polscy branhamowcy

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Elihu pisze:
Olej był przedstawiony jako namaszczenie, namaszczenie to Duch Święty.
Żądasz uzasadnienia wersetami,a Ciebie to nie obowiązuje.
Obj.11:3;4
I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi. (

Zachariasza 4:11-14
Wtedy odezwałem się i zapytałem go: Co oznaczają te dwa drzewa oliwne po prawej i po lewej stronie świecznika? (12) I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp? (13) Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie! (14) A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.

Pomyliłeś to bo werset chciałem do chipa, a nie do oleju. Wiem że się ze mną nie zgadzasz, ale przecież możemy pisać spokojnie, :-D

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Elihu pisze:Mat. 25:6-13
Lecz o północy dał się słyszeć krzyk: Oto oblubieniec! Wychodźcie naprzeciw. (7) Obudziły się tedy wszystkie panny i poczęły opatrywać swoje lampy. (8) I powiedziały panny głupie do mądrych: Dajcie nam oleju, bo gasną nam lampy. (9) Ale te odpowiedziały: Nie, bo może nie starczyć ani dla nas, ani dla was. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie. (10) A gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec. Wówczas te, które były gotowe, weszły z nim do sali biesiadnej i zamknięto drzwi. (11) Przyszły wreszcie pozostałe panny i zaczęły wołać: Panie, Panie, otwórz nam. (12) Lecz on odpowiedział: Zaprawdę mówię wam, nie znam was. (13) Czuwajcie więc, bo nie znacie ani dnia, ani godziny.
Zostawiłbym dyskusję na temat chipowania(chyba że ktoś nie chce) a zająbym się tym miejscem pisma.
Mogłoby się wydawać że ta przypowieść prawie nic nie zawiera ale jednak tak nie jest.

Zwróćcie uwagę że gdy rozległ się okrzyk "Oto oblubieniec! Wychodźcie naprzeciw" to po pierwsze musiał ktoś go wydać - ciekawe kto? - odpowiedź na to pytanie można znaleźć w 1Tes 4:16 "Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej" - Można zobaczyć Kto wydał ten Okrzyk, w innych tłumaczeniach - rozkaz lub hasło.
Teraz co zawierał Ten Okrzyk "Wychodźcie naprzeciw" - inne tłumaczenia mówią "wyjdźcie mu na spotkanie!" - czyli jest coś do uczynienia. Wyjść, Panny się obudziły, opatrzyły swoje lampy i zaczęły iść na spotkanie Oblubieńca, trwa to jakiś czas(nie jest bliżej określony ile dokładnie). Co stało się dalej "I powiedziały panny głupie do mądrych: Dajcie nam oleju, bo gasną nam lampy." - dzieje się do w czasie wyjścia na spotkanie Oblubieńca. Pewien wniosek - głupim Pannom zaczyna brakować oleju - olej w biblii jest symbolem Ducha Świętego. a więc zaczyna im brakować Ducha Świętego. a w tej przypowieści oleju, gasną im lampy i głupie Panny pogrążają się w całkowitej ciemności, gdyż jest północ.
Mądre jak wiadomo nie użyczyły głupim oleju gdyż mogło by im braknąć Go również.

Dalej "A gdy one odeszły, nadszedł oblubieniec" Mat 24:23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie." głupie Panny zagubiły się zaczęły szukać oleju szły tam gdzie mogły go kupić - ale nic z tego. Olej jest jak mówiłem symbolem Ducha Świętego jak i również pomazania, słowo Chrystus znaczy pomazaniec.
ten werset z Mat 24:23 b. pasuje do miejsca pisma z Mat 25:6-13. głupim Pannom zabrakło, oleju-Ducha Świętego-pomazania-Chrystusa.
Dlaczego one nie weszły " Czuwajcie więc, bo nie znacie ani dnia, ani godziny" bo nie były czujne i zatraciły olej w połączeniu z Mat 23:24 ganiały za Chrystusem albo tu albo tam. Nie potrafiły go odnaleźć.
Zwrócić można jeszcze uwagę na to że nie jest nigdzie powiedziane że one, głupie Panny kupiły olej - one go nie kupiły, bo gdyby go miały to by weszły.

