Powołani, aby świadczyć

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

neoarche

Powołani, aby świadczyć

Post autor: neoarche »

Powołani, aby świadczyć

,,Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy.” Iż 43:10


Największy świadek Boga

Niewątpliwie w ciągu historii największym świadkiem Boga Jahwe był Pan Jezus Chrystus. Sam oznajmił, że przyszedł na ten świat ,aby dać świadectwo prawdzie” (Jana 18:37). W księdze Objawienie Jezus został nazwany ,,świadkiem wiernym i prawdziwym” (Objawienie 3;14). Jezus przez nieskończone lata obcował z Bogiem (por. Jana 1:1-3), więc jego świadectwo o Bogu jest najbardziej wiarygodne. Całe zachowanie Jezusa było dokładnym odwzorowaniem zachowania Ojca Niebieskiego, ponieważ Chrystus przybył na tę ziemię ,,w imieniu Ojca” (Jana 5:43). Syn Boży będąc ,obrazem niewidzialnego Boga (Kolosan 1:15) słusznie rzekł, że kto widzi jego, widzi Ojca (Jana 14:9). Mimo iż Jezus na zawsze pozostanie największym świadkiem Boga, to jednak obecnie nie ma Go już z nami na tej ziemi. Jego misję kontynuują jego prawdziwi naśladowcy. Zgodnie z regułą ,,jedna jest droga do Ojca” (Jana 14:6) ludzi ci nazywają się Świadkami Jezusa. Ponieważ ,,my jesteśmy Chrystusowi, a Chrystus Boży” (por. ) osoby świadczące o Jezusie najlepiej świadczą o Niebiańskim Ojcu Jahwe.

Świadkowie Jezusa


Bóg zawsze miał na ziemi swój lud. Była to grupa ludzi wybranych ze świat, przeznaczona do służenia Jedynemu Prawdziwemu Bogu. 2000 lat temu miano Ludu Bożego stracił Izrael na korzyść Kościoła Chrześcijańskiego. Chrześcijanie mieli teraz przejąć zadania ,cielesnego Izraela”. W związku z tym do nich odnosiło się proroctwo z Izajasza 43:10. Prawdziwi uczniowie Jezusa mają być sługami Boga, którzy doszli już do ,,poznania jedynego prawdziwego Boga i jego Syna, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3). Na wzór historycznego państwa Jahwe mają się stać kapłanami Boga aby jako ,, kamienie żywe budować się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.” ( 1 Piotra 2:5). Na wzór apostołów chrześcijanie mają głosić królestwo Boże i imię Pana Jezusa Chrystusa (por. Dzieje Ap. 28:31)

Kim są świadkowie Jezusa?

,,Ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” (Dzieje Ap. 1;8). Prawdziwi uczniowie Jezusa są osobami obdarzonymi Duchem Świętym. W Liście do Rzymian 8:9 czytamy ,, Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego”. Posiadanie Ducha Świętego jest konieczne do tego, aby zostać Świadkiem Jezusa. Tylko dzięki Duchowi Świętemu możemy rzec ,,Panem jest Jezus” (1 Koryntian 12:3). A jak wiemy z Biblii wyznanie to jest konieczne do zbawienia (Rzymian 10;9)

Jakie kroki powinienem podjąć, aby stać się świadkiem Jezusa Chrystusa?

1) nawróć się na nowo:

Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego (Jana 3:3). Nowonarodzenie jest zerwaniem z dotychczasowym stylem życia i ,,zezwleczeniem z siebie ,,dawnego człowieka” (por. 2 Koryntian 5:17). Jest otwarciem się na Ducha Świętego, który od tej pory zaczyna w nas kształtować boży charakter i sprawia, że staniemy się ,,uczestnikami boskiej natury” (2 Piotra 1:4).

2) przyjmij Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela:
Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzymian 10:9). Przyjmując Jezusa jako zbawiciela uznajemy, że jesteśmy grzeszni oraz przyjmujemy ofiarę krzyża Syna Bożego. Przyjmując Jezusa za Pana czynimy Go królem całej naszej istoty, Panem naszego czasu, zachowań, myśli i słów.

