Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fakty

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Absurdalne to są twoje posty od jakiegoś czasu. Powstrzymywanie jest przeciwieństwem niepowstrzymywania. Zakres mało ważny. :-D

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

booris
...Swoja droga,nie powinniscie jesc ryb,bo wyciagniete z wody sie dusza.Nakaz powstrzymywania sie od krwi rozciagneliscie do absurdu.wiec moze,idac dalej ta droga,powstrzymacie sie rowniez od duszonych potraw.
Skoro Jehoszua jadał ryby i cały Izrael 'zawsze', to zapewne były 'koszerne" ;-) Każdy wędkarz powie ci, że ryba dusi się wtedy kiedy w wodzie jest mało tlenu- np: pod lodem. Po wyjęciu na brzeg ryba się nie dusi. To mała zawartość tlenu w wodzie zabija ryby dusząc je.

Jeśli chodzi o krew ryb po ich złowieniu - to czytałem gdzieś, że zbiera się nie w ciele ryby, tylko w jakimś organie który jest usuwany wraz z wnętrznościami (jej). :-|

nie chcę tego nawet szukać w necie bo to mało istotne jak dla mnie. :-)


Ale to tylko moja uwaga - mogę się mylić. :-/


bonhart
ss

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Analogia jest prosta,bonhart.My nie potrafimy oddychac tlenem zawartym w wodzie,a ryby tym w powietrzu.Efekt wiadomy.Poza tym,co SJ skrzetnie omijaja,zalecenie powstrzymywania sie od krwi,bylo kompromisem pomiedzy judeochrzescijanami a chrzescijanami pochodzenia niezydowskiego i dotyczylo przestrzegania prawa mojzeszowego.Wystarczy przeczytac caly rozdzial,a sprawa jest tak prosta,ze "tego sie domysli nawet niespecjalnie rozgarniety mul".jak spiewala Formacja Niezywych Schabuff.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

booris pisze:Analogia jest prosta,bonhart.My nie potrafimy oddychac tlenem zawartym w wodzie,a ryby tym w powietrzu.Efekt wiadomy.Poza tym,co SJ skrzetnie omijaja,zalecenie powstrzymywania sie od krwi,bylo kompromisem pomiedzy judeochrzescijanami a chrzescijanami pochodzenia niezydowskiego i dotyczylo przestrzegania prawa mojzeszowego.Wystarczy przeczytac caly rozdzial,a sprawa jest tak prosta,ze "tego sie domysli nawet niespecjalnie rozgarniety mul".jak spiewala Formacja Niezywych Schabuff.
Niektóre ryby potrafią.

W biblii nie ma wzmianki aby powstrzymywanie sie od krwi obowiązywało tylko niektórych ludzi.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Swoja droga,nie powinniscie jesc ryb,bo wyciagniete z wody sie dusza.Nakaz powstrzymywania sie od krwi rozciagneliscie do absurdu.wiec moze,idac dalej ta droga,powstrzymacie sie rowniez od duszonych potraw.
Coś mi się wydaje, że właśnie teraz zaproponowałeś absurd.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Zgadza sie,Bobo.Tylko ze moj absurd nikogo nie skazuje na smierc.
Znasz kogos kto umarl na wskutek niejedzenia ryb lub duszonych warzyw?
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 11:34 przez booris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

daglezja77 pisze:W biblii nie ma wzmianki aby powstrzymywanie sie od krwi obowiązywało tylko niektórych ludzi.
Alez jest.Wyraznie jest napisane,ze nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia.W NT oczywiscie.Bo w ST zakaz spozywania krwi obejmowal tylko Zydow.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

booris
...Alez jest.Wyraznie jest napisane,ze nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia. ...
Czyli współcześnie nas. :-P

No chyba że ten nakaz nie dotyczył wtedy chrześcijan żydowskiego pochodzenia! :-/

bonhart
ss

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

bonhart pisze:No chyba że ten nakaz nie dotyczył wtedy chrześcijan żydowskiego pochodzenia!
Dokladnie,bonhart.Judeochrzescijanie przestrzegali prawa Mojzeszowego.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

booris
Dokladnie,bonhart.Judeochrzescijanie przestrzegali prawa Mojzeszowego.
Chyba nie zrozumiałeś wywodu. :-/


bonhart
ss

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

booris pisze:Zgadza sie,Bobo.Tylko ze moj absurd nikogo nie skazuje na smierc.
Znasz kogos kto umarl na wskutek niejedzenia ryb lub duszonych warzyw?
Miliony, np. wszyscy ci co zmarli z głodu. Twoje myślenie nie powala.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

booris pisze:
daglezja77 pisze:W biblii nie ma wzmianki aby powstrzymywanie sie od krwi obowiązywało tylko niektórych ludzi.
Alez jest.Wyraznie jest napisane,ze nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia.W NT oczywiscie.Bo w ST zakaz spozywania krwi obejmowal tylko Zydow.
Jesteś pewien? Żydzi i niezydzi to spora grupa..

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16736
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia.
Więc mam proste pytanie: Czy jesteś chrześcijaninem żydowskiego pochodzenia? A może nieżydowskiego?
Jak odpowiesz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Nijak.To nie do mnie pytania.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Bobo pisze:
booris pisze:nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia.
Więc mam proste pytanie: Czy jesteś chrześcijaninem żydowskiego pochodzenia? A może nieżydowskiego?
Jak odpowiesz?
Zobacz jego wyznanie, on sie modli do motocykla..(chyba).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”