Wiara prawdziwa

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Które z wyznań chrześcijański jest prawdziwie wiar Chrystusową Efezjan 4:5

1. Rzymsko Katolicki
6
16%
2. Ewangelicki
3
8%
3. Prawosławny
0
Brak głosów
4. Adewntyści
0
Brak głosów
5. Zielonoświątkiwy
1
3%
6. Baptyści
1
3%
7. Świadkowie Jehowy
10
26%
8. inne
17
45%
 
Liczba głosów: 38

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Berian pisze:To pytanie jest błędnie zadane bo wyznanie nie określa czy ktoś jest zbawiony.
1 Koryntian 13:12
Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest.
Niema takiego wyznania które określa w 100% prawdę.

Ale są takie wyznania w których ludzie innym ludziom nie narzucają poglądów.
Nie twierdzą że sa nieomylni i w praktyce to tak wygląda.
Ale pomagają jeden drugiemu w zrozumieniu słowa bożego.
Z tych wymienionych to ja takich które to spełniają nie widzę.(na ile je znam bo nawet w KK zdarzają się zadziwiające wyjątki[dla meritusa to zapewne heretycy mimo że są w tym samym kościele ;-) ])

EMET:
Ba, nie potrzeba daleko sięgać...
W 'ankiecie' przywołano tekst do Efezjan 4:5 - dobrze. Ale co czytamy w w. 6?

Jakaż polaryzacja poglądów odnośnie rozumienia tego wersetu, też np. wg Jana 17:3; 1 do Koryntian 8:4b - 6; Judy 1:24, 25... ;-)
Choćby te.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

żadne.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Każde z wymienionych wyznań może jedynie mniej lub bardziej zbliżyć nas do wzorca, jakim był Jezus.
Nic więcej!
Brakuje punktu- 9. Nie ma takiego.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

jako uzasadnienie podam taki przypadek:
J 1:1 bp "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."

słowo "Bogiem" w orginale nie ma przedimka, ŚJ dowodzą na tej podstawie że Syn jest bogiem (przez małe b) , natomiast komentarz katolicki dowodzi że brak przedimka wynika z zasad gramatyki

- komu zaufać ?
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Talmid2Tes2,15 pisze:jako uzasadnienie podam taki przypadek:
J 1:1 bp "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."

słowo "Bogiem" w orginale nie ma przedimka, ŚJ dowodzą na tej podstawie że Syn jest bogiem (przez małe b) , natomiast komentarz katolicki dowodzi że brak przedimka wynika z zasad gramatyki

- komu zaufać ?

EMET:
ZAUFAĆ: Całości wykładni tekstu Biblii.

Co do kwestii np. wg Jana 1:1 - są na Forum post/y/ Usera 'Davvid77', nie będącego świadkiem Jehowy. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Zaznaczyłam opcję "inne" z braku opcji "żaden".
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

ShadowLady86 pisze:Zaznaczyłam opcję "inne" z braku opcji "żaden".
zdumiewacie mnie i ...zasmucacie wynikami ankiety
8. inne 44%
bo wybaczcie diagnozę - moja jest taka:
JA wiem lepiej :!:
przez 2000 lat żadna denominacja nie okryła Prawdy, żadna nie jest Kościołem prowadzonym przez Jezusa i Ducha Św
- jak dla mnie zdumiewające wyniki ankiety
ale potwierdzają diagnozę psychologów i socjologów o atomizacji naszego społeczeństwa i postępującym skrajnym indywidualizmie.
A gdzie wspólnota, a gdzie abyście stanowili jedno?
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2012, 21:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

kto karmi głodnych, kto odziewa nagich, kto odwiedza w więzieniu?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Bariel
Posty: 675
Rejestracja: 10 sie 2012, 13:23

Post autor: Bariel »

Dezerter pisze:
ShadowLady86 pisze:Zaznaczyłam opcję "inne" z braku opcji "żaden".
zdumiewacie mnie i ...zasmucacie wynikami ankiety
8. inne 44%
bo wybaczcie diagnozę - moja jest taka:
JA wiem lepiej :!:
przez 2000 lat żadna denominacja nie okryła Prawdy, żadna nie jest Kościołem prowadzonym przez Jezusa i Ducha Św
Wszystko to mniej, lub bardziej wierna interpretacja Słowa Bożego, która jednak jest ograniczona przez niedoskonałe ludzkie możliwości poznania Absolutu.
Dezerter pisze:ale potwierdzają diagnozę psychologów i socjologów o atomizacji naszego społeczeństwa i postępującym skrajnym indywidualizmie.
A gdzie wspólnota, a gdzie abyście stanowili jedno?
Trudno osiągnąć absolutną jedność poglądów bez środków przymusu, a one są z kolei sprzeczne z przesłaniem Ewangelii. Poza tym nie wiem, co złego widzisz w tym, że każdy może mieć własne zdanie.
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Dezerter pisze:abyście stanowili jedno?
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie o jaką jedność chodzi.
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

EMET pisze:
Talmid2Tes2,15 pisze:jako uzasadnienie podam taki przypadek:
J 1:1 bp "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo."

słowo "Bogiem" w orginale nie ma przedimka, ŚJ dowodzą na tej podstawie że Syn jest bogiem (przez małe b) , natomiast komentarz katolicki dowodzi że brak przedimka wynika z zasad gramatyki

- komu zaufać ?

