Kto jest bratem i siostra w Chrystusie

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wyznawca_

Kto jest bratem i siostra w Chrystusie

Post autor: wyznawca_ »

Chcialbym zebyscie sie wypowiedzieli na temat kogo uwazacie za swojego brata i siostre w Chrystusie. Nie chodzi mi o konkretnych ludzi tylko o to jakimi kategoriami sie kierujecie oceniajac to.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

wit

Post autor: wit »

Pytanie z pozoru proste, a jednak sprawia trudność. Sądzę, że bardzo ważnym miernikiem, jest sprawa podejścia danej osoby do pisanego Słowa Bożego

sylka

Post autor: sylka »

Kto wierzy w Jezusa Chrystusa, Syna Bozego, kto wyznaje go swoim Panem i Zbawicielem, kto mówi o Nim tak jak Tomasz :
' Pan mój i Bóg mój " Jana 20:28 -
- ten jest moim bratem i siostra w Nim.

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

Dla mnie siostra i bratem jest ten ktory przyjal Jezusa za Pana i Zbawiciela oraz ten ktory czyni wole Ojca ktory jest w niebie. Pan nasz Jezus Chrystus powiedzial KTO jest Jego siostra, bratem i matka.

Mateusza 12:47-50
"Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. "

Kto wiec pelni wole Ojca? Na czym ona polega?

Jana 6:29
"Oni zaś rzekli do Niego: Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże? Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło /zamierzone przez/ Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał. "

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

zofia__

Post autor: zofia__ »

Czasem ogarnia mnie przerażenie - wybaczcie - i żal, gdy czytam niektóre wypowiedzi....kategorie oceniania ....hmm... . Pochylcie sie jedni nad drugimi, przymijcie siebie w MIŁOŚCI.W Nim żyjemy, poruszamy sie...

..." bądż wola Twoja"... trudne słowa, oznaczaja niezmierzoną pokorę, oznaczają rezygnację z siebie, za swych ambicji, planów, zachcianek. Są bezwarunkowym oddaniem, złożeniem siebie w dłonie Pana z dziecięcym zaufaniem. Są przyjęciem Bożego planu wobec siebie, zgodą na bycie Jego narzędziem, w miejscu, na którym mnie zaplanowal, w czasie, który wybrał, z ludzmi, ktorych dane jest mi spotkać, z talentami, którymi mnie uzdolnił. To poddanie, "niewola w miłosci". Coż piekniejszego możemy wybrać?
_________________

kato

Post autor: kato »

Od niewoli piękniejsza jest wolność.
Najlepsza niewola jest niczym w porównaniu z wolnością.
Jak w ogóle można coś takiego porównywać??

zofia__

Post autor: zofia__ »

prawdziwa miłość jest wolnością , stąd cudzysłów

aalias

Post autor: aalias »

Nie wiecie?

Bracia i siostry oto obraz oto wzor
Iscie boski dumny twor
Od 1,60 taki sie zaczyna
Bo niebo glowa przebija
Dlonie praca nieskalane
Bo biblii tylko oddane
W orginale czytana
Ona brana na kolana
Stopy male by lekko podla planete dotykaly
By zadnych ziemskich cierni nie nalapaly
Wirtualne skrzydla
Gdyz realnosc im zbrzydla
Uszy we wlasne prawdy zasluchane
Zadnym innym ziemskim glosem nie skalane
Stosujac sie do powyzszego
Widzicie juz swietego

PS. To udanego szukania hyhyhy na ekranach waszych maszynek z serduszkami pentium i athlon

zofia__

Post autor: zofia__ »

brat - mężczyzną
siostra - białogłową
warunki, oceny
pozostawcie - na litość - Bogu

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

zofia,
no i ja wlasnie pozostawilem warunki oceny Bogu. Zacytuje ponownie Jego wypowiedz bo moze przeoczylas to co napisalem wyzej:

"Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. "

to sa slowa JEZUSA zofio a nie moje. to On ustala warunki a my je tylko przyjmujemy. nie chcialbym jednak zebys myslala ze jak ktos nie jest naszym bratem czy siostra w Chrystusie to mamy go nie kochac. jak najbardziej mamy kochac i kochamy i zapewniam cie ze w niebie wieksza radosc jest z jednego nawroconego "nie-brata" niz ze 100 sprawiedliwych.


wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

zofia__

Post autor: zofia__ »

Nasuwa się podstawowe pytanie.
Skąd wiemy, kto pełni, a kto nie?

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

Zofia napisala:
Nasuwa się podstawowe pytanie.
Skąd wiemy, kto pełni, a kto nie?
"Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców." ( Mateusza 7:16-18 )


"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali." ( Jana 13:34-35 )

""Otóz zapewniam was, ze nikt, pozostajac pod natchnieniem Ducha Bozego, nie moze mówic: "Niech Jezus bedzie przeklety!".
Nikt tez nie moze powiedziec bez pomocy Ducha Swietego: "Panem jest Jezus" ( 1 Koryntian 12:3 )

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

zofia__

Post autor: zofia__ »

Nie wiemy - tak naprawde - kto i kiedy wyda owoce. Każdy ma swą drogę, swój czas. Prośmy Pana żniwa, za tych, których jest nam dane spotkać w naszym losie, by wydali plon obfity. Pochylajmy sie nad nimi z miłością, bądżmy darem na ich cierniowych - niejednokrotnie - drogach. Oni dla nas też są darem. Reszta...reszta należy do Pana.

Tak latwo jest oceniać, tak trudno przyjmować.
_________________

aalias

Post autor: aalias »

wyznawca_ pisze: "Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców." ( Mateusza 7:16-18 )
tak ale nie kazał wyrywać, ma rosnąć do zbiorów
a zbiór :) należy do pana, nie wolno nam nic wyrywać

wyznawca_

Post autor: wyznawca_ »

zofia i alias,
ja wcale nie mowilem ze my mozemy kogos wyrwac... tylko Pan bedzie wyrywal jak nadejdzie... my mamy im tylko pomagac rosnac.. ale jezeli ktos W DANYM MOMENCIE nie wydaje owocu to W DANYM MOMENCIE nie jest bratem ani siostra.... moze sie nim stanie w przyszlosci.. mamy wielka na to nadzieje i zrobimy wszystko zeby im pomoc. kochamy wszakze nie tylko braci i siostry w chrystusie ale rowniez wszystkich ktorzy Pana nie znaja a nawet wrogow.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”