Widzialna organizacja Boża

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
07 gru 2021, 13:58
Owocem owszem można uznać ilość ochrzczonych, ale liczba godzin to o czym ma świadczyć, nie mam pojęcia.

A jak inaczej wykazać, że zgodnie z proroctwami Jezusa, głoszenie w czasach końca faktycznie ma miejsce?
Jak inaczej wykazać, że poważnie traktujemy słowa Jezusa: "Czyńcie uczniami ludzi z narodów"?

Jak Ty byś to zrobił? Jestem ciekaw ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
07 gru 2021, 15:01
Nieziem pisze:
07 gru 2021, 13:58
Owocem owszem można uznać ilość ochrzczonych, ale liczba godzin to o czym ma świadczyć, nie mam pojęcia.

A jak inaczej wykazać, że zgodnie z proroctwami Jezusa, głoszenie w czasach końca faktycznie ma miejsce?
Jak inaczej wykazać, że poważnie traktujemy słowa Jezusa: "Czyńcie uczniami ludzi z narodów"?

Jak Ty byś to zrobił? Jestem ciekaw ...
Wasza organizacja nie jest uczniami Jezusa.
A wręcz przeciwnie - urągacie prawdzie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Wasza organizacja nie jest uczniami Jezusa.
A wręcz przeciwnie - urągacie prawdzie.
Wybrana, to już powtarzasz do znudzenia. Przecież sama urągasz Chrystusowi, gdyż negujesz niektóre jego wypowiedzi.
To, co zarzucasz SJ obraca się przeciwko Tobie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
07 gru 2021, 15:05

Wasza organizacja nie jest uczniami Jezusa.
A wręcz przeciwnie - urągacie prawdzie.

Dobrze Wybrana ... pozwoliłem sobie wkleić link z wyjaśnieniem, wszystko na podstawie Biblii oczywiście, jakimi kryteriami w wyborze religii należy się kierować, żeby cieszyło się to akceptacją Boga:

„Jak rozpoznać religię, która odpowiada biblijnym wymaganiom?” < kliknij

Jeśli możesz, odnieś się proszę do tego co tam napisałem ... czy to "urąga prawdzie", jak stwierdziłaś. Jest tego zbyt dużo, żeby posłużyło za post, więc zapisałem w PDF i umieściłem na moim koncie w chmurze.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
07 gru 2021, 15:31
wybrana pisze:
07 gru 2021, 15:05

Wasza organizacja nie jest uczniami Jezusa.
A wręcz przeciwnie - urągacie prawdzie.

Dobrze Wybrana ... pozwoliłem sobie wkleić link z wyjaśnieniem, wszystko na podstawie Biblii oczywiście, jakimi kryteriami w wyborze religii należy się kierować, żeby cieszyło się to akceptacją Boga:

„Jak rozpoznać religię, która odpowiada biblijnym wymaganiom?” < kliknij

Jeśli możesz, odnieś się proszę do tego co tam napisałem ... czy to "urąga prawdzie", jak stwierdziłaś. Jest tego zbyt dużo, żeby posłużyło za post, więc zapisałem w PDF i umieściłem na moim koncie w chmurze.
Izraelici wielbili Jehowę, który był obrazem księcia tego świata. Tego, który zwiódł świat fałszem.
Bóg Ojciec dał prędzej prawdę światu poprzez nauki Melchizedeka. Te nauki były propagowane w czasach Abrahama. Abraham widział Kapłana Melchizedeka i poznał jego nauki.
Abraham chciał te nauki propagować ale potomni je wypaczyli i wnieśli swoje ludzkie nauki, który służyły przede wszystkim ich pysze i egoizmowi. Mojżesz był wybrany przez księcia ziemi. Świadczą o tym opisy. Całe jego kapłaństwo było wymysłem tego księcia- władcy tego świata, który poprzez zwiedzenie zawładnąl duszami. To całe obiecanki władzy i profitów ziemskich, to było jedno wielkie kłamstwo, które się nie spełniało. Gdy ludzie chodzili zależni od jego mocy władzy, to robił z nimi co chciał. Czuł się Bogiem ludzi i chciał, by ludzie mu służyli. Bóg Ojciec dał ludziom pomocną dłoń poprzez proroków ale ich za niewygodną prawdę mordowano. Bóg dał światu wyzwolenie z mocy ciemności ale są obrońcy tej ciemności co jej wiernie służą i walczą z objawioną prawdą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Jednak bajki o Lewiatanie były ciekawsze :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
07 gru 2021, 17:56
Jednak bajki o Lewiatanie były ciekawsze :-D
A to ciekawe, że tak uważasz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
07 gru 2021, 17:34
Izraelici wielbili Jehowę, który był obrazem księcia tego świata. Tego, który zwiódł świat fałszem.

