Widzialna organizacja Boża

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Myślę, że temat osiąga szczyty absurdu. No bo co to znaczy: powinien głosić zawsze? Czyli kiedy i jak długo?
Czy np. ŚJ wracając po pracy do domu, zjada obiad, i spędza czas z dziećmi, głosi czy nie? Jeśli w tym czasie nie głosi to czy jest posłuszny nakazowi Jezusa by głosić?
A jeśli jest chory, albo leje deszcz z gradobiciem, też powinien głosić, czy może przeczekać na lepszy moment? A jak będzie lało z tydzień czasu?
A jeśli rząd wszczyna prześladowania to mają robić głosiciele? Głosić od drzwi do drzwi czy uciekać jak zalecał Jezus? A jak uciekać to po drodze zaliczyć każde drzwi? Tylko czy zdążą uciec?
Nieziem, kombinujesz jak koń pod górkę. Jeśli ktoś ze ŚJ tobie powiedział, że TYLKO trzeba głosić od drzwi do drzwi to dyskutuj z tym, kto tak twierdzi. Przykład Jezusa i jego uczniów pokazuje, że głosili i od drzwi do drzwi i innymi metodami. Raz tak, raz inaczej.
Tutaj niektórzy namiętnie przekonują, że głoszenie od drzwi do drzwi nie jest konieczne i nigdy tej formy głoszenia nie podejmą.
Dlaczego? Bo znowu przy drzwiach byliby myleni ze ŚJ i najpierw musieliby zaczynać od zaznaczania, że nimi nie są :-D
Tu jest szkopuł. Nie w tym, czy ZAWSZE trzeba głosić w jeden sposób tylko, dlaczego taka awersja do formy od drzwi do drzwi? Wiadomo dlaczego.
Jezus pokazał jak ma wyglądać zorganizowane głoszenie a nie tylko indywidualne, gdy nadarzy się okazja np. w przychodni lekarskiej.
Mateusza 10 rozdział się kłania. Najpierw było szkolenie do głoszenia, zakreślono teren działalności, ustalono o czym mówić, jak traktować domownika i co robić, gdy domownik nie będzie słuchał. Taka wizyta nie była przypadkowa podczas robienia zakupów. Celowo zachodzono do domów.
Nawet jak pierwsi chrześcijanie głosili inaczej, to też celowo stawali np. na rynku. Celowo szli do synagogi. Celowo jechali do dalszej miejscowości/miasta.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Bobo »

Natomiast co do naruszania tzw. 'miru domowego' o czym wspomina nike...
Według Kodeksu karnego zakłócenie miru domowego jest przestępstwem przeciwko wolności. Za naruszenie art. 193 kk grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Rząd legalizują ŚJ w naszym kraju z założenia pozwala na działalność głoszenia. Gdyby to było naruszeniem miru domowego to... coś tu nie gra. Pozwalaliby na łamanie prawa?
Natomiast zapukać/zadzwonić do drzwi, gdy nie ma sygnałów, że nie należy tego robić, nie jest naruszeniem miru domowego.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