Czy widzicie jeszcze jakieś miejsca pisma obrazujące tę przypowieść??

Pozdrawiam

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Możemy o tych pannach popisać, tylko musimy się przenieść do innego tematu, może jakiś super moderator to zauważy i przeniesie nas. :-D

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Post autor: kesja »

może taki temat już jest -POSZUKAJCIE :-D

Dymensja
Posty: 1865
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:19

Post autor: Dymensja »

Elihu pisze:
Dymensja pisze:Tych Dwóch proroków przychodzi w ucisku by wywołać 144 tyś z żydów, i tylko do nich
Obj. 11:10
A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi.
Czy tu jest mowa o mieszkańcach ziemi czy Izraela.
Jeżeli chodzi tu o Izraela to reszta świata nie musi się nimi przejmować
To się dzieje w okresie ucisku, więc maja się czym przejmować. A poselstwo z ust tych proroków będzie do 144 tyś. Wiesz wtedy mnie już tu nie będzie, idę na wieczerzę. :-D

poselstwo
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2011, 23:56
Kontakt:

Post autor: poselstwo »

treść usunięta przez administrację

nie powielaj postów, to samo napisałeś/wkleiłeś w swoim własnym temacie http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6362

Hardi
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 13:37 przez poselstwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 332
Rejestracja: 19 sty 2009, 6:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: Raf »

Płaskowicki Rys pisze:Chrystus nie jest podzielony
ale ludzie od czasu wieży Babel widocznie muszą
jeżeli nie są jednego Ducha
nie jest to nic miłego
ot smutna rzeczywistość
pozdrawiam
Czyli istnieją dwa rodzaje jedności - taka, której Bóg nie chce, a której wzorem jest jedność ludzi wokół wieży Babel i druga jedność - jedność wokół Chrystusa.
"Zresztą, muszą być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami". ( 1 Kor. 11,18-19)

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Cieszę się Rafale ,ze pochyliłeś się nad moim postem
Wynika z niego tylko jedno ,że ludzie nie zjednoczą się całkowicie duchowo
nigdy
i wszelka ekumenia tego nie zmieni
Bóg bowiem oddzieli owce od kozłów
więc raczej dozwólmy by Duch św włączał nas w jedność w Ciele Chrystsa
niż sami budujmy rękami ludzkimi nową wieżę Babel - ekumenię
mniemając ,ze wystarczy filo
zamiast nowego narodzenia
pozdrawiam
sługa w społeczności

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

Znam osobiście Branhamowców i Zielonoświątkowców z Wisłoczka województwo podkarpackie, bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie :)

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Tubtuś pisze:Znam osobiście Branhamowców i Zielonoświątkowców z Wisłoczka województwo podkarpackie, bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie :)
Znam osobiście i Katolików i Świadków Jehowy,- bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie :)
Znam takich samych zdeklarowanych niewierzących- bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie.
Nie kradną, nie zdradzają współmałżonków, nikogo nie zabili...
Czy to dziś wystarczy?

Tubtuś
Posty: 141
Rejestracja: 22 mar 2013, 16:58
Lokalizacja: Gejtown

Post autor: Tubtuś »

Henryk pisze:
Tubtuś pisze:Znam osobiście Branhamowców i Zielonoświątkowców z Wisłoczka województwo podkarpackie, bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie :)
Znam osobiście i Katolików i Świadków Jehowy,- bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie :)
Znam takich samych zdeklarowanych niewierzących- bardzo mili , dobrzy ułożeni ludzie.
Nie kradną, nie zdradzają współmałżonków, nikogo nie zabili...
Czy to dziś wystarczy?
wystarczy a po co więcej

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Tubtuś pisze: wystarczy a po co więcej
wystarczy do czego ??

pójścia do piekła

nie chodzi o to żeby być miłym i "dobrym" ale żeby przyjąć zbawienie przez Pana Jezusa Chrystusa i trwać w Nim

Nic więcej tylko tyle :)

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: polscy branhamowcy

Post autor: benpo »