3) ochrzcij się w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego:

Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,Chrzest jest wyrazem wiary i pokuty (Dzieje Ap. 2:38). Jest symbolem śmierci dla grzechu i duchowego odrodzenia do życia dla Jezusa (Rzymian 6:3-4). Jest on, wraz z wiarą konieczny do zbawienia (Marka 16:16)

4) przyjmij chrzest w Duchu Świętym:


Ja chrzciłem was wodą, On zaś będzie chrzcił was Duchem Świętym. (Marka 1:8). Osoby duchowo odrodzone posiadają już Ducha Świętego, ale nie mają jeszcze Jego darów, nie są w Nim zanurzone, nie posiadają jeszcze Jego mocy. Dlatego Jezus po odrodzeniu pragnie nas wyposażyć w,,moc z góry” (por. Łuk 24:49). Dopiero chrzest w Duchu Świętym czyni z nas prawdziwych Świadków Jezusa Chrystusa (Dzieje Ap. 1:8)




Prowadź życie godne twego powołania

Prawdziwi chrześcijanie nie są częścią tego świata” (Jana 17:9). W związku z tym ich zachowanie zupełnie różni się od zachowania innych ludzi. Podczas gdy na świecie panują ,, wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne;” Świadkowie Jezusa rozwijają w sobie owoce Ducha, takie jak ,, miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość” (por. Galatów 5:19-23)

,,Idźcie i nauczajcie”

Chrześcijanie z całą gorliwością powinni świadczyć o swoim Panu, Jezusie Chrystusie (Dzieje 4:31). Osoby, które otrzymały Ducha Świętego nie mogą być samolubne-muszą wszędzie świadczyć o ,,wielkich dziełach Bożych” (Dzieje 2:11), o królestwie Bożym i imieniu Jezus (Dzieje Ap. 28:31). Słudzy jedynego prawdziwego Boga nieustannie są zobowiązywani do roznoszenia miłej woni poznania Boga” (2 Koryntian 2;14).

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Pan Jezus powiedział, że znakiem rozpoznawczym Jego uczniów będzie miłość.

W Ew. Jana 13:34-35 czytamy: -

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy
wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”.


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:Pan Jezus powiedział, że znakiem rozpoznawczym Jego uczniów będzie miłość.

W Ew. Jana 13:34-35 czytamy: -

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy
wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”.


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
Która organizacja religijna spełnia ten warunek? Którzy ludzie nie idą na wojnę by zabijać swych braci w wierze?Która religia zachowuje dziś neutralność i nie należy do świata?

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

tessa pisze:Która organizacja religijna spełnia ten warunek? Którzy ludzie nie idą na wojnę by zabijać swych braci w wierze?Która religia zachowuje dziś neutralność i nie należy do świata?
A co może ŚJ ?. Lecz jest jeden problem - szeregowi ŚJ nie są naznaczeni i powołani Duchem Świętym. Więc nie zostali powołani, o czym zresztą mówią , że nie są Dziećmi Bożymi, lecz "drugimi owcami" lub "niewolnikami"
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

tessa

Post autor: tessa »

Wojtek37 pisze:
tessa pisze:Która organizacja religijna spełnia ten warunek? Którzy ludzie nie idą na wojnę by zabijać swych braci w wierze?Która religia zachowuje dziś neutralność i nie należy do świata?
A co może ŚJ ?. Lecz jest jeden problem - szeregowi ŚJ nie są naznaczeni i powołani Duchem Świętym. Więc nie zostali powołani, o czym zresztą mówią , że nie są Dziećmi Bożymi, lecz "drugimi owcami" lub "niewolnikami"
Rzymian 8:20,21
"Gdyż stworzenie zostało poddane daremności nie z własnej woli ,lecz przez tego który go poddał,na podstawie nadziei ,że również samo stworzenie zostanie uwolnione z niewoli skażenia i dostąpi wolności dzieci Bożych".