nike pisze:
30 lis 2021, 15:04
Są różne czasy w Biblii, jest czas siania, jest czas zbioru, jest noc jest dzień.
Jezus kiedy wyszedł ze swoją misja nikt nic nie wiedział o chrześcijaństwie które ma nastać, był to czas siania i Jezus zaczął siać, następnie zaczął zachęcać do tej pracy Apostołów których w tym celu wybrał.
Było to szczególne sianie, bo Jezus dla siebie wybierał OBLUBIENICĘ, czyli Klasę Maluczkiego Stadka, klasę NIEBIAŃSKĄ i to sianie trwało od Jezusa przez 2000 lat, aż nastało ŻNIWO.
Obecnie trwa ucisk który rozpoczął się pierwszą wojną światową i ten ucisk się pogłębia, a wiec, obecnie trwa ucisk, mimo to powinniśmy głosić tym co mają uszy otwarte , ale czy wyrokować lub narzucać się chodząc po domach, kto chce niech chodzi oczywiście, ale wyroki rzucać i poniżać tych co nie chodzą, czy to sie godzi?
Może już najwyższy czas zadbać o swoje charaktery, żeby nie spełnił się ten tekst nad nami:-----
1Kor 9:27 PAU "ale biorę w karby i opanowuję swoje ciało, abym głosząc innym naukę, sam nie został odrzucony."
No a czemu 2000 lat?
Czy do rozpoczęcia I wojny na ziemi była sielanka? Nie było wojen? Nie było zabijania? Nie było niewolnictwo? Nie było Ucisku?
Na podstawie czego wysuwasz takie wnioski?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
25 lis 2021, 10:43
Prawdę o Królestwie Bożym, o Jego planie który jest zawarty w BIBLII o Jego Synu Jezusie, który oddał swoje życie za Adama a w nim za cały rodzaj ludzki, powinniśmy głosić w czas i nie wczas--------2Tym.4:2 BW

Czy zatem, Ty chodzisz i głosisz o Królestwie Bożym? Jak sama wskazałaś "powinniśmy głosić" ... Czy Ty chodzisz i głosisz …..... „w czas i nie wczas”?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
24 lis 2021, 15:01
Nadmieniam, że nie jestem niechętny głoszeniu, nawet po domach. Sprawa to indywidualna, jeśli ktoś posłany, to idzie i głosi.

To nie jest sprawa "indywidualna". Jezus wystosował ten apel do każdego swojego naśladowcy (Mat 28:19,20) i nikogo nie zwolnił z obowiązku głoszenia. Rozumiał to doskonale apostoł Paweł, którego Jezus "szkolił" do tego dzieła tak samo, jak swoich uczniów. Paweł nie miał wcześniej żadnych kontaktów z apostołami Jezusa, przez 3 lata (Gal 1:1 / Gal 1:11 / Gal 1:17,18), a jednak głosił tę samą 'Dobrą Nowinę'. Jak ważne jest głoszenie orędzia o Królestwie (Dzie 28:31), dał wyraz takimi słowami:

1 Kor 9:16,17 "Jeśli głoszę dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powód do dumy, bo to mój obowiązek. Biada mi, gdybym nie głosił dobrej nowiny! Jeżeli robię to chętnie, mam nagrodę, a jeśli nawet wbrew własnej woli, to i tak to robię, bo nałożono na mnie odpowiedzialność"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
25 lis 2021, 10:43
Obecnie trwa ucisk (...) mimo to powinniśmy głosić (...) ale wyroki rzucać i poniżać tych co nie chodzą, czy to sie godzi?

Ileż hipokryzji jest w Twoich słowach nike. "powinniśmy głosić" ... ale wykazywać ignorantom, że mają gdzieś nakaz Jezusa "idźcie i głoście" ... "to się nie godzi" … bo to boli!

Za to Ci „co nie chodzą” mogą oczerniać tych, którzy słuchają nakazu Jezusa i głoszą! Czy to się godzi … co nike?

To tak, jak powiedzieć: „powinniśmy odrzucić niemoralność i prowadzić się odtąd moralnie" (Kol 3:5), ale wykazywać komuś, że prowadzi się niemoralnie ... "to się nie godzi"!

A może ten ktoś nie zdaje sobie sprawy, że prowadzi się niemoralnie i nie wie, jak ważne w oczach Bożych jest, żeby "prowadzić się moralnie"?

A może ktoś nie zdaje sobie sprawy, jak ważne w oczach Bożych jest "głoszenie dobrej nowiny" … jak czynił to Jezus?

Łuk 4:18 "„Jehowa dał mi swojego ducha, bo mnie namaścił, żebym głosił dobrą nowinę biednym. Posłał mnie, żebym oznajmiał jeńcom wyzwolenie (...)"