To "nieprawe" i bardzo smutne co napisałaś. Jezus był Izraelitą, Żydem z krwi i kości, tak samo jak wszyscy apostołowie. Pewnego razu rodowici Izraelici Piotr i Jan powiedzieli do innych Izraelitów:

"to przyjmijcie do wiadomości, wy wszyscy i cały lud Izraela, że stało się to w imię Jezusa Chrystusa, Nazarejczyka, którego wy straciliście na palu, a którego Bóg wskrzesił (...)" (Dzie 4:10)

Ten, którego Ty oskarżasz i znieważasz, dysponując ogromną mocą, wskrzesił Jezusa z martwych. Gdyby tego nie zrobił, nawet byś nie wiedziała o istnieniu Syna Bożego. Jako jedyny prawdziwy Bóg, Jehowa dał swemu synowi imię, które wybawia, Jehoszua'Jehowa wybawieniem':

"I nie ma nikogo innego, kto mógłby nas wybawić. Bo nikt inny na ziemi nie otrzymał takiego imienia, dzięki któremu moglibyśmy zostać wybawieni" (Dzie 4:12)

Jezus „otrzymał” od Boga to imię, ponieważ uniżył się przed Stwórcą, oddał się w niewolę jako ziemski człowiek, rezygnując ze swojego wysokiego, niebiańskiego stanowiska, tylko dlatego, żeby stać się obiecanym 'Pomazańcem' Jehowy, swojego Boga i oddać Mu tym chwałę:

"Zachowujcie takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus. Chociaż istniał on w postaci Bożej, nie brał pod uwagę, żeby sięgnąć po coś, do czego nie miał prawa, i zrównać się z Bogiem. Przeciwnie, wyzbył się wszystkiego i przybrał postać niewolnika. Stał się człowiekiem. Co więcej, gdy przyszedł jako człowiek, okazał pokorępozostał posłuszny aż do śmierci, i to śmierci na palu męki. Właśnie dlatego Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, żeby w imię Jezusa zgięło się każde kolano — tych w niebie, tych na ziemi i tych pod ziemią — i żeby każdy otwarcie przyznał, że Jezus Chrystus jest Panem na chwałę Boga, Ojca" (Fil 2:5-11)

To, co uczyniłaś, nie jest „prawe” w oczach Boga. Oskarżając Jehowę, że jest „obrazem księcia tego świata. Tego, który zwiódł świat fałszem”, pokazałaś, kto naprawdę jest Twoim ojcem:

"Dzieci Boga i dzieci Diabła można rozpoznać w ten sposób: Jeśli ktoś nie czyni tego, co prawe, to nie pochodzi od Boga (...)" (1 Jan 3:10)

