Imię, dzięki któremu jest zbawienie.

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
(...)

Czyż nie każdy, kto wzywa imienia Jehowy zbawiony będzie jak mówi Pismo? :-(

Tak! Jehowy. ;-)

bonhart
ss

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

bonhart pisze:Czyż nie każdy, kto wzywa imienia Jehowy zbawiony będzie jak mówi Pismo? :-(

Tak! Jehowy. ;-)
No to mamy problem:
Flp 2:9-10 nwt-pl "Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, (10) żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią"
J 20:30-31 nwt-pl "Oczywiście Jezus dokonał przed uczniami również wielu innych znaków, które nie są zapisane w tym zwoju. (31) Ale te zostały zapisane, abyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Bożym, i abyście dzięki wierze mieli życie za sprawą jego imienia."
:?: Kogo wzywać? ;-)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Henryk pisze: :?: Kogo wzywać? ;-)
Dz 4:10-12 nwt-pl "to niech wam wszystkim oraz całemu ludowi izraelskiemu będzie wiadome, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, którego wyście zawiesili na palu, lecz którego Bóg wskrzesił z martwych – właśnie dzięki niemu ów człowiek stoi przed wami zdrowy. (11) Ten jest 'kamieniem, który przez was, budowniczych, został poczytany za nic, a który stał się głowicą węgla'. (12) I w nikim innym nie ma wybawienia, bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni"."

I co zrobić "bonhart"? :-(

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Henryk pisze:Wiemy jak Was nazywają, bezczeszcząc święte Imię.

Mnie to przeraża, bo sami to sprowadziliście na siebie i na nich.
Rozumiem, że uchybianie imieniu Bożemu przez ludzi tego świata budzi w Tobie wiele emocji. Niektórzy czynią to w sposób świadomy, inni nieświadomy, ale taki jest dzisiejszy świat szatana. Nie udało mu się unicestwić naśladowców Jego syna w I wieku, zadając im ból, cierpienia i śmierć, toteż wiemy z Biblii, że po wyrzuceniu niegodziwca wraz z jego aniołami ze sfery duchowej, miał podjąć dalszą walkę z nimi (Obj 12;17). Nie jesteśmy pierwszymi, ale zapewne ostatnimi, którzy za psalmistą pytają;
Ps 74;10 BW "Jak długo, Boże, wróg będzie urągał? Czyż nieprzyjaciel wiecznie będzie bezcześcił twe imię?"
Ale właśnie to, że mieli wzywać imienia Jehowy miało cechować prawdziwy, oczyszczony z babilońskich wierzeń lud Boży czasów końca;
Zach 13;9 „I sprawię, że ta jedna trzecia ludzi przejdzie przez ogień. Oczyszczę ich, jak oczyszcza się srebro, poddam ich próbie, jak poddaje się próbie złoto. Będą wzywać mojego imienia, a ja będę im odpowiadał. Powiem: „To jest mój lud”, a oni powiedzą: „Jehowa jest naszym Bogiem”’.
Do takiego ludu przyznaje się Bóg, do tych, którzy wzywają Jego imienia! To o nich powiedział „To jest mój lud”!

A kto jest w stanie powiedzieć jaka powinna być częstotliwość używania imienia Bożego? Pewne sugestie daje Biblia. Skoro jest Ono zapisane w całej Biblii około 7000 razy, to jest rzeczą zrozumiałą, że Jehowa chce aby Jego imię było często wymawiane.

Pytanie zasadnicze brzmi, czy mój przekład Biblii zawiera imię Boże wszędzie tam, gdzie powinno ono się znajdować! Drugie pytanie ... jak często sięgam po Biblię? Jeżeli rzadko, to rzadko mam z tym imieniem styczność.

Jeżeli nie mamy przekładu z pełnym zapisem imienia Bożego, to o czym my mówimy? Wtedy, gorszącym będzie każdorazowe użycie imienia Bożego dla osoby, której przekład jest pozbawiony najważniejszego imienia we wszechświecie! Gdyby Bóg nie chciał, by Jego imię było tak często wymawiane, to nie umieścił by go aż 7000 razy w swoim słowie, zachęcając nas, abyśmy je czytali „dniem i nocą”;
Joz 1;8 "Niech ta księga Prawa zawsze będzie na twoich ustach i uważnie ją czytaj dniem i nocą, żeby ściśle trzymać się wszystkiego, co jest w niej napisane. Wtedy odniesiesz sukces i będziesz działać mądrze"
Było by swoistego rodzaju niekonsekwencją ze strony Boga, zachęcać swoje sługi do czytania Jego Słowa „dniem i nocą”, gdzie imię występuje 7000 razy, i mieć zastrzeżenia, że nazbyt często Je wymawiają ... nie uważasz?