A może ten ktoś nie zdawał sobie dotąd sprawy, że Jezus nauczył tego samego swoich uczniów. Wpierw 12:

Łuk 8:1 "Wkrótce potem Jezus ruszył w drogę i wędrował od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc dobrą nowinę o Królestwie Bożym. Było z nim Dwunastu"

Potem było ich już 70-ciu:

Łuk 10:1 „Potem Pan wyznaczył 70 innych uczniów i wysłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i wsi, gdzie sam zamierzał przyjść”

… a na koniec zwrócił się do wszystkich swoich naśladowców, którzy mieli być aż do zakończenia tego systemu rzeczy:

Mat 28:19,29 "Idźcie więcpozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów (...) Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem (...) do zakończenia systemu rzeczy"

nike - "Obecnie trwa ucisk (...) mimo to powinniśmy głosić (…)"

A Ty, jesteś zajęta tym "głoszeniem"? Tylko w ten sposób można dotrzeć do pokornych ludzi, którzy „jęczą i wzdychają” nad tym co widzą (Ez 9:4 / 2 Pio 2:7,8), ale nie wiedzą, co mają czynić dalej. Jehowa pociąga takich do siebie, oddaje pod opiekę jedynego Pasterza, Jezusa i szkoli ich:

Jana 6:44,45 „Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim. W pismach proroków jest napisane: ‚Oni wszyscy będą wyuczeni przez Jehowę. Każdy, kto słucha Ojca i się od Niego uczy, przychodzi do mnie

… ale jak mają słuchać, skoro nie ma „świadka”, nie ma tego, który „świadczy” w imieniu Boga?

Jana 1:6,7 „Przez Boga został posłany pewien człowiek. Miał na imię Jan. Przyszedł jako świadek, żeby świadczyć o świetle i żeby poprzez niego uwierzyli najróżniejsi ludzie”

Bóg chciał, aby Saul Go poznał i aby o Nim "świadczył" ludziom z narodów:

Dzie 22:14,15 "Wtedy powiedział: ‚Bóg naszych przodków wybrał cię, żebyś poznał Jego wolę, zobaczył prawego i usłyszał jego głos. Masz o nim świadczyć wszystkim ludziom, mówiąc o tym, co widziałeś i słyszałeś'"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
24 lis 2021, 15:01
Obecnie Świadkowie Jehowy 'zniknęli' z przestrzeni publicznej, znaczy już od domu do domu nie chodzą, a że w inny sposób nadal głoszą, co to zmienia, skoro właśnie już od domu do domu nie chodzą.

Jezus, przy pewnej okazji powiedział:

„Posyłam was jak owce między wilki, okażcie się więc ostrożni jak węże, a zarazem niewinni jak gołębie” Mat 10:16

Ostrożność okazujemy, kiedy przewidujemy niebezpieczeństwa!

Nasz Bóg, Jehowa, zawsze chronił swój lud przed niebezpieczeństwami, stąd wyraźnie przepisy mówiące, jak się zachować w razie chorób zakaźnych (Kapłańska, rozdziały 13 i 14), a taką niewątpliwie jest koronawirus ciężkiego ostrego zespołu oddechowego, SARS-CoV-2 (źródło), który może doprowadzić do śmierci.

Prawo Mojżeszowe nakazywało np. żeby unikać kontaktów z chorymi na zakaźną chorobę (Kapł 13:45,46). Według 'Prawa' osoba cierpiąca na chorobę zakaźną, albo o nią podejrzana, musiała przejść kwarantannę i przez jakiś czas pozostawać w odosobnieniu (Kapł 13:4,5 / Liczb 5:2).

Ostrożność, o której mowa w Mateusza 10:16 w tym kontekście oznacza bycie rozważnym, rozsądnym i roztropnym
(Przy 22:3 / Iz 26:20).

