polscy branhamowcy

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Szanowny
Branham nie był masonem,ale kontaktów z masonami nie ukrywał i niektóre symbole np wielką piramidę przejął wprost.
Jego zmarła -pierwsza żona leczona była w szpitalu sponsorowanym przez masonów i opieka tam była bardzo dobra -więc Branham szanował ich jako ludzi.
Branham nikogo nie skreślał i starał się mieć dobre kontakty ze wszystkimi
Najdłużej współpracował z UPCI/United Pentacostal Church Internacjonal/ i z Biznesmenami Pełnej Ewangelii/Demos Scharkatian/
jeżeli można go z kimś wiązać to z tymi organizacjami jedynie
po wygłoszeniu objawienia 7 pieczęci w 1963 nie był związany już z nikim
pozdrawiam

kasiain
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kasiain »

Dlaczego branhamowcy?? Czy ludzie, którzy wierzyli że Mojżesz był prorokiem byli nazywani Mojzeszowcami?
Wierzę, że br. Branham był prorokiem, mężem bożym ale nie jestem jego wyznawcą.
Nie jest on dla mnie przedmiotem kultu, uwielbienia. Był takim samym człowiekiem jak ja, miał Łaskę być naczyniem którego używał Bóg.

Jestem chrześcijanką. Wyznaje jedynego Boga - Pana Jezusa Chrystusa.
Płaskowicki Rys pisze:Co do konieczności znajomości poselstw /kazań Branhama/jako warunku zbawienia -to nikt tego wprost nie głosi
ale w praktyce niektórzy tak uważają -na szczęście nie wszyscy.
Hm.. ja słyszam coś innego. Branham nie zbawia, nie uzdrawia itd. Możesz przeczytać wszystkie kazania a zbawionym nie być. To Bóg przydziela role i każdy kto ma przyjść to przyjdzie (do Pana oczywiscie) .
Płaskowicki Rys pisze:Sensem poselstwa jest powrót zielonoświątkowych synów do wiary apostolskich ojców a więc do Słowa.
w tym sensie to i ja wykonuje poselstwo chociaż kult proroka odrzucam
Dla mnie to poselstwo nie jest poselstwem Branhama, wierze że za tym stał Bóg.
Dzięki niemu zrozumiałam w jakim bagnie żyłam (kk). Każde kazanie czytam z Biblią w ręku, sprawdzam wersety, odnośniki. Tam przeczytałam, że mam pokutować i ochrzcić się w Imię Pana Jezusa Chrystusa, jak ma wygladać chrześcijanka, jak mam wychować dziecko - oczywiście wszystko sprawdziłam z Biblią.
Dla mnie to był ten drogowskaz do Biblii, której wcześniej wogóle nie czytałam, czyli życia wiecznego - do Pana Jezusa Chrystusa. To co przebudziło mnie z koszmaru, to co uzdrowiło moją duszę.
Tam zobaczyłam, że moim największym przeciwnikiem jestem ja-mój stary charakter. Moja pamięć, ktora mi przypomina co ktos mi zrobił :-? Mój egoizm, ktory patrzy tylko na siebie :-/ Tam zobaczyłam, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, którzy upadają a niewyczerpana Łaska Boża nas podnosi. I choćby w moim bracie 50 % cech byłoby złych to ja chcę patrzyć na te drugie 50 % cech, które są dobre.
To poselstwo uczy mnie miłości a miłością jest Bóg.
Chwała Panu !
Płaskowicki Rys pisze:Nasza siostra jest związana z działaniem br Wałacha/tak myślę/
który to wyodrębnił zbór w Cieszynie z dużego zboru br Zalisza w Trzczyńcu i Jabłunkowie
Pamiętam jak ten zbór powstawał.
pozdrawiam
Zbór brata Jacka ma znacznie więcej niż 40 osób :lol: myślę, że jest już tam ok 100 braci i sióstr, i na 90 % jest większy od zboru w Katowicach. Ale jakie to ma znaczenie?
Cudowne jest to, że nie ważne czy jedziemy do brata Jacka, br Zalisza, do Czeladzi czy na Bieszczady wszędzie czujemy się jak w domu - jak w prawdziej rodzinie :lol:


Płaskowicki Rys pisze:Drugi odłam w którym przewodzą Adam Kupka były pastor zboru zielonoświątkowego w Ustroniu
i Władysław Kupka
W maju tego roku w kilka osób z naszej spolecznosci byliśmy na Bieszczadach i br. Adam należy do zboru br. Śniegonia ;-) także ten podział nie jest aktualny
Płaskowicki Rys pisze:Chrystus nie jest podzielony
ale ludzie od czasu wieży Babel widocznie muszą
jeżeli nie są jednego Ducha
nie jest to nic miłego
ot smutna rzeczywistość
Moim zdaniej jest to wynikiem tego, że ludzie za dobrze znają historię . Ten zrobił to a tamten powiedział tamto.
Przykre ale ludzkie.
jaros71 pisze:A kiedy przyjdzie doskonałość, zapanuje doskonała jedność między braćmi.
Amen - oczekuje na to!

