Wiara prawdziwa

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Które z wyznań chrześcijański jest prawdziwie wiar Chrystusową Efezjan 4:5

1. Rzymsko Katolicki
6
16%
2. Ewangelicki
3
8%
3. Prawosławny
0
Brak głosów
4. Adewntyści
0
Brak głosów
5. Zielonoświątkiwy
1
3%
6. Baptyści
1
3%
7. Świadkowie Jehowy
10
26%
8. inne
17
45%
 
Liczba głosów: 38

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Każde jest prawdziwe. Po trochu :)
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jaros71, prawdziwi w tych wiarach są tylko ludzie
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Z religiami, wyznaniami, jest zupełnie odwrotnie.
Od kiedy wyznanie jest wiarą?
Jedynie w danej społeczności mogą być jednostki, które w coś wierzą.

Kto posiada prawdziwa wiarę?
A kto potrafi samym słowem zniwelować Tatry i zasypać Zakopane?

1Kor 13:9-14 bw " Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; (10) lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. (12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany. (13) Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość."
Nie zaznaczyłem żadnej opcji...

Awatar użytkownika
Jasior
Posty: 735
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:14
Lokalizacja: Okolice
Kontakt:

Post autor: Jasior »

bartek212701 pisze:prawdziwi w tych wiarach są tylko ludzie
Chciałeś napisać "w tych religiach" czy nie widzisz różnicy?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Jasior, chciałem napisać wyznaniach :-) ale masz rację,dziękuje za sprostowanie.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

bartek212701 pisze:aros71, prawdziwi w tych wiarach są tylko ludzie
Do prawdziwej wiary należy dojść indywidualnie, musi to być autentycznie osobista wiara. Jeżeli wierzymy w coś ponieważ inni w to wierzą, wówczas mamy zapożyczoną wiarę i bardzo często jest tak że jest to jedynie 'wyuczony przepis ludzki' (Izajasza 29:13) Apostoł Paweł postrzega prawdziwą wiarę jako coś indywidualnego
Rzymian 10:9
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz"
To jest podstawa chrześcijańskiej wiary.
Zauważmy ze te wszystkie wyznania wyżej wymienione w pełni zgadzają się z tymi słowami apostoła, dlatego tez napisałem że każda z nich jest prawdziwa.
Ale też każda zawiera domieszkę ludzkich poglądów. Dlatego taż ważne jest abyśmy np. wzorem Berejczyków "codziennie badali Pisma czy tak się rzeczy mają"(Dz. Ap. 17:11)
a nie ślepo wierzyli w jakiejś dogmaty tylko dlatego że z nimi utożsamia się nasza społeczność.
Obserwuję to forum od dłuższego czasu i widzę jak niepotrzebnie krytykuje się innych tylko dlatego ze trochę inaczej rozumieją słowa Pisma niż my.
Mamy Bogu służyć "z całej swojej myśli' (Mar. 12:30) a nie cudzej...
Rzymian 14:4,5
Kimże ty jesteś że osądzasz cudzego sługę?
Czy stoi czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak bo Pan ma moc podtrzymać go".
Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś kazdy dzień ocenia jednakowo:
niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu".

Na Boskim sądzie nie pojawimy się przed Bogiem i Jego Synem jako członkowie jakiegoś ugrupowania kościelnego lub organizacji. Znajdziemy się tam jako jednostki
"każdy bowiem sam za siebie będzie odpowiadał przed Bogiem" Rzym. 14:10-12
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Z braku w ankiecie nazwy Kościoła, który "jest prawdziwie wiarą Chrystusową", zaznaczyłem "inne", natomiast tutaj podaję nazwę: Kościół katolicki.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Każda wiara może być prawdziwa "do bólu",ale jej podstawy,założenia,mogą być fałszywe.
Trzeba badać,studiować podstawy,aby "budować na trwałym gruncie"-"Skale"
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Miriam pisze:Kermit napisał: -
A gdzie Kościół Chrześcijan?
Jezus Chrystus założył tylko Jeden Kościół żywy i prawdziwy. :idea:

Jak się ten Kościół nazywa?