O kim jest tu mowa?
Czy stworzenie może dyktować swemu Stwóry:"jestem dzieckiem Bożym" ,skoro sam Bóg inaczej sądzi?
Kim ty jesteś,aby się sprzeciwiać postanowieniu Bożemu?
Bóg postanowił wyzwolić stworzenie z niewoli skażenia aby dostąpiło wolności dzieci Bożych.Kiedy to nastąpi decyduje Bóg nie człowiek.
Natomiast ty ironicznie sprzeciwiasz się temu Bożemu postanowieniu.W duchu pragniesz już być dzieckiem Bożym,nawet jeśli Bóg chce inaczej.
Czy to nie brak pokory?

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

tessa pisze:
Wojtek37 pisze:
tessa pisze:Która organizacja religijna spełnia ten warunek? Którzy ludzie nie idą na wojnę by zabijać swych braci w wierze?Która religia zachowuje dziś neutralność i nie należy do świata?
A co może ŚJ ?. Lecz jest jeden problem - szeregowi ŚJ nie są naznaczeni i powołani Duchem Świętym. Więc nie zostali powołani, o czym zresztą mówią , że nie są Dziećmi Bożymi, lecz "drugimi owcami" lub "niewolnikami"
Rzymian 8:20,21
"Gdyż stworzenie zostało poddane daremności nie z własnej woli ,lecz przez tego który go poddał,na podstawie nadziei ,że również samo stworzenie zostanie uwolnione z niewoli skażenia i dostąpi wolności dzieci Bożych".

O kim jest tu mowa?
Czy stworzenie może dyktować swemu Stwóry:"jestem dzieckiem Bożym" ,skoro sam Bóg inaczej sądzi?
Kim ty jesteś,aby się sprzeciwiać postanowieniu Bożemu?
Bóg postanowił wyzwolić stworzenie z niewoli skażenia aby dostąpiło wolności dzieci Bożych.Kiedy to nastąpi decyduje Bóg nie człowiek.
Natomiast ty ironicznie sprzeciwiasz się temu Bożemu postanowieniu.W duchu pragniesz już być dzieckiem Bożym,nawet jeśli Bóg chce inaczej.
Czy to nie brak pokory?
Ręce mi opadają, Ty naprawdę nie wiesz co piszesz!. Jezus umarł za wszystkich, aby każdy mógł mieć Jego Ducha i być Dziedzicem Boga, czyli Dzieckiem Bożym. A Wy na siłę właśnie z arogancji i ignorancji co do Woli Bożej nie chcecie się usynowić.

To smutne, że nie chcecie się oddać Bogu w całości i sawiacie Mu barierę swej obojętności.[/fade]
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

Wojtek37
Posty: 674
Rejestracja: 23 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Wojtek37 »

Lk 20:36 BT
"Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania."

J 1:12 BT
"Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -"

Rz 8:16 BT
"Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi."

Rz 9:8 BT
"to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo."

1J 3:1 BT
"Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego."

1J 3:2 BT
"Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest."


I Ty też możesz być Dzieckiem Bożym, skoro uznajesz NT za List Boga do swoich dzieci.
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan

tessa

Post autor: tessa »

Wojtek37 pisze:J 1:12 BT
"Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -"
Dlaczego nie czytasz całego kontekstu?
Dalej pisze:
"i narodzili się nie z krwi ani woli ciała ,ani z woli człowieka ,lecz z Boga."

Zatem to nie żaden człowiek decyduje o tym ,czy ktoś stanie się "dzieckiem Bozym" ,ale sam Bóg o tym decyduje.Co z tego,że ty chcesz być "dzieckiem Boga " skoro nim nie jesteś?
Jakuba 1:18
"Ponieważ /Bóg/ tak chciał ,więc nas zrodził słowem prawdy ,abyśmy byli niejako pierwocinami jego stworzeń".

Tutaj też wyraznie pisze,że "Bóg tak chciał" czyli od Boga zależy czy ktoś się narodzi ponownie.
Czy wszyscy muszą się "narodzić ponownie " aby być zbawionymi?
Po co muszą się narodzić ponownie ?
Wojtek37 pisze:J 1:12 BT
"Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -"

W jakie imię mają wierzyć?
Wojtek37 pisze:z 9:8 BT
"to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo."
O jaką tu obietnicę chodzi?
Wojtek37 pisze:1J 3:1 BT
"Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego."
Czy ty znasz Ojca?Co o Nim wiesz?Znasz Go z imienia?
Wojtek37 pisze:1J 3:2 BT
"Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest."
Co to znaczy że będą do Niego podobni? Jak człowiek może być podobny do Boga-w tym kontekście.
Proszę odpowiedz mi na te pytania.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tesso, napisałam: -
Pan Jezus powiedział, że znakiem rozpoznawczym Jego uczniów będzie miłość.

