Bracia Polscy _ Arianie

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

a Kopernik był ortodoksyjnym katolikiem, podobnie jak da Vinci :) Naukowcy przechodzą do historii nie jako bezbłędni omnibus(owie?)i ale jako światłe umysły które w pewnych kategoriach wyprzedzili swoją epokę. Dlatego jeśli jakiś wybitny geniusz będzie ateistą czy katolikiem czy unitarianinem czy żydem pozostaje dla mnie bez większego znaczenia.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

natan pisze:a Kopernik był ortodoksyjnym katolikiem, podobnie jak da Vinci
Mało brakowało,aby skończyli obydwaj na stosie.
Dlatego jeśli jakiś wybitny geniusz będzie ateistą czy katolikiem czy unitarianinem czy żydem pozostaje dla mnie bez większego znaczenia..
Pięknie,dlaczego pan pisze w takim razie:"nie za to go cenimy"? :-D
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Fedorowicz pisze:
Mało brakowało,aby skończyli obydwaj na stosie.
mało to znaczy że co już zbierali chrust? Coś chyba mijamy sie drogi panie z prawda.
Fedorowicz pisze:
Pięknie,dlaczego pan pisze w takim razie:"nie za to go cenimy"? :-D
Maria Curie-Skłodowska była genialnym fizykiem i chemikiem jednocześnie prowadziła się można by rzecz niemoralnie, była zresztą ateistką. Człowiek może być jednocześnie geniuszem i upadły. Mi chodziło tylko o to że Newton nie jest poznany w świecie jako teolog i przeciwnik dogmatu św Trójcy ale jako fizyk. Podobnie jak nie dlatego uczy się w szkole o Szymanowskim że był gejem ale dlatego iż był wirtuozem muzyki. Tylko o co mi chodziło.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

natan pisze: ..Coś chyba mijamy sie drogi panie z prawda.
To pan drogi panie opowiada dyrdymałki.Kongregacja Kardynalska Inkwizycji dekretem z 5 marca zakazała dzieła Kopernika "De revolutionibus..., wpisując je na Indeks Ksiąg Zakazanych "do czasu wprowadzenia poprawek".Gdy papieżowi doniesiono o prowadzonych przez Leonarda sekcjach zwłok w szpitalu Santo Spirito, Da Vinci popadł z nim w konflikt, kontynuował więc studia anatomii,ale badając już tylko zwierzęta.W innym wypadku mogło się to skończyć stosem.Daj pan spokój z tym cenzurowaniem wypowiedzi,drogi kleryku.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 21:48 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

jakim stosem!!! Takie wypadki kończyły się psalmami pokutnymi, domowym aresztem albo karami kanonicznymi! Przypominam że teoria Kopernika została udowodniona dopiero empirycznie w XVIII wieku! Na kolegiach katolickich jak i uniwersytetach wykładano dwie teorie, jeśli mam przestawić dowody zrobię to bo są w necie zachowane karty z tych podręczników.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

natan pisze:..Takie wypadki kończyły ..domowym aresztem albo karami kanonicznymi..
Najgorsze,że panowie chcecie to robić i dzisiaj.Cenzurujecie media,gdzie się tylko da.Nie tędy droga..
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Fedorowicz pisze:
natan pisze:..Takie wypadki kończyły ..domowym aresztem albo karami kanonicznymi..
Najgorsze,że panowie chcecie to robić i dzisiaj.Cenzurujecie media,gdzie się tylko da.Nie tędy droga..
Ciekawe masz informacje, a wiesz kto przez wieki był największym wrogiem narodu żydowskiego ? Nie odpowiadaj, ani ja odpowiem. Dziś jest inna dostępna i powszechnie chwalona ''broń'' ''dialog w miłości'' Nie daj się Federowicz. :-D

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Fedorowicz pisze:
Najgorsze,że panowie chcecie to robić i dzisiaj.Cenzurujecie media,gdzie się tylko da.Nie tędy droga..
co? jaka cenzura? kolejna teoria spiskowa?
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

realista
Posty: 576
Rejestracja: 14 maja 2009, 11:51
Kontakt:

Post autor: realista »

natan pisze:a Kopernik był ortodoksyjnym katolikiem, podobnie jak da Vinci :) Naukowcy przechodzą do historii nie jako bezbłędni omnibus(owie?)i ale jako światłe umysły które w pewnych kategoriach wyprzedzili swoją epokę. Dlatego jeśli jakiś wybitny geniusz będzie ateistą czy katolikiem czy unitarianinem czy żydem pozostaje dla mnie bez większego znaczenia.
Z tą tylko różnicą, iż ani Kopernik ani Vinci nie zajmowali się krytyka tekstu Biblii Newton zaś zajmował i co ciekawe współczesna biblistyka pokrywa się z Jego opinią jak również opinią Braci Polskich co do kilku kontrowersyjnych tekstów w tamtym okresie.

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

..a Kopernik był ortodoksyjnym katolikiem, podobnie jak da Vinci
Tylko,że nikogo nie prześladowali ani nie cenzurowali,zwłaszcza za inne poglądy.Wiadomym jest, że Leonardo przez całe życie podważał dogmaty i odnosił się sceptycznie do dosłownej interpretacji Biblii. Artysta w swoich notatkach krytykował wszystko, co uznawał za pustą obrzędowość, uważając, że wszystkie bezmyślne ceremonie są tematem do żartów. Oburzała go też praktyka sprzedaży odpustów.Był przeciwny nadmiarowi władzy, jaką dysponował Kościół. Sprzeciwiał się również masowemu handlowi rzekomo świętymi relikwiami.Leonardo uważał, iż nie znajdziemy duchowości w formalnych ceremoniach, relikwiach, dogmatach, czy dosłownej interpretacji słów Biblii.Z czego wynika,że był raczej wolnomyślicielem ,niż fanatycznym ortodoksem.Na podstawie:
Buchholz E. L., Leonardo da Vinci, Życie i twórczość, 2005
Gelb M. J., Leonardo da Vinci odkodowany, tłum. J. Moderski, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2005,
Nicholl Ch. Leonardo da Vinci, Lot wyobraźni, Warszawa 2006.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2011, 18:11 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

Fedorowicz jak zawsze poproszę o źródła tego co piszesz nie dlatego że uważam że wszystko co piszesz nie jest prawdziwe ale że mieszkasz prawde z wyobrażenią o prawdzie.
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

natan pisze:.. nie jest prawdziwe ale że mieszkasz prawde z wyobrażenią o prawdzie.
Bądź pan poważny i skończ z cenzurowaniem moich wypowiedzi,ostatni raz ostrzegam.
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Fedorowicz, No widzisz :-D "mieszkasz prawdę z wyobraźnią :mrgreen:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

bartek212701 pisze:Fedorowicz, No widzisz :-D "mieszkasz prawdę z wyobraźnią :mrgreen:
Bo najważniejsza jest cenzura i ściganie herezji,a nie ortografia. :-D
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

Awatar użytkownika
natan
Posty: 600
Rejestracja: 10 lip 2007, 10:46
Kontakt:

Post autor: natan »

bartek212701 pisze:Fedorowicz, No widzisz :-D "mieszkasz prawdę z wyobraźnią :mrgreen:
dziękuję za czuwanie nad poprawną pisownią :D usprawiedliwienia dla siebie nie znajduję :D
Obrazek
lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”