CZY ZAPOMNIELISMY O NAJWAZNIEJSZYM PRZYKAZANIU?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ewa

CZY ZAPOMNIELISMY O NAJWAZNIEJSZYM PRZYKAZANIU?

Post autor: ewa »

W KONCOWYCH FRAGMETACH EWANGELII WG MATEUSZA (28,18-20) MOZEMY PRZECZYTAC O TYM, JAK JEZUS NAKAZUJE UCZNIOM GLOSIC EWANGELIE WSZYSTKIM NARODOM.
CZY NIE UWAZACIE ZE TO POWINNO SIE STAC JEDNYM Z PRZYKAZAN SKIEROWANYCH DO WSZYSTKICH LUDZI, KTORZY SA NAWROCENI?
JESTEM BARDZO CIEKAWA, CO NA TEN TEMAT MYSLICIE, BO PAMIETAM JEDNO NAUCZANIE D. PRINCE'A, KTORY TWIERDZIL WLASNIE ZE TEN NAKAZ JEZUSA JEST NIEZWYKLE WAZNY I SKIEROWANY DO WSZYSTKICH LUDZI.
MOWIE O DOSLOWNYM GLOSZENIU EWANGELII , JAK ROBILI TO NIEKTORZY WYCHODZAC NA ULICE.
WIEMY, ZE WSZYSCY MUSZA USLYSZEC DOBRA NOWINE, ALE CZY NIE JEST TAK, ZE PRACY JEST DUZO A WCIAZ MALO ZNIWIAZY?
CZY JEZUS TAK NAPRAWDE CHCE ZEBYSMY ROZWIJALI SWOJE ZYCIE ZAWODOWE, ZAJELI SIE KARIERA (W DOBRYM TEGO SLOWA ZNACZENIU), ALBO PROWADZENIEM WLASNEJ FIRMY - CZY CZYMKOLWIEK INNYM - BARDZIEJ NIZ GLOSZENIEM EWANGELII.
CZY BOG, NIE POWOLUJE WSZYSTKICH LUDZI DO GLOSZENIA EWANGELII?
WIDZICIE BYLAM PARE RAZY W KOSCIELE, W KTORYM NA ZAKONCZENIE SPOTKANIA MOWI SIE, ZE PIENIADZE TO JEST ZYCIE CZLOWIEKA, WIEC COŻ INNEGO JAK SWOJE ZYCIE MOZNA PODAROWAC BOGU... I W TYM MOMENCIE PRZECHODZA PO SALI PORZADKOWI I ZBIERAJA OFIARA. ZNAM WERSETY MOWIACE O SIANIU I ZECIU, ZNAM PRAWDE BIBLIJNA O FINANSACH, ALE .... CZY TO NIE JEST CIUT NACIAGANE?
BO LUDZIE - PRZYNAJMNIEJ W TEJ SPOLECZNOSCI W KTOREJ ZDARZALO MI SIE BYWAC _ SA PRZEKONANI, ZE ODDAJAC SWOJE PIENIADZE NA OFIARE (OPROCZ TEGO OCZYWISCIE DZIESIECINE) PRZYKLADAJA REKE DO GLOSZENIA EWANGELII.
LIDERZY TEGO KOSCIOLA KUPUJA ZA TE PIENIADZE KSIAZKI I TLUMACZA JE , WYDAJA CZASOPISMO, ROZPROWADZAJA ULOTKI ITD ITP.
JA ROZUMIEM ZE TE RZECZY SA JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE, ALE CZY PRZESLANIE JEZUSA NIE BYLO DOSADNIEJSZE? W SENSIE - CHCE ZEBYS SAMODZIELNIE GLOSIL?
FAJNIE BY BYLO GDYBY KTOS Z WAS ODPISAL , BO MAM MNOSTWO WATPLIWOSCI. I JEZELI MOJE MYSLENIE JEST SKRZYWIONE, TO NIECH MI KTOŚ WSKAZE ODPOWIEDNIE FRAGMENTY.

sylka

Post autor: sylka »

ewo, witaj na forum.
Zwyczaj panuje tutaj taki, ze nie piszemu caps lockiem.
Caps lock oznacza krzyk, dlatego mysle ,ze wystarczy jak bedziesz pisala normalną czcionka.

Moje zdanie jest takie, ze dobrze jest być w lokalnej spoleczności.