W Ew. Jana 13:34-35 czytamy: -

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy
wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie”.
Odpisałaś: -
Która organizacja religijna spełnia ten warunek? Którzy ludzie nie idą na wojnę by zabijać swych braci w wierze?Która religia zachowuje dziś neutralność i nie należy do świata?
Może nie mówmy narazie o organizacji, ale powiedz mi o Twojej miłości.

Czy Ty kierujesz się miłością?

Bo najpierw należy zacząć od siebie.

Czy Ty kochasz Boga?

Czy kochasz Jego Syna -Jezusa Chrystusa, który oddał za nas życie?

Czy kochasz zapowiedzianego przez Pana Jezusa Pocieszyciela, którym jest Duch Święty?


Tessa, napisz coś o Twojej miłości, do Boga Ojca i do Jego Syna - Jezusa Chrystusa i do Ducha Świętego.

I napisz mi, jak Ty kochasz Słowo Boże, które od Boga pochodzi?

A czy kochasz ludzi?

Jeżeli tak, to w jaki sposób im to okazujesz?

Mogłabyś odpowiedzieć mi na te pytania?

Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Czy stworzenie może dyktować swemu Stwóry:"jestem dzieckiem Bożym" ,skoro sam Bóg inaczej sądzi?
Kim ty jesteś,aby się sprzeciwiać postanowieniu Bożemu?
Bóg postanowił wyzwolić stworzenie z niewoli skażenia aby dostąpiło wolności dzieci Bożych.Kiedy to nastąpi decyduje Bóg nie człowiek.
Natomiast ty ironicznie sprzeciwiasz się temu Bożemu postanowieniu.W duchu pragniesz już być dzieckiem Bożym,nawet jeśli Bóg chce inaczej.
Czy to nie brak pokory?
Tesso, czy wiesz kto jest dzieckiem Bożym?

Możesz się tego dowiedzieć, czytając List do Rzymian 8:14-17: -

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni,
lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym,
że dziećmi Bożymi jesteśmy,
a jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli
tylko razem z Nim cierpimy, abyśmy także razem z Nim uwielbieni byli”.


A czy Ciebie prowadzi Duch Boży?

W Liście do Galacjan 4:4-7, jest napisane: -

„Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi, aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili. A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga”.

Dzieci Boże wołają do Boga Ojcze. :idea:

A czy Ty, wołasz tak do Boga Ojca? :roll:

W 1 Liście Jana 3:1-3, czytamy: -

"Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego
świat nas nie zna, że Jego nie poznał.
Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie
objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, gdyż ujrzymy Go
takim, jakim jest. I każdy, kto tę nadzieję w Nim pokłada, oczyszcza się, tak jak On jest czysty".


Tesso, apostoł Jan pisze, że teraz dziećmi Bożymi jesteśmy. A Ty nie jesteś? :shock: :aaa:

Jeżeli nie jesteś dzieckiem Bożym, to kim Ty jesteś? :roll:

Bo w Piśmie Świętym czytamy o dzieciach Bożych i dzieciach diabelskich.

W 1 Liście Jana 3:10-11, jest napisane: -

"Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie,
nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego. Albowiem to jest zwiastowanie,
które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować".


Tesso, daj się prowadzić Duchowi Świętemu,
bo tylko Ci, których On prowadzi są dziećmi Bożymi
.

Czy dlatego, że nie uważasz siebie za dziecko Boże, nie wołasz do Boga "Ojcze"?


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

tessa

Post autor: tessa »

Nie zrozumiałaś mojego postu:)
Bo skąd miałaś zrozumieć,skoro cię nie uczono,że dziećmi Bożymi są 144000 wykupionych z ziemi.
Czy zgadzasz się z tym?Czy wogóle wiesz kim są 144000?
Pozostali dopiero dostąpią usynowienia pod koniec tysiąclecia.
Objawienie 20:5
""Pozostali z umarłych nie ożyli aż się skończyło tysiąc lat"....

