Chronologia po raz kolejny

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

wuka pisze:
Przepraszam za zamieszanie. Już nie będę zadawać niewygodnych pytań.
PS. Nie jestem katoliczką. To znaczy w ich księgach jestem, ale od dziesiątków lat nie mam z nimi nic wspólnego. Nie mam też żadnej denominacji i właściwie ciągle poszukuję swojego miejsca. Mam też poważne przesłanki, aby dojść do wniosku, że miejsca dla siebie nie znajdę, bo z natury rzeczy, ale i z wyboru jestem zdeklarowaną samotniczką. Lubię ludzi, ale z daleka. Lepiej wychodzą mi relację z czworonogami, także dzikimi, takimi z lasu ;-)
EMET:
Jakie znowu "niewygodne", 'wuka'/'wuko'?
Sam posiadam w swoich zbiorach książkę "Bądź wola Twoja" i... Zapodaj, z którego ona jest roku i czy te oznajmienie - z tejże 'książki' - jest takim samym w aktualiach roku 2019? Czy znasz owe AKTUALIA, 'wuko'? :aaa:
Dlaczego tylko atakujący Świadków Jehowy - tudzież Ich publikacje [treści w tychże] - dają sobie prawo do jednostronnego podejścia ofensywnego [wręcz propagandowo antyświadkowego], podobnym sumptem nie pomieszczając ze swoich archiwaliów: pośmialibyśmy się wspólnie... :?:

Dlaczego, kiedy przed laty zaproponowałem jednemu z antyświadkowców - etatowemu wręcz antyświadkowcowi - żeby: takim samym sumptem - i nadto bez wyrywania z kontekstu - zechciał zapodawać również w sensie pozytywnym z publikacji Świadków Jehowy [jak ja to robię, przytaczając z materiałów katolickich], ów jegomość - z rozbrajającą szczerością - odrzekł: "A, co [!]: mam propagować literaturę Brooklynu!?". Jednak, zastanówmy się,... Czy przywoływanie w sposób obiektywny -- z publikacji nawet Adwersarzy -- jest propagowaniem czy to samego tego Wyznania [jako takiego], czy literatury tego Wyznania, czy...? Jest to, po prostu, coś takiego, jak przy podejściu zastosowanym w pracy naukowej, kiedy 'bezemocjonalnie' - jakżeby inaczej - przywołuje się kogoś pogląd - nawet, kiedy jest z przeciwnego "bieguna wyznaniowego" [o ile w tym to obszarze]

Zatem... raz jeszcze zachęcam do obfitego zapodawania np. z katolickich materiałów [niekiedy nie aż tak archiwalnych, jak np. z epoki Średniowiecza] i pośmiejemy się wspólnie: bo czemu by nie?
Dlaczego to miałby być reakcja tego typu, jak kiedyś mnie jeden z ultrakatolików oznajmił: "Znamy, znamy; / czynnik ludzki; / a u Was biją Murzynów" itp. itd.?
Czyż dla siebie samych zawarowując wpływ "niedoskonałego czynnika ludzkiego", komuś takowe oddziaływanie - niedoskonałe ludzkie - chciałoby się odebrać i wykluczyć owe? Jakoś to tak... resztę proszę sobie dopowiedzieć... :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Po prostu oczekiwałam krótkiej odpowiedzi. To nieprawda, że w roku takim a takim miał miejsce powrót Jezusa, lub: tak, On powrócił i jest w taki a taki sposób obecny tu czy tam.
Dzięki za wyjaśnienia, Emet. :-D

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

EMET pisze: Zapodaj, z którego ona jest roku i czy te oznajmienie - z tejże 'książki' - jest takim samym w aktualiach roku 2019? Czy znasz owe AKTUALIA, 'wuko'? :aaa:
Wsiadłeś na Bogu ducha winną Wukę...
Zamiast pokajać się, że błędnie nauczaliście, masz pretensje do innych, że podają nieaktualne już Wasze poglądy. Kto za tymi zmianami nadąża? :aaa:
Ładnie to tak?
Co z Waszym &#8222;kanałem łączności z Jehową&#8221;?

Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.

"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze: Co z Waszym &#8222;kanałem łączności z Jehową&#8221;?
Jak to co, Henryku...? :-> po prostu klamstwa bez pokrycia, plynace tym kanalem sa coraz bardziej jaskrawe...a wszystko dlatego, ze wzrasta poznanie, a tym samym Jehowa staje sie coraz spokojniejszy...coraz mniej grozny :->

Coraz wiecej ludzi podnosi glowy w kierunku Swiatla....demony Jehowy chowaja sie w ciemnosciach....ale Swiatlo rozprasza te ciemnosci....unicestwiajac jednoczesnie demony strachu i wytracajac bron z reki Jehowy...czyli jego ohydne klamstwo o Ojcu i Jego umilowanych dzieciach :->
Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.

Bog Ojciec ani Jego Slowo nigdy sie nie zmieniaja....bo są PRAWDA :->

Do PRAWDY prowadzi zawsze i wszedzie Duch Prawdy...jedyny Posrednik miedzy Ojcem a Jego umilowanymi dziecmi , powolanymi przez Niego osobiscie do Zycia w Duchu :->


Klika z Brooklynu uzurpowala sobie prawa i przywileje Ducha Prawdy, nazywajac sie "niewolnikiem wiernym i roztropnym"....prowadzac swoich poddanych na duchowe bezdroza...a tym samym na smierc... :-(

Sluzbe Jehowie i jej skutki opisuje ST oraz historia chrzescijanstwa ,islamu i judaizmu :-(

"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)
Tak...bo "te aktualia" to slowo ludzkie niewolnika Jehowy z Brooklynu, ktore - w przeciwienstwie do Slowa Bozego- zawsze wraca do niego puste :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Luba pisze: Jak to co, Henryku...? :->
Dziękuję za odpowiedź, ale nie pytałem. :-(

Wyżywaj się gdzie indziej!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
Luba pisze: Jak to co, Henryku...? :->
Dziękuję za odpowiedź, ale nie pytałem. :-(

Wyżywaj się gdzie indziej!

