Kazania Pastora Russella

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

"SIÓDMY TOM - Ostatnie orzeczenie pastora Russella.

(Zadane przez Br. Sturgeon kilka godzin przed śmiercią Pastora Russella)

A co odnośnie Siódmego Tomu?

Kto inny może go napisać.

KPiO 1916; ang: 646"
_________________________________________________ A wcześniej powiedział:
SIÓDMY TOM - Oświadczenie wypowiedziane na konwencji w Milwaukee.

Proszę wytłumaczyć Objawienie 12:12, o diable zstępującym na ziemię i mający krótki czas?

Nie mamy czasu zagłębiać się w to. Siódmy tom jeszcze nie wyszedł z pod prasy, a nawet nie jest jeszcze na prasie. Wszystko, co mógłbym powiedzieć względem tego tekstu jest, że wydarzenie to należy już do przeszłości. Pisaliśmy o tym nieco w niedawnej Strażnicy i na tym pozostawimy, aż do czasu, gdy Bóg udzieli nam więcej światła, co do Księgi Objawienia i wtedy podamy objaśnienie do całej tej Księgi. Mniemamy, że Księga Objawienia jest bardzo ważna i radzi byśmy o niej pisać, ale ponieważ jako całość ona nie jest nam jeszcze w zupełności zrozumiałą, a spekulacji i domysłów podawać nie chcemy, przeto nie będziemy o niej pisać prędzej, aż Pan uczyni nam ją wyraźną, na ile to dotyczy Biblii i jej tłumaczenia. Zatem czekamy - czekamy na Pana. Wierzę, iż w słusznym czasie Pan udzieli nam klucza, który otworzy tę księgę. W międzyczasie będziemy odpoczywać. Siódmy tom otrzymacie tak prędko, jak Pan udzieli nam wyrozumienia księgi Objawienia. Jeżeli Pan poda to przez kogoś innego, bardzo dobrze, lecz ja nie wydam niczego prędzej aż będę pewnym.

KPiO 1916; ang: 646 i 731
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Wasiczek

Post autor: Wasiczek »

Henryk pisze:Przecież tak inteligenta osoba wie, że Russell sam sobie wyrył taki napis na nagrobku!
Prawda?
To jak w końcu z tym napisem na nagrobku jest, Henryku?
Czy to prawda co Manna pisze? Jej samej wolę nie wierzyć,bo
ostatnio pokazała, że jest niewiarygodna :-/

Awatar użytkownika
janwisniewski68
Posty: 2044
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:54
Lokalizacja: w - wa
Kontakt:

Post autor: janwisniewski68 »

Henryk pisze:
Manna z nieba pisze:Skąd ten napis na jego grobie jeśli jak mówicie są to kłamstwa?
Przecież tak inteligenta osoba wie, że Russell sam sobie wyrył taki napis na nagrobku!
Prawda?
Zaraz będą się naparzać dwie sekty Russellowska z katolicką !!
Na interii tylko wióry lecą jak się naparzają !!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wasiczek pisze:To jak w końcu z tym napisem na nagrobku jest, Henryku?
Jest taki napis.
http://wydawnictwostraz.org/images/stor ... ci-8-3.jpg
Co nie zmienia faktu, że nigdy Russell nie twierdził, że jest posłańcem do Zborów na czas Laodycei.
Do takiego wniosku doszli inni.
Ja osobiście także jestem przekonany, że był posłańcem do Ludu Bożego na ten czas! :xhehe:

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

I tyle potrzeba mixsowania ,żeby to samo stwierdzić.
Pozdrawiam.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

chryzolit pisze:I tyle potrzeba mixsowania ,żeby to samo stwierdzić.
Pozdrawiam.
nie jest to samo, bo Russell sam sobie na nagrobku nie wyrył tych słów i nigdy nie pisał,że jest Aniołem Laodycejskim.
Rutherford postawił nagrobek i piramidę w pobliżu. gr. aggelos----posłaniec, zwiastun, goniec, anioł. Strong 32