Kościół Chrześcijan. :idea:

Gdyż Chrześcijanie, to uczniowie Chrystusa.

W Dziejach Apostolskich 11:26, czytamy: -

[shadow=white]„…W Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów Chrześcijanami”.[/shadow]

Tak nazywano uczniów Chrystusa.


Również król Agryppa słyszał o Chrześcijanach. Kiedy Paweł przemawiał przed nim, zapytał go: -

„Czy wierzysz, królu Agryppo, prorokom? Wiem, że wierzysz. A na to Agryppa do Pawła:
Niedługo, a przekonasz mnie, bym został Chrześcijaninem. A Paweł na to: Dziękowałbym
Bogu, gdyby, niedługo czy długo, nie tylko ty ale i wszyscy, którzy mnie dziś słuchają,
stali się takimi, jakim ja jestem, pominąwszy te więzy”.
Dzieje Apostolskie 26:27-29.

Apostoł Piotr, również pisze o Chrześcijanach.

W 1 Liście Piotra 4:15-16, czytamy: -

"A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńcza, albo jako
człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw. Wszakże jeśli cierpi jako Chrześcijanin,
niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga".

W Piśmie Świętym czytamy o Kościele Chrześcijan.
To jest nazwa dla uczniów Chrystusa.
Dlatego wszystkie dzieci Boże powinny należeć właśnie do tego Kościoła.
Bo jego Głową jest Jezus Chrystus.
:idea: :-)


Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
amen
sens miała by ankieta:
który z współczesnych odłamów religii chrześcijańskiej jest najbliższy wierze Apostolskiej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Kefaz
Posty: 121
Rejestracja: 08 cze 2012, 8:54
Kontakt:

Post autor: Kefaz »

„Rozpoznacie ich po ich owocach” — wyjaśnił Jezus. „Każde drzewo dobre wydaje owoc wyborny, ale każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy” (Mateusza 7:16, 17). A zatem prawdziwa wiara rodzi „owoc wyborny”.
Ludzie odznaczający się prawdziwą wiarą opierają swe przekonania wyłącznie na Piśmie Świętym. Nie mają wątpliwości, że „całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości” (2 Tymoteusza 3:16).
Wśród wyznawców religii prawdziwej jednoczący wpływ miała wywierać miłość. Jezus wyjaśnił swym uczniom: „Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”. Naśladowcy Chrystusa powinni więc okazywać miłość w sposób tak wyraźny, by mogły to dostrzec nawet osoby postronne (Jana 13:34, 35).
Jezus na pierwszym miejscu wymienił uświęcenie Bożego imienia, Jehowa. Poprosił o przyjście Królestwa Bożego, dzięki któremu wola Jehowy będzie się działa na ziemi. Która religia jest znana z głoszenia o imieniu Boga oraz o Jego Królestwie — jedynej nadziei na ogólnoświatowy pokój?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kefaz pisze:Która religia jest znana z głoszenia o imieniu Boga oraz o Jego Królestwie — jedynej nadziei na ogólnoświatowy pokój?
Wiele,uwierz mi,nie tylko Świadkowie Jehowy.Kościoły protestanckie tworzą radia,które docierają prawie wszędzie z dobrą nowiną o Królestwie Bożym.Wysyłają swoich misjonarzy do Afryki czy innych miejsc.
Jedynce co ich odróżnia od Świadków to nie chwalą się tym tak bardzo i nie chodzą po ulicach.Oni tworzą szkoły,pomagają ludziom budując osiedla mieszkalne i tam rozgłaszają dobra nowinę.Robia to tez przez media,różne programy telewizyjne.
Jak widzisz nie tylko Świadkowie.Mam nawet wrażenie,że więcej dobrego robią nie Świadkowie,bo nie robia nic na siłe i pomagają tez materialnie,dają warunki do tego poznawania.Świadkowie chodza po ulicach rozdają literaturę i tyle co tych ludzi pamiętają,no chyba,że na studium sie umówią.Nie pomogą materialnie napewno postronnym,tylko ludziom w zborze/braciom i siostrom.Pomysl czy to jest miłość ? Jesli nawet to bardzo zawężona i ograniczona.Miłość na warunkach,a wiesz czym jest Agape? To ma być ta miłość ze słów Jezusa,jej u ŚJ nie ma.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Kefaz skąd ten cytat,bo wydaję mi się,że nie czytam Ciebie tylko Strażnicę.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Dotychczasowy wynik ankiety jest całkiem interesujący...
Niemniej, frekwencja słaba.