Bardzo ciekawy jest werset z Księgi Malachiasza, który mówi na co zwraca uwagę Bóg;
Mal 3;16 "W tym samym czasie również bojący się Jehowy rozmawiali między sobą, każdy ze swoim bliźnim, a Jehowa zwracał na to uwagę i słuchał. I Jehowa polecił, żeby imiona tych, którzy się Go boją i rozmyślają o Jego imieniu, zostały zapisane wksiędze pamięci"
Czy zatem miałbym się pozbawić nagrody tylko dlatego, że z powodu imienia Bożego znoszę urągania ze strony ludzi lego świata, z którymi wkrótce rozprawi się Bóg?
Wolę pamiętać o innych wersetach, które są radą od Stwórcy, że naszą postawą dajemy Mu radość;
Przy 27;11 BW "Bądź mądry, synu mój, i rozweselaj moje serce, a będę mógł dać odprawę temu, kto mnie lży"
To On, Jehowa Bóg, wybrał sobie spośród pogan lud dla swego imienia, więc To imię chcemy z szacunkiem ogłaszać;
Dzie 15;14 BW „Szymon opowiedział, jak to Bóg pierwszy zatroszczył się o to, aby spomiędzy pogan wybrać lud dla imienia swego”
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, 18:13 przez eksplorator, łącznie zmieniany 2 razy.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Henryk pisze:
Henryk pisze: :?: Kogo wzywać? ;-)
Dz 4:10-12 nwt-pl bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni"

I co zrobić "bonhart"? :-(
Ależ masz rację ... zważywszy, że imię Jezus, po hebrajsku Jehoszua, oznacza; "Jehowa jest wybawieniem"

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:Ależ masz rację ... zważywszy, że imię Jezus, po hebrajsku Jehoszua, oznacza; "Jehowa jest wybawieniem"
Czyli?
Mamy jednak wzywać Tego, który nosi imię „Jehowa jest wybawieniem”!
A jest nim Jezus, który stał się Chrystusem.
Całą pracę pojednania świata z Bogiem dokona On- Chrystus.
Wszystko dokona się dzięki Niemu.

Jednak cały czas autorem planu wybawienia jest Ojciec!

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze:To On, Jehowa Bóg, wybrał sobie spośród pogan lud dla swego imienia, więc To imię chcemy z szacunkiem ogłaszać;
Ciesze się, że to właśnie was Jehowa wybrał.

Wiem także, że to Imię miało być rozgłaszane jedynie tym, "którzy mają uszy ku słuchaniu".
Rozumiem, że uchybianie imieniu Bożemu przez ludzi tego świata budzi w Tobie wiele emocji.
Myślę, że w Tobie tez.
- A przynajmniej powinno!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

eksplorator pisze:, po hebrajsku Jehoszua, oznacza; "Jehowa jest wybawieniem"
J 17:26 stern "Objawiłem im Twoje imię i dalej będę objawiał, aby miłość, którą mnie ukochałeś, była w nich i abym ja sam był z nimi zjednoczony"

ObrazekObrazek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Henryk
No to mamy problem:
Czyżby? :-P

Henryk
Flp 2:9-10 nwt-pl "Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię, (10) żeby w imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano tych w niebie i tych na ziemi, i tych pod ziemią"
J 20:30-31 nwt-pl "Oczywiście Jezus dokonał przed uczniami również wielu innych znaków, które nie są zapisane w tym zwoju. (31) Ale te zostały zapisane, abyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Bożym, i abyście dzięki wierze mieli życie za sprawą jego imienia."
Kogo wzywać?
Życie wieczne jest za sprawą jego imienia, ale 'mój' zwrot ,,Czyż nie każdy, kto wzywa imienia Jehowy zbawiony będzie jak mówi Pismo?" - To nie przytoczona czasem księga Joela? Joela 3:5
,,Wszak każdy, kto będzie wzywał imienia Pana, będzie wybawiony; " i zwrot NT ,,Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie" Rz 10:13 BW - Czyż zwrot (owy) nie odnosi woli tego >zbawienia< do Ojca w pośrednictwie syna? ;-)

bonhart
ss

eksplorator

Post autor: eksplorator »


Joel 2;32 "Ale każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony. Ci, którzy ocaleją, znajdą się na górze Syjon i w Jerozolimie &#8212; jak Jehowa powiedział. Będą to ci, których wezwie Jehowa"

Dzie 2;21 "Ale każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony"

Rzym 10;13 "Każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony"
Przewaga przekładów, które zawierają imię Boże nad tymi, z których to imię siłą usunięto polega na tym, że wiadomo jak Bóg ma na imię, kto jest Bogiem, kto komu pozwolił panować i jaka jest hierarchia władzy. Czy to nie czasem Bóg dał królewską władzę jednemu ze swoich synów, aby ten zaprowadził na ziemi porządek? Królewską ... nie Boską;
Ps 110;1 "Jehowa powiedział mojemu Panu: 'Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg'"

