Ogólna dyskusja o ŚJ

Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Epifania i inne grupy wyznaniowe zapoczątkowane przez naukę Ch.T.Russella

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Andżelika_FS pisze:Oni proponują mi swoją religię i swoje pisma, a ja proponuję im dyskordianizm ... Dlaczego mam nie wymagać symetrycznego szacunku do mnie i mojej religijności?
Sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie! Ponieważ 'Oni', proponują Ci poznanie Boga porządku i pokoju; "Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku; lecz pokoju", a Ty proponujesz im powrót do stanu, trafnie opisanego w Księdze Rodzaju 1;2a; "A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią", przeciwstawiając mojemu prawdziwemu, istniejącemu Bogu, kogoś, kto w mitach wyobraża boginię zamętu, niezgody i chaosu (Discordia)!

Dyskordianizm, będący parodią religii, jak wynika z jego pryncypiów, jest w jawnej sprzeczności z poglądami mojej religii, więc nie dziw się, że, jak to ujęłaś ... "chrześcijanie jak Ty nie chcą szanować moich?" poglądów. To, że my w "[Twojej] świątyni (rozumu) biegamy z gołym tyłkiem" świadczy o dwóch sprawach! Raz, że nie mamy niczego 'do ukrycia', a po drugie, że spełnia się zapowiedź Jezusa z Ewangelii Mateusza 28;19,20, i jako jedyni przedstawiciele tej obietnicy chodzimy po domach (Dzie 20;20,21 Dzie 5;41,42), rozgłaszając po dwóch (Łuk 10;1-3 Mar 6;7), 'Dobrą Nowinę' (Obj 14:6,7) o 'Królestwie Bożym' (Mat 4;17 Mat 10;7).

A to, że za to głoszenie świat nas nienawidzi ?! No cóż ... martwilibyśmy się gdyby było inaczej (Jan 15;18,19). To jest tylko dowodem dla innych, kto spełnia dziś wolę Chrystusa, że; "wszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina" Mar 13;10 PNŚ

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Bobo pisze:Sorry...
Nie ściemniaj. Bramy na pilota nie są do ruszenia siłą mięśni. Musiałaś zostawić otwartą bramę albo uchylona furtkę. Nie zmyślaj.
Ostatnimi czasy ŚJ są wyczulani na NIE wchodzenie, gdy posesja jest zamknięta. A już tym bardziej, gdy jest tabliczka ostrzegająca przed psem (a była?).

Może powinnaś powiesić tabliczkę: UWAGA! WŚCIEKŁA MANNA (nie pies)!

Wtedy na pewno nie wejdą. Ludzie często są bardziej niebezpieczni niż psy dla ŚJ.
Tak, Ty wiesz lepiej jaki mechanizm ma moja brama i jak działa jej centrala sterująca. :-D
OJ Bobo, szkoda słów.

Otóż informuję Ciebie, że mam możliwość przesuwania swojej bramy ręcznie i w tym dniu kiedy przyszli owi nieproszeni goście można było otworzyć bramę manualnie.
Nie będę rozpisywała się o braku zasilania w ostatnim czasie, bo to nie ma związku z tematem.
Skupiłeś się nie na tym co trzeba.
Brama ciężka, kuta, długa na 5 metrów, więc brat, który ją otwierał musiał użyć dużej siły.

Zapytałam czy wolno SJ wchodzić obecnie na cudze posesje.
Bo uważam, że nawet przy uchylonej bramie i otwartej furtce nie wolno byłoby im wejść.
Jest dzwonek.
Tabliczkę na ogrodzeniu posiadam.
Jest zdjęcie owczarka z napisem "Ja tutaj pilnuję!"

Twoja złośliwa uwaga o wściekłej Mannie pokazuje jaki jesteś.
Zdziwiłbyś się jak przyjmuje przez ostatnie lata braci w domu :-D
I po co się miotasz i rzucasz ze złości :-D
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

sabekk
Posty: 166
Rejestracja: 07 lip 2012, 1:23

Post autor: sabekk »