W pewnym leksykonie napisano o wysoce zaawansowanej profilaktyce ludu Jehowy: „Podstawą tych praw były środki profilaktyczne, których stosowanie w znacznej mierze zapobiegało zapaleniu mózgu spowodowanemu doustnym zakażeniem wirusem polio, tyfusowi, zatruciom pokarmowym i chorobom pasożytniczym. Bezwzględne dbanie o czystość zapasów wody najskuteczniej powstrzymywało rozprzestrzenianie się takich chorób, jak pełzakowica, tyfus, cholera, schistosomatoza i leptospiroza. Profilaktyka, stanowiąca podstawę każdego systemu opieki zdrowotnej, była szczególnie ważna dla narodu, który mieszkał w prymitywnych warunkach w strefie podzwrotnikowej” (The Interpreter’s Dictionary of the Bible, t. 2, ss. 544, 545).

Czy my, lud Jehowy, w dobie pandemii, która zabiła już ponad 5 milionów ludzi, mamy mieć na uwadze radę Jezusa zawartą w Matusza 10:16? Ależ oczywiście!

Czy to znaczy, że działalność kaznodziejska została przerwana? Absolutnie NIE!

Dowodem tego są sprawozdania, które nie pozostawiają żadnych złudzeń, że jako naśladowcy Jezusa działamy i nadal gorliwie głosimy! Wystarczy porównać dane z okresu przed pandemią, a okresem kiedy w 2019 roku, ze względów bezpieczeństwa, zaniechano bezpośrednich kontaktów podczas głoszenia … nawet prowadzenia studiów biblijnych w konwencjonalny sposób:
Najważniejsze dane z roku 2017

Liczba ochrzczonych: 284 212
Liczba godzin spędzonych w służbie: 2 046 000 202

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... dane-2017/

----------------------

Najważniejsze dane z roku 2018

Liczba ochrzczonych: 281 744
Liczba godzin spędzonych w służbie: 2 074 655 497

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... dane-2018/

----------------------

Najważniejsze dane z roku 2019

Liczba ochrzczonych: 303 866
Liczba godzin spędzonych w służbie: 2 088 560 437

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... dane-2019/

----------------------

Najważniejsze dane z roku 2020

Liczba ochrzczonych: 241 994
Liczba godzin spędzonych w służbie: 1 669 901 531

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... dane-2020/

Czy ponad 1,5 miliarda godzin spędzonych w 2020 roku w służbie, prowadzenie 7,7 miliona studiów biblijnych i prawie ćwierć miliona ochrzczonych świadczy, że lud Jehowy zwolnił i zaniechał głoszenia w dobie pandemii? Absolutnie NIE!

A co Ty w tym czasie robiłeś? Słowa kieruję do każdego, kto uważa siebie za naśladowcę Jezusa! Czy wywiązujesz się z polecenia Jezusa:

„Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. (...) Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę z wami (...) aż do zakończenia systemu rzeczy” (Mat 28:19,20)

Jeżeli nie wywiązujesz się z tego podstawowego obowiązku, który podoba się Bogu (Rzym 10:13-15), to nie przeszkadzaj tym, którzy to czynią i nie patrz na nich zawistnym okiem:

„Dlatego odrzućcie wszelkie zło, podstęp, obłudę, zawiśćwszelkie obmawianie innych (1 Pio 2:1)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
30 lis 2021, 12:25
nagabywania i zakłócania miru domowego

Uważasz, że Jezus przekroczył prawo, "nagabując do zakłócania miru domowego" ... tak nike?:

"Wchodząc do domu, pozdrówcie domowników. Jeśli ten dom na to zasługuje, niech zagości w nim pokój, którego mu życzycie, a jeśli nie zasługuje, niech wasz pokój wróci do was. Jeżeli gdzieś was nie przyjmą ani nie będą słuchać, to wychodząc z takiego domu lub miasta, strząśnijcie pył ze swoich nóg" (Mat 10:12-14)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

DonCicio pisze:
07 gru 2021, 8:13
nike pisze:
30 lis 2021, 12:25
nagabywania i zakłócania miru domowego

Uważasz, że Jezus przekroczył prawo, "nagabując do zakłócania miru domowego" ... tak nike?:

