26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Bobo »

Gwoli ścisłości, te słowa wypowiedziała wybrana a nie wuka. Ale nią się nie przejmuj. Pisze swoją Biblię i ładu z nią nie dojdziesz... :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
30 lip 2021, 9:40
Chcesz być naszym sędzią?
Aż się boję, jak Ciebie spuszczą z łańcucha.
Szczepionyś przynajmniej?
bo my wiemy, co mówi Biblia i co wkrótce się stanie z tymi, którzy dziś nalatują na Jehowę Boga
Coraz lepiej...
Krytykując poglądy DonCicia "nalatuję na Jehowę Boga".
Czynisz się równym? - Jeden taki już był.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
30 lip 2021, 10:12

Aż się boję, jak Ciebie spuszczą z łańcucha.
Szczepionyś przynajmniej?


Krytykując poglądy DonCicia "nalatuję na Jehowę Boga".
Czynisz się równym? - Jeden taki już był.

Henryku ... chcesz być zabawny, ale zamiast tego ośmieszasz samego siebie. Proszę Cię. Heniu. Zlituj się nad sobą, nie okładaj się kijami głupoty. Ja to przykryję miłością (Ef 4:2) i wybaczam Ci Twoje kąśliwe uwagi.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: DonCicio »

Bobo pisze:
30 lip 2021, 10:08
Gwoli ścisłości, te słowa wypowiedziała wybrana a nie wuka.
Sorry wuka
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

HAHAHAH "roześmiałam się HRABIA po francusku" ty masz miłość do nas???? Sam z siebie się nabijasz. Facio ja nie jestem dzisiejsza, ja doskonale wiem jaką świadkowie pałają miłością do badaczy doskonale.
Kilkadziesiąt lat temu kiedy ja byłam małolatą, odbywałam ogromną ilość dyskusji ze Świadkami i nigdy nie usłyszałam, że w TYSIĄCLECIU będzie każdy miał szansę, a Pismo Święte dokladnie o tym nas informuje. Słyszałam tylko w AR MAGEDDONIE UMRZESZ JAK DO NAS NIE PRZYJDZIESZ.
Taka jest twoja facio nauka i szkoda mi ciebie jest.
DonCicio napisał?
bo my wiemy, co mówi Biblia i co wkrótce się stanie z tymi, którzy dziś nalatują na Jehowę Boga.
To też wiem od was że zginę w ARMAGEDDONIE, ale ja wierzę, że go przeżyję, a jak umrę, [bo stara juz jestem] to na pewno wstanę, bo powstanie z grobu gwarantuje i OKUP.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

DonCicio
To, jak wielką nienawiścią do Świadków Jehowy pała Henryk i „spółka”, zapodając ten temat, i temu przyklaskując, świadczy tylko o jednym, to postawa anty-chrześcijańska (1 Jan 2:18), niegodna chrześcijanina. Jezus nakłaniał swoich prawdziwych naśladowców … powtarzam, prawdziwych naśladowców:

Mat 5:44 „Ja jednak wam mówię: Kochajcie swoich nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują” …, czyli za Was, prześladowcy! (Łuk 6:27,28)
No właśnie! Czytasz w Ewangelii, cytujesz ją, a nie rozumiesz, że do ciebie są te słowa zwrócone. Przez twoje wybiórcze nauki i nakazy rodem z ameryki odtrącacie swoich bliskich, pozwalacie na śmierć bliskich nie udzielając lekarskiej pomocy itd. Ale ty widzisz tylko nasze odmienne zdanie i to ty pałasz nienawiścią do ludzi. Ja nawet nie wiem, jak to uczucie wygląda w praktyce. Co najwyżej ... jesteś mi obojętny.
Żaden z ciebie naśladowca, chyba że amerykańskich idoli, ledwie premier czy ten od kota nóżką tupnął to ty posłusznie, zamiast głosić siedzisz za kompem w 4 ścianach i swoje frustracje na forum wylewasz. No w całej okazałości jesteś świadek wierny, posłuszny i gorliwy, w miłości bliźniego szczególnei :roll: :hehe: :hehe:
PS.Udziały w spółce zazwyczaj skutkują dobrymi zarobkami. Zaraz Henrykowi rachunek wyślę, bo co to za udział bez kasiory porządnej :crazy:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Henryk »

nike pisze:
30 lip 2021, 11:37
. Słyszałam tylko w AR MAGEDDONIE UMRZESZ JAK DO NAS NIE PRZYJDZIESZ.
Taka jest twoja facio nauka i szkoda mi ciebie jest.
Gościu zapomina się, że nie jestem w Jego Organizacji i nie podlegam osądowi Komitetu sądowniczego, którego jest członkiem. :-D
Może sobie grzmieć, przywoływać na świadków wszystkich świętych, i tak skrajny fanatyzm nie odejdzie od niego.
Bo na myślenie w tym życiu ma już za późno. :cry:
Fajnie jest mieć taką władzę u Was nad duszami "sług"- tak jak Ty DonCicio- co?
Rajcuje lepiej niż pieniądze! :s_oczko:
I jak nie nazwać takie indywiduum sekciarzem?!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

Koniecznie należy się nazwać SEKCIARZEM, bo to sekta jest, członkowie tej społeczności są ubezwłasnowolnieni od myślenia swoim mózgiem. A SZKODA.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

nike pisze:
30 lip 2021, 12:08
Koniecznie należy się nazwać SEKCIARZEM, bo to sekta jest, członkowie tej społeczności są ubezwłasnowolnieni od myślenia swoim mózgiem. A SZKODA.
O tym wiedzą wszyscy, oprócz nich samych. Idą w zaparte, ale sekciarstwo widać na każdym kroku.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
30 lip 2021, 9:04
Tak myślałem, że potkniesz się i oburzysz na tego samego Prawdziwego Boga, który powiedział również, poprzez swojego Syna takie słowa:

Mat 10:34-38 "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój. Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową. Tak więc nieprzyjaciółmi człowieka staną się ci, którzy mieszkają z nim pod jednym dachem. Kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godny. I kto bardziej kocha syna lub córkę niż mnie, nie jest mnie godny.I kto nie chce wziąć na siebie swojego pala męki i iść za mną, nie jest mnie godny"

Jehowa Bóg, jak wielokrotnie podkreślał Izraelitom, jest Bogiem wymagającym wyłącznego oddania (Wyj 20:1-6), i nigdy nie będzie tolerował bałwochwalstwa i odstępstwa od tej reguły.

Czy na Jezusa też się obrazisz za słowa: "Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową"?

Są to sprawy zbyt trudne dla niektórych, którzy myślą, że stoją mocno w prawdzie.
Ja nie mam takiej potrzeby, by obrażać się na Boga, bo Świętość Boga jest idealna. To, że nierozumny człowiek napisał, że trzeba zabijać- jest fałszem, bo Bóg dał przykazanie - nie zabijaj. Jezus nauczał, że nawet nieprzyjaciół trzeba miłować. Werset Mateusza 10: 34-38, poucza nas, że ci co pójdą za Jezusem będą mieli swoich przeciwników nawet w najbliższej rodzinie, jednak to wiara ma być silniejsza od tych przeciwności, bo ona jest naszym duchowym mieczem - naszą bronią przeciwko przeciwnością. Jesteśmy w walce duchowej a nie cielesnej.
Duchowo bronimy swojej wiary, bo ona jest celem naszego życia.
Nie ulegamy podszeptom jej przeciwników, ale trwamy do końca. Kto straci swoje życie dla Jezusa - zyska je.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Henryk »

nike pisze:
30 lip 2021, 12:08
Koniecznie należy się nazwać SEKCIARZEM, bo to sekta jest, członkowie tej społeczności są ubezwłasnowolnieni od myślenia swoim mózgiem. A SZKODA.
Niewiarygodne, jak z pięknej idei ruchu badackiego powstał taki zamordystyczny twór!
Mt 13:25 BGN "A gdy ludzie zasnęli, przyszedł jego nieprzyjaciel oraz nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł."
Mają swój kler, swoje "szaty"- nauki, swój pokarm, nawet nie nazywają się już naśladowcami Jezusa, a sięgają bardzo wysoko jako rzekomi świadkowie samego Przedwiecznego.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Bobo »

A ja myślę inaczej. Temat niby dotyczy dnia pamięci ofiar Strażnicy, a tu widzę, że w temacie ofiarami są ŚJ. Heniek i nike już przechodzą samych siebie, aby pleść bzdury o ŚJ.
Więc, skoro poinformowaliście świat o tym dniu, to temat skończony. Myślałem, że to Krystian jest porąbany, ale widzę, że Badacze z Epifanią również. No i w ich ustach gadanie, że ŚJ są sektą, to kuriozum...
Zamykam tematu. Popłaczcie sobie w poduchę.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”