Imię, dzięki któremu jest zbawienie.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Bogiem Jezusa jest Jehowa, no i 'On' jako suweren jest sprawcą zbawienia człowieka, a 'mesjasz' (syn) jest wybranym narzędziem zapowiadanym wcześniej w Pismach do realizacji Jego celu.
Wszystko zgadza się.
Wie o tym każdy, no... może z wyjątkiem zwolenników Trójcy.

Tylko że „narzędzie” kojarzy się mnie z młotkiem, siekierą.
Logos, a po eonach czasu Jezus, był samodzielnie myślącą, nie zniewoloną istotą.
On sam, niczym nie przymuszony, poza swą miłością do Stworzenia, postanowił zaradzić beznadziejnej sytuacji w jakiej znalazł się człowiek.
Odczuwam do Niego sympatie nie mniejszą niż do Stwórcy.
W modlitwach zawsze wyrażam wdzięczność także i Jemu za złożony na ręce Ojca Okup.
Szkoda, że tak wielu zapomina o tym dziele. :-(

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Nooo, tak na dobrą sprawę, to wielu jest narzędziem w ręku Boga. Jezus jest nazwany Jego narzędziem, apostoł Paweł zaś narzędziem w ręku Jezusa. Dobrze, kiedy jest się Ich narzędziami;
Rzym 3;25 "Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się"

Dzie 9;15 "Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela;"

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:Nooo, tak na dobrą sprawę, to wielu jest narzędziem w ręku Boga. Jezus jest nazwany Jego narzędziem, apostoł Paweł zaś narzędziem w ręku Jezusa. Dobrze, kiedy jest się Ich narzędziami;
Nooo...
Niedobrze jest natomiast, jeśli nie jest się wdzięcznym temu „narzędziu” za dokonany czyn.
Pomniejsza się Jego rolę w dziele odkupienia ludzkości, mówić „to tylko narzędzie”.
Dz 4:12 bg " I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni."
Pytanie za sto dni odpustu: Jakie to Imię?

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Łuk 10;21 "(...) Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi (...)"
Łuk 11;2 "(...) Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo!"
Ef 5;20 BT "Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!"
Kol 1;3 "Dzięki czynimy Bogu, Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa, zawsze, ilekroć modlimy się za was"
1 Pio 1;3 "Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa..."
[center]Czy coś jest nie tak, odnośnie zaleceń Jezusa i Jego uczniów komu należy się cześć i chwała?

Jezusa darzymy ogromnym szacunkiem za to czego dokonał, ale to Bóg Go powołał, jako swego sługę
[/center]
[center]Dzie 3;26 "Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go,
aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów"[/center]

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:[center]Czy coś jest nie tak, odnośnie zaleceń Jezusa i Jego uczniów komu należy się cześć i chwała?

Flp 3:20 lub "Bo nasza ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa,"
2P 3:18 lub "Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności. Amen."

Właśnie piszesz o tym "narzędziu" w reku Ojca. :-(

2P 2:1 br " Lecz jak kiedyś znaleźli się wśród ludu fałszywi prorocy, tak i teraz pojawią się między wami fałszywi nauczyciele, którzy poczną szerzyć zgubne błędy. Wzgardzą Panem, któremu zawdzięczają swoje ocalenie, i sprowadzą w ten sposób na siebie samych rychłą zagładę."

Jezusowi należy się nie mniejsza chwała za dzieło odkupienia, niż Pomysłodawcy.
W zasadzie trudno tu stopniować!
Masz jakieś uwagi do zaleceń apostołów?

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Henryk pisze: Właśnie piszesz o tym "narzędziu" w reku Ojca. :-(
To Słowo Boże pisze o tym "narzędziu", nie ja, a to jest zasadnicza różnica.

Skoro wg. Ciebie "trudno tu stopniować" chwałę Boga i Syna, to wykaż proszę, że "Ojciec jest narzędziem w ręku Syna"!
Ja wykazałem, że "Syn jest narzędziem w ręku Ojca".
Rzym 3;25 BW "Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

O kim to mowa???

Izaj. 51:9
9. Ocuć się, ocuć się, oblecz się w siłę, o ramię Pańskie! Ocuć się jako za dni dawnych, i za rodzajów przeszłych! Izaliś nie ty jest, któreś zgładziło Egipt, i zraniło smoka?
(BG)



Izaj. 53:1-5
1. Któż uwierzył kazaniu naszemu, a ramię Pańskie komu objawione jest?
2. Bo wyrósł jako latorostka przed nim, a jako korzeń z ziemi suchej, nie mając kształtu ani piękności; i widzieliśmy go; ale nic nie było widzieć, czemubyśmy go żądać mieli.
3. Najwzgardzeńszy był, i najpodlejszy z ludzi, mąż boleści, a świadomy niemocy, i jako zakrywający twarz swoję; najwzgardzeńszy mówię, skądeśmy go za nic nie mieli.
4. Zaiste on niemocy nasze wziął na się, a boleści nasze własne nosił; a myśmy mniemali, że jest zraniony, ubity od Boga i utrapiony.
5. Lecz on zraniony jest dla występków naszych, starty jest dla nieprawości naszych; kaźń pokoju naszego jest na nim, a sinością jego jesteśmy uzdrowieni.