EMET:
ZAUFAĆ: Całości wykładni tekstu Biblii.

Co do kwestii np. wg Jana 1:1 - są na Forum post/y/ Usera 'Davvid77', nie będącego świadkiem Jehowy. ;-)

Stephanos, ps. EMET
dla mnie przesłanie Biblii co do Boskości Jezusa jest jednoznaczne
"Pan mój i Bóg mój"
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Talmid2Tes2,15 pisze:
dla mnie przesłanie Biblii co do Boskości Jezusa jest jednoznaczne
"Pan mój i Bóg mój"
(Łk 17:12) Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka (13) i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. (14) Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. (15) Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, (16) upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. (17) Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? (18) żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. (19) Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.

nie Jezus, nie Bóg, tylko wiara czyni cuda
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Anowi pisze:nie Jezus, nie Bóg, tylko wiara czyni cuda
wiara zawsze posiada jakiś podmiot wiary ;-)
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: Wiara prawdziwa

Post autor: benpo »

semper-fi pisze:Które z wyznań chrześcijański dzisiaj istniejących w naszym społeczeństwie waszym zdaniem najbardziej odzwierciedla swoim charakterem osobowość Jezusa Chrystusa zasługując tym samym na miano Wiary prawdziwej? Efezjan 4:5

Mile widziane jest uzsadnienie. Dlaczego.
Ani jedno z tych wyznaniowych kościołów nie zasłużyło sobie na to miano prawdziwej ,,wiary". Bo to co w nich jest głoszone i praktykowane jest niezgodne z pierwotną nauką głoszoną przez apostołów. Wystarczy porównać ich naukę z księgą Dziejów Apostolskich i z całą Biblią. Prawdziwym zborem Jezusa Chrystusa jest zbór opisany w księdze Dziejów Apostolskich, stan obecnych ,,wiar" jest odpadłym, że Pan powiedział tak jak jest napisane w Objawieniu 3: 14 - 22. 14. A Aniołowi zboru Laodycenskiego napisz:
To mówi Amen, swiadek on wierny i prawdziwy, poczatek stworzenia Bozego:
15. Znam uczynki twoje, zes nie jest ani zimny ani goracy, bodajzes był zimny albo
goracy!
16. A tak, poniewaz jestes letni, a ani zimny ani goracy, wyrzuce cie z ust moich.
17. Albowiem mówisz: Jestem bogaty i zbogaciłem sie, a niczego nie potrzebuje; a
nie wiesz, zes ty biedny i mizerny, i ubogi, i slepy, i nagi.
18. Radze ci, abys kupił u mnie złota w ogniu doswiadczonego, abys był bogaty, i
szaty białe, abys był obleczony, a zeby sie nie okazywała sromota nagosci twojej; a
oczy twoje namaz mascia wzrok naprawiajaca,
abys widział.
19. Ja którychkolwiek miłuje, strofuje i karze. Badz tedy gorliwym, a pokutuj.
20. Oto stoje u drzwi i kołacze; jezliby kto usłyszał głos mój i otworzył drzwi, wnijde
do niego i bede z nim wieczerzał, a on ze mna.
21. Kto zwyciezy, dam mu siedziec z soba na stolicy mojej, jakom i ja zwyciezył i
usiadłem z Ojcem moim na stolicy jego.
22. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi zborom.
Te tak zwane ,,wiary" od stuleci spowodowały, że Pan Jezus został przez nich wyrzucony za drzwi kościołów. Wewnątrz tych wyznań, panoszy się ,,inny Jezus" i jest głoszona ,,inna ewangelia", którą ap.Paweł w Galacjan 1: 6 - 9. przeklął. Zapewne tródno będzie tobie lub innym w to uwierzyć, ale dokładnie tak jest. Czas łaski dla narodów jest na końcu, więc niewiele zostało czasu do nawrócenia,i wiem że te ,,wiary" Pana do środka nie wpuszczą, ale pojedynczy luzie to zrobią i otworzą drzwi swoich serc, dla nich jest podane to co jest napisane w Objaw.18:4. i Dz. Ap. 2: 38.
benpo

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Talmid2Tes2,15 pisze:
Anowi pisze:nie Jezus, nie Bóg, tylko wiara czyni cuda
wiara zawsze posiada jakiś podmiot wiary ;-)
Szanowny katoliku, czy wiesz że tak zwany różaniec został przejęty z pogańskiego kultu powszechnego w islamie i hinduiżmie? , apostołowie czegoś takiego nie stosowali i znając Marię osobiście nie padali przed nią na kolana, a gdy ona zmarła ap. Jan jej opiekun, nie podał w swoich listach że ona z ciałem i duszą została zabrana do nieba, i jej prochy do dziś leżą w grobie, a ap. Jan nie modlił się do niej, bo wiedział że to robiąc, zachował by się jak spirytysta.
benpo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”