Transfuzja krwi-pogląd biblijny / Transfuzja-ukrywane fakty

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Nijak.To nie do mnie pytania.
OK! Wychodzi mi, że jeśli ktoś jest chrześcijaninem pochodzenia żydowskiego to nie powinien spożywać krwi, a jeśli ktoś jest chrześcijaninem pochodzenia pogańskiego to... TEŻ nie powinien tego robić.
Czy coś pokręciłem?
Jeśli tak, to KTÓRA grupa MOŻE spożywać?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

daglezja77 pisze:
booris pisze:Zgadza sie,Bobo.Tylko ze moj absurd nikogo nie skazuje na smierc.
Znasz kogos kto umarl na wskutek niejedzenia ryb lub duszonych warzyw?
Miliony, np. wszyscy ci co zmarli z głodu. Twoje myślenie nie powala.
Moze umarli na wskutek niejedzenia ziemniakow albo makaronu?Sprawdz,zanim mnie powali Twoj brak myslenia.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Klucz nie jest w slowie "grupa",Bobo.Klucz jest w slowie "spozywac".
A tak w ogole,to moze pora odrobic lekcje i zamiast "cytatu zalecanego",przeczytac caly rozdzial?Wtedy sie dowiesz jaki kontekst mialy slowa o wstrzymywaniu sie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Klucz nie jest w slowie "grupa",Bobo.Klucz jest w slowie "spozywac".
Zaraz, zaraz... przecież napisałeś:
Wyraznie jest napisane,ze nakaz obejmuje chrzescijan niezydowskiego pochodzenia.
Chyba tu miałeś na myśli konkretną grupę. Mylę się?
Więc wciąż wraca pytanie, bo jak czytam Ciebie to jakiś misz-masz się robi:
KTO POWINIEN się powstrzymywać od krwi?
Chrześcijanie pochodzenia żydowskiego czy pogańskiego?
Zaznaczam, że pisałeś i to:
Judeochrzescijanie przestrzegali prawa Mojzeszowego.
A może jest jeszcze jakaś trzecia grupa o której nic mi nie wiadomo, a która spokojnie sobie może używać krwi? :roll:
A tak w ogole,to moze pora odrobic lekcje i zamiast "cytatu zalecanego",przeczytac caly rozdzial?Wtedy sie dowiesz jaki kontekst mialy slowa o wstrzymywaniu sie.
Kontekst jest przerażająco jasny. No chyba, że znów coś naknocisz :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Zaplątał się we własne słowa, najpierw chlapnął a później na edycję było za późno.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

daglezja77 pisze:na edycję było za późno.
Nigdy nie jest za późno, aby się wycofać z błędu.
Oszołomstwu mówię NIE!

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Bobo pisze:
daglezja77 pisze:na edycję było za późno.
Nigdy nie jest za późno, aby się wycofać z błędu.
Niektórym ambicja nie pozwala.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Kontekst jest porazajacy,Bobo.Przerazajace jest to,co wy zrobiliscie z zakazu spozywania krwi.
CK chlapnelo o zakazie transfuzji i zapomnialo wyedytowac,a wy w to brniecie.
Ale
Bobo pisze:Nigdy nie jest za późno, aby się wycofać z błędu.
Tylko
daglezja77 pisze: Niektórym ambicja nie pozwala.
Jednym slowem-niezle naknociliscie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Jednym slowem-niezle naknociliscie.
No to jeśli już sobie tak ulżyłeś, to napisz teraz coś o tym kontekście. Bo na razie to tylko coś mgliście sugerujesz bez konkretów.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze: No to jeśli już sobie tak ulżyłeś, to napisz teraz coś o tym kontekście. Bo na razie to tylko coś mgliście sugerujesz bez konkretów.
Szybko sie ucze,Bobo.I to nie od byle kogo,bo od Ciebie i Twoich wspolwyznawcow.Jestescie mistrzami w zaciemnianiu spraw istotnych i walkowaniu tych istotnych mniej,jak to ma miejsce w tym przypadku.Prosilem Cie bys przeczytal jeszcze raz ten fragment NT ktory mowi o powstrzymywaniu sie od krwi i z czego ten nakaz wyniknal.A ty zamiast,jak pisalem,odrobic lekcje,wyjezdzasz z tekstami o grupach ktore moga lub nie moga.
Przeczytaj rozdzial 15 Dziejow Apostolskich,a moze Ci sie rozjasni,ok?Bo to jest wlasnie rozdzial,na ktory sie powolujecie mowiac o zakazie transfuzji.
Jesli chcesz jeszcze prosciej,to prosze bardzo.
Chrzescijanom pochodzenia zydowskiego nie podobalo sie,ze ich wspolbracia spoza Izraela nie przestrzegaja prawa Mojzeszowego.Piotr im odpowiedzial o bezsensownym przestrzeganiu czegos z czym sami Zydzi nie mogli sobie poradzic.Powiedzial im ponadto:(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.Tym samym,zostawiajac im te wlasnie nakazy,uwolnil ich od pozostalych nakazow prawa Mojzeszowego.A Bog wyraznie powiedzial Mojzeszowi,jak maja powstrzymywac sie od krwi-nie jesc.Interpretowanie tych slow jako podstawy do zakazu transfuzji,jest sporym naduzyciem,mowiac bardzo delikatnie.Tym bardziej,ze Bog powiedzial iz krew,to dusza.Dziwi mnie mocno,ze nie chcesz podzielic sie dusza ze swoim bratem.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

booris
... Chrzescijanom pochodzenia zydowskiego nie podobalo sie,ze ich wspolbracia spoza Izraela nie przestrzegaja prawa Mojzeszowego.Piotr im odpowiedzial o bezsensownym przestrzeganiu czegos z czym sami Zydzi nie mogli sobie poradzic.Powiedzial im ponadto:(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, (20) lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.Tym samym,zostawiajac im te wlasnie nakazy,uwolnil ich od pozostalych nakazow prawa Mojzeszowego.A Bog wyraznie powiedzial Mojzeszowi,jak maja powstrzymywac sie od krwi-nie jesc.Interpretowanie tych slow jako podstawy do zakazu transfuzji,jest sporym naduzyciem,mowiac bardzo delikatnie.Tym bardziej,ze Bog powiedzial iz krew,to dusza.Dziwi mnie mocno,ze nie chcesz podzielic sie dusza ze swoim bratem.