"Wchodząc do domu, pozdrówcie domowników. Jeśli ten dom na to zasługuje, niech zagości w nim pokój, którego mu życzycie, a jeśli nie zasługuje, niech wasz pokój wróci do was. Jeżeli gdzieś was nie przyjmą ani nie będą słuchać, to wychodząc z takiego domu lub miasta, strząśnijcie pył ze swoich nóg" (Mat 10:12-14)
A czy ja o Jezusie mówiłam czy o dzisiejszych ŚJ ?
Słowa które zacytowałeś były dane Apostołom i uczniom Jezusa 2000 lat temu, był to czas siania, a wiec siali, ażeby wybrać OBLUBIENICĘ dla Jezusa.
Dlaczego przy każdej dyskusji zastawiasz się Jezusem i wmawiasz w moje usta słowa, których nigdy nawet nie pomyślałam wypowiadać?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: nike »

Do DonCicio------
Moja propozycja zastosuj się tylko do tekstu Ap.Pawła skup się i pomyśl sercem i zwróć uwagę na swój charakter

1Kor 9:27 PAU "ale biorę w karby i opanowuję swoje ciało, abym głosząc innym naukę, sam nie został odrzucony."

Żeby było przyjemniej to kilka słów o radości jaka jaka jest przed nami:---

Brzask Tysiąclecia!

Już brzask Tysiąclecia,
Rozświetla ciemny mrok
Wnet spłynie na ludzkość
Błogosławieństw moc

Nastanie wielki Jubileusz
Co trwać będzie Tysiąc lat.
Cała ludzkość wstanie z grobu
I otrzyma pierwotny swój stan

Jaka radość wówczas będzie
Biedny, stanie się bogaty
Pan nas przyjmie pod swe skrzydła
I ubierze w białe szaty.

Śpiewać będzie cała ludzkość
I hołd odda Panu swemu
Za Zbawienie, Odkupienie
Alleluja Alleluja Amen!.KK. :-)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
07 gru 2021, 9:31
DonCicio pisze:
07 gru 2021, 8:13
nike pisze:
30 lis 2021, 12:25
nagabywania i zakłócania miru domowego
Uważasz, że Jezus przekroczył prawo, "nagabując do zakłócania miru domowego" ... tak nike?:

"Wchodząc do domu, pozdrówcie domowników. Jeśli ten dom na to zasługuje, niech zagości w nim pokój, którego mu życzycie, a jeśli nie zasługuje, niech wasz pokój wróci do was. Jeżeli gdzieś was nie przyjmą ani nie będą słuchać, to wychodząc z takiego domu lub miasta, strząśnijcie pył ze swoich nóg" (Mat 10:12-14)
A czy ja o Jezusie mówiłam czy o dzisiejszych ŚJ ?

Żartujesz chyba! A jaka jest różnica w działalności pierwszych naśladowców Jezusa z I-go wieku i Jego naśladowców z XXI wieku?

Czy Jezus zmienił coś w tym zakresie? NIC!

Powiedział WYRAŹNIE ... "Bądź moim naśladowcą" (Mat 9:9). A Paweł dodał jeszcze: "Stańcie się moimi naśladowcami, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa" (1 Kor 11:1)

I nie będę owijał w bawełnę, po czym mieli rozpoznać prawdziwych naśladowców Jezusa, czy Pawła "pod koniec dni" ... po GŁOSZENIU dobrej nowiny o Królestwie Bożym:

"I ta dobra nowina o Królestwie będzie głoszona na całym świecie na świadectwo wszystkim narodom+. A potem nadejdzie koniec" (Mat 24:14)

Prawdziwi naśladowcy Jezusa głoszą dobrą nowinę o Królestwie w 240 krajach świata w 1040 językach. Nawet ONZ skupia tylko 193 państwa (źródło).

A ludziom, z kim kojarzą się głosiciele dobrej nowiny? Z Epifanistami? Z Zielonoświątkowcami? Z Protestantami?