1 Kor 4,6 pisze:Mam kilka pytań dotyczących polskich branhamowców:

1. Jak dużo ich jest i w jakich rejonach kraju znajdują się ich wspólnoty?
2. Czy istnieją pomiędzy nimi jakieś różnice doktrynalne?
3. Jaki jest ich stosunek do oficjalnej rejestracji w MSWiA?
4. Czy utrzymują jakieś kontakty z innymi chrześcijanami?
5. Czy uważają, że przyjęcie poselstwa Branhama jest niezbędne do zbawienia?
Witam Hardi, jak tam z twoim duchowym wzrokiem, nadal ślepy jak kret? Ciekawe co byś zrobił, jak byśmy spotkali się twarzą w twarz, czy zagrał byś na gitarze czy gitarą dałbyś mi po głowie. Za to że nie wierzę w katolickie kłamstwo o trójcy i inne brednie które przejęli zielonoświątkowcy i inne protestanckie denominacje, co teraz jako córki wielkiej wszetecznicy przez ekumenię jednoczą się z nią. Chyba oglądałeś konferencję z USA gdzie duchowo ślepy protestant powiedział do mieszanego gremium że jesteście wszyscy katolikami i że protest Lutra jest zakończony. Znamię bestii już wszyscy macie na czole i na ramieniu. Czy wiesz co z takimi ludżmi się stanie? To co jest napisane Objawieniu 17.18. i 19 rozdział. Zapomnij o branhamowcach a zacznij myśleć o swoim stanie, bo grozi wam pobyt w jeziorze z ognia i siarki. Bo wiara w trójcę i członkostwo w zborze co należy do światowej rady kościołów i chrzest w formułę Ojca i Syna i Ducha Świętego jest obłożony Bożą klątwą. Nawet spirytyści używają tej formuły do swoich seansów a także masoni gdy nowi członkowie składają swoją przysięgę. Nie ma co doborowe z was towarzystwo, czy wiesz że Waffen SS, także zaprzysięgało nowych członków tą trynitaryjną formułą z Mateusza 28:19. która nie istniała w oryginalne jEwangelii Mateusza. To tyle.
benpo

