedeka jako tego, który sam dla siebie był uczniem i nauczycielem (o αυτομαθη και αυτοδιδακτον) wiedzy Boga i jego posługa kapłańska polegała właśnie na wprowadzaniu w wiedzę Boga[16][17][18].

Józef Flawiusz (37 – ok. 100 po Chr.) pisał o Melchizedeku w Wojnie Żydowskiej 6, 438 oraz w Dawnych dziejach Izraela 1,189n. Uznaje go jako postać historyczną, także samo uprowadzenie Lota, które przypisuje dynastii Kananejczyków. Opisuje go jako założyciela i pierwszego kapłana miasta Jerozolimy, które zawdzięcza mu swą nazwę: Ιεροσόλυμα = ιεροι (ieroi) oraz Σαλήμ (Salim). Wywodzi cechy jego osobowości z imienia. Nazywa go „królem sprawiedliwym”. Jego interpretacja ma jednak charakter racjonalistyczny i moralny, dlatego podobnie jak egzegeza rabinistyczna, odmiennie od opisu w Księdze Rodzaju 14, wysuwa na plan pierwszy Abrahama i jego cnoty[17][19][16].
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

DonCicio pisze:
09 gru 2021, 6:23
wybrana pisze:
09 gru 2021, 8:48
Przymierze z Abrahamem zawarł Melchizedek - anioł Boga.

A teraz czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie: "Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!"

"Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!" Proszę o wersety potwierdzające Twoją tezę.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
09 gru 2021, 9:42
DonCicio pisze:
09 gru 2021, 6:23
wybrana pisze:
09 gru 2021, 8:48
Przymierze z Abrahamem zawarł Melchizedek - anioł Boga.

A teraz czekam na Twoją odpowiedź na moje pytanie: "Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!"

"Wykaż biblijne, że istnieje anioł Boży o imieniu Melchizedek!" Proszę o wersety potwierdzające Twoją tezę.
No widzisz jak twórca twojej Księgi niewiele napisał. Co tam ujął jakieś szczątki. Myślę, że z rozmysłem ta prawda jest tak ujęta, by ludzie jej nie poznali. To skąd Abraham miał świadomość Boga nie opisano dokładnie, bo Izraelici czuli się szczególnie wybrani, więc nie na rękę było im zdradzać kim był Melchizedek przez którego te nauki otrzymali. W ten sposób, to Abraham stał się dla nich wyjątkowy.
Sprawę łączenia się upadłych aniołów cielesne z kobietami też ujęto szczątkowo, bo to wiedza przed ludźmi ukryta przez grupę, która uważała, że tylko ona ma prawo do wiedzy, by w swoich łapskach trzymać zniewolonych niekumatych ludzi.
Opisuje to dokładnie Księga Henoha ale ją wykluczono.
Nefilim, to potomkowie upadłych aniołów i ludzi.
Grzech w Edenie opisano jako zjedzenie owocu zakazanego, ale czym był ten owoc - już nie.
Tak, że jesteś zatopiony w swej niewiedzy.
Nie poszukujesz i nic nie wiesz, a jeżeli coś wiesz, to tyle by być dalej niewolnikiem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

wybrana napisała/
No widzisz jak twórca twojej Księgi niewiele napisał. Co tam ujął jakieś szczątki. Myślę, że z rozmysłem ta prawda jest tak ujęta, by ludzie jej nie poznali.
A co napisał twój twórca na URANTII, o Melchizedeku? to samo a nawet mniej.
W tej chwili skończyłam lekturę o Melchizedeku na Urantii i powiem tak, kiedyś ułożyłam bajkę dla swoich wnuków i kiedy do nich jechałam to im ją opowiadałam, oczywiście było w niej dużo wymyślonych prze zemnie różnych zjawisk. Ale była ciekawa.
Podobnie jest na Urantii, nie ma planety Urantii a w twojej biblii jest, w mojej Melchizedek jest jeden, a w twojej jest ich kilkunastu Melchizedeków a jeden z nich jest najważniejszy, tak jak w mojej bajce identycznie.
Biblia moja mówi, że Abraham złożył daninę Melchizedekowi, a w twojej, że Melchizedek zawarł przymierze z Abrahamem, no i że Melchizedek to anioł, a wiec po co wtedy jest twój bóg skoro nawet przymierze zawiera anioł? Może dostał CORVIDA i leży pod tlenem?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
09 gru 2021, 13:27
wybrana napisała/
No widzisz jak twórca twojej Księgi niewiele napisał. Co tam ujął jakieś szczątki. Myślę, że z rozmysłem ta prawda jest tak ujęta, by ludzie jej nie poznali.
A co napisał twój twórca na URANTII, o Melchizedeku? to samo a nawet mniej.
W tej chwili skończyłam lekturę o Melchizedeku na Urantii i powiem tak, kiedyś ułożyłam bajkę dla swoich wnuków i kiedy do nich jechałam to im ją opowiadałam, oczywiście było w niej dużo wymyślonych prze zemnie różnych zjawisk. Ale była ciekawa.
Podobnie jest na Urantii, nie ma planety Urantii a w twojej biblii jest, w mojej Melchizedek jest jeden, a w twojej jest ich kilkunastu Melchizedeków a jeden z nich jest najważniejszy, tak jak w mojej bajce identycznie.
Biblia moja mówi, że Abraham złożył daninę Melchizedekowi, a w twojej, że Melchizedek zawarł przymierze z Abrahamem, no i że Melchizedek to anioł, a wiec po co wtedy jest twój bóg skoro nawet przymierze zawiera anioł? Może dostał CORVIDA i leży pod tlenem?
Urantia to nazwa ziemi.
Poczytaj dalej nauki Melhizedeka na wschodzie i zachodzie.
Dobrze, że zaczęłaś czytać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