Nike ... nie okłamuj sama siebie! Kiedy zadasz pytanie: "Chodzą po domach i głoszą", to ilu odpowie inaczej niż, że tylko Świadkowie Jehowy?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
07 gru 2021, 10:05
To, że Bóg Jahwe jest bogiem zazdrosnym i mściwym sami wiecie z treści Starego
Testamentu.

Gdybyś naprawdę poznała Boga i Ojca naszego oraz Boga i Ojca naszego Pana Jezusa (Jana 20:17), to wiedziałabyś jak patrzeć na Jehowę Boga, ale Ty wolisz nosić klapki na oczach:

Mat 13:14,15 "Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: ‚Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie. Bo nieczułe stało się serce tego ludu i zakryli swoje uszy, i zamknęli swoje oczy, żeby czasem nie widzieć swoimi oczami ani nie słyszeć swoimi uszami, ani nie pojąć sensu swoimi sercami, żeby nie zawrócić i żebym ich nie uzdrowił’"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
07 gru 2021, 13:21
wybrana pisze:
07 gru 2021, 10:05
To, że Bóg Jahwe jest bogiem zazdrosnym i mściwym sami wiecie z treści Starego
Testamentu.

Gdybyś naprawdę poznała Boga i Ojca naszego oraz Boga i Ojca naszego Pana Jezusa (Jana 20:17), to wiedziałabyś jak patrzeć na Jehowę Boga, ale Ty wolisz nosić klapki na oczach:

Mat 13:14,15 "Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: ‚Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie. Bo nieczułe stało się serce tego ludu i zakryli swoje uszy, i zamknęli swoje oczy, żeby czasem nie widzieć swoimi oczami ani nie słyszeć swoimi uszami, ani nie pojąć sensu swoimi sercami, żeby nie zawrócić i żebym ich nie uzdrowił’"
Przeczytaj cały mój post, to może coś zrozumiesz.
Tam argumentów nie brakuje.

Czcicie plemienne bóstwo ludzi, którzy Boga nie znali, przez co obrażacie Boga.

Dobrze do waszej organizacji pasuje Jana 20: 17 i Mateusza 13: 14,15.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
07 gru 2021, 13:42

Przeczytaj cały mój post, to może coś zrozumiesz.

Nie warto skupiać umysłu na tekstach, które są irracjonalną mieszanką braku elementarnej wiedzy i zarozumialstwa wobec Stwórcy!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Nieziem
Posty: 873
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Widzialna organizacja Boża

Post autor: Nieziem »

DonCicio pisze:
07 gru 2021, 7:57
Najważniejsze dane z roku 2020
Liczba ochrzczonych: 241 994
Liczba godzin spędzonych w służbie: 1 669 901 531
Czy ponad 1,5 miliarda godzin spędzonych w 2020 roku w służbie, prowadzenie 7,7 miliona studiów biblijnych i prawie ćwierć miliona ochrzczonych świadczy, że lud Jehowy zwolnił i zaniechał głoszenia w dobie pandemii? Absolutnie NIE!

A co Ty w tym czasie robiłeś? Słowa kieruję do każdego, kto uważa siebie za naśladowcę Jezusa! Czy wywiązujesz się z polecenia Jezusa:

„Idźcie więc i pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów. (...) Uczcie ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A ja będę z wami (...) aż do zakończenia systemu rzeczy” (Mat 28:19,20)
- Panie, Panie, ponad półtora miliarda godzin spędzonych w służbie!
- Idźcie precz ode mnie, nie znam was.

Moje osobiste doświadczenie jest takie, że owszem chodzili po domach, ale to nie było głoszenie. Samo mówienie o Królestwie Bożym głoszeniem nie jest. Na moje konkretne pytania zamiast odpowiedzi dostawałem zaproszenie na kurs biblijny. Nic od siebie nie potrafili powiedzieć. Owocem owszem można uznać ilość ochrzczonych, ale liczba godzin to o czym ma świadczyć, nie mam pojęcia.
Co do obowiązku tego czy tamtego, do wolności powołał mnie Chrystus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”