Nie znaczy to,że nie zwracamy się do Boga "Ojcze".Znaczy to tylko tyle,że mamy nadzieję stać się w pełni dziećmi Bożymi w czasie który sam Bóg wyznaczy i uzna za stosowne.
A nie wtedy,gdy sami siebie tak nazwiemy.
Ty nazywasz siebie dzieckiem Bożym,a czy nim jesteś naprawdę?Czy Bóg ciebie uznaje za swoje dziecko?Skąd masz taką pewność?

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tesso,

Pan Bóg już w Starym Testamencie był uznawany za Ojca.

W Księdze proroka Izajasza 63:16, jest napisane: -

„Ty wszak jesteś naszym Ojcem, gdyż Abraham nas nie zna, a Izrael nas nie uznaje!
Ty, Panie, jesteś naszym Ojcem i naszym Odkupicielem. To jest Twoje Imię od wieków”.

Jak rozumiesz te słowa?


"To jest Twoje Imię od wieków".
Izajasza 63:16.


Pan Jezus modląc się do Boga Ojca, w swojej arcykapłańskiej modlitwie,
zapisanej w Ew. Jana 17:6, powiedział: -


"Objawiłem Imię Twoje ludziom, których mi dałeś ze świata;
Twoimi byli i Mnie ich dałeś, i strzegli Słowa Twojego".


Wiemy już jakie Imię Boże, objawił Pan Jezus swoim uczniom?

Imię "Ojciec".


Tak zwracali się do Boga zarówno Pan Jezus jak i apostołowie.

I tak mają się zwracać do Boga, wszystkie dzieci Boże.

W Księdze Jeremiasza 3:19, Bóg mówi: -

"I myślałem, że będziecie na Mnie wołać : Mój Ojcze!
I nie odwrócicie się ode Mnie”.

Pan Bóg chce, aby wołać do Niego mój Ojcze. Wołajmy więc tak do naszego Boga.


Pytasz: -
Czy wogóle wiesz kim są 144000?
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w Księdze Objawienia 7:4-8: -

„I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące
opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:

Z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych,
z plemienia Rubena dwanaście tysięcy,
z plemienia Gada dwanaście tysięcy,
z plemienia Asera dwanaście tysięcy,
z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy,
z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy,
z plemienia Symeona dwanaście tysięcy,
z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy,
z plemienia Issachara dwanaście tysięcy,
z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy,
z plemienia Józefa dwanaście tysięcy,
z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych”.


A u ŚJ z jakiego są plemienia izraelskiego, że uważają,
iż wchodzą w skład 144.000 opieczętowanych
:?: :roll: :mysli:

Mogłabyś mi napisać :?:
Ty nazywasz siebie dzieckiem Bożym,a czy nim jesteś naprawdę?Czy Bóg ciebie uznaje za swoje dziecko?Skąd masz taką pewność?
Mam taką pewność bo prowadzi mnie Duch Święty, który jest zapowiedzianym Pocieszycielem.

Możesz się tego dowiedzieć, czytając List do Rzymian 8:14-17: -

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni,
lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym,
że dziećmi Bożymi jesteśmy,
a jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli
tylko razem z Nim cierpimy, abyśmy także razem z Nim uwielbieni byli”.


Zobacz, że wołamy do Boga - Ojcze, a nie Boże JAHWE ZASTĘPÓW.
Bo tak uczy nas Duch Święty
.


A czy Ciebie prowadzi i uczy Duch Boży czy niewolnik :?: :roll: :mysli:

Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

tessa

Post autor: tessa »

Miriam pisze:Pan Bóg już w Starym Testamencie był uznawany za Ojca.
No więc z czego robisz problem?
Żydzi uznawali Boga za swego Ojca ,lecz jednocześnie uświęcali Jego imię w modlitwach.
Nie przeszkadzało im to zwracać się do Boga po imieniu.
Miriam pisze:"To jest Twoje Imię od wieków".
Izajasza 63:16.
Czytaj cały kontekst bez przeinaczeń.
"Tyś bowiem naszym Ojcem ,choćby Abraham nas nie znał ,a Izrael nas nie uznawał ,ty Jehowo jesteś naszym Ojcem.Nasz Wykupiciel od dawna-to twoje imię.Dlaczego Jehowo sprawiasz ,że zbaczamy z twoich dróg..."

