Badacze Pisma Świętego

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

MM
Posty: 394
Rejestracja: 21 sie 2007, 0:15

Post autor: MM »

nike pisze:
MM pisze:Jeśli jesteś dzieckiem Jezusa jak piszesz, to czy zwracasz się do Niego jak do Ojca np w modlitwie?
Ponieważ Jezus w Tysiącleciu będzie sprawował rządy na ziemi, bo Bóg mu Królestwo na ziemi odda na czas restytucji. Więc rodzaj ludzki który będzie z martwych wzbudzany będzie dziećmi Jezusa. Kiedy się skończy 1000 lat naprawy ludzkości Jezus odda Królestwo Bogu i nastaną Wieki Przyszłe doskonałe życie dla całej ludzkości, wtedy Bóg Jehowa będzie ojcem całej ludzkości. Widzę,że chcesz mnie złapać za słowo. Napisałam ,że w ścisłym znaczeniu, może lepiej by pasowało w pewnym znaczeniu. Jezus jest również naszym Ojcem.
1 Kor. 15:24
24. A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.
(BG)
W tym tekście Jezus oddaje Królestwo Bogu, czyli naprawiony rodzaj ludzki już po restytucji.
Nike ja zapytałem czy modlisz się do Jezusa? A w powyższym nie ma na to odpowiedzi.

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

MM pisze:Nike ja zapytałem czy modlisz się do Jezusa? A w powyższym nie ma na to odpowiedzi.
Ja modlę się do Boga przez Jezusa, tak nas Jezus nauczał. Nie widzę nic złego i nie uważam za grzeszne gdy ktoś pomodli się do Jezusa, osobiście.

MM
Posty: 394
Rejestracja: 21 sie 2007, 0:15

Post autor: MM »

Czy w tej sprawie u Badaczy jest swoboda?

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

MM pisze:Czy w tej sprawie u Badaczy jest swoboda?
Trudno mi jest ci odpowiedzieć na to pytanie.ale tyle co ja wiem to raczej tak. Nigdy nie spotkałam się z zakazem modlenia się do Jezusa, lub nakazem.
U nas w Zborach jest demokracja, z góry nikt nam nic nie narzuca. każdy Zbór jest sam sobie panem. :-D
W Zborach jednak i na Konwencjach ja nie słyszałam,żeby ktoś modlił się do Jezusa bezpośrednio. Zawsze przez Jezusa do Boga.

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

A to słowa Russella odnośnie modlitwy do Jezusa:

MODLITWA - Do kogo zanosisz swoje?

Pytanie (1912). - Czy ty zanosisz modlitwy swoje tylko do Ojca, w imieniu Syna?

Odpowiedź. - Zazwyczaj modlitwy moje zanoszę do Ojca Niebieskiego - i tylko w imieniu Pana Jezusa; lecz niekiedy zwracam się wprost do Jezusa, bo nie znalazłem w Piśmie Świętym nic przeciwko temu....
:-)
tekst pochodzi z książki "pytań i Odpowiedzi"

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Erhard pisze:A to słowa Russella odnośnie modlitwy do Jezusa:

MODLITWA - Do kogo zanosisz swoje?

Pytanie (1912). - Czy ty zanosisz modlitwy swoje tylko do Ojca, w imieniu Syna?

Odpowiedź. - Zazwyczaj modlitwy moje zanoszę do Ojca Niebieskiego - i tylko w imieniu Pana Jezusa; lecz niekiedy zwracam się wprost do Jezusa, bo nie znalazłem w Piśmie Świętym nic przeciwko temu....
:-)
tekst pochodzi z książki "pytań i Odpowiedzi"
Zgadzam się. :-)

Awatar użytkownika
Erhard
Posty: 366
Rejestracja: 15 gru 2010, 20:04
Lokalizacja: Ziemia....i niech tak pozostanie.

Post autor: Erhard »

nike pisze:
Zgadzam się. :-)
Ja też :-)

rafal1q
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:24

Post autor: rafal1q »

zastanawia mnie jak wygląda sposób obchodzenia 'Wieczerzy Pańskiej' wśród ruchów Badackich? czy wszyscy spożywają wieczerzę? czy jest to może podobnie jak u Świadków Jehowy? i kiedy w tym roku się odbyła/odbędzie uroczystość?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wczoraj po 18.00 wieczorem Badacze obchodzili Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy.
Od owej godziny według Żydowskiego kalendarza i sposobu liczenia nakazanego w Biblii,trwał do dziś(o jeszcze trwa),dzień 14 Nisan,dzień w którym wg 2 Moj 12rozdz. między dwoma wieczorami,
tj.około naszej 15.oo,zabijany był baranek Paschalny. To ta pora obecna m.więcej. O 18.00 rozpoczną się święta Pszaśników (7dni).



http://www.nastrazy.pl/biblioteka/index ... /tytul.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

zastanawia mnie jak wygląda sposób obchodzenia 'Wieczerzy Pańskiej' wśród ruchów Badackich? czy wszyscy spożywają wieczerzę? czy jest to może podobnie jak u Świadków Jehowy? i kiedy w tym roku się odbyła/odbędzie uroczystość?
U Badaczy nie ma podziału chrześcijan na tych co mają nadzieję niebiańską i ziemską. Z Pisma Św. wynika że zostaliśmy powołani do jednej nadziei.
I żadne nauki omylnych ludzi którzy przypisują sobie autorytet "jedynego kanału" między Bogiem a ludźmi tego nie zmienią.
Tak u Badaczy wszyscy chrześcijanie spożywają (chyba ze z jakichś osobistych powodów ktoś nie chce).
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16834
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

jaros71 pisze:I żadne nauki omylnych ludzi którzy przypisują sobie autorytet "jedynego kanału" między Bogiem a ludźmi tego nie zmienią.
Równie dobrze można napisać: że jakaś nauka omylnego człowieka, któremu przypisano autorytet 'jedynego kanału' między Bogiem a ludźmi, jednak to i inne rzeczy zasugerowało.

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Bobo pisze:Równie dobrze można napisać: że jakaś nauka omylnego człowieka, któremu przypisano autorytet 'jedynego kanału' między Bogiem a ludźmi, jednak to i inne rzeczy zasugerowało.
Bobo, jeśli masz na myśli brata Russela to ja też nie uwazam go za człowieka którego we wszystkim należy słuchać...
Nie on jest moim przykładem tylko Chrystus.
Bracia starsi o tym wiedzą i nie robią mi żadnych wymówek z tego powodu. I między innymi za to sobie cenię tę społeczność...
Oczywiście kiedy sprawa dotyczy spraw najwazniejszych np, życie w grzechu w tej społeczności nikt tego nie toleruje co mi wyrażnie bracia oznajmili.
I za to wszystko kocham tych braci, chociaż nie ze wszystkimi ich naukami się identyfikuję.
Zdaje sobie sprawę z ich błędów jak również ze swoich.
Ciągle proszę Boga o ich wybaczenie.
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”