No i powiedzmy że zostali uwolnieni od pozostałych nakazów prawa Mojżeszowego, to jednak przyznasz że przy części 'z nich' mieli trwać :-P

Tak jak nierząd (na równi) jest grzechem, tak niepowstrzymywanie się od krwi również ;-)


Nic tu nie wniosłeś - poza dygresją że TK to nie spożywanie tylko (coś)! ;-)

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Szybko sie ucze,Bobo.I to nie od byle kogo,bo od Ciebie i Twoich wspolwyznawcow.Jestescie mistrzami w zaciemnianiu spraw istotnych i walkowaniu tych istotnych mniej,jak to ma miejsce w tym przypadku.Prosilem Cie bys przeczytal jeszcze raz ten fragment NT ktory mowi o powstrzymywaniu sie od krwi i z czego ten nakaz wyniknal.A ty zamiast,jak pisalem,odrobic lekcje,wyjezdzasz z tekstami o grupach ktore moga lub nie moga.
Pominę te złośliwe brednie, gdyż uwłaczają forum.
booris pisze:Tym bardziej,ze Bog powiedzial iz krew,to dusza.Dziwi mnie mocno,ze nie chcesz podzielic sie dusza ze swoim bratem.
Idę za tokiem rozumowania mojego Boga. Skoro mogę ratować życie jedząc mięso, ale bez krwi (duszy), znaczy, że Bóg nie chciał, aby zwierzęta dzieliły się z człowiekiem swoja duszą :-D
Skoro dusza zwierząt (krew) nie mogla uratować człowieka od głodowej śmierci to skąd wniosek że dusza człowieka może uratować innego?

Nie pojmujesz ani symboliki ani zamysłu Bożego co do krwi, dlatego NIGDY nie ogarniesz tematu. Po prostu... :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Pomijasz moije zlosliwe brednie,zastepijac je swoimi. :-D
Ale po kolei:
Bobo pisze:Idę za tokiem rozumowania mojego Boga.
Niezly jestes.Udalo Ci sie zrozumiec tok rozumowania Boga.
Bobo pisze: Skoro mogę ratować życie jedząc mięso, ale bez krwi (duszy), znaczy, że Bóg nie chciał, aby zwierzęta dzieliły się z człowiekiem swoja duszą
Sugerujesz,ze jak rannemu i wykrwawionemu czlowiekowi podasz mieso,zamiast transfuzji,to go uratujesz?Jesli tak,to czy nie powinienes sie ta wiedza ze swoimi wspolwyznawcami chociazby,podzielic??
Co do dzielenia sie dusza ze zwierzetami-nie musimy sie dzielic ze zwierzetami.Jestem pewien,ze i same zwierzeta by tego nie chcialy.Jest wystarczajaca ilosc ludzi,wartych by podzielic sie z nimi dusza.Z Jezusem bys sie nie podzielil?
Bobo pisze:Skoro dusza zwierząt (krew) nie mogla uratować człowieka od głodowej śmierci to skąd wniosek że dusza człowieka może uratować innego?
Znowu krecenie. :-D Bobo,jaka smierc glodowa? :-D Co Ty,dorosly przecie i nieglupi facet wymyslasz? :-D Bog powiedzial:nie bedziesz jadl krwi zwierzat,bo krew to dusza.Koniec,kropka.
Wiesz skad wniosek,ze dusza czlowieka moze uratowac drugiego?Chociaz wniosek,to zle slowo.To nie wniosek,to pewnik,fakt.Niezaprzeczalny wlasnie z Twojego,religijnego punktu widzenia.
Krew=Dusza,tak jest w Biblii.Krew+transfuzja=zycie.Sprawdz statystyki,ilu ludzi zyje wlasnie dlatego,ze ktos inny podzieli sie z nim dusza.Znasz jakis inny,bardziej wymowny sposob,milosci blizniego?
Echh :-D Mam Was nawracac na Wasza religie,czy jak? :-D
Bobo pisze:Nie pojmujesz ani symboliki ani zamysłu Bożego co do krwi, dlatego NIGDY nie ogarniesz tematu. Po prostu...
Dokladnie<Bobo.Bo ja to ciemny byk taki jestem.Nic nie kumam,nic nie ogarniam.Ale jedno lapie od razu.Mianowicie,ze jak sie pisze takie bzdety,jak Twoje cytowane powyzej zdanie,to w troche,nazwe to-nieladny sposob,pokazuje sie brak rzeczowych argumentow.
Pozdro :-D

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

bonhart pisze:Nic tu nie wniosłeś - poza dygresją że TK to nie spożywanie tylko (coś)!
To Ty nie wiesz,bonhart?Myslalem,ze wszyscy wiedza.Ja tu nie przyszedlem wnosic,ja przyszedlem wynosic. :-P

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:.Bo ja to ciemny byk taki jestem.Nic nie kumam,nic nie ogarniam
I na tym niech zostanie. :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”