Ogólna dyskusja o ŚJ

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Zamos jak widać już twój sposób bycia bardziej kulturalny się znudzil i znowu zaczynasz bluzgać głupotami na lewo i prawo.
Ja nigdy nie 'bluzgam'.
Możesz mi wskazać gdzie i kiedy użyłem niecenzuralnych słów?
Jak uznajesz pisanie prawdy za 'bluzgi' to jesteś w błędzie i musisz skorygować swój system wartości i oceny.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

ZAMOS pisze:Śj już tacy są. Każdy kto nie należy do ich sekty jest potępiany, opluwany i jak mają odwagę, lub myślą, że się im upiecze to oplują, zwymyślają i na końcu postraszą Jehową.
Aaaa ... już wiem! Pewno chodzi o te zdarzenia, kiedy to "Świadek wierny i prawdziwy" (Obj 3;14) nie zostawiał suchej nitki na obłudnikach;
Mar 7;6 BT (6) Odpowiedział im: Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.

Mat 3;7 BT (7) A gdy widział, że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem?

Mat 23;13,33 BT (13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. (15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. (33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
No tak! "Świadek wierny i prawdziwy" nie owijał w bawełnę jeśli chodziło o obłudę i fałsz.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

eksplorator pisze:"Świadek wierny i prawdziwy" (Obj 3;14) nie zostawiał suchej nitki na obłudnikach;
a jaka jest cecha obłudnika ? -wydaje mu się że zna Boga
J 7:28 bg "Wołał tedy Jezus w kościele ucząc a mówiąc: I mnie znacie, i skądem jest, wiecie; a nie przyszedłem sam od siebie, ale jest prawdziwy, który mię posłał, którego wy nie znacie."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze:
eksplorator pisze:"Świadek wierny i prawdziwy" (Obj 3;14) nie zostawiał suchej nitki na obłudnikach;
a jaka jest cecha obłudnika ? -wydaje mu się że zna Boga
Mat 7;21,22 BT (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?
Co to tam majstruje partia milionera z Torunia? Chcą uchwały w Sejmie w sprawie 'Cudów' ... czy coś?

Cuda Fatimskie

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

eksplorator pisze:No tak! "Świadek wierny i prawdziwy" nie owijał w bawełnę jeśli chodziło o obłudę i fałsz.
Sam widzisz. Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.
No co Ty nie powiesz? :aaa:
Autorytet w sprawach biblijnych znalazł się... :xhehe:
.
Mat 23:3 nbg-pl "Więc wszystko, co by wam kazali przestrzegać, przestrzegajcie i róbcie; ale według ich uczynków nie postępujcie, bo mówią, ale nie robią."
Luk 13:28 bug " Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka, Jakuba i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a samych siebie wyrzuconych precz."
To są słowa tego samego Jezusa. :lol:

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

ZAMOS
Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.
Do tego Boga 'On' się modlił ZAMOS, to również 'Jego' BÓG;-)

bonhart
ss

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze:ZAMOS napisał/a:
Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.

No co Ty nie powiesz? :aaa:
Autorytet w sprawach biblijnych znalazł się... :xhehe:
Myślę, że znam znacznie lepiej biblię niż ty, ponieważ ja ją czytałem bez ‘mącicieli’ wyznaniowych, zatem byłem i jestem w stanie wyciągać dobre wnioski, które, aż krzyczą by uciekać od boga/bogów wybrańców, katolików i tego co z poprzednich wyrosło.
Luk 13:28 bug " Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka, Jakuba i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a samych siebie wyrzuconych precz."
Łukasz to uczeń faryzeusza Pawła, a co za tym idzie kogoś kogo Jezus potępił bardzo ostro. W dzisiejszym Izraelu Jezus byłby ‘antysemitą’ i pewnym jest, że jak by tam teraz przybył to znów by go zabili.
To są słowa tego samego Jezusa. :lol:
Ja bym tego taki pewny nie był.
bonhart pisze:ZAMOS
Cytat:
Jezus potępił nauki żydowskich faryzeuszy. Zatem potępił też cały Stary Testament, jego prawa i 'świętych', potomków Jakuba i Mojżesza. Potępił też Jehowę ich boga.


Do tego Boga 'On' się modlił ZAMOS, to również 'Jego' BÓG;-)

