Ogólna dyskusja o ŚJ

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

Manna z nieba
( :-D )
No!

Jednak coś w tym jest, Manno z nieba. ;-)

bonhart
ss

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

eksplorator
To może oznaczać tylko jedno, że 'Królowie' zza wschodniej granicy, i panująca nad nimi 'Prawosławna' córa 'Wielkiej Nierządnicy' boją się dzieła Jehowy, prowadzonego przez tamtejszych ŚJ ... bardzo się ich boją!
Chyba coś w tym jest: :-/ http://www.newsweek.pl/swiat/spoleczens ... 350,1.html

bonhart
ss

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 906
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

ŚJ to sekta odlam nieunika watpliwosci

eksplorator

Post autor: eksplorator »

karol210 pisze:ŚJ to sekta odlam nieunika watpliwosci
Największą religijną sektą w dziejach ludzkości, której "ewangelię" cechuje od samego początku hellenistyczna filozofia, obłuda i krew, jest KK. Przed tym odstępstwem ostrzegali;

Syn Boży, Jezus Chrystus ... „Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą” Mat 24;4,5 BT

Apostołowie Jezusa ... „Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem” 2 Tes 2;3,4 BT

... i 'Antychryści' nie mieli zaistnieć ani w XIX wieku ani w XX. 'Powszechne' ... sekciarskie odstępstwo zaczęło się już za czasów apostolskich, o czym informuje Biblia (1 Jan 2;18,19), a prawdziwi naśladowcy Chrystusa mieli, niczym przykryci "chwastami" (Mat 13;27-30), wzrastać równolegle z odstępcami aż do czasów "żniwa" (Mat 13;37-42); "Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha" 1 Jan 2;18,19 BT

Ci odstępcy, tworzący swój 'Powszechny' ruch religijny, mieli wchłonąć wierzenia 'Babilońskie' (Obj 17;5). Z jednego, jedynego Biblijnego Boga (Iz 44;6-8 Mal 2;10 Jak 2;19), zrobili babilońską 'Trójcę', którym składano nabożną cześć już w starożytnym Babilonie;


[center]Obrazek[/center]

[center]Babilońska Triada Sin (księżyc) – Szamasz (słońce) – Isztar (gwiazda)[/center]

Nie inaczej jest ze znienawidzonym przez Boga kultem 'Królowej Niebios' (Jer 44;24-28), której do dziś odstępcy oddają cześć większą aniżeli Bogu;


[center]Obrazek [/center]

[center]Kult 'Królowej Nibios' od Babilony do praktyk KK kliknij[/center]

[scroll]To jest dopiero 'sekciarstwo'[/scroll]

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 906
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Apropo babilonskiej triady którą napisales przewija sie w hinduizmie lub buddyzmie tez Stworca podtrzymywacz zycia i niszczyciel.
Tą religie znam czysto demoniczna czytajac odwrotnie klamstwo wyjdzie:

Stworca -bedacy wszystkim Duch Św- ZBAWICIEL ( diabel klamstwa nazywa niszczyciel)
Ksiezyc?
Slonce?
Gwiazda?
Nastepne Bozki Babilonskie....

PS:Sorry Explorator nie jestem KK tylko chrzescijanin gardze rydzykami ale franciszka postawa mi sie podoba bo niebo jest bogate biednych ludzi

eksplorator

Post autor: eksplorator »

karol210 pisze:Apropo babilonskiej triady którą napisales przewija sie w hinduizmie lub buddyzmie tez Stworca podtrzymywacz zycia i niszczyciel.
Triady, różańce, kulty 'Matki Opiekunki', są obecne we wszystkich religiach, ponieważ wszystkie one składają się na 'Babilon Wielki', z którego te wierzenia się wywodzą!

eksplorator

Post autor: eksplorator »

karol210 pisze: Ksiezyc?
Slonce?
Gwiazda?
Nastepne Bozki Babilonskie....
[center]Obrazek Obrazek [/center]
[center]Gwiazda Isztar - pierwowzór pogańskiego krzyża .. widać ją na Watykańskim ołtarzu Forum: 2016-01-11, 14:09 [/center]


[center]Obrazek[/center]

Przed tym kawałkiem metalu, od stuleci padają na kolana miliony wiernych KK, czcząc solarne bóstwo, w które wpisany jest 'Księżyc' - Melchizedek, na nim 'Słońce' - hostia, a dookoła 'Gwiazda' Isztar. A teraz wróć do poprzedniego zdjęcia, gdzie na staro-babilońskim Kudurru masz te same, identyczne solarne znaki.