Jezus duzo uczyl o pieniądzach więc i w kosciolach tez sie tego naucza.
Wazne zeby byly odpowiednie proporcje.
Tak więc mnie nie dziwi,ze zbierają ofiare.
Dobrze ze po spotkaniu :)) Jak juz posluchasz, nakarmisz sie slowem itd.

( U nas robia to na samym poczatku ;) )


Mozliwe ze Bog ciebie powoluje na ewangelistke, skoro masz tak bardzo w sercu ewangelizacje.
Mysle ze najlatwiej po prostu zyc wsrod naszych sasiadów i normalnie z nimi rozmawiac o Bogu o Jezusie , w naturalny sposob.
Nie robic z siebie nawiedzonego apostola.

Po prostu zyj i swiadcz swoim zyciem, okazuj ludziom milosci, ale zawsze bądź gotowa do mowienia o tym co nosisz w sercu.
Niech to bedzie naturalne.
Nikt nie lubi tych, ktorzy sie im narzucają ze swoją wiarą.

Natomiast jesli chodzi ci o pelnoetatową sluzbe w urzędzie ewangelistki, to nalepiej zrobic to we wspolpracy z lokalnych zborem, kosciolem, starsi w wierze czy pastor bedą widziec twoje powolanie, jak będziesz wierna w malym. Mozesz tez rozmwaiac ze starszymi czy pastorem, czy innym liderem, o tym co w sercu nosisz
A do takiej oddzielnej poslugi potrzeba namaszczenia i nałozenia rąk starszych .
Samej nie radzę ci wchodzic w nieswoje buty.
Ci co weszli w nieswoje buty, poupadali.


Najlepiej zyj i glos naturalnie i spontanicznie.
Jesli masz dar od Ducha Swiętego to wszyscy to zobacza.
Ale bądż wierna w malym.

wit

Post autor: wit »

sylka pisze: Jezus duzo uczyl o pieniądzach więc i w kosciolach tez sie tego naucza.
Wazne zeby byly odpowiednie proporcje.
To chyba zbyt mocno powiedziane.
Mysle ze najlatwiej po prostu zyc wsrod naszych sasiadów i normalnie z nimi rozmawiac o Bogu o Jezusie , w naturalny sposob.
Jak mają słyszeć ewangelię te osoby, które nie znają żadnych chrześcijan.
Natomiast jesli chodzi ci o pelnoetatową sluzbe w urzędzie ewangelistki, to nalepiej zrobic to we wspolpracy z lokalnych zborem, kosciolem, starsi w wierze czy pastor bedą widziec twoje powolanie, jak będziesz wierna w malym. Mozesz tez rozmwaiac ze starszymi czy pastorem, czy innym liderem, o tym co w sercu nosisz
A do takiej oddzielnej poslugi potrzeba namaszczenia i nałozenia rąk starszych .
No to mnie bardzo zadziwiłaś! Tak walczysz z instytucjonalizacją kościoła, a tu takie rzeczy piszesz. :shock:
Samej nie radzę ci wchodzic w nieswoje buty.
Ci co weszli w nieswoje buty, poupadali.
Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę, niech głosi samodzielnie. W końcu ma się tę wolność w Jezusie Chrystusie. 8 )

sylka

Post autor: sylka »

A gdzie widziales ze ja WALCZE z instytucjami koscielnymi , wit ??

Ja nie walcze - a jesli cos takiego zrozumiales z moich wypowiedzi na tym forum, to sie pomyliłeś.

Moge sie nie zgadzac z czyms, miec inny poglad- ale nie walcze.

Toleruje, a nawet akceptuje :-D

A jesli chodzi o twoje pytanie : jak mają slyszec ewangelię ci, ktorzy nie znają chrzescijan?

Prosta sprawa- pojedź do nich i glos im JEzusa Chrystusa.

A jesli nie pojedziesz i np. zaden chrzescijanin sie do nich nie wybierze- to sam Jezus sie im ukaze :-D

brat polak

Post autor: brat polak »

Najważniejsze przykazanie to te które mówi o miłości do Boga i bliźniego. :mrgreen:

krzych67
Posty: 580
Rejestracja: 07 sty 2010, 19:38

Post autor: krzych67 »

brat polak pisze:Najważniejsze przykazanie to te które mówi o miłości do Boga i bliźniego. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Ale miłość do Boga okazujemy wtedy Kiedy o nim mówimy,więc nie wyklucza jedno drugiego.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Essarts pisze:Ale miłość do Boga okazujemy wtedy Kiedy o nim mówimy,więc nie wyklucza jedno drugiego.
Nie, samo mowienie o kims nie jest wyrazem milosci :!: Ja na tym forum duzo mowilem o TS czy to oznacza, ze kocham TS :?: ;-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Hardi, Zalezy jak mówisz :D hahaha ty jak cos powiesz to smiech na :crazy: sali :crazy:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Aby głosić trzeba mieć wiedzę, bo ona daje odwagę do głoszenia. A gdzie zdobywa się wiedzę?
W szkole, a gdzie znajdziemy nauczyciela?

1P 5:10 Br „Bóg zaś, dawca wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej chwały w Chrystusie, On sam, po krótkich cierpieniach waszych, uczyni was w pełni dojrzałymi, umocni was, utwierdzi i ugruntuje.”
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

ewa pisze:CZY BOG, NIE POWOLUJE WSZYSTKICH LUDZI DO GLOSZENIA EWANGELII?
Zgadzam się ze słowem @sylka, dodam tylko że słowo,,nakaz,, mi się nie podoba ale polecnie głoszenie ewangeli dotyczy każdego,,kto słyszy, niech powie przyjdż..,,
jednak każdy ma inny dar do głoszenia ewangeli, znajdziesz w Bibli wiele przykładów i odpowiedzi na swoje pytania dotyczące misji, która z czasem mam nadzieje stanie się Twoją pasją :-> nie z przymusu ale z ochotnego serca...
Gal 2,7,, mnie zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych ...,,

Oczywiście w Bibli też znajdziesz słowo o darach, dziesięcinach,itp. to wszystko też jest ważne, w kościele czy społeczności jak dla mnie ważna jest ,,kontrola skarbowa,, że tak powiem :-> , kasa powinna być liczona, sprawozdana, kontrolowana oraz pamiętanie że:
1 Tesaloniczan 1.5,, nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się samym tylko słowem, lecz mocą i [działaniem] Ducha Świętego oraz wielką siłą przekonania....,,

Życzę wielu błogosławieństw i wielu owoców... :->

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Sio
Już dawno chciałam się Ciebie zapytać, czy ta @ przed nickami to np. małpaAnia01 ? :-D
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »


Wysłany: 2006-06-20, 12:49 CZY ZAPOMNIELISMY O NAJWAZNIEJSZYM PRZYKAZANIU?
W KONCOWYCH FRAGMETACH EWANGELII WG MATEUSZA (28,18-20) MOZEMY PRZECZYTAC O TYM, JAK JEZUS NAKAZUJE UCZNIOM GLOSIC EWANGELIE WSZYSTKIM NARODOM.
CZY NIE UWAZACIE ZE TO POWINNO SIE STAC JEDNYM Z PRZYKAZAN SKIEROWANYCH DO WSZYSTKICH LUDZI, KTORZY SA NAWROCENI?
JESTEM BARDZO CIEKAWA, CO NA TEN TEMAT MYSLICIE, BO PAMIETAM JEDNO NAUCZANIE D. PRINCE'A, KTORY TWIERDZIL WLASNIE ZE TEN NAKAZ JEZUSA JEST NIEZWYKLE WAZNY I SKIEROWANY DO WSZYSTKICH LUDZI.
A ja mysle,ze nie dotyczy on /nakaz / wszystkich ludzi tylko kaznodziejow.Najpierw dotyczyl apostolow,a potem tych,ktorzy byli predysponowani, tzn.ludzi obdarowanych tym darem-gloszenia-przez Ducha swietego.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

wiesia pisze:A ja mysle,ze nie dotyczy on /nakaz / wszystkich ludzi tylko kaznodziejow.
Apok 22.17,,A Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! ...,,,

[ Dodano: 2010-05-27, 15:45 ]
p.s
Anna01 pisze:Sio
Już dawno chciałam się Ciebie zapytać, czy ta @ przed nickami to np. małpaAnia01 ?
...tak:) to tak dla orientacji użytkowników, zaczerpnięte z wapów ;-)

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

sio
Dziękuję za ten cytat z Objawienia
nigdy na niego tak nie patrzyłem - to bardzo kosztowne i budujące
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”