Łuk 20;42,43 "Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: &#8218;Jehowa powiedział mojemu Panu: &#8222;Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg"

Dzie 2;34,35 "Dawid przecież nie poszedł do nieba, za to sam mówi: &#8218;Jehowa powiedział mojemu Panu: &#8222;Zasiadaj po mojej prawej stronie, aż położę twoich wrogów jako podnóżek dla twoich nóg'"
Tu (Ef 1;20-23) jest wszystko napisane, kto wyniósł Jezusa na tron, kto dał mu potężne imię, władzę i uczynił Go głową zboru Bożego ludu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Mat. 25:1-13
1. Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios do dziesięciu panien, które, wziąwszy lampy swoje, wyszły na spotkanie oblubieńca.
2. A pięć z nich było głupich, pięć zaś mądrych.
3. Głupie bowiem zabrały lampy, ale nie zabrały z sobą oliwy.
4. Mądre zaś zabrały oliwę w naczyniach wraz z lampami swymi.
5. A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły.
6. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie.
7. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy.
8. Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż lampy nasze gasną.
9. Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie.
10. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi.
11. A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam.
12. On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was.
13. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Łuk 13;18,19 "On więc rzekł: 'Do czego jest podobne Królestwo Boże i do czego mogę je przyrównać?
Jest jak ziarnko gorczycy, które człowiek zasiał w swoim ogrodzie, a ono wzeszło i stało się drzewem,
tak iż ptaki założyły sobie gniazda wśród jego gałęzi'"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Henryk pisze:
eksplorator pisze:Ależ masz rację ... zważywszy, że imię Jezus, po hebrajsku Jehoszua, oznacza; "Jehowa jest wybawieniem"
Czyli?
Mamy jednak wzywać Tego, który nosi imię &#8222;Jehowa jest wybawieniem&#8221;!
A jest nim Jezus, który stał się Chrystusem.
Całą pracę pojednania świata z Bogiem dokona On- Chrystus.
Wszystko dokona się dzięki Niemu.

Jednak cały czas autorem planu wybawienia jest Ojciec!
Dokładnie! Słowa "pozwolono mu", "przyprowadzono go" czy "dano mu", oznacza, że to Jego wybrał 'Istniejącego od Dni Pradawnych', czyli Jehowa Bóg, do realizacji swojego zamysłu, jakim było ustanowienie 'Królestwa Bożego'.
Dan 7;13,14 "Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych i przyprowadzono go tuż przed Niego. I dano mu władzę, chwałę oraz królestwo, aby służyły mu wszystkie ludy, narody i grupy językowe. Jego panowanie będzie trwać wiecznie, nigdy nie przeminie, a jego królestwo nie zostanie zniszczone"
Nie miał jednak panować sam (Obj 14;3);
Dan 7;18,27 "Ale królestwo otrzymają święci Najwyższego i będą sprawować w nim władzę po wieczne czasy, już na zawsze ... A królestwo, władzę i wspaniałość królestw pod całym niebem otrzyma lud świętych Najwyższego. Ich królestwo będzie królestwem wiecznym, a wszelkie władze będą im służyć i okazywać posłuszeństwo"

Mat 19;28 "Jezus im rzekł: &#8222;Zapewniam was, że przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie, wy, którzy poszliście w moje ślady, będziecie zasiadać na 12 tronach i sądzić 12 plemion Izraela"

Obj 3;21 "Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, tak jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem ze swoim Ojcem na Jego tronie"
Ale nawet drugi z rodzonych braci Jezusa, Juda, wiedział do kogo należy zbawienie i przez kogo;
Judy 25 BT "jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen" Judy 25 BW

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

eksplorator
Judy 25 BT "jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen" Judy 25 BW
I Amen. :-)

Zauważ że każdy z listów NT już na samym początku, zaczyna się mniej więcej tak: ,,Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa ... " 2 Kor. 1; 3 np: BW

Bogiem Jezusa jest Jehowa, no i 'On' jako suweren jest sprawcą zbawienia człowieka, a 'mesjasz' (syn) jest wybranym narzędziem zapowiadanym wcześniej w Pismach do realizacji Jego celu.

bonhart
ss

arnon

Post autor: arnon »

bonhart pisze:eksplorator
Judy 25 BT "jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen" Judy 25 BW
I Amen. :-)

Zauważ że każdy z listów NT już na samym początku, zaczyna się mniej więcej tak: ,,Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa ... " 2 Kor. 1; 3 np: BW

Bogiem Jezusa jest Jehowa, no i 'On' jako suweren jest sprawcą zbawienia człowieka, a 'mesjasz' (syn) jest wybranym narzędziem zapowiadanym wcześniej w Pismach do realizacji Jego celu.

bonhart
Zaiste! Tak mówi Pismo Święte!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”