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

To budujące ,że brat Adam jest w zborze z br Piotrem
jako znajomy obu i szanujący obydwu bardzo się z tego cieszę.
Gromowcy nigdy nie byli moją grupą nawet jak byłem organizacyjnie w poselstwie
więc ich zanik w Woli to dobry znak
Muszę się znów kiedyś wybrać do braci zwłaszcza odwiedzić br Karola Kupkę-który jest dla mnie wzorem chrześcijanina w codziennym życiu
pozdrawiam

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

rose pisze:"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców,
wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; Nie jest ważne czy objawił nam to Branham, Nowak czy Kowalski?
To akurat objawił Ap.Paweł, nie Branham, Nowak czy Kowalski?

1 Kor. 1:27
27. Ale co głupiego jest u świata tego, to wybrał Bóg, aby zawstydził mądrych, a co mdłego u świata, wybrał Bóg, aby zawstydził mocnych.
(BG)

kasiain
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kasiain »

Płaskowicki Rys pisze: Muszę się znów kiedyś wybrać do braci zwłaszcza odwiedzić br Karola Kupkę-który jest dla mnie wzorem chrześcijanina w codziennym życiu
pozdrawiam
To wybieraj sie szybciej bo br Karol skończyl już 86 lat ;-)

nike pisze: To akurat objawił Ap.Paweł, nie Branham, Nowak czy Kowalski?
nike byłaś kiedyś może katoliczką??
wiesz jak człowiek tam siedzi ogarnięty tymi dogmatami, tradycjami itd, które zaśmiecają Ci wszystko tak, że Biblia wydaje Ci się tylko książką,której nie możesz zrozumieć.
Nagle dostajesz kazanie, które w prosty sposób pokazuje Ci gdzie jestes a gdzie powinnaś być.
To nie br. Branham daje objawienie, Bóg je daje a używa do tego tylko różnych narzedzi :lol:
pozdrawiam
Objawienie daje Bóg

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Orientuję się co do wieku br Karola
zanim skończył 75 lat bardzo często podróżował
potem coraz rzadziej przestał ostatecznie po śmierci żony
bywał u mnie w domu przynajmniej kilka razy
razem odwiedzaliśmy braci w okolicy Legnicy
jego syn Jurek jest trochę starszy niż ja
u nich gościłem jak byłem we Woli
i był to dobry czas
a co do kazań nie taję ,że o chrzcie w imię Jezusa pomyślałem po raz pierwszy jak przeczytałem kazanie pt Poselstwo Wielkanocne
Byłem wtedy w KZ -dał mi je jeden brat ze zboru
skonfrontowałem kazanie ze Słowem
odnalazłem braci co tak chrzcili
i dałem się ochrzcić w To imię w 1992roku
to był pretekst dla pastora
bo po pół roku j/w 1993/jak sam odszedłem ze zboru wykluczono mnie za "herezję Branhama"
więc kazania mogą pomóc nie tylko katolikowi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Płaskowicki Rys pisze:Pisałem już,że rejestracja wiąże się z pieniędzmi -zbieraniem np dziesięcin
Zbór w Katowicach i grupy z nim współpracujące zbierają
więc rejestracja jest potrzebna by było to legalne i nie powodowało zgorszenia przez tajemniczość.
Ten brat co w Legnicy pozostał przy poselstwie jak większość braci ze mną stworzyło niezależną grupę -jednotę ,współpracuje ze zborem w Katowicach bo głosi konieczność składania dziesięcin
zgodnie z nauczaniem br LeVale
Co za bzdury!

Zanim coś się pisze trzeba wiedzieć czy to jest mądre i czy jest to w Piśmie.
Płaskowicki Rys pisze:Ten brat co w Legnicy pozostał
to nic takiego nie głosi, tak samo jak zbór w Katowicach i Lee Vayle również.

Płaskowicki Rys pisze:zbór jest w Katowicach i ten jest zarejestrowany -nie wiem jaką ma nazwę w nim akurat nigdy nie byłem


nigdy w nim nie był a pisze jakby wiedział. żałosne.

Ten brat w Legnicy, zbór w Katowicach i Lee Vayle nie głoszą że masz oddawać dziesięcinę. W biblii jest napisane

Kpł 27:30 Bw "Wszelka dziesięcina z płodów ziemi, czy to z plonów polnych, czy z owoców drzew, należy do Pana. Jest ona poświęcona Panu."