Manna z nieba pisze: Twoja złośliwa uwaga o wściekłej Mannie pokazuje jaki jesteś.
Twoja akceptacja zachowania Krystiana, a wręcz jej bronienie, pokazuje jaka ty jesteś... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Manna z nieba pisze:Tak, Ty wiesz lepiej jaki mechanizm ma moja brama i jak działa jej centrala sterująca. :-D
Najwidoczniej 'centrala' szwankuje ;-)
Otóż informuję Ciebie, że mam możliwość przesuwania swojej bramy ręcznie i w tym dniu kiedy przyszli owi nieproszeni goście można było otworzyć bramę manualnie.
Kurcze! Co za nieostrożność! Wściekasz się na ŚJ, że weszli, a przecież mogli wejść... prawdziwi bandyci/gwałciciele/terroryści. A tu weszli tylko... SJ. Cholera! Już nic gorszego nic nie mogło cie spotkać :roll:
Manna z nieba pisze:Nie będę rozpisywała się o braku zasilania w ostatnim czasie, bo to nie ma związku z tematem.
Skupiłeś się nie na tym co trzeba.
Nie, nie, nie...! Płać za prąd. Wedy brama będzie działać :-D
Brama ciężka, kuta, długa na 5 metrów, więc brat, który ją otwierał musiał użyć dużej siły.
Nic tylko musiał anioł mu pomagać. Skoro Ty sama byś nie dała rady to kto mógłby? Tylko anioł. A skoro to anioł... to... sorry, chyba miał w tym interes, aby weszli ;-)
Manna z nieba pisze:Zapytałam czy wolno SJ wchodzić obecnie na cudze posesje.
ZAWSZE się wchodzi na CUDZĄ posesję. Przecież głosząc od drzwi do drzwi nie głosi się na swojej posesji.
Bo uważam, że nawet przy uchylonej bramie i otwartej furtce nie wolno byłoby im wejść.
Jest dzwonek.
Tabliczkę na ogrodzeniu posiadam.
Jest zdjęcie owczarka z napisem "Ja tutaj pilnuję!"
Więc zapewne IM to powiedziałaś. Jeśli NIE, to po 'kiego grzyba' NAM tym zawracasz głowę?
Twoja złośliwa uwaga o wściekłej Mannie pokazuje jaki jesteś.
Tak, taki jestem, że demaskuję i obnażam cudzą głupotę, złośliwość, wariactwo czy jeszcze jak to zwał.
Jeśli uważasz, że naruszono twoje dobra osobiste to nie jęcz nam tu na forum tłumacząc się jakimś brakiem prądu, uchyloną furtką itd. tylko dzwoń na policję i finał.
A tu co? Bierzesz sobie od nich czasopisemko, zapewne nie przyznając się, że jesteś EXEM, zdaje się, że NIC im nie wypominasz ale TU NA FORUM oczywiście robisz 'przysrajki' jakby to miało sens. Nie ma. To tylko Twoja złośliwość/frustracja/niechęć/paranoja/maniactwo na zachowania typowe dla ŚJ.
I po co się miotasz i rzucasz ze złości :-D
Miotam się i złoszczę, gdy jadąc pod górkę rowerem spadnie mi łańcuch po raz piąty i mam ubabrane potem ręce a wytrzeć nie ma w co :-)
Moje reakcje na takie Twoje wpisy są ani gniewne, ani złośliwe, ani miotające się. Ze spokojem piszę, gdyż... na głupotę ludzką trza reagować spokojnie, acz konsekwentnie, co niniejszym robię :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Bobo, znowu jesteś chamski.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nesto pisze:Bobo, znowu jesteś chamski.
Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, żeby się nie stał mądry we własnych oczach.
(Prz 26:5)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Bobo pisze:Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, żeby się nie stał mądry we własnych oczach.
(Prz 26:5)

Tak więc odpowiadam ci właśnie w sposób, który proponujesz i zgodnie z twoją księgą Boga :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nesto pisze:Tak więc odpowiadam ci właśnie w sposób, który proponujesz i zgodnie z twoją księgą Boga :-D
Sorry, ale jakoś nigdzie nie widzę Twoich odpowiedzi. Są tylko jakieś jęknięcia, ale nie odpowiedzi.
Oczywiście rozumiem, że nie potrafisz i wcale mnie to nie dziwi. Po prostu, wlazłeś na nie TO forum i nie z TYMI ludźmi chciałeś rozmawiać. Dlatego Cię 'olali' i teraz brniesz w głupie gadki... Co niezmiernie lubisz i się tym cieszysz.
Kurcze... masz trochę samokrytycyzmu? Proponuję przelecieć się po sklepach, zapewne ktoś sprzedaje...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Kurcze... masz trochę samokrytycyzmu? Proponuję przelecieć się po sklepach, zapewne ktoś sprzedaje...
Ty juz sobie kupiles? :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Ty juz sobie kupiles? :-D
Oczywiście! Jednak na półce wciąż widziałem nie zakupione pudełko z napisem: DLA BOORISA BEŁKOTA FORUMOWEGO I KPIARZA NAD KPIARZAMI.
Podobne pudełko było dla nesto.
Kupcie, rozpakujcie, zastosujcie i... zmykajcie z miejsca, gdzie przez pomyłkę (czytaj: złośliwie!) wdepnęliście.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Dziekuje,Bobo.Z calego serca. :-D Podrzuc jeszcze adres,a zaraz lece kupic.Za komplementy rowniez dziekuje. :-D

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Dziekuje,Bobo.Z calego serca. :-D Podrzuc jeszcze adres,a zaraz lece kupic.Za komplementy rowniez dziekuje. :-D
Ależ proszę:

W-wa, Mokotów, śmietnik przy bloku nr 3. Może będą promocje, proszę nie zwlekać. W razie czego proponuję pogrzebać głębiej. Koniecznie ręce potem umyć! :-P
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze: W-wa, Mokotów, śmietnik przy bloku nr 3. Może będą promocje, proszę nie zwlekać. W razie czego proponuję pogrzebać głębiej. Koniecznie ręce potem umyć!
Troche daleko,ale zasuwam.Tym bardziej pewnie sie czuje,ze Twoj pochodzi z tego samego miejsca.No,poza jedna mala roznica.Moj ponoc stoi na polce,wiec nie bede musial grzebac.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

booris pisze:Troche daleko,ale zasuwam.Tym bardziej pewnie sie czuje,ze Twoj pochodzi z tego samego miejsca.No,poza jedna mala roznica.Moj ponoc stoi na polce,wiec nie bede musial grzebac.
Owszem! Proszę się spieszyć! Meneli w dzielnicy nie brakuje. Są chętni na wszystko co jeszcze nie zgniło.
Być może będzie na półce. Jednak ktoś mógł tyrpnąć łokciem i spadło. Wtedy trudno. Trzeba będzie nurkować.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Ty nurkowales-moge i ja. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyznania i ruchy postrussellowskie”