bonhart
Z całym szacunkiem bonhart, ale nie mogę się z tobą zgodzić. Jezus jak czytamy w Ewangelii Jana 8 ostro i bardzo negatywnie wyraził się o JHWH, bogu faryzeuszy i jego ‘wybrańców’. Nic zatem nie wskazuje na to, że Jezus modląc się ‘Ojcze nasz’ modlił się do Jehowy. Jezus uczył POKOJU, MIŁOŚCI i SZACUNKU, a kronika biblijna zachowań ‘wybrańców’ i ich boga to opowieść o zabijaniu, gwałcie i bezwzględności tylko karzącego JHWH. Ja wierzę w takiego Boga Ojca o jakim mówił Jezus, ale i te nauki zostały mocno wypaczone, zatem biblia jest kiepską księgą. Tam praktycznie o Bogu prawdziwym jest może wszystkiego ze dwie strony. Reszta to, albo mało wiarygodne przechwałki lewitów, faryzeuszy i ich kontynuatorów rabinów, albo opisy krwawych zbrodni jakich podobno dokonał ich Jehowa. Nie znajdziesz tam ani jednego dobrego czynu Jehowy, a jego ‘obiecanki’ składane po czynach jakich dokonał są tyle samo warte co te wszystkie mordy zbiorowe.
Jedyne co można się spodziewać po Jehowie toto, że kiedyś raczej wcześniej niż później zacznie zabijać też swoich wybrańców. Dlatego też człowiek rozumny powinien zrobić wszystko by w pobliżu JHWH się nigdy nie znaleźć.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze: Łukasz to uczeń faryzeusza Pawła, a co za tym idzie kogoś kogo Jezus potępił bardzo ostro.
Ten faryzeusz się nawrócił właśnie wtedy, gdy jemu samemu objawił się Chrystus Jezus.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

.Cyprian. pisze:Ten faryzeusz się nawrócił właśnie wtedy, gdy jemu samemu objawił się Chrystus Jezus.
Tak jakoś nie wierzę, że Jezus zapomniał powołać takiego 'świętego' jak jeszcze żył i musiał po śmierci schodzić na ziemię by 'powołać' w sumie mordercę, który nigdy nie żałował, że mordował gorliwie chrześcijan, a i chwalił się, że zabił pierwszego apostoła. Ponadto 'nauki' Pawła to nauki zniewolenia ludzi, przez kapłanów i władze świeckie. Zatem to nie było 'nawrócenie', a zwiedzenie tych co Jezusowi zawierzyli. To dzięki listom Pawła chrześcijaństwo tak bardzo zboczyło z drogi prawości i pokoju.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

ZAMOS
Z całym szacunkiem bonhart, ale nie mogę się z tobą zgodzić. Jezus jak czytamy w Ewangelii Jana 8 ostro i bardzo negatywnie wyraził się o JHWH, bogu faryzeuszy i jego ‘wybrańców’. Nic zatem nie wskazuje na to, że Jezus modląc się ‘Ojcze nasz’ modlił się do Jehowy. Jezus uczył POKOJU, MIŁOŚCI i SZACUNKU, a kronika biblijna zachowań ‘wybrańców’ i ich boga to opowieść o zabijaniu, gwałcie i bezwzględności tylko karzącego JHWH. Ja wierzę w takiego Boga Ojca o jakim mówił Jezus, ale i te nauki zostały mocno wypaczone, zatem biblia jest kiepską księgą. Tam praktycznie o Bogu prawdziwym jest może wszystkiego ze dwie strony. Reszta to, albo mało wiarygodne przechwałki lewitów, faryzeuszy i ich kontynuatorów rabinów, albo opisy krwawych zbrodni jakich podobno dokonał ich Jehowa. Nie znajdziesz tam ani jednego dobrego czynu Jehowy, a jego ‘obiecanki’ składane po czynach jakich dokonał są tyle samo warte co te wszystkie mordy zbiorowe.
Jedyne co można się spodziewać po Jehowie toto, że kiedyś raczej wcześniej niż później zacznie zabijać też swoich wybrańców. Dlatego też człowiek rozumny powinien zrobić wszystko by w pobliżu JHWH się nigdy nie znaleźć.


Znam twoje zdanie ZAMOS, ale pozwól że odniosę się do fragmentu twojej wypowiedzi.
Z całym szacunkiem bonhart, ale nie mogę się z tobą zgodzić. Jezus jak czytamy w Ewangelii Jana 8 ostro i bardzo negatywnie wyraził się o JHWH, bogu faryzeuszy i jego ‘wybrańców’. Nic zatem nie wskazuje na to, że Jezus modląc się ‘Ojcze nasz’ modlił się do Jehowy. ...
A argument mocny?

Ostatnia (Pascha) i odśpiewanie 'hymnu' wraz z apostołami - Psalm 113 do 118 ! BT wydanie 2

Biblia Tysiąclecia wstawia tam wyraźnie 'tetragrammaton' w formie brzmienia Jahwe. ;-)

bonhart
ss

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Ja się zastanawiam, ile jeszcze postów obrażających Boga zostanie przez tego człowieka ( Zamos ) zostanie napisanych aż szanowna administracja choć w jednym zdaniu wykaże temu człowiekowi iż jego zachowanie i posty o tym co YHWH zrobi są obrażające każdego kto ( prócz ) jakiegoś tam wyobrażenia w głowie Zamosa , uważa YHWH za Boga.