Napisał zgodnie z prawdą, bo Russell był posłańcem na okres Laodyceii--żył w tym czasie i rozpowszechniał prawdę Bożą.
Nie można jednak rozpowszechniać kłamstw,ze Russell sam o sobie za życia tak mówił.
Był za skromny,żeby tak siebie wywyższać.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

O.K.Nike.
A jak jest z pojęciem ''wierny sługa''-
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Henryk pisze:
Manna z nieba pisze:Skąd ten napis na jego grobie jeśli jak mówicie są to kłamstwa?
Przecież tak inteligenta osoba wie, że Russell sam sobie wyrył taki napis na nagrobku!
Prawda?
No widzisz, nie pomyślałam!
Jako anioł miał przecież taką możliwość :mrgreen:

Nike napisałaś, że był za skromny, żeby się wywyższać.
Za to napis na grobie ma nieskromny.
A co jeśli zgodny z jego wolą i testamentem?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nike pisze:Napisał zgodnie z prawdą, bo Russell był posłańcem na okres Laodyceii-
A to wszystko jasne,dziękuję, nie mam więcej pytań :-)
Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 21:40 przez Manna z nieba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

chryzolit pisze:O.K.Nike.
A jak jest z pojęciem ''wierny sługa''-
Pozdrawiam.
Tak samo. Russell o sobie nigdy nie powiedział, przynajmniej ja nie czytałam,że on jest wierny i roztropnym sługą.
Ja jednak wierzę,że on takowym był. W naszej literaturze br. Johnson i inni bracia po śmierci br. Russella tak o nim pisali.

jfs300

Post autor: jfs300 »

co do napisu na nagrobku, to co pisze nike jest dla mnie bardziej prawdopodobne.
Nie zmienia to faktu ze niektorzy ''wierni'' do tego stopnia go gloryfikują i jego nieomylność, ze jego postać i nauki wynoszą
ponad anioła, ba czasem ponad samego Boga:P
Daleko nie szukac ;-)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Manna z nieba pisze:A co jeśli zgodny z jego wolą i testamentem?
Proszę podaj mi gdzie w testamencie o taki napis prosi. Manno jak możesz ty w ogóle w ten sposób pisać, jestem po prostu zniesmaczona.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nike pisze:Napisał zgodnie z prawdą, bo Russell był posłańcem na okres Laodyceii-
Jeszcze taka myśl.
Skoro Russell był posłańcem na okres Laodyceii jak mówisz, to zwróć uwagę na to co pisze Apokalipsa.

Apokalipsa 3:14-18

''A do anioła zboru w Laodycei napisz ..... .......Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący.
A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
Ponieważ mówisz; Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły.
Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego..... ........oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.''.

Z tych tekstów wynika, ze Russell na miarę anioła laodycejskiego, czuje się wypluty z ust Jezusa, bo jest ''letni'', czyli niezdecydowany.
Poza tym, ma nabyć maści na oczy, żeby wreszcie przejrzał.
A skoro Russell jest zaślepiony, to i za nim, chyba wszyscy badacze?? :mrgreen:

Jak skomentujecie te wersety? :-)
Skoro Nike mówi, że był na tamten okres aniołem laodycejskim, a Biblia tak negatywnie mówi o tym aniele.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nike pisze:
Manna z nieba pisze:A co jeśli zgodny z jego wolą i testamentem?
Proszę podaj mi gdzie w testamencie o taki napis prosi. Manno jak możesz ty w ogóle w ten sposób pisać, jestem po prostu zniesmaczona.
Pytam Nike, a Ty czemu sie gorszysz pytaniem.
Po prostu odpowiedz.
A kogo będę pytała jak nie Badaczy?
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Manna z nieba, Widzę,że nie za wiele nauczyłaś sie u Świadków. Heheheh jezeli wszyscy są aż tak edukowani to ja nie zazdroszczę wam wiedzy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”