Ale ja, Henryku, zdecydowalam, ze zrobie to tutaj :->

Ciesze sie, ze napisane przeze mnie slowo trafilo tam, gdzie bylo wyslane ...i ze nie wrocilo do mnie puste :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Luba pisze:
Henryk pisze: Co z Waszym &#8222;kanałem łączności z Jehową&#8221;?
Jak to co, Henryku...? :-> po prostu klamstwa bez pokrycia, plynace tym kanalem sa coraz bardziej jaskrawe...a wszystko dlatego, ze wzrasta poznanie, a tym samym Jehowa staje sie coraz spokojniejszy...coraz mniej grozny :->

Coraz wiecej ludzi podnosi glowy w kierunku Swiatla....demony Jehowy chowaja sie w ciemnosciach....ale Swiatlo rozprasza te ciemnosci....unicestwiajac jednoczesnie demony strachu i wytracajac bron z reki Jehowy...czyli jego ohydne klamstwo o Ojcu i Jego umilowanych dzieciach :->
Jak to możliwe, aby aby Boże słowa zmieniały się?
Czy Bóg zmienia się, czy zmienia raz dane słowo?
Napisz wprost:
Tak kiedyś nauczaliśmy, ale byliśmy w błędzie!
Byłoby to uczciwe.

Bog Ojciec ani Jego Slowo nigdy sie nie zmieniaja....bo są PRAWDA :->

Do PRAWDY prowadzi zawsze i wszedzie Duch Prawdy...jedyny Posrednik miedzy Ojcem a Jego umilowanymi dziecmi , powolanymi przez Niego osobiscie do Zycia w Duchu :->


Klika z Brooklynu uzurpowala sobie prawa i przywileje Ducha Prawdy, nazywajac sie "niewolnikiem wiernym i roztropnym"....prowadzac swoich poddanych na duchowe bezdroza...a tym samym na smierc... :-(

Sluzbe Jehowie i jej skutki opisuje ST oraz historia chrzescijanstwa ,islamu i judaizmu :-(

"Aktualia" z 2019 roku też zmienicie. :-D
Musicie zmienić! ;-)
Tak...bo "te aktualia" to slowo ludzkie niewolnika Jehowy z Brooklynu, ktore - w przeciwienstwie do Slowa Bozego- zawsze wraca do niego puste :->


Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->
Klika z Brooklynu powstała, tak samo jak Adwentyści, Baptyści, Mormoni etc...żeby dzielić, pomniejszać i osłabiać. Taki był tego cel. A jednocześnie poddańczo służyć jak niewolnik panu. Po to stworzono te denominacje.
No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Korn pisze:No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.
Podejrzewam, że jesteś praktykującym katolikiem.

Aż boję się potwierdzenia.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Henryk pisze:
Korn pisze:No i jeszcze jedno.....dobrze się bić za interesy pana i nie zadawać zbędnych pytań, bo grzech czyha za rogiem.
Podejrzewam, że jesteś praktykującym katolikiem.

Aż boję się potwierdzenia.
Przeczytaj sobie z pietyzmem wszystkie moje posty o katolikach. Nie oskarżaj mnie bezpodstawnie. Jestem za prawdą, jestem za uczciwością. Dokładnie wiem jak rodziły się denominacje w USA, i po co się rodziły. Nawet RM pisał, że najlepsi żołnierze z USA to protestanci.
Nie pamiętasz co kiedyś pisałem? suchej nitki nie zostawiłem na katolikach. Wy jednak lubicie polaryzację. Jak nie protestant to katolik.
Dla mnie jedni warci drugich.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Korn pisze:Dla mnie jedni warci drugich.
:mrgreen: Cieszę się, że już nie podlegam ani tam ani siam. Ale tak bez "przydziału" też jakoś głupio. Chyba się do wojska zaciągnę. Onuce będę szyć :crazy:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)
Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)
Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!
Czy możesz tytuł podać? Może jakiś inny namiar?
Dlaczego uważasz, że czasy pogan się skończyły! To jest bardzo ważna i niepokojąca wiadomość (dla wielu). Czy masz na myśli znaki czasu, czy coś innego?

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Henryk pisze:
wuka pisze:Wszystko fajnie, ale co z tą chronologią? Zapoda ktoś jakiś konkret? :-)
Niestety.
Do tego trzeba zapodać książkę, aby ogarnąć temat.
Jedno jest pewne: "czasy Pogan" zakończyły się"!

Henryku, czy moglbys dla mnie zdefiniowac pojecie "czasy Pogan"....? :prosze:

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Przyłączam się do prośby, bo nie mam pojęcia co to znaczy "czasy pogan" :oczy:
Choć w sumie nie liczę na zbyt wiele.
Albowiem Heniek uznał, że jak wyrazi swoją nienawiść do KK, to wszyscy wyrażą miłość do jego wierzeń.
Otóż tak się nie stało :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”