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

wit pisze:
Płaskowicki Rys pisze:największy zbór jest w Katowicach i ten jest zarejestrowany -nie wiem jaką ma nazwę w nim akurat nigdy nie byłem
Owa społeczność z Katowic nosi nazwę Zbór Ewangelii Łaski. Dziwi mnie trochę tego rodzaju sytuacja wziąwszy pod uwagę, że pewnej broszurze autorstwa Branhama zostało niejednokrotnie podkreślone, iż znamię apokaliptycznej bestii polega na rejestrowaniu Kościołów.
Nawiązując do tematu eschatologii, mam do Ciebie pytanie Rysiu odnośnie tego co wspomniałeś powyżej. Jakie są oficjalne poglądy branhamowców na kwestię przyjścia Chrystusa, a mianowicie czy nawiązują oni do literalnej interpretacji w duchu dyspensacjonalizmu, tj. obstają przy teorii premilenialnej wedle której świat będzie coraz gorszy, i dopiero interwencja Chrystusa wraz z jego osobistym przyjściem sprawi, że zło zostanie usunięte, i rozpocznie się Królestwo Tysiącletnie, czy też stosują oni wykładnie duchową nawiązując do pewnej idei postmilenialnej, tzn. dominionizmu zgodnie z jaką to ideą, przed przyjściem Chrystusa nastąpi wielkie przebudzenie, które będzie tożsame z Tysiącleciem, natomiast ludzkość się nawróci? Nie chodzi mi tu o poglądy wyznawane przez Branhama, gdyż wiem, że on sam w znacznym stopniu literalnie odczytywał Apokalipsę, czemu też wyraz dał choćby w komentarzu do Objawienia pt. "Siedem Wieków Kościoła" twierdząc, że obecnie żyjemy w Okresie Laodycejskim, zaś przychodzący Chrystus ma panować na tronie w Jerozolimie, lecz pytam o punkt widzenia dzisiejszych branhamowców, czyli ludzi nawiązujących do nauczania Branhama. Z drugiej strony wiem, iż Branham nie wykluczał wielkiego przebudzenia przed powrotem Chrystusa, a wręcz je akcentował, określając to jako Późny Deszcz, zwłaszcza w odniesieniu nie tylko do kwestii imienia Bożego i formuły chrztu, ale również do uzdrowienia, co też sprawiło, że niektórzy z jego Uczniów i spadkobierców nauki zaczęli rozwijać objawienie (o czym zresztą powyżej wspomniałeś), nawiązując do poglądów wyznawanych przez Ruch Wiary. Tym sposobem poniekąd zmieniono eschatologię kierując się w stronę tzw. Ruchu Objawionych Synów Bożych, czyli np. Świątynię, gdzie ma królować Mesjasz odnosi się do wierzących, Tysiąclecie pojmuje się symbolicznie upatrując w nim wielkie przebudzenie, natomiast rolą Kościoła jest przygotowanie świata na przyjście Chrystusa...
Mam jeszcze jedno pytanie trochę poza głównym tematem. Wymieniłeś pewne wspólnoty kościelne, jak np. ta z Ełku czy Worcławia, chociaż z tego co mi jest wiadome, nie identyfikują się one wprost z Branhamem, ale raczej w swych zasadach wiary nawiązują do jednościowców, co czyni pewną różnicę. Wiem również, iż w Trouniu i w jeszcze jedynym mieście w województwie w jakim mieszkam, oficjalnie istnieją zarejestrowane zbory pod nazwą "Kościół Chrześcijański" współpracujące m.in. ze zborem EWZ z Woli Piotrowej. Początkowo myślałem, że są to typowe kościoły trynitariańskie o charakterze charyzmatycznym, jednak z ich zasad wiary zdaje się wynikać, iż są to raczej kościoły unitariańskie, choćby za sprawą nawiązania przez nie do idei Braci Polskich, albo też modalistyczne, gdyż z pewnego źródła wiem, że ich credo zawiera zwroty o wierze w jednego Boga przejawiającego się jako Ojciec, Syn i Duch. W każdym bądź razie zważywszy na fakt, że utrzymują oni kontakty z chrześcijanami z Woli Piotrowej, więc dochodzę do wniosku, iż są to jakieś zbory jednościowców, dlatego też chciałbym, aby na podstawie Twojej znajomości polskiego środowiska jednościowców, ewentualnie zaczerpnięcia informacji od ludzi z Woli Piotrowej których zapewne znasz (przynajmniej niektórych), można było tę wiadomość poprawnie zweryfikować.
Zbór ewangelii łaski popełnił fatalny błąd rejestrując się, zamiast czytać poselstwo i Biblię. Brat Branham nawoływał przez całe lata do powrotu do Biblii i trzymania się jej, ci ludzie zlekceważyli to i stali się martwą duchowo denominacją, Bóg takich ludzi opuścił włącznie z kościołem katolickim i protestanckimi i zielonoświątkowymi wyznaniowymi kościołami, tam nie ma Boga, bo wyrzucili Go za drzwi. Smutne ale prawdziwe.
benpo

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

benpo
...nie wierzę w katolickie kłamstwo o trójcy i inne brednie które przejęli zielonoświątkowcy i inne protestanckie denominacje, co teraz jako córki wielkiej wszetecznicy przez ekumenię jednoczą się z nią. Chyba oglądałeś konferencję z USA gdzie duchowo ślepy protestant powiedział do mieszanego gremium że jesteście wszyscy katolikami i że protest Lutra jest zakończony.
Czy mógłbyś napisać coś więcej o tej konferencji, bo to mnie zainteresowało

...Nawet spirytyści używają tej formuły do swoich seansów a także masoni gdy nowi członkowie składają swoją przysięgę. Nie ma co doborowe z was towarzystwo, czy wiesz że Waffen SS, także zaprzysięgało nowych członków tą trynitaryjną formułą z Mateusza 28:19. która nie istniała w oryginalne jEwangelii Mateusza.
Czy mógłbyś też napisać coś więcej na temat braku formuły trynitarnej Mt. 28 : 19 w oryginalnym tekście

oraz

na temat masonów, spirytystów i Waffen SS , którzy posługiwali się formułą trynitarną


___________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”