Branham

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
orzeł_20
Posty: 121
Rejestracja: 27 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Polska:)

Branham

Post autor: orzeł_20 »

Czy jest ktoś tutaj kto wierzy poselstwu Branhama?

sewen
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 10:14

Post autor: sewen »

Co to znaczy "wierzyć poselstwu Branhama?
Jesteśmy uczniami Chrystusa. Komu mamy wierzyć?
Zapewne znasz ten werset"Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni?.
Mamy zatem jednego Pośrednika Jezusa Chrystusa.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

Raczej nikt,bo Nauki Branhama wychodzą poza Biblię,kobiete uważa za produkt uboczny ;-) z czym My się nie zgadzamy :!:
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Essarts pisze:Raczej nikt,bo Nauki Branhama wychodzą poza Biblię,kobiete uważa za produkt uboczny ;-) z czym My się nie zgadzamy :!:
Mów za siebie!

Ja wierzę temu poselstwu które przyniósł William Branham,
czyt. Obj. 10, 7. "Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom."

Mal. 4, 5: "Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana. "

Ew. Łukasza 1, 17: "On to pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej, by zwrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku rozwadze sprawiedliwych, przygotowując Panu lud prawy. "


Zawsze od początku w Biblii jest przedstawiane, czy to w Starym Testamencie czy też w Nowym, że jest potrzebny Prorok, by można było Bogu właściwie służyć. czytajcie pięcioksiąg Mojżesza a jest tam napisane że lud bał się, gdy Bóg przemawiał i rozmawiał z Mojżeszem tak że mówili - niech nie mówi do nas Bóg abyśmy nie poginęli, i Bóg zgodził się na to, dalej czyt. że Bóg zaczął do nich mówić przez Mojżesza a dokładnie wkładał Swoje Słowa w jego usta.


A głupotą tego czasu jest to że ludzie myślą, że sami są wstanie wiedzieć jak właściwie Bogu służyć i Go czcić.

Najśmieszniejsze jest to że większość ludzi krytykujących poselstwo przyniesione przez Williama Branhama, nie ma żadnego pojęcia o czym ono mówi, - gdyby mieli to nigdy by takiego czegoś nie pisali. "gdyby Go poznali nigdy by Pana Chwały nie ukrzyżowali" - to słowo było mówione i do żydów i do pogan, ponieważ ludzie w tej godzinie również nie poznali Pana Chwały i Go ukrzyżowali. a w jaki sposób? - a no w taki, że nie poznali proroka który do nich przyszedł, odrzucili jego poselstwo a tym poselstwem jest Pan Jezus Chrystus, "Ten Sam wczoraj dzisiaj i na wieki". więc pomazańcy którzy publicznie się temu sprzeciwiali stoją ręka w rękę z Korem, - bunt korego. Oni mówili do Mojżesza czy tylko ty masz słowo od Pana, my też czynimy znaki i cuda - no proszę jacy z nich byli wielcy krytycy, smutno tylko skończyli. Życzę powodzenia krytykom tego poselstwa - sami nie wiecie jakie przekleństwo ściągacie sobie na głowy.

Wypełnia się na was słowo Boże Mat. 23:15 Biada wam uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie może i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami"

"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
(28) Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
(29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,
(30) i mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków.
(31) Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. (32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!
(33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
(35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem."

i choć nie zabijacie ich fizycznie, zabijacie Słowo, poselstwo przynoszone przez nich.
a sami myślicie żeście są tymi przewodnikami.

Piszę to by ostrzec każdego kto występuje przeciwko Temu Bożemu Poselstwu, krytykanci!! nawet archanