Powołani, aby świadczyć

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tessa

Post autor: tessa »

Dla mnie odejście od ŚJ to to samo co odejście od Jezusa.
Filip był członkiem zboru chrześcijańskiego -organizacji Bożej założonej i kierowanej przez samego Boga Jehowę poprzez Jezusa oraz duchem świętym..Do tej organizacji został przyłączony eunuch.
Wszyscy chrześcijanie uważli siebie za niewolników Boga i Jezusa.

Łukasza 12:37
" Szczęśliwi ci niewolnicy, których pan, przybywszy, zastanie czuwających! Zaprawdę wam mówię: Przepasze się i każe im się ułożyć przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał. "

Objawienie 19:5
"Dobył się również głos od tronu i powiedział: „Wysławiajcie naszego Boga, wszyscy jego niewolnicy, którzy się go boicie, mali i wielcy”.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

tessa pisze:Dla mnie odejście od ŚJ to to samo co odejście od Jezusa.
I to wielki twój błąd, bo to jest przyrównywanie organizacji jakiejś do tego kim jest Pan Jezus, a to poważny błąd.

Zbawienie nie jest w organizacji, ale w Panu Jezusie, tylko On.
tessa pisze:Filip był członkiem zboru chrześcijańskiego - organizacji Bożej założonej i kierowanej przez samego Boga Jehowę poprzez Jezusa oraz duchem świętym.. Do tej organizacji został przyłączony eunuch.
Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był przyłączony do organizacja
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

ObrazekTesso,

bardzo wiele osób odchodzi od Świadków J., nie znaczy to, że odchodzą od Boga.
Czy nigdy nie zastanawiałaś się dlaczego Świadkowie J. co rusz zmieniają nauki?
Dzisiaj uczą ludzi tak, a jutro dojdą do wniosku, że otrzymali "nowe światło", i będą uczyli całkiem czegoś innego Obrazek :aaa:

Czy nie wolałabyś poznawać czyste nauki ze Słowa Bożego?

Jedna z osób od Świadków J. pisze:
Ale wiem już, że prawdy i "wąskiej drogi prowadzącej do życia" w tej Organizacji, w Organizacji Świadków Jehowy nie znajdę. W największym skrócie - przeczytałem "Kryzys sumienia", poczytałem to forum i materiały z różnych stron w Internecie, porozmawiałem z kilkoma osobami, posprawdzałem różne rzeczy w Biblii i publikacjach Towarzystwa.
Myślę, że moja "odstępcza" historia jest dość typowa. Jestem po prostu jednym z tych, którym dane było przejrzeć na oczy.
I co Ty na to? Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 23:28 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

ObrazekTessa napisała:
Dla mnie odejście od ŚJ to to samo co odejście od Jezusa.
quster odpisał:
I to wielki twój błąd, bo to jest przyrównywanie organizacji jakiejś do tego kim jest Pan Jezus, a to poważny błąd.

Zbawienie nie jest w organizacji, ale w Panu Jezusie, tylko On.
quster ma rację, gdyż bez organizacji możesz żyć, a bez Chrystusa Pana nie, dlatego uchwyć się naszego Zbawiciela Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 23:09 przez Maja., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

Maja. pisze:od Chrystusa Pana nie
od Chrystusa też można odejść...

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Esther:
od Chrystusa też można odejść...
Ale nie da się bez Niego żyć Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Tessa napisała:
Filip był członkiem zboru chrześcijańskiego - organizacji Bożej założonej i kierowanej przez samego Boga Jehowę poprzez Jezusa oraz duchem świętym.. Do tej organizacji został przyłączony eunuch.
quster odpisał:
Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był przyłączony do organizacji
Tessa nie poda takiego wersetu biblijnego, gdyż to jest nieprawdą :mrgreen:

Obrazek

tessa

Post autor: tessa »

quster pisze:tessa napisał/a:
Filip był członkiem zboru chrześcijańskiego - organizacji Bożej założonej i kierowanej przez samego Boga Jehowę poprzez Jezusa oraz duchem świętym.. Do tej organizacji został przyłączony eunuch.

Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był przyłączony do organizacja
Z samej definicji chrztu.
I Piotra 3
Odpowiednik tego teraz i was wybawia, mianowicie chrzest (nie usunięcie brudu z ciała, lecz prośba do Boga o dobre sumienie), przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Ten ,kto był ochrzczony stawał się członkiem zboru chrześcijańskiego.

Dzieje 2A gdy to usłyszeli, poczuli się ugodzeni w serce i rzekli do Piotra oraz pozostałych apostołów: „Mężowie, bracia, cóż mamy czynić?” 38 Piotr powiedział do nich: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego. 39 Bo obietnica jest dla was i dla waszych dzieci, i dla wszystkich w oddali — ilukolwiek przywoła do siebie Jehowa, nasz Bóg”. 40 I wieloma innymi słowami dawał dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał, mówiąc: „Dajcie się wybawić spośród tego spaczonego pokolenia”. 41 Ochrzczono więc tych, którzy ochoczo przyjęli jego słowo, a tego dnia zostało dołączonych około trzech tysięcy dusz. 42 I dalej trwali w nauce apostołów i dzieleniu się ze sobą, spożywaniu posiłków oraz na modlitwach.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

tessa pisze:
quster pisze:tessa napisał/a:
Filip był członkiem zboru chrześcijańskiego - organizacji Bożej założonej i kierowanej przez samego Boga Jehowę poprzez Jezusa oraz duchem świętym.. Do tej organizacji został przyłączony eunuch.

Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był przyłączony do organizacja
Z samej definicji chrztu.
I Piotra 3
Odpowiednik tego teraz i was wybawia, mianowicie chrzest (nie usunięcie brudu z ciała, lecz prośba do Boga o dobre sumienie), przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Ten ,kto był ochrzczony stawał się członkiem zboru chrześcijańskiego.


Dzieje 2A gdy to usłyszeli, poczuli się ugodzeni w serce i rzekli do Piotra oraz pozostałych apostołów: „Mężowie, bracia, cóż mamy czynić?” 38 Piotr powiedział do nich: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego. 39 Bo obietnica jest dla was i dla waszych dzieci, i dla wszystkich w oddali — ilukolwiek przywoła do siebie Jehowa, nasz Bóg”. 40 I wieloma innymi słowami dawał dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał, mówiąc: „Dajcie się wybawić spośród tego spaczonego pokolenia”. 41 Ochrzczono więc tych, którzy ochoczo przyjęli jego słowo, a tego dnia zostało dołączonych około trzech tysięcy dusz. 42 I dalej trwali w nauce apostołów i dzieleniu się ze sobą, spożywaniu posiłków oraz na modlitwach.
Jak zwykle kota ogonem, i zupełne niezrozumienie moich słów, wiec...

Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był w jakimś zborze
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek

Ciekawa jestem, co Tessa odpisze :?: Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Esther pisze: od Chrystusa też można odejść...
Nie można. Prawdziwe wierzący, czyli te osoby, które posiadają autentycznie żywą wiarę, nie mogą odejść. Ona jest przecież darem, wybraniem Bożym, a Najwyższy wie, kogo nim obdarza. Nie mógłby tego ucznić w stosunku do osób, które w pewnym momencie się wycofają. Odchodzą tylko ci, którzy nie przeszli próby wiary.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

Maja. pisze:Esther:
Cytat:
od Chrystusa też można odejść...

Ale nie da się bez Niego żyć
masz rację, nie da się bez Niego żyć.. :-)
nawet wtedy gdy wydaje sie, ze jest inaczej..
wit pisze:Esther napisał/a:

od Chrystusa też można odejść...


Nie można. Prawdziwe wierzący, czyli te osoby, które posiadają autentycznie żywą wiarę, nie mogą odejść. Ona jest przecież darem, wybraniem Bożym, a Najwyższy wie, kogo nim obdarza. Nie mógłby tego ucznić w stosunku do osób, które w pewnym momencie się wycofają. Odchodzą tylko ci, którzy nie przeszli próby wiary.
masz rację, czyli można odejść jeśli sie próby wiary nie przejdzie..

Awatar użytkownika
Esther
Posty: 2524
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:55

Post autor: Esther »

tessa pisze:
adelfos pisze:Jezusowi do głowy nie przyszło, że ten niewolnik ma zastępować Ducha świętego!
A jeżeli niewolnik się myli i źle traktuje współsługi? Jeżeli śJ nie umieją czytać sami Biblii i muszą mieć interpretację niewolnika, to znaczy, że jeżeli się myli, to oni są zgubieni. Naszczęscie prawdziwi chrześcijanie mają Ducha, nawet gdy pastor łże.
Nie rozumiesz roli niewolnika.
Poczytaj sobie relację w etiopskim eunuchu którego spotkał Filip.Dzieje 8:26-36
Filip należał do zboru chrześcijańskiego ,z pewnością kierowanego przez ducha Bożego.
Wyjaśnił on prawdę o Jezusie i on uwierzył oraz został ochrzczony.
Taką włąśnie rolę spełnia niewolnik wierny.Objaśnia prawdę i szuka zagubionych owiec Pana.Przyłącza ich do organizacji kierowanej duchem Bożym.
Przepraszam jeśli kogoś urażę tym stwierdzeniem, ale zabrzmiało ono strasznie sekciarsko :aaa:
Sektę, według definicji encyklopedycznej, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m. in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcęów sekty, traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo..., brak samokrytycyzmu..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta#Sekt ... .C5.BCenia

niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.. :prosze: śj ratunku :prosze:

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

To ja sie doczekam odpowiedzi ?
Podaj dowód biblijny, że ten EUNUCH był w jakimś zborze?
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Awatar użytkownika
Maja.
Posty: 2042
Rejestracja: 23 sie 2006, 0:23

Post autor: Maja. »

Obrazek
To ja sie doczekam odpowiedzi ?
Guster, nie doczekasz się, dlatego że nie ma takiego dowodu biblijnego :mrgreen:

W 1 Pi. 4:11. czytamy:
"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże..."

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”