Widzisz Miriam,Izraelitom nie przeszkadzało nazywać Boga "Ojcze" jak i "Jehowo".
Dlaczego tobie więc to przeszkadza?
Miriam "Ojcec" to nie jest imię.Jest wielu "ojców" ale każdy z nich ma swoje imię ,które go wyróżnia .Zawołaj kogoś "ojcze".Będzie ktoś wiedział o kogo chodzi?
Nie! Oglądnie się za twoim zawołaniem tyle osób ilu jest ojców.
Ale zawołaj kogoś "Ojcze Tomku!" właśnie imię Tomasz wyróżnia daną osobę spośród wielu innych.
Tak samo powiedz "Boże".O jakiego boga ci chodzi?
Kto będzie to wiedział?
Ale jeśli powiesz:"Ojcze Jehowo" wiadomo o którego Boga chodzi.
Imię Jehowa odróżnia jedynego prawdziwego Boga od innych "bogów".

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »

Tessa napisała: -
Miriam "Ojcec" to nie jest imię.Jest wielu "ojców" ale każdy z nich ma swoje imię ,
które go wyróżnia .Zawołaj kogoś "ojcze".Będzie ktoś wiedział o kogo chodzi?
Ale jeśli powiesz: "Ojcze Jehowo" wiadomo o którego Boga chodzi.
A czy Pan Jezus zwracał się do Boga Ojca: Ojcze Jehowo, czy Ojcze :?: :mysli:

Bo my mamy być naśladowcami naszego Zbawiciela.
:idea:

W Piśmie Świętym czytamy, że gdy On, uczył swoich uczniów modlitwy do Boga, powiedział im: -

[shadow=white]„A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się Imię Twoje”. [/shadow]
Ew. Mateusza 6:9.

[shadow=white]I to właśnie w tym Imieniu: „Ojciec”, wszyscy, uczniowie Chrystusa
mają zbliżać się do Boga w modlitwie.
[/shadow]

Czy Ty, modlisz się do Boga mówiąc Ojcze?

[shadow=white]My wiemy, że Bóg ma na Imię JAHWE ZASTĘPÓW,
ale ponieważ jesteśmy dziećmi Bożymi, to wołamy do Boga:
Ojcze, bo tak uczy nas Duch Święty.
[/shadow] :idea:

No, chyba, że ktoś nie jest dzieckiem Bożym.


Sam Bóg Ojciec mówi nam, na kartach Pisma Świętego,
jak chce, abyśmy się do Niego zwracali.


W Księdze proroka Jeremiasza 3:19, czytamy: -

"I myślałem, że będziecie na Mnie wołać : [shadow=white]Mój Ojcze![/shadow]
I nie odwrócicie się ode Mnie”.

[shadow=white]
Ponieważ Bóg chce, abyśmy zwracali się do Niego, jak do Ojca,
bo On jest naszym Stwórcą, dlatego tak powinny się do Niego zwracać
wszystkie dzieci Boże.
[/shadow] :idea:

Tesso, a czy Ty wiesz kto jest dzieckiem Bożym?

Możesz się tego dowiedzieć, czytając List do Rzymian 8:14-17: -

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni,
lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym,
że dziećmi Bożymi jesteśmy,
a jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli
tylko razem z Nim cierpimy, abyśmy także razem z Nim uwielbieni byli”.


A czy Ciebie prowadzi Duch Boży?

W Liście do Galacjan 4:4-7, jest napisane: -

„Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna Swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi, aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili. A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna Swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga”.

[shadow=white]Dzieci Boże wołają do Boga: Ojcze. :idea: [/shadow]


Czy więc posłuchasz słów Boga Ojca, Pana Jezusa i Ducha Świętego
i będziesz wołała do Boga Ojca: [shadow=white]Ojcze.[/shadow]


[shadow=white]Czy dasz się pouczyć Słowem Bożym :?: :idea: [/shadow]

Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

Florianek
Posty: 501
Rejestracja: 01 cze 2006, 10:46

Post autor: Florianek »

tessa napisała:
Czy wszyscy muszą się "narodzić ponownie " aby być zbawionymi?
Po co muszą się narodzić ponownie ?
w Piśmie świętym czytamy: :mrgreen:

W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego. (4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.