No to wracamy do widzialnej organizacji Bożej. O Urantii pogadajcie sobie gdzie indziej.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: radek »

Ekspozycja organizacji Bożej w oczach przeciętnego człowieka jest dość skomplikowana, między innymi dlatego, że ludzie kiedy zaczynają poznawać świat, fascynują się wnioskami niekompletnymi. Tylko Ci, których wiara ukształtowała się w sposób zupełny, są niewzruszeni względem ingerencji osób zauroczonych rzeczami małymi

1Kor 13:11 BT5 "Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecinne."

Świat został w taki sposób stworzony, aby Najwyższy otrzymał uznanie i spajał wszystko harmonijnie

Dn 4:14 BT5 "Według postanowienia Czuwających [taki jest] dekret, sprawa rozstrzygnięta przez Świętych, aby wszyscy żyjący wiedzieli, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim. Może je dać, komu zechce, może ustanowić nad nimi najniższego z ludzi."

Koran 93:3-4
Nie opuścił cię twój Pan ani cię nie znienawidził.
I z pewnością ostateczne będzie lepsze dla ciebie aniżeli pierwsze!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: teska »

Przed nami wielki ucisk,który zapowiedział Jezus.

Będzie to „ucisk, jakiego nie było od początku stworzenia, które Bóg stworzył, aż do tego czasu i nigdy więcej nie będzie” ​(Marka 13:19; Daniela 12:1; Mateusza 24:21, 22).
Wielki ucisk przeżyją prawdziwi słudzy Jehowy Boga.
„Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka”(Objawienie 7:14)
Stanowią oni ziemską i widzialną organizację Bożą.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Krystian, forum służy do wymiany zdań. Nie namawiaj do tego czy siamtego.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Krystian »

Śmierć ostatnich członków Ciała Kierowniczego, którzy kultywowali naukę, że "zanim wymrze pokolenie roku 1914 nastanie koniec".

Zmarło w roku 2010 dwóch ostatnich (T. Jaracz [ur. 1925] i J. Barr [ur. 1913]) z dwunastu członków Ciała Kierowniczego ukazanego w książce pt. „Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego” (s. 116). Byli to ostatni z tego gremium, którzy mieli doczekać ‘końca’ za czasów „pokolenia roku 1914”. Barr był ostatnim urodzonym przed 1914 r.
Jak widać wymarli co wierzyli w to kłamstwo.

Nadal polecam swoją stopkę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
25 mar 2022, 0:41
Śmierć ostatnich członków Ciała Kierowniczego, (...) Byli to ostatni z tego gremium, którzy mieli doczekać ‘końca’ za czasów „pokolenia roku 1914”

"To pokolenie" <-- zobacz sobie film jak należy rozumieć to, co stało się Twoją manią prześladowczą ... co nie daje Ci spaść po nocach, co przyprawia Cię o drżenie i sprawia niepokojące myśli. Ale przed zobaczeniem filmu, weź jakieś kropelki na uspokojenie, usiądź wygodnie, rozluźnij się i poproś Boga o zrozumienie ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: kris0069 »

?
Ostatnio zmieniony 26 mar 2022, 8:50 przez kris0069, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”