Przypatrz się dobrze, a dostrzeżesz tzw. Melchizedeka, czyli półksiężyc, który podtrzymuje hostię, otoczony promieniującą gwiazdą! Tym babilońskim symbolom oddają cześć ludzie, nie wiedząc nawet dlaczego klękają za każdym razem przed ołtarzem!

[center]Obrazek [/center]

[center]Melchizedek - księżyc - babiloński symbol boga Sina[/center]

A inna z córek wszetecznicy, czy czasem nie używa tych samych symboli?

Księżyc i gwiazda - symbole Islamu

Obie religie wywodzą się z tego samego źródła, wykorzystując te same symbole religijne, gdyż mają tego samego boga ... boga tego świata (2 Kor 4;4)!

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 906
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ciekawe az sprawdze wkurzyl mnie ksiezyc jesli to nie fotomontaz na Hostii.

Czemu oklutysci mają za upodobanie czarnej mszy i niszczenia biblii i improwizacji hosti?

Zresztą to moze sie sprowadzic do tego jak mozna sie modlic do ksiezyca tak samo do Biblii
Tylko ze czlowiek bardziej modli sie do obrazu zamiast Boga...WKOŃCU Bóg stworzył tez i ksiezyc

eksplorator

Post autor: eksplorator »

karol210 pisze:Tylko ze czlowiek bardziej modli sie do obrazu zamiast Boga
A kto go do tego zmusza? Głupota?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 3716
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dziś rozmawiałem ze ŚJ m.in. o Quran'ie i po rozmowie przyszedł mi na myśl ten wers z Biblii

J 7:50-52 eib "(50) Wtedy odezwał się jeden z nich, Nikodem, który wcześniej spotkał się z Jezusem: (51) Czy nasze Prawo sądzi człowieka, zanim go przesłucha i zbada, jak postępuje? (52) Odpowiedzieli mu: Może ty też jesteś z Galilei? Sprawdź, to się przekonasz, że z Galilei nie wywodzi się żaden prorok."
Dn 8:14 BT5 "On zaś powiedział do niego: Jeszcze przez dwa tysiące trzysta wieczorów i poranków, następnie świątynia odzyska swoje prawa."

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5006
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Ogólna dyskusja o ŚJ

Post autor: Krystian »

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 82_1_VIDEO

CK w inteligentny sposób, żąda datków.
posłuchajcie od 36 minuty
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 675
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogólna dyskusja o ŚJ

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
31 paź 2021, 1:11
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 82_1_VIDEO

CK w inteligentny sposób, żąda datków.
posłuchajcie od 36 minuty

Jaki z Ciebie żałosny, mały, złośliwy człowieczek!

Nienawidzisz tych, którzy pobudzani miłością dobrowolnie dzielą się swoimi datkami z innymi braćmi na całym świecie. Biorą w tym przykład z pierwszych naśladowców Jezusa, który wręcz zachęcał:

"Sprzedajcie swoje mienie i dawajcie dary miłosierdzia. Postarajcie się o sakiewki, które się nie zużywają, o niewyczerpany skarb w niebie, gdzie złodzieje się nie zakradają ani mole nie niszczą" Łuk 12:33

Czy Jezusa też oskarżysz, że "w inteligentny sposób, żąda datków"?

Nikczemne są Twoje oskarżenia, ponieważ powodowane są zawiścią, że inni mogą w ten sposób okazywać troskę o swoich braci na całym świecie. Pod tym względem, choć niejednokrotnie nie są zamożni, są bogaci w prawdziwą miłość.

Czy apostoła Pawła, złośliwy człowieczku, też oskarżysz, że "w inteligentny sposób, żąda datków"?

2 Kor 8:7,8 "I jak pod każdym względem jesteście bogaci — jeśli chodzi o wiarę, głoszenie słowa, wiedzę, gorliwość we wszystkim i miłość taką jak nasza do was — okażcie się też bogaci pod względem szczodrego dawania. Nie mówię tego, żeby wam coś nakazywać, ale żeby pokazać, na jakie wysiłki zdobywają się inni, i poddać próbie szczerość waszej miłości"


Tu dopiero byś się przejechał po Pawle, bo prosił o datki braci, o których wyraził się, że żyli w "skrajnym ubóstwie":

2 Kor 8:1-4 "A teraz chcemy wam powiedzieć, bracia, o niezasłużonej życzliwości Bożej, jakiej zaznały zbory w Macedonii. Gdy podczas wielkiego wypróbowania bracia ci przeżywali udręki, zachowali ogromną radość i mimo skrajnego ubóstwa dowiedli, że są bogaci, bo okazali nadzwyczajną szczodrość"

