"KOŚCIÓŁ NATURY "

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

"KOŚCIÓŁ NATURY "

Post autor: tom68 »

"KOŚCIÓŁ NATURY "

Tajemniczy nowy Kościół zarejestrowany. Eksperci nigdy o nim nie słyszeli ....

Na liście Kościołów i innych związków wyznaniowych od około 3 miesięcy widnieje "Kościół Naturalny". Wspólnota twierdzi, że ma w Polsce kilkanaście tysięcy wyznawców, a MSWiA dodaje, że proces rejestracji był należycie udokumentowany i zgodny z prawem. Religioznawcy nigdy jednak o wspólnocie nie słyszeli.

W rejestrze Kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce jest 170 pozycji. Listę prowadzi MSWiA, a znajdują się na niej wspólnoty, których działalność regulowana jest odrębną ustawą - np. Kościół katolicki, Autokefaliczny Kościół Prawosławny czy Muzułmański Związek Religijny w RP. Przypadki nowych związków wyznaniowych pojawiają się w rejestrze w miarę regularnie, ale najczęściej są to wspólnoty chrześcijańskie i buddyjskie.

W grudniu 2021 roku wpisano do rejestru "Kościół Naturalny", który w swoim statucie podaje, że został powołany, aby "głosić i szerzyć odwieczne, pierwotne, niezmienne i przyrodzone prawa boskie, zawarte w naturze jako jedyną prawdę otrzymaną w darze jako dzieło Stwórcy Wszechświata" - Wyznawcy "Kościoła Natury " datują powstanie swej religii na około 500 tys. lat temu, czyli zanim pojawił się gatunek homo sapiens. Ich doktryna jest dość ogólna, a centralne miejsce zajmuje w niej Stwórca, obecny pod postacią energii w istotach żywych. Wyznawcy twierdzą, że ludzie powinni kierować się prawami naturalnymi, a do obrzędowości podchodzą w luźny sposób. Jej głównym elementem jest codzienna celebracja energii, będącej emanacją Stwórcy.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/ot ... np1taskbar

Polska. Kościoły i związki wyznaniowe https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Polsk ... 75054.html

ps :

Religie a życie i gospodarka ...

Zmiany na religijnej mapie świata. Gospodarcza dominacja chrześcijan coraz mniej oczywista ... W poziomie życia judaizm nie ma sobie równych ... Na kolejnym miejscu pod względem zarobków są chrześcijanie protestanccy ...

https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ej/w59xxfn
tom68

lapsoid
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2022, 15:13

Re: "KOŚCIÓŁ NATURY "

Post autor: lapsoid »

Wiadomo jak potoczył się losy tej grupy?


__________________________________
https://www.medipakiet.pl/blog/konsekwe ... rowotnego/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”