Kpł 27:32 Bw "Wszelka dziesięcina z bydła i z trzody, wszystko, co przejdzie pod laską pasterską, co dziesiąte będzie poświęcone Panu."

Ml 3:8 Bw "Czy człowiek może oszukiwać Boga? Bo wy mnie oszukujecie! Lecz wy pytacie: W czym cię oszukaliśmy? W dziesięcinach i daninach."

To jest napisane w Biblii. a Lee Vayle i zbór w Katowicach i Legnicy głosi że dziesięcina należy się Bogu, mówią, to co jest napisane w wyżej wymienionych miejscach pisma.
Jeśli ktoś uważa że nie będzie dawał, jako wolny dar, dziesięciny to jej nie musi dawać. Nikt go do tego nie zmusza.
Słowo Boże nikogo nie zmusza. Biblia mówi "Kto chce i Pragnie" a nie że musisz. człowiek nic nic musi, bo Bóg dał mu wolną wolę decyzji. Ale jeśli Pragnie i chce Boga, to musi iść do Boga na Jego warunkach i respektować Jego drogi Jego Słowo, Jego wolę.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Elihu pisze:Ta dziwna chmura,która się ukazała nad Branhamem przypominająca zorzę-ewidentnie efekt działania programu HAARP takie spektakle jeszcze będą,także uważajcie Show must go on.
No nie, projekt Haarp - a o Bożym uzdrowieniu też powiedziałbyś że to projekt Haarp, bo w informacjach na temat tego projektu również piszą o możliwości sterowania ludzkim umysłem i szybkiego uzdrawiania.
W taki beznadziejny sposób ludzie dochodzą do tego, że Boga niema, co jest przewrotne.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

gingers7 pisze:
Elihu pisze:Ta dziwna chmura,która się ukazała nad Branhamem przypominająca zorzę-ewidentnie efekt działania programu HAARP takie spektakle jeszcze będą,także uważajcie Show must go on.
No nie, projekt Haarp - a o Bożym uzdrowieniu też powiedziałbyś że to projekt Haarp, bo w informacjach na temat tego projektu również piszą o możliwości sterowania ludzkim umysłem i szybkiego uzdrawiania.
W taki beznadziejny sposób ludzie dochodzą do tego, że Boga niema, co jest przewrotne.

Gingers7 pozwól niech piszą co chcą. Pamiętasz końcową usługę Jezusa ?

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

No nie, projekt Haarp - a o Bożym uzdrowieniu też powiedziałbyś że to projekt Haarp, bo w informacjach na temat tego projektu również piszą o możliwości sterowania ludzkim umysłem i szybkiego uzdrawiania.
W taki beznadziejny sposób ludzie dochodzą do tego, że Boga niema, co jest przewrotne.
Tyle,iż ja wierzę w Boga natomiast nie wierzę w tego typu fałszerstwa inspirowane przez masonerię a ci wiadomo przez kogo są instruowani.
Do tego celu są zaangażowane najnowsze zdobycze techniki,ukrywane przed ogółem społeczeństwa wiadomo po co.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Elihu pisze:Tyle,iż ja wierzę w Boga natomiast nie wierzę w tego typu fałszerstwa inspirowane przez masonerię a ci wiadomo przez kogo są instruowani.
Do tego celu są zaangażowane najnowsze zdobycze techniki,ukrywane przed ogółem społeczeństwa wiadomo po co.
Dziwne, że był to projekt HAARP, tym bardziej, że Branham zmarł w 1965 roku, a samo to słynne zdjęcie wykonano bodajże w 1950 roku, więc powinno być rzeczą oczywistą, że nie miało to nic wspólnego z projektem HAARP, który zapoczątkowano chyba dopiero w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Najprawdopodobniej w tym całym szumie chodzi o jakąś wadę fotografii, ewentualnie fotomontaż, i nie ma tu nic nadnaturalnego, ani tym bardziej zamierzonego przez rzekome wpływy masonerii.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Podobno Branham jest prorokiem zapowiedzianym tutaj:
Mal.3:5;6
Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana, (24) i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.

Argument przeciwko:
Mat.17:10-13
I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz? (11) A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi. (12) Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich. (13) Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu.

W dniach końca ma być dwóch świadków z Apokalipsy,czy Branham o tym mówił.
Czy aby być zbawionym muszę wierzyć poselstwu Branhama?
Jeżeli Pan Jezus uzna,iż jestem godzien to wejdę do Królestwa Niebieskiego bez Branhama i jego poselstwa.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Elihu pisze:Podobno Branham jest prorokiem zapowiedzianym tutaj:
Mal.3:5;6
Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana, (24) i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą.

Argument przeciwko:
Mat.17:10-13
I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz? (11) A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi. (12) Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich. (13) Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu.