... a wiesz, dlaczego "zachowali ogromną radość i mimo skrajnego ubóstwa"? Ponieważ mogli, choć w minimalny sposób, pomóc swoim braciom, których nawet nie znali! Pomimo ubóstwa "błagali, żeby mogli wziąć udział w szczodrym dawaniu":

2 Kor 8:3,4 "Mogę poświadczyć, że zrobili, co mogli, a nawet więcej, ponieważ z własnej inicjatywy gorąco nas błagali, żeby mogli wziąć udział w szczodrym dawaniu, żeby mogli się włączyć w akcję pomocy dla świętych"


Dziś, prawdziwi naśladowcy Jezusa są świadomi ogromnych dysproporcji na świecie i tego, że ich bracia żyją w regionach, gdzie doskwiera bieda granicząca z ubóstwem, że ich bracia są ofiarami klęsk żywiołowych a dzieło głoszenia, które miało symbolizować dni końca (Mat 24:14), kwitnie w najlepsze i są potrzebne nowe Sale Królestwa, więc ci, którzy mają, dają tym którzy nie mają, żeby „Kto miał dużo, nie miał za dużo, a kto miał mało, nie miał za mało":

2 Kor 8:12-15 "Bo jeśli ktoś daje chętnie, to dawanie jest szczególnie cenne — oczywiście dawanie stosownie do tego, co się ma, a nie czego się nie ma. Nie chodzi mi o to, żeby innym było łatwo, a wam ciężko, ale żeby wasz dostatek zrekompensował ich niedostatek, a ich dostatek, żeby zrekompensował wasz niedostatek i żeby nastąpiło wyrównanie. Tak jak napisano: „Kto miał dużo, nie miał za dużo, a kto miał mało, nie miał za mało"

Na co idą datki moich braci, można zobaczyć tu: "Jak są wykorzystywane twoje datki"


... i skończ ujadać, bo prześladując, robisz się komiczny!

Dzie 4:34-37 "W rzeczywistości nikt wśród nich nie był w potrzebie, bo wszyscy właściciele pól lub domów sprzedawali je, a pieniądze ze sprzedaży przynosili do apostołów i im je powierzali. A potem rozdzielano je każdemu według potrzeby. Tak samo zrobił Józef, nazywany też przez apostołów Barnabasem (to znaczy Synem Pocieszenia), Lewita pochodzący z Cypru. Sprzedał on swoje pole, a pieniądze powierzył apostołom"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5006
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Ogólna dyskusja o ŚJ

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
31 paź 2021, 6:52
Krystian pisze:
31 paź 2021, 1:11
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 82_1_VIDEO

CK w inteligentny sposób, żąda datków.
posłuchajcie od 36 minuty

Jaki z Ciebie żałosny, mały, złośliwy człowieczek!

z ciebie jest kłamca

Nienawidzisz tych, którzy pobudzani miłością dobrowolnie dzielą się swoimi datkami z innymi braćmi na całym świecie. Biorą w tym przykład z pierwszych naśladowców Jezusa, który wręcz zachęcał:

Jak
można z Boga Jahwe zrobić kłamcę?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5006
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Ogólna dyskusja o ŚJ

Post autor: Krystian »

Krystian pisze:
31 paź 2021, 9:02
DonCicio pisze:
31 paź 2021, 6:52
Krystian pisze:
31 paź 2021, 1:11
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materi ... 82_1_VIDEO

CK w inteligentny sposób, żąda datków.
posłuchajcie od 36 minuty

Jaki z Ciebie żałosny, mały, złośliwy człowieczek!

z ciebie jest kłamca

Nienawidzisz tych, którzy pobudzani miłością dobrowolnie dzielą się swoimi datkami z innymi braćmi na całym świecie. Biorą w tym przykład z pierwszych naśladowców Jezusa, który wręcz zachęcał:

Jak
można z Boga Jahwe zrobić kłamcę?
Potrafi to zrobić, tylko CK
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 15600
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Ogólna dyskusja o ŚJ

Post autor: Bobo »

Krystian, pisz poprawnie, wstawiasz dwa posty tej samej prawie treści jeden po drugim. Zmieniasz temat, bo najpierw chodzi ci o datki a teraz wyskakujesz coś o kłamstwie itp. Powtarzasz się do znudzenia. Pomijam, że błędnie cytujesz poprzednie posty. Popraw to, swoje posty możesz poprawiać.
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”