Bardzo proszę, o jakąkolwiek reakcje, gdyż tolerowanie takich wpisów na forum m.in o Bogu jest porażką.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wnikliwy pisze:Bardzo proszę, o jakąkolwiek reakcje, gdyż tolerowanie takich wpisów na forum m.in o Bogu jest porażką.
Ależ jest reakcja... na błędy w pisowni, oraz ortograficzne.
O wszystkim decyduje hierarchia ważności.
Widać, kto ma jakie...

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

ZAMOS pisze:
.Cyprian. pisze:Ten faryzeusz się nawrócił właśnie wtedy, gdy jemu samemu objawił się Chrystus Jezus.
Tak jakoś nie wierzę, że Jezus zapomniał powołać takiego 'świętego' jak jeszcze żył i musiał po śmierci schodzić na ziemię by 'powołać' w sumie mordercę, który nigdy nie żałował, że mordował gorliwie chrześcijan, a i chwalił się, że zabił pierwszego apostoła.
Ale co z tego, że Tobie wydaje się inaczej? W jaki sposób to miałoby wpłynąć na jakiegokolwiek wierzącego, np. na mnie?

Twoje podejrzenia nie są żadnym dowodem dla wierzącego, takim, który by spowodował zmianę przekonań wierzącego.

Wszystko zasadza się w dwu punktach, że ktoś:

1. wierzy w prawdziwość Biblii
2. nie wierzy w prawdziwość Biblii

Ja wierzę, tym samym wierzę, że Chrystus objawił się Pawłowi, bo takie było Boże zamierzenie.

Ty, nie wierząc, piszesz ironicznie "Tak jakoś nie wierzę, że Jezus zapomniał powołać takiego 'świętego' jak jeszcze żył..."

Na jakiej jednak podstawie ja mam przyjmować, że powinny rzeczy dziać się tak, by Zamos nie miał wątpliwości? No, pomyśl, przecież to dziwne.
ZAMOS pisze: Ponadto 'nauki' Pawła to nauki zniewolenia ludzi, przez kapłanów i władze świeckie. Zatem to nie było 'nawrócenie', a zwiedzenie tych co Jezusowi zawierzyli.
Twoim zdaniem Paweł w Liście do Rzymian powinien namawiać zbór do buntu przeciwko rzymskiej władzy? Jakby się to skończyło? Skończyło by się tak, że chrześcijanie ginęli by w imię Pawła.

Ponadto sam Chrystus mówił: " Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu."
ZAMOS pisze: To dzięki listom Pawła chrześcijaństwo tak bardzo zboczyło z drogi prawości i pokoju.
Nie. Ci, którzy zboczyli z drogi prawości i pokoju, zrobili to wyłącznie na gruncie swego ego lub innych podstaw, na przykład podstaw nacjonalistycznych.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Ale co z tego, że Tobie wydaje się inaczej? W jaki sposób to miałoby wpłynąć na jakiegokolwiek wierzącego, np. na mnie?
To co mi się wydaje jest moje, a ty jak chcesz nad tym się zastanowić lub nie to twoja indywidualna decyzja.
.Cyprian. pisze:Twoje podejrzenia nie są żadnym dowodem dla wierzącego, takim, który by spowodował zmianę przekonań wierzącego
Powinieneś napisać 'ślepo' wierzącego, ale Stwórca w swej mądrości dał nam rozum, więc powinniśmy z niego korzystać nie tylko w pracy.
.Cyprian. pisze: Ja wierzę, tym samym wierzę, że Chrystus objawił się Pawłowi, bo takie było Boże zamierzenie.
Mało przekonywujące to co piszesz. Nawet Paweł pokręcił opisując dwa razy inaczej swe 'objawienie. To był faryzeusz i we krwi miał oszustwo.
.Cyprian. pisze: No, pomyśl, przecież to dziwne.
Dziwna to jest działalność Pawła. Występował przeciwko Apostołom. Mataczył i zwodził ludzi, ale czego można spodziewać się po faryzeuszu.
.Cyprian. pisze: Twoim zdaniem Paweł w Liście do Rzymian powinien namawiać zbór do buntu przeciwko rzymskiej władzy?
Nie ma nic złego w tym, że zniewoleni ludzie walczą o swą wolność.
.Cyprian. pisze:onadto sam Chrystus mówił: " Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu."
To manipulacja.Wprawdzie jestem przeciwny kradzieży i jak ktoś miał coś cesarskiego to powinien oddać, jednak jak cesarz łupił zniewolonych ludzi co złego w tym,że się buntowali. To nawet jest obowiązek narodowy by z najeźdźcą walczyć, a nie jak osioł się poddawać. Jak prawdą by było takie prawo to kilku cwaniaków mogłoby bez obawy zniewolić cały świat. Paweł oszukiwał swą sektę. Zwodził ich by nigdy z niewoli nie wyszli.
.Cyprian. pisze: Nie. Ci, którzy zboczyli z drogi prawości i pokoju, zrobili to wyłącznie na gruncie swego ego lub innych podstaw, na przykład podstaw nacjonalistycznych.
Rozumiesz co znaczy 'nacjonalizm'?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”