Widzialna organizacja Boża

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Widzialna organizacja Boża

Post autor: Henryk »

Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?
Organizację czystą, niczym nie skalaną.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Ketjow-oko »

Jakby na to nie patrzyć ''MA'', sami SJ idą w zaparte i piszą bzdury i prawie czczą tych z za wielkiej wody, sprzeciw się ich poglądom to, gdyby było średniowiecze to tych heretyków z ich własnego religijnego gniazdka palili by masowo na stosie, natomiast w obecnym czasie takie osoby uważają za coś nieistniejącego w ich społeczności a szczególnie w gniazdku rodzinnym, dlatego następują życiowe dramaty, nie jeden z powodu takiego ostracyzmu leczy się na depresję a nawet popełnia samobójstwo z rozpadu związku małżeńskiego a dzieci traktują ich prawie jak ''Kain względem Abla''
Uważam (to moje zdanie), NIE ma widzialnej organizacji Bożej a Bóg to postać względna, ale to tylko moje zdanie.
Proszę spojrzeć na dawne dzieje Izraela (Żydów) jak podaje PS, obecne chrześcijaństwo, cóż można powiedzieć samo średniowiecze niepodważalny dowód (inkwizycja), ... itp, wszystko to wszystko zbroczone jest niewinną krwią - mordem.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Kolejna prowokacja, co...? 💣
Na to też nie dam się złapać 💀
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

W każdym Ruchu wyznaniowym, czy to Organizacja, czy Kościoły, czy Zbory niezależne tam wszędzie jest lud Boży. Tam gdzie ludzie uwielbiają Boga Jego Syna, to jest lud Boży, w mniejszym lub większym stopniu. Bo Bóg patrzy na nasze serca, a nie do jakiej grupy wyznaniowej należymy.
Biblia powinna być naszą najważniejsza księgą z której czerpiemy siłę, radość, miłość no i wiedzę.
W Królestwie o które się modlimy, tam nie będzie Jezus nas pytał " do jakiego wyznania chodziłaś?" Tylko co ty sobą reprezentujesz, jakim jesteś człowiekiem ile pracy jeszcze wymagasz dla krystalizacji swojego charakteru. Tak myślę.
Jedna z zagadek,
Mocna jest jak śmierć
czy każdy może ją mieć?
jej żar, to żar ognia
to płomień Pana---

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Ketjow-oko »

nike pisze:
03 lip 2021, 18:48
W każdym Ruchu wyznaniowym, czy to Organizacja, czy Kościoły, czy Zbory niezależne tam wszędzie jest lud Boży. Tam gdzie ludzie uwielbiają Boga Jego Syna, to jest lud Boży, w mniejszym lub większym stopniu. Bo Bóg patrzy na nasze serca, a nie do jakiej grupy wyznaniowej należymy.
Biblia powinna być naszą najważniejsza księgą z której czerpiemy siłę, radość, miłość no i wiedzę.
W Królestwie o które się modlimy, tam nie będzie Jezus nas pytał " do jakiego wyznania chodziłaś?" Tylko co ty sobą reprezentujesz, jakim jesteś człowiekiem ile pracy jeszcze wymagasz dla krystalizacji swojego charakteru. Tak myślę.
Jedna z zagadek,
Mocna jest jak śmierć
czy każdy może ją mieć?
jej żar, to żar ognia
to płomień Pana---
Mądrego posty warto poczytać- Bravo nike
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
03 lip 2021, 18:47
Kolejna prowokacja, co...? 💣
Na to też nie dam się złapać 💀
Jeśli nie wiesz- nie musisz odpowiadać.
Ja twierdzę, że Jezus ma swój lud rozsiany po całym świece.
Są oni członkami wielu kościołów i grup wyznaniowych.
Jednostki, które zna tylko Bóg i Jezus.
Jeśli chodzi o Kościół- Ciało Chrystusowe- to oni też byli wybierani z różnych kościołów.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Ketjow-oko »

