Kto jest bratem i siostra w Chrystusie

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

esther

Post autor: esther »

Wyznawco

w zupełności się z Tobą zgadzam, kto w danym momencie nie czyni woli Bożej Czasem tyczy się to i Chrześcijan, którzy pozostają w grzechu, żyją w nim bez chęci pokuty. Przez jakiś okres w mojej drodze w Panu do niedawna byłam duchowo bękartem wg. Słowa Bożego, choć przedtem byłam prawdziwie ochrzczona i trwałam przy Panu. Lecz Pan jest wielki i sprowadził mnie spowrotem na track.

Dodam jeszcze, ze dziećmi Bożymi, czyli braćmi i siostrami w Panu są tylko osoby, które Duch Sw prowadzi (wg. Rzymian), tylko ci, Mario!!! nie wszyscy ludzie!!!


W Chrystusie,

Esther

Mariusz

Post autor: Mariusz »

Jak poznać narodzonych na nowo z Boga? Jn 1,12-13;1 Jn 2,29;4,7;5,1;5,18;Rz 8,14. Pozdravy!

sylka

Post autor: sylka »

Zna Pan , ktorzy są Jego- tylko Bog wie.
Ty mozesz sie domyslac, ale juz Jezus ostrzegał pred wilkami w owczej skorze.

Jednak ja , poznaję osobe na nowonarodzoną po tym, ze pała miłością do Jezusa Chrystusa, ze tylko o Nim mówi ,swiadczy i Go kocha, ze kocha Biblie, ze przestrzega Bozych przykazań- tych dwóch największych.
_________________

Lach
Posty: 266
Rejestracja: 21 lip 2006, 15:59

Post autor: Lach »

Porównajcie sobie wersety:
Mt 12:50 Br „Ktokolwiek bowiem spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie, ten jest moim bratem, siostrą i matką.”
(21) "Nie każdy, kto do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebios, Lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.(…) (24) "Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, zostanie przyrównany do męża roztropnego, który zbudował swój dom na masywie skalnym.

Ciekawe, że Jezus opowiadając o dniach ostatnich powiedział w kontekście Noego o Niewolniku Wiernym i Roztropnym:
tak będzie z obecnością Syna Człowieczego.(40) Wtedy dwaj będą w polu: jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony;(41) dwie będą mleć w żarnach: jedna będzie wzięta, a druga pozostawiona.(42) Dlatego czuwajcie, gdyż nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie.(43) "Ale wiedzcie to jedno, że gdyby gospodarz wiedział, o której straży przyjdzie złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.(44) dlatego i wy okażcie się gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.(45) "Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?(46) Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego!(47) Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem.”
Zauważmy, że obecność Pan jest podobna do dni Noego. Noe ciężko pracował tworząc dla siebie arkę, aż nadszedł zaskakujący dla wszystkich Potop. Jezus powiedział, że dni jego obecności będą podobne do tamtych dni Noego. Mówi o tym, że zajęci pracą na polu, czy przy żarnach zostaną zabrani, gdy Pan przyjdzie. Zabrani tak w górę przez Pana tak, jak wody potopu uniosły Arkę ku zbawieniu od wody.

Drugie spostrzeżenie polega na tym, że niewolnika tego Pan ustanowił nad swoją czeladzią zanim odszedł i niewolnik ten nadal będzie działał aż do czasu, gdy Pan przyjdzie. Nie może więc być mowy o żadnym człowieku, gdyż nie żyją oni tak długo. Mowa jest raczej o rozporządzeniu Pana dotyczącym opieki nad jego trzodą. Jako, że jest to sprawa otrzymania nagrody za wierność lub kary w ciemnościach, Jezus wyjaśnię szczegółowo, co ma na myśli dalszymi trzema przypowieściami.

Porównuje czynienie woli Ojca, to pracowanie na polu, czy przy żarnach, do:
roztaczania światła w ciemności, do pomnażania majątku Pana, a na końcu do opieki nad jego braćmi. Zauważmy, że w każdej z tych przypowieści mowa jest o dwóch grupach: pannach mądrych i głupich, niewolnikach pracowitych i leniwych, niewolniku wiernym oraz niewiernym, owcach miłosiernych oraz kozłach obojętnych.Nagrodę porównuje do: wejścia na ucztę weselną, wejścia do radości Pana, włądzy nad majatekiem Pana, odziedziczenia Królestwa.

Rodzi sie jednak pytanie, dlaczego owce nie wiedziały, że wyświadczają dobro braciom Jezusa?
Mt 25:1-55 NS „"Wtedy królestwo niebios stanie się podobne do dziesięciu dziewic, które wzięły swoje lampy i wyszły oblubieńcowi na spotkanie.(...) roztropne wzięły oliwę do pojemników, a także swoje Lampy.(...) oblubieniec przybył i dziewice, które były gotowe. weszły z nim na ucztę weselną; i zamknięto drzwi.
(14) "Jest bowiem tak, jak w wypadku człowieka, który, zamierzając wyjechać za granicę. wezwał swych niewolników i poruczył im swoje mienie.(...)każdemu według jego zdolności (16) Ten. który otrzymał pięć talentów, natychmiast poszedł i nimi obracał. i zyskał drugie pięć)(...) (21) Jego pan powiedział do niego: 'Świetnie, niewolniku dobry i wierny! byłeś wierny w niewielu rzeczach, ustanowię cię nad wieloma. Wejdź do radości swego pana'.
(31) "Kiedy Syn Człowieczy przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie. wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie.(32) I będą przed nim zebrane wszystkie narody i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz.(...) "Wtedy król powie do tych po swej prawicy: 'Chodźcie, pobłogosławieni przez mego Ojca, odziedziczcie królestwo przygotowane dla was od założenia świata.(...) Wtedy prawi odpowiedzą mu tymi słowy: 'Panie, kiedy widzieliśmy ciebie głodnym i cię nakarmiliśmy, lub spragnionym ? i daliśmy ci pić?(38) Kiedy widzieliśmy cię obcym i przyjęliśmy cię gościnnie, lub nagim ? i cię odzialiśmy?(39) Kiedy widzieliśmy cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do ciebie?'(40) A król, odpowiadając, rzeknie im: 'Zaprawdę wam mówię: W jakiej mierze uczyniliście to jednemu z najmniejszych spośród tych moich braci, w takiej uczyniliście to mnie'.(...) (46) I ci odejdą w wieczne odcięcie, prawi zaś do życia wiecznego".”
Zauważcie, że w żadnej z tych przypowieści osoby cieszące sie uznaniem Pana nie osądzają innych. Osądza Pan. Natomiast one są po prostu zajęte spełnianiem woli Pana. A na czym polega ta wola, która jest jednocześnie wolą jego Ojca?

Na pewno nie polega na literalnym świeceniu, czy obracaniu pieniędzmi. Wola ta wyraża się w miłości do Pana, w oczekiwaniu na jego nadejście, na jego sprawiedliwość, wydawaniu owoców ducha, życiu w prawdzie. Każda z tych osób, które zyskały uznanie Pana koncentrowała się na osobistym spełnianiu woli Pana takiej, jaką potrafiła najlepiej zrozumieć: świecić, karmić, mnożyć, pomagać.

Postacie negatywne przejawiają natomiast cechy: lenistwa, lęku przed Panem, krótkowzroczności, która sprowadza ich z wyznaczonego stanowiska, oddzielają się od innych i wynoszą nad nich, biją ich, a na końcu kończą w duchowym pijaństwie swoich ulubionych ludzkich nauk, zajmują się tylko osobistościami, które według nich zasługują na to jak Pan.

Czy tak łatwo wskazać na panny mądre i oddzielić je od głupich? Kto może ocenić, który niewolnik jest wierny, a który niewierny? Czy ktoś ma zdolność do oddzielenia pszenicy od kąkola? Nikt poza Panem!

Zatem przypowieści te nie są nam dane byśmy osądzili innych i odnaleźli braci Pana ale byśmy zrozumieli, że mamy wybór, że możemy się przybliżać ku lewicy bądź prawicy Pana, możemy się wznosić ku nagrodzie w górze lub upadać w dół z dala od niebiańskiego Pana. Zatem nie jest mowa o trzech klasach ludzi, ale o dwóch, które powstają przez objawienie się osobistego stosunku chrześcijan do siebie nawzajem. Widać to również, gdy zwrócimy uwagę na to, że panny witające Pana są również jego Oblubienicą, a niewolnicy członkiem czeladzi. Nikt nie ma pojęcia kim jest dany człowiek, nikt nie potrafi osądzić bliźniego i powiedzieć: "Oooo! To jest pszenica, brat Pana, jemu będę usługiwał!". Owce Jezusa nie mają prawa ani zdolności osądzania innych, nie mogą wiec wywyższać się nad innych. Musza usługiwać każdemu, jak ich Pan Jezus, gdyż w istocie Ciałem Jezusa może być każdy nawet najbardziej pogardzany człowiek.

marek c

Post autor: marek c »

1 Jana 3:10-11 "Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.
Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali." :-D

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2211
Rejestracja: 26 lip 2006, 16:15

Post autor: Miriam »


Pan Jezus powiedział, kto jest Jego bratem i Jego siostrą.


W Ew. Mateusza 12,50 czytamy: -

„Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą i matką”.

W Ew. Marka 3,35 jest napisane: -

„Ktokolwiek czyni wolę Bożą, ten jest moim bratem i siostrą i matką”.


W Ew. Łukasza 8,21 również czytamy: -

„Matką moją i braćmi moimi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je”.

I takie osoby, które słuchają Słowa Bożego i wypełniają je,
bez względu na wyznanie, są również moimi braćmi i moimi siostrami.


Miriam.

______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”