Jak myślisz Wybrana, jak na Twoje słowa zareaguje Syn Jehowy Boga, Jezus, który wkrótce przyjdzie w Jego imieniu jako sędzia?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Izraelici wielbili Jehowę, który był obrazem księcia tego świata. Tego, który zwiódł świat fałszem.
Co to jest "obraz księcia tego świata"?
wybrana napisała/
Bóg Ojciec dał prędzej prawdę światu poprzez nauki Melchizedeka.
Te nauki były propagowane w czasach Abrahama. Abraham widział Kapłana Melchizedeka i poznał jego nauki..
Możesz te nauki opisać, czego dotyczyły i o kim opowiadały?
kto jest ten "Melchizedek" skąd on się wziął?
wybrana napisała/
Mojżesz był wybrany przez księcia ziemi. Świadczą o tym opisy. Całe jego kapłaństwo było wymysłem tego księcia- władcy tego świata, który poprzez zwiedzenie zawładnąl duszami. To całe obiecanki władzy i profitów ziemskich, to było jedno wielkie kłamstwo, które się nie spełniało.
A kiedy Mojżesz był Kapłanem?
A kto wyprowadził Izrael z Egiptu nie Mojżesz czasami?
Jakoś twój bóg nie ruszył do pomocy Mojżeszowi dlaczego? Chyba nie był chory na GORVIDA czy może był?
wybrana napisała/
Gdy ludzie chodzili zależni od jego mocy władzy, to robił z nimi co chciał. Czuł się Bogiem ludzi i chciał, by ludzie mu służyli. Bóg Ojciec dał ludziom pomocną dłoń poprzez proroków ale ich za niewygodną prawdę mordowano. Bóg dał światu wyzwolenie z mocy ciemności ale są obrońcy tej ciemności co jej wiernie służą i walczą z objawioną prawdą.
Z tego wynika, że ten twój bóg to słabiutki jest i nic nie potrafi zrobić dobrego dla swoich wyznawców.
Tylko namawia was do narzekania, może twoja biblia URANTI ci pomoże, tylko skup sie na niej, bo inaczej od narzekań wpadniesz w chorobę, a szkoda by było tak mądrej userki.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
08 gru 2021, 10:16
wybrana napisała/
Izraelici wielbili Jehowę, który był obrazem księcia tego świata. Tego, który zwiódł świat fałszem.
Co to jest "obraz księcia tego świata"?
wybrana napisała/
Bóg Ojciec dał prędzej prawdę światu poprzez nauki Melchizedeka.
Te nauki były propagowane w czasach Abrahama. Abraham widział Kapłana Melchizedeka i poznał jego nauki..
Możesz te nauki opisać, czego dotyczyły i o kim opowiadały?
kto jest ten "Melchizedek" skąd on się wziął?
wybrana napisała/
Mojżesz był wybrany przez księcia ziemi. Świadczą o tym opisy. Całe jego kapłaństwo było wymysłem tego księcia- władcy tego świata, który poprzez zwiedzenie zawładnąl duszami. To całe obiecanki władzy i profitów ziemskich, to było jedno wielkie kłamstwo, które się nie spełniało.
A kiedy Mojżesz był Kapłanem?
A kto wyprowadził Izrael z Egiptu nie Mojżesz czasami?
Jakoś twój bóg nie ruszył do pomocy Mojżeszowi dlaczego? Chyba nie był chory na GORVIDA czy może był?
wybrana napisała/
Gdy ludzie chodzili zależni od jego mocy władzy, to robił z nimi co chciał. Czuł się Bogiem ludzi i chciał, by ludzie mu służyli. Bóg Ojciec dał ludziom pomocną dłoń poprzez proroków ale ich za niewygodną prawdę mordowano. Bóg dał światu wyzwolenie z mocy ciemności ale są obrońcy tej ciemności co jej wiernie służą i walczą z objawioną prawdą.
Z tego wynika, że ten twój bóg to słabiutki jest i nic nie potrafi zrobić dobrego dla swoich wyznawców.
Tylko namawia was do narzekania, może twoja biblia URANTI ci pomoże, tylko skup sie na niej, bo inaczej od narzekań wpadniesz w chorobę, a szkoda by było tak mądrej userki.
A to dziwne, że nie znasz Melchizedeka I nie znasz jego nauk.

Mój Bóg jest Wszechmocny i może wszystko uczynić w 1 sekundzie, ale jest miłością I stworzył wszystko dla miłości.
Dał każdemu stworzeniu wolną wolę, bo nie stworzył niewolników.
Szatan obdarzony wolną wolą wystąpił przeciwko prawom Bożym.
Zniewolil aniołów i ludzi kłamstwem i trzyma ich w niewoli swej mocy. To szatan wpycha ludzi w otchłań ciemności, bo sam tam żyje oddzielony od Boga.
Mami, okłamuje, obiecuje, zwodzi.
Ziemia jest areną jego władzy, bo dusze chodzą w jego mocy.
Mamy daną szansę wyzwolenia z jego mocy ale mamy wolną wolę I musimy tego chcieć. Bóg nas do niczego nie zmusza.
Szkoda, że nawet o tym nie wiesz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
08 gru 2021, 17:26
To szatan wpycha ludzi w otchłań ciemności, bo sam tam żyje oddzielony od Boga.
Raczej wciąga, skoro sam jest w otchłani.
No chyba że wychodzi na chwilę, żeby wepchnąć ludzi, a potem z powrotem sam wchodzi :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

wybrana, nie odpowiedziałaś jak zresztą zawsze na moje pytania, skoro ja pytam to mi odpowiedz, obojętne czy ja wiem czy nie. Wygląda na to,ze ty nic nie wiesz, tylko piszesz co ci ślina na język przyniesie i po co się ośmieszasz?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
08 gru 2021, 21:12
wybrana, nie odpowiedziałaś jak zresztą zawsze na moje pytania, skoro ja pytam to mi odpowiedz, obojętne czy ja wiem czy nie. Wygląda na to,ze ty nic nie wiesz, tylko piszesz co ci ślina na język przyniesie i po co się ośmieszasz?
Nie będę odpowiadała na Twoje cyniczne i głupie zaczepki.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

To po co piszesz?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
08 gru 2021, 22:35
To po co piszesz?
A jak sądzisz?
Nie odpowiedziałaś, dlaczego ty podająca się za znawczynie pisma, nic nie wiesz o Kapłaństwie Melchizedeka I o naukach głoszonych przez tego Bożego przedstawiciela
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”