26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

Henryk, masz rację. O bliskości, przyjaźni nie może być mowy.
Nike, wiem, że Paweł tak nauczał i wiem, że niektóre zbory rygorystycznie tego przestrzegają. Ja sobie nie mogę przypomnieć, żeby Jezus coś na ten temat nauczał, czy dawał wskazówki...
Uznaję nadrzędność nauk Jezusa nad Pawła.
Rozumiem, że w tamtym pierwszym okresie bardzo uwaznym trzeba było być, ale obawiam się, że gdyby wszyscy stosowali nakazy pawłowe, to nie istniałoby chrześcijaństwo w dzisiejszym wydaniu ;-)

Ja "przezornie" nigdzie nie należę :mrgreen:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

Paweł nie pisał nic przeciw rodzinie, tylko pisał o braciach łajdakach i takich powinno się wyłączać ze społeczności.
Ale z rodzinami powinniśmy żyć w zgodzie, bo nawet jeżeli teraz przestali uczęszczać do zboru to może przyjdzie czas,ze wrócą. A jeżeli my rodzice nie będziemy z nimi utrzymywać kontaktu to na pewno nie wrócą i kto wie jaka drogę wybiorą. Podobnie jest z rodzicami.
Mam kilka dobrych przykładów, bo dużo braci od ŚJ przychodzi do nas, przyszedł np. mąż to żonie rozkazali się rozwieść, tylko,że na głupia nie trafili i ona dalej chodzi do ŚJ a on do nas.
Ale coraz częściej z nami ma kontakt.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

To teraz wyobraź sobie duże zgromadzenia kościelne/zborowe. Od kapłanów, biskupów, pastorów, nauczycieli począwszy...
Nike. Ilu z nich NIE jest łajdakami :mrgreen: :s_oczko:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

Dopóki nie wiesz to każdy jest porządny, ale jeżeli się dowiem, to na takiego facia ja nie będę głosować przy wyborze na nauczyciela czyli brata starszego. U nas wybieramy braci do usług co rok a więc jeżeli coś mi sie nie podoba to robię tak jak mi się podoba. Wybieramy braci przez podniesienie rąk.
A z czasem takiego łajdaka wykluczamy ze zboru. U nas są nieduże społeczności i znamy się prawie wszyscy więc nie byłoby z tym trudności, ale na razie jest spokój zgoda i przyjemnie jest nam sie spotykać na zebraniach.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Bobo »

Nike... kazali się rozwieść? Myślę że nie jesteś zorientowana w temacie, albo ktoś cię wpuszcza w maliny.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

dobrze wiem co piszę, może nie kazali tylko proponowali, ale ona do głupich to nie nalezy wiec wychowują razem syna,
Miałes dac mi dowody biblijne bo pisałeś,że Paweł i Jan piszą o tym nieutrzymywaniu stosunków rodzinnych. Proszę napisz gdzie biblia tak uczy i czy tam chodzi o rodzeństwo czy o braci w Panu?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

Ja też pytałam Bobo, gdzie Jezus i Jan nauczają o tym. Bobo, może nam odpowiesz?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

Podobna sytuacja u ŚJ jest z krwią przez złe zrozumienie zdewotcjali ludziska skazali na śmierć swoje dzieci. Czy Bóg od nas wymaga takich poświęceń?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wuka »

nike pisze:
27 lip 2021, 14:57
Podobna sytuacja u ŚJ jest z krwią przez złe zrozumienie zdewotcjali ludziska skazali na śmierć swoje dzieci. Czy Bóg od nas wymaga takich poświęceń?
Nie sądzę. Poza tym zaprzeczałby sam sobie. Z jednej strony mamy nakaz miłości, nawet wrogów, a z drugiej miałby być przychylny i zaspokoić swoją sprawiedliwość skazując dzieci na śmierć z powodu transfuzji? Miałby popierać rozłamy w rodzinach?
Naprawdę Jezus tego nie nauczał.
Od takiej złej wiary należy się odciąć i koniec. To na kilometr cuchnie ludzkimi naukami i to naukami złych ludzi. Żaden prawy człowiek nie będzie wymagał od drugiego człowieka takich działań i posłuszeństwa w takich sprawach.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
27 lip 2021, 8:36
26 lipca jest dniem pamięci ofiar Strażnicy.
nike
Tak wygląda źle pojęta wiara, to nie jest wiara z serca to jest wiara przymuszana, a Bóg takiej wiary nie wymaga.
Jak można tracić kontakt z dziećmi lub rodzicami, tylko dlatego,że różnią się światopoglądem? Czy tego nauczał Jezus???
wuka
Żaden rozsądnie myślący człowiek nie porzuca rodziny z takiego powodu.

To, jak wielką nienawiścią do Świadków Jehowy pała Henryk i „spółka”, zapodając ten temat, i temu przyklaskując, świadczy tylko o jednym, to postawa anty-chrześcijańska (1 Jan 2:18), niegodna chrześcijanina. Jezus nakłaniał swoich prawdziwych naśladowców … powtarzam, prawdziwych naśladowców:

Mat 5:44 „Ja jednak wam mówię: Kochajcie swoich nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują” …, czyli za Was, prześladowcy! (Łuk 6:27,28)

To dewiza życiowa, którą mają kierować się prawdziwi chrześcijanie. Miliony Świadków Jehowy, idąc codziennie do służby na całym świecie, między niejednokrotnie wrogo nastawionych ludzi, narażając swoją wolność, zdrowie a bywa, że i życie, dowodzą, że „kochają swoich nieprzyjaciół”.

… a Wy??? Mając blade pojęcie o sensie słów Jezusa, wylewacie wiadra pomyj na tych, którzy mieli odwagę pójść za Nim (Fil 3:7-9):

Łuk 18:28-30 "Wtedy Piotr się odezwał: „My zostawiliśmy to, co mieliśmy, i poszliśmy w twoje ślady”. Na to on im powiedział: „Zapewniam was, że nie ma nikogo, kto by zostawił dom, żonę, braci, rodziców czy dzieci ze względu na Królestwo Boże i kto by już teraz nie otrzymał wielokrotnie więcej, a w nadchodzącym nowym świecie — życia wiecznego”

Zachowujecie się tak, jak uczniowie Jezusa, których poddał próbie, wykazując im, że brak zrozumienia może łatwo oddzielić ich o Niego, a nawet zgorszyć (Jan 6:43-65) ... przeanalizujcie dokładnie tę relację:

Jan 6:60,61 "Na jego słowa wielu uczniów rzekło: „To, co mówi, jest szokujące. Nie da się tego słuchać!”. Ale Jezus, świadomy, że jego uczniowie są oburzeni, odezwał się do nich: „To was gorszy?"

nike
Żeby gardzić takimi rodzicami czy dziećmi? zacytuj teksty.

Żeby Was jeszcze bardziej „zgorszyć”, żebyście jeszcze bardziej pałali nienawiścią do ludzi, którzy starają się przestrzegać Bożego Prawa, podam Wam przykład ekstremalny, o który, w swojej niedojrzałości duchowej, prawdopodobnie się potkniecie.

W Prawie danym Izraelitom jest „nakaz” mówiący, że masz zabić twojego syna, córkę, żonę lub przyjaciela. [„ (...) Jezus odezwał się do nich: 'To was gorszy?']:

PWT 13:6-11 „Jeśli to twój brat — syn twojej matki — albo twój syn, twoja córka, twoja ukochana żona lub twój bliski przyjaciel będzie próbować potajemnie cię kusić: ‚Chodźmy i służmy innym bogom’, bogom, których nie znasz i których nie znali twoi przodkowie, bogom, którym służą narody żyjące dookoła was, czy to blisko, czy daleko, od jednego krańca ziemi do drugiego, nie wolno ci ulec komuś takiemu i go usłuchać, nie wolno ci użalić się nad nim, okazać mu współczucia ani go chronićMasz go bezwarunkowo zabić . Ty pierwszy masz podnieść na niego rękę, żeby go uśmiercić, a dopiero potem cały lud. Ukamienujesz go, bo próbował odciągnąć cię od Jehowy, waszego Boga, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Wtedy cały Izrael usłyszy o tym i zacznie się bać. I nikt z ludu już nigdy nie dopuści się wśród was takiego zła jak to"

Tylko pozbawiony uprzedzeń, zrozumie sens tego bezwzględnego nakazu i pojmie, o co chodziło Jezusowi, kiedy powiedział:

Mat 10:37 "Kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godny. I kto bardziej kocha syna lub córkę niż mnie, nie jest mnie godny"


A teraz Henryku i „spółko”, wylejcie kolejne wiadra nienawiści (2 Tym 3:3) na tych, którzy chcą przestrzegać tego, co dla innych, jak dotąd, jest nieosiągalne …
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
30 lip 2021, 6:50
PWT 13:6-11 „Jeśli to twój brat — syn twojej matki — albo twój syn, twoja córka, twoja ukochana żona lub twój bliski przyjaciel będzie próbować potajemnie cię kusić: ‚Chodźmy i służmy innym bogom’, bogom, których nie znasz i których nie znali twoi przodkowie, bogom, którym służą narody żyjące dookoła was, czy to blisko, czy daleko, od jednego krańca ziemi do drugiego, nie wolno ci ulec komuś takiemu i go usłuchać, nie wolno ci użalić się nad nim, okazać mu współczucia ani go chronićMasz go bezwarunkowo zabić . Ty pierwszy masz podnieść na niego rękę, żeby go uśmiercić, a dopiero potem cały lud. Ukamienujesz go, bo próbował odciągnąć cię od Jehowy, waszego Boga, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Wtedy cały Izrael usłyszy o tym i zacznie się bać. I nikt z ludu już nigdy nie dopuści się wśród was takiego zła jak to"

Obłudnicy!
Kto napisał takie prawo? I jak można je cytotawac jako wzór?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
30 lip 2021, 6:50
A teraz Henryku i „spółko”, wylejcie kolejne wiadra nienawiści (2 Tym 3:3) na tych, którzy chcą przestrzegać tego, co dla innych, jak dotąd, jest nieosiągalne …
Łolaboga, ale oni nas nienawidzą, łoj jak nas nienawidzą nienawiścią nienawidzącą!- nas prawdziwych, naocznych świadków Niewidzialnego. :aaa: :crazy:

Jakże cieszymy się, że chcecie przestrzegać to, co dla mnie nieosiągalne...
Fajnie, że osiągacie! :-D
Martwi jednak mnie to, że tak łatwo daliście się zwieść swoim przywódcom na Waszych niebiosach.
Ap 3:17 BR "Chlubisz się tym, że jesteś bogaty, że nadal się wzbogacasz, że nie brak ci niczego, a nigdy nie pomyślałeś o tym, że w rzeczywistości jesteś nieszczęśliwy, godny politowania, biedny, ślepy i nagi."
Mat 5:44 „Ja jednak wam mówię: Kochajcie swoich nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują” …, czyli za Was, prześladowcy! (Łuk 6:27,28)
Kochacie swoich "odstępców"? Modlicie się za nimi?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
30 lip 2021, 7:47
DonCicio pisze:
30 lip 2021, 6:50
PWT 13:6-11 „Jeśli to twój brat — syn twojej matki — albo twój syn, twoja córka, twoja ukochana żona lub twój bliski przyjaciel będzie próbować potajemnie cię kusić: ‚Chodźmy i służmy innym bogom’, bogom, których nie znasz i których nie znali twoi przodkowie, bogom, którym służą narody żyjące dookoła was, czy to blisko, czy daleko, od jednego krańca ziemi do drugiego, nie wolno ci ulec komuś takiemu i go usłuchać, nie wolno ci użalić się nad nim, okazać mu współczucia ani go chronićMasz go bezwarunkowo zabić . Ty pierwszy masz podnieść na niego rękę, żeby go uśmiercić, a dopiero potem cały lud. Ukamienujesz go, bo próbował odciągnąć cię od Jehowy, waszego Boga, który was wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Wtedy cały Izrael usłyszy o tym i zacznie się bać. I nikt z ludu już nigdy nie dopuści się wśród was takiego zła jak to"

Obłudnicy!
Kto napisał takie prawo? I jak można je cytotawac jako wzór?

Tak myślałem, że potkniesz się i oburzysz na tego samego Prawdziwego Boga, który powiedział również, poprzez swojego Syna takie słowa:

Mat 10:34-38 "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój. Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową. Tak więc nieprzyjaciółmi człowieka staną się ci, którzy mieszkają z nim pod jednym dachem. Kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godny. I kto bardziej kocha syna lub córkę niż mnie, nie jest mnie godny.I kto nie chce wziąć na siebie swojego pala męki i iść za mną, nie jest mnie godny"

Jehowa Bóg, jak wielokrotnie podkreślał Izraelitom, jest Bogiem wymagającym wyłącznego oddania (Wyj 20:1-6), i nigdy nie będzie tolerował bałwochwalstwa i odstępstwa od tej reguły.

Czy na Jezusa też się obrazisz za słowa: "Nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z ojcem, córkę z matką i synową z teściową"?

Są to sprawy zbyt trudne dla niektórych, którzy myślą, że stoją mocno w prawdzie.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: nike »

Do Don Cicio co znaczy słowo "spółko"??? Co chcesz przez to powiedzieć? Wygląda na to,ze gdyby inkwizycja wróciła to ty zacięty świadku pierwszy być podpalał stosy wystarczyło by żeby jakiś święty z CK podał hasło?
Nie wstydzisz się własnej GŁUPOTY????

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1290
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: 26 Lipca dniem pamięci ofiar Strażnicy.

Post autor: DonCicio »

nike pisze:
30 lip 2021, 9:05
Do Don Cicio co znaczy słowo "spółko"??? Co chcesz przez to powiedzieć? Wygląda na to,ze gdyby inkwizycja wróciła to ty zacięty świadku pierwszy być podpalał stosy wystarczyło by żeby jakiś święty z CK podał hasło?
Nie wstydzisz się własnej GŁUPOTY????
Chcesz być naszym sędzią?

Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz! To, że Wam, mającym o wiele większe pojęcie w tych sprawach od ludzi, z którymi rozmawiamy na co dzień, mówimy "prosto z mostu" pewne sprawy, świadczy o miłości do Was, nie nienawiści, bo my wiemy, co mówi Biblia i co wkrótce się stanie z tymi, którzy dziś nalatują na Jehowę Boga. Czy z naszej strony padło choć jedno słowo nienawiści w tym temacie? Więc dlaczego mnie oczerniasz?

"Spółka", ponieważ wszyscy, wespół najeżdżacie na ŚJ oskarżając ich o inkwizycyjne metody, a my tylko przedstawiamy Biblijny punkt widzenia, który Wam bardzo nie pasuje, stąd takie słowa wuki: "Obłudnicy! Kto napisał takie prawo? I jak można je cytotawac jako wzór?".

Te słowa wypowiedział Bóg Wszechmogący i Jego Syn ... do Twojej wiadomości.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Zablokowany

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”