(BG)

Jan. 12:34-37
34. Odpowiedział mu on lud: Myśmy słyszeli z zakonu, iż Chrystus trwa na wieki; a jakoż ty mówisz, że musi być podwyższony Syn człowieczy? i któryż to jest Syn człowieczy?
35. Tedy im rzekł Jezus: Jeszcze do małego czasu jest z wami światłość; chodźcież tedy, póki światłość macie, żeby was ciemność nie ogarnęła; bo kto w ciemności chodzi, nie wie, kędy idzie.
36. Póki światłość macie, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości. To powiedział Jezus, a odszedłszy schronił się od nich.
37. A choć tak wiele cudów uczynił przed nimi, przecię nie uwierzyli weń,
(BG)

Jan. 12:34-37
34. Odpowiedział mu on lud: Myśmy słyszeli z zakonu, iż Chrystus trwa na wieki; a jakoż ty mówisz, że musi być podwyższony Syn człowieczy? i któryż to jest Syn człowieczy?
35. Tedy im rzekł Jezus: Jeszcze do małego czasu jest z wami światłość; chodźcież tedy, póki światłość macie, żeby was ciemność nie ogarnęła; bo kto w ciemności chodzi, nie wie, kędy idzie.
36. Póki światłość macie, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości. To powiedział Jezus, a odszedłszy schronił się od nich.
37. A choć tak wiele cudów uczynił przed nimi, przecię nie uwierzyli weń,
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jan. 12:43-47
43. Bo umiłowali chwałę ludzką więcej, niż chwałę Bożą.
44. I wołał Jezus, a mówił: Kto wierzy w mię, nie w mię wierzy, ale w onego, który mię posłał.
45. I kto mię widzi, widzi onego, który mię posłał.
46. Ja światłość przyszedłem na świat, aby żaden, kto wierzy w mię, w ciemnościach nie został.
47. A jeźliby kto słuchał słów moich, a nie uwierzyłby, jać go nie sądzę; bom nie przyszedł, ażebym sądził świat, ale ażebym zbawił świat.

(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Jachu
Jan. 12:43-47
43. Bo umiłowali chwałę ludzką więcej, niż chwałę Bożą.
44. I wołał Jezus, a mówił: Kto wierzy w mię, nie w mię wierzy, ale w onego, który mię posłał.
45. I kto mię widzi, widzi onego, który mię posłał.
46. Ja światłość przyszedłem na świat, aby żaden, kto wierzy w mię, w ciemnościach nie został.
47. A jeźliby kto słuchał słów moich, a nie uwierzyłby, jać go nie sądzę; bom nie przyszedł, ażebym sądził świat, ale ażebym zbawił świat.

(BG)
No właśnie, tekst godny rozpatrzenia i analizy. ;-)

Może właśnie 43 werset tu zacytowany jest kluczem? ,,Bo umiłowali chwałę ludzką więcej, niż chwałę Bożą" :-|

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:No właśnie, tekst godny rozpatrzenia i analizy. ;-)

Może właśnie 43 werset tu zacytowany jest kluczem? ,,Bo umiłowali chwałę ludzką więcej, niż chwałę Bożą" :-|

bonhart
A co tu analizować? :aaa:
Nie przyznawali się do Chrystusa, po Waszemu- "narzędzia", bo bardziej pożądali chwały od ludzi niż u Boga. :-P

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
... po Waszemu- "narzędzia" ...
A po twojemu? :-P

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:A po twojemu? :-P
Zbawiciel świata.
Mistrz.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
Zbawiciel świata.
Mistrz.
No ale Imię, dzięki któremu jest zbawienie. To Jehowa.


Imię Jehoszua oznacza: „Jehowa zbawieniem” i w tym właśnie imieniu jesteśmy zbawieni.

Wracamy do narzędzia Henryku. ;-)

bonhart
ss

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Izaj. 51:9-10
9. Obudź się, obudź się, oblecz się w siłę, tyś, ramię Pana! Obudź się jak za dni dawnych, jak w czasach odleglych! Czy to nie tyś rozłupało potwora, przeszyło smoka morskiego?
10. Czy nie tyś osuszyło morze, wody wielkiej toni, uczyniło drogę poprzez głębiny morskie, aby przeszli odkupieni?

(BW)

Gdyby ktoś chciał posprawdzać :

http://www.nastrazy.pl/archiwum/2001_2_07.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

eksplorator pisze:Ja wykazałem, że "Syn jest narzędziem w ręku Ojca"

J 14:28 "Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie."

A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. 1 Kor.15,28
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”