Jezus mówił to do Nikodema-wg sJ Nikodem nie ma sans na nowonarodzenie...
jakże mało znasz Pisma i Bozą Moc tesso..jakże mało...a kcesz być przewodniczką ślepych, światłością dla prostaczków..a takich podstaw nie pojmujesz...biada Ci, ah biada, bo sądzisz innych sama nie majac rozeznania...przeto nie ma dla Cię usprawiedliwienia :cry: :shock:

nieulczalna Twa wina, niezmazywalny Twój grzech :-( :-( :-(

cóż Ci zostało, jak tylko czekać ognia Bożego :aaa: :aaa: :aaa:

rozejrzyj się..może w słowach tych wszystkich odstępców są jakieś ziarna prawdy...może dobroć Boża do upamiętania Cię prowadzi..

odnośnie tych wojen...to sJ ze szwajcarii chcą brac w nich udział :-( :-( a Ck nic nie robi :cry: :cry:

wyjdz z tego Babilonu tesso i przyłącz sie do prawdziwych chrzescijan :idea:

Oświadczenie Świadków Jehowy w Szwajcarii na temat służby wojskowej:
"Każda wojna przynosi niewypowiedziane cierpienia ludzkości. Każda wojna stawia tysiące i miliony ludzi w obliczu trudnych problemów sumienia. Odnosi się to szczególnie do obecnej wojny, która nie oszczędziła żadnego kontynentu i toczy się w powietrzu, na morzach i lądach. Jest rzeczą nieuniknioną, że w takich czasach nie tylko poszczególni ludzie, ale też wszelkiego rodzaju wspólnoty padają ofiarą mylnych albo też świadomie fałszywych podejrzeń. Taki los nie został oszczędzony również nam, Świadkom Jehowy. Przedstawia się nas jako stowarzyszenie, które ma na celu, czy też prowadzi, działania w kierunku poderwania dyscypliny wojskowej, w szczególności skłonienia tych, którzy podlegają obowiązkowi służby wojskowej, do nieposłuszeństwa, naruszenia czy odmówienia tej służby albo do dezercji. Takie poglądy może reprezentować tylko ktoś, kto w ogóle nie zna ducha i działalności naszej wspólnoty albo wbrew swemu prawdziwemu rozeznaniu zniekształca jej obraz. Stwierdzamy dobitnie, że nasze Zjednoczenie ani nie nakazuje, ani nie poleca czy w jakikolwiek sposób sugeruje, by postępować wbrew przepisom wojskowym. Tego rodzaju kwestie nie są omawiane ani w naszych zgromadzeniach, ani w wydawanych przez nasze Zjednoczenie pismach. Nie zajmujemy się w ogóle takimi kwestiami. Nasze zadanie widzimy w dawaniu świadectwa Jehowie i głoszeniu wszystkim ludziom prawdy biblijnej. Setki naszych członków i przyjaciół wypełniło swe obowiązki militarne i wypełnia je nadal. Nie ośmieliliśmy się nigdy i nigdy się nie ośmielimy widzieć w spełnianiu obowiązków wojskowych czegoś przeciwnego zasadom i dążeniom Zjednoczenia Świadków Jehowy, tak jak ujęte są one w statutach. Prosimy wszystkich naszych członków i przyjaciół w wierze, aby głosząc orędzie o Królestwie Bożym (Mt 24:14) ograniczali się, tak jak dotąd, ściśle do głoszenia prawd biblijnych i unikali wszystkiego, co mogłoby stać się przyczyną nieporozumień czy też być wręcz interpretowane jako wezwanie do nieposłuszeństwa wobec zarządzeń militarnych.
Berno, dnia 15 września 1943

Zjednoczenie Świadków Jehowy Szwajcarii

Prezydent: Ad. Gammenthaler

Sekretarz: D. Wiedemann".
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”