Bobo pisze:
03 lip 2021, 18:47
Kolejna prowokacja, co...? 💣
Na to też nie dam się złapać 💀
BOBUSIU czy rozumiesz znaczenie słowa ''prowokacja''
''...złapać ...''??? subtelna z Twojej strony nazwałbym to ''prowokacja'', a za co mam Ciebie ''złapać'' ...???, nawet przez myśl nie przeszła mnie w tym temacie owa insynuacja- niski ukłon
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:
03 lip 2021, 15:01
Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?
Organizację czystą, niczym nie skalaną.
Nie posiada
Natomiast ŚJ, twierdzą, że to oni są tą organizacją.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
03 lip 2021, 15:01
Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?
Organizację czystą, niczym nie skalaną.

W świecie szatana nie jest możliwe zachowanie całkowitej czystości, ale można o nią zabiegać. Mówi o tym wyraźnie 2 List do Koryntian 6:16-18

"I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”.„‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”. „A ja was przyjmę”.„‚I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”. (2 Kor 6:16-18)


To, że Jehowa będzie "przebywał wśród swojego ludu, przechadzał się wśród nich" jednoznacznie wskazuje, że Bóg ma na ziemi swoją organizację, nazwaną Jego imieniem, o czym wspomniał apostoł Piotr, a napisał Łukasz:

"Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię" (Łuk 15:14)

Czy lud, który reprezentujesz, nosi imię Jehowy?


Na "głowę" tej widzialnej organizacji Bóg wyznaczył swojego Syna Jezusa:

Ef 1:22 "On wszystko położył pod jego nogi i uczynił go głową nad wszystkim, co ma związek ze zborem"

Kol 1:18 "On też jest głową ciała, zboru (...)"

Zatem, "Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?"

Biblia jednoznacznie wskazuje, że TAK, choć niektórzy mogą temu zaprzeczać. Ale tacy zaprzeczają też, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem (Iz 45:18), również dla Jezusa, Jego syna (Obj 3:12). Zaprzeczają też, że Jehowa jest Stwórcą wszystkiego, choć potwierdzają to Ci, którzy na własne oczy widzieli cud stwarzania (Hioba 38:4-7 / Obj 4:8-11).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 lip 2021, 6:25
Zatem, "Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?"
Posiadam za wielki szacunek i bojaźń Bożą, abym śmiał nawet pomyśleć, że mogę sobą reprezentować Boga.

Są jednak tacy, co nie mają oporów, aby tak twierdzić! Nawet go podobno reprezentują tu na ziemi.
Stawiają się na równi z Jezusem, który jedyny mógł twierdzić, że posłał Go Ojciec.
J 8:18 BP "Ja świadczę o sobie, i Ojciec, który Mnie posłał, też świadczy o Mnie."
Nawet go chyba przerośli, bo już nawet nie wspominają o Nim, tylko o Jehowie.
Kler katolicki też reprezentuje Boga. :mrgreen:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Psalm 100:3

Obj 6:11 „Powiedziano im też, żeby odpoczęli jeszcze przez krótką chwilę, aż będzie uzupełniona liczba ich współniewolników i braci, którzy tak jak oni mają zostać zabici.

Obj 12:17 "Dlatego smok bardzo się rozgniewał na kobietę i odszedł, żeby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie"
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, 10:49 przez DonCicio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

DonCicio napisał/
świecie szatana nie jest możliwe zachowanie całkowitej czystości, ale można o nią zabiegać. Mówi o tym wyraźnie 2 List do Koryntian 6:16-18

"I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”.„‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”. „A ja was przyjmę”.„‚I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”. (2 Kor 6:16-18)
Precyzyjnie to tekst ten odnosi sie do klasy Chrystusowej, czyli Oblubienicy a nie do nas bezpośrednio, bo Świątnicą Pańską jest Oblubienica Pańska a nie organizacja ziemska jaka by nie była .
DonCicio napisał/
To, że Jehowa będzie "przebywał wśród swojego ludu, przechadzał się wśród nich" jednoznacznie wskazuje, że Bóg ma na ziemi swoją organizację, nazwaną Jego imieniem, o czym wspomniał apostoł Piotr, a napisał Łukasz:

"Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię" (Łuk 15:14)
Łukasz 15:14 BNŚ------
(14) Gdy wszystko wydał, całą tę krainę nawiedziła dotkliwa klęska głodu i on znalazł się w potrzebie
Tak się spieszysz, ze teksty mylisz hehehe czym szybciej to lepiej co???
DonCicio napisał/
Czy lud, który reprezentujesz, nosi imię Jehowy?
Tak , każdy który opowiada o Bogu i Jezusie jest świadkiem Boga, nie ma znaczenia do jakiej denominacji uczęszcza. Pan patrzy na serca.
DonCicio napisał/
Na "głowę" tej widzialnej organizacji Bóg wyznaczył swojego Syna Jezusa:
Ef 1:22 "On wszystko położył pod jego nogi i uczynił go głową nad wszystkim, co ma związek ze zborem"
Efez. 1:22-------- I wszystko poddał pod nogi jego, a jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła, [czyli Maluczkiego Stadka] a nie klasy ŚJ.
Nic nie pisze, że jest głowa organizacji ŚJ.
Wszędzie tam gdzie rozmawia się o Bogu Jezus jest obecny.
DonCicio napisał/
Kol 1:18 "On też jest głową ciała, zboru (...)
kol.1:18----------- On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
Nie organizacji tylko OBLUBIENICY bezpośrednio
DonCicio napisał/
Zatem, "Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?"

Biblia jednoznacznie wskazuje, że TAK, choć niektórzy mogą temu zaprzeczać. Ale tacy zaprzeczają też, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem (Iz 45:18), również dla Jezusa,
Izajasz 45:18---------- Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.
Tylko,że w tym tekście nic nie ma o ORGANIZACJI śj

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
13 lip 2021, 10:40
DonCicio napisał/
świecie szatana nie jest możliwe zachowanie całkowitej czystości, ale można o nią zabiegać. Mówi o tym wyraźnie 2 List do Koryntian 6:16-18

"I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”.„‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”. „A ja was przyjmę”.„‚I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”. (2 Kor 6:16-18)
Precyzyjnie to tekst ten odnosi sie do klasy Chrystusowej, czyli Oblubienicy a nie do nas bezpośrednio, bo Świątnicą Pańską jest Oblubienica Pańska a nie organizacja ziemska jaka by nie była .

Nieprawda! Cały niemalże tekst z 2 Kor 6:16-18 to zlepek cytatów z Ksiąg Hebrajskich i dotyczy ziemskich sług Jehowy, niebędących klasą 'Oblubienicy', więc w tekstach greckich dotyczy również wszystkich sług Jehowy:

"Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem" (Kapł 26:11,12 / Ez 37:27)

"'Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie", mówi Jehowa, 'i przestańcie dotykać tego, co nieczyste'" (Iz 52:11 / Jer 51:45)

"A ja was przyjmę" (Ez 20:41)

"'I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami' — mówi Jehowa, Wszechmocny" (Iz 43:6)

Jehowa się nie zmienia i nadal traktuje równo cały swój lud, zarówno 'Pomazańców', jak i 'Drugie owce' (Jan 10:16)

Znowu błądzicie ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
03 lip 2021, 15:01
Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?

Biedny Ty człowieku. Jesteś jak owca, pozbawiona pasterza (Mat 9:36), która samotnie miota się tu i tam. Badasz Pisma i Badasz i nadal pytasz: "Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?" ... szkoda mi Cię.

My jesteśmy tego pewni! Całkowicie pewni, że Jehowa ma na ziemi swój lud.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
13 lip 2021, 13:49
Biedny Ty człowieku. Jesteś jak owca, pozbawiona pasterza [...]
Mój pasterz przebywa po prawicy Ojca.
Ty masz swego pastucha w Warwick w stanie Nowy Jork, który twierdzi, że dostaje "paszę" dla Was jakimś kanałem z niebios.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”