W dniach końca ma być dwóch świadków z Apokalipsy,czy Branham o tym mówił.
Czy aby być zbawionym muszę wierzyć poselstwu Branhama?
Jeżeli Pan Jezus uzna,iż jestem godzien to wejdę do Królestwa Niebieskiego bez Branhama i jego poselstwa.

No bo jest zapowiedzianym i to przeciwko co napisałeś to jest za. Przeczytaj to dokładnie słowo po słowie, przeanalizuj wypowiedź Jezusa. Wiesz że Jezus nie uczynił grzechu, nie kłamał i się nie mylił. ''A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi. '' o kim mówi tu A o kim mówi tu '' Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli'' Tylko spokojnie to przeczytaj. Są jeszcze inne miejsca Pisma. Tak dwóch świadków w czasie ucisku, tylko że oni nie do pogan, a do Źydów przyjdą przyniosą im to samo poselstwo któremu ja wierzę, poselstwo o Mesjaszu. Myślałem że jesteś wierzącym, i zbawionym, nie wiesz że przez krew Chrystusa jesteśmy zbawienii. Do królestwa wejdziesz jak się narodzisz na nowo, oczywiście ty sam musisz to wiedzieć i mieć to przeżycie, i znać czas, miejsce i godzinę kiedy to się stało. '' Czy przyjeliście Ducha Świętego odkąd uwierzyliście '' ?

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Jezus powiedział,iż Eliasz już przyszedł i powiedział,że chodzi o Jana chrzciciela jaki to ma związek z Branhamem nie widzę.Ja też myślałem,że jesteś wierząca i zbawiona bo z tego co pisujesz to tego nie widzę.
A skąd wywnioskowałaś,że ja nie wierzę,iż poprzez krew Chrystusa jesteśmy zbawieni skoro ja uważam ,że tak jest,nie przypisuj mi tego czego ja nie mówiłem.
Jak zwrócisz uwagę na kontekst ,mam nadzieję ,iż wiesz co to jest to z całej wypowiedzi Jezusa wynika ,że chodzi o Jana Crzciciela a nie o branhama
Argument no bo jest jakoś mnie nie przekonuje.
Z twojej wypowiedzi wynika ,iż posestwo Branhama jest mi nie potrzebne,wiedziałem o tym ale nie spodziewałem się ,iż od ciebie to usłyszę ,ale dzięki.
Przeanalizuj wypowiedż Jezusa bo on nie kłamał,tylko spokojnie przeczytaj i nie sugeruj mi ,iż ja niespokojnie czytam.
A jakie są te inne miejsca w piśmie mówiące o Branhamie?
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Elihu pisze:Jezus powiedział,iż Eliasz już przyszedł i powiedział,że chodzi o Jana chrzciciela jaki to ma związek z Branhamem nie widzę.Ja też myślałem,że jesteś wierząca i zbawiona bo z tego co pisujesz to tego nie widzę.
A skąd wywnioskowałaś,że ja nie wierzę,iż poprzez krew Chrystusa jesteśmy zbawieni skoro ja uważam ,że tak jest,nie przypisuj mi tego czego ja nie mówiłem.
Jak zwrócisz uwagę na kontekst ,mam nadzieję ,iż wiesz co to jest to z całej wypowiedzi Jezusa wynika ,że chodzi o Jana Crzciciela a nie o branhama
Argument no bo jest jakoś mnie nie przekonuje.
Z twojej wypowiedzi wynika ,iż posestwo Branhama jest mi nie potrzebne,wiedziałem o tym ale nie spodziewałem się ,iż od ciebie to usłyszę ,ale dzięki.
Przeanalizuj wypowiedż Jezusa bo on nie kłamał,tylko spokojnie przeczytaj i nie sugeruj mi ,iż ja niespokojnie czytam.
A jakie są te inne miejsca w piśmie mówiące o Branhamie?

Nie zrozumiałeś, a dlaczego się nie spodziewałeś ? Przecież ty już z góry wiesz co masz robić, spokojnie nie znaczy że nerwowo. Trzeba czasu, dziś ludzie chcą wszystko od razu wiedzieć, a to wymaga czasu i Boga który objawia Słowo. Inne miejsca ale o tym czego teraz nie zrozumiałeś. Dotyczy to tylko Biblii. Pytasz się mnie czy być zbawionym muszę wierzyć poselstwu Branhama. I ty się dziwisz że ja ci odpowiadam w ten sposób ? Chyba że chciałeś mnie podejść z tym pytaniem. A po za tym gdybyś chciał się dowiedzieć jak to jest to byś klęczał nad tym miejscem Pisma dniami i nocami, a może byś z łaski Bożej to zrozumiał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”