Biorąc pod uwagę aktywnych użytkowników - szkoda, że nie ma wymienionych BPS.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Co do 'ankiet', to mam, jak zwykle, tzw. 'mieszane odczucia'. :aaa:

Niezwykle rzadko zdarza się, żeby ktoś pomieścił w jakiejś ankiecie pytania takie, gdzie w jakimś punkcie ktoś uznałby takie pytanie - opcję za jednoznacznie taką, gdzie można by
"zagłosować".
Bywało tak, że jakoś brakowało opcji pewnej, która spełniałaby kryteria.

Teraz temat tego /tutaj/ wątku - ankiety' --
Które z wyznań chrześcijański jest prawdziwie wiarą Chrystusową Efezjan 4:5

Brak jest np. opcji: żadne ze znanych w Polsce
Brak jest opcji: najbliższe...
Brak jest opcji: wszędzie po trochu [coś a'la synkretyzm]

Stąd ja - osobiście - b. rzadko głosuję w ankietach, sam też takowych nie inicjuję. Wolę pisywać rzeczowe post/y/.

Ankiety przypominają mnie bowiem dyscyplinowanie przed sądem: " Proszę odpowiadać: "Tak" lub "Nie" ". O ile ktoś próbuje szerzej objaśnić -- jako, że nie zawsze można tak jednoznacznie w wersji "Tak" lub jednoznacznie na "Nie" -- 'ustawia się kogoś do pionu' i...
Wówczas jakże nietrudno wyciągnąć opaczne wnioski i dopowiedzieć coś opacznie.

Z racji pluralizmu na Forum -- powinno być tego odzwierciedlenie również w pytaniach padających w 'ankietach'.

Rzecz jasna, pytania nie powinny nikogo obrażać [nawet poprzez tzw. 'inteligentną sugestię'] ani też być ustawione typu: "ani w lewo, ani w prawo się nie wychyl, ale tak...".

Mnie najbardziej odpowiada podejście takie jak to i mamy w tekstach --
"16 I w tymże czasie zacząłem nakazywać waszym sędziom, mówiąc: ‚Kiedy wysłuchujecie sprawy między swymi braćmi, macie rozsądzać w prawości między człowiekiem a jego bratem lub jego osiadłym przybyszem. 17 Nie wolno wam być stronniczymi w sądzie. Macie wysłuchać zarówno małego, jak i wielkiego. Nie wolno wam się ulęknąć człowieka, gdyż sąd należy do Boga; a sprawę, która jest dla was za trudna, macie przedłożyć mnie i ja jej wysłucham’." - Powtórzonego Prawa 1:16, 17; PNŚ.

"15 'Nie wolno wam dopuszczać się niesprawiedliwości w sądzie. Nie wolno ci maluczkiego traktować stronniczo i nie wolno ci faworyzować kogoś wielkiego. Sprawiedliwie winieneś osądzać swego towarzysza." - Kapłańska 19:15, PNŚ.
Por. też: Wyjścia 23:3.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

To pytanie jest błędnie zadane bo wyznanie nie określa czy ktoś jest zbawiony.
1 Koryntian 13:12
Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest.
Niema takiego wyznania które określa w 100% prawdę.

Ale są takie wyznania w których ludzie innym ludziom nie narzucają poglądów.
Nie twierdzą że sa nieomylni i w praktyce to tak wygląda.
Ale pomagają jeden drugiemu w zrozumieniu słowa bożego.
Z tych wymienionych to ja takich które to spełniają nie widzę.(na ile je znam bo nawet w KK zdarzają się zadziwiające wyjątki[dla meritusa to zapewne heretycy mimo że są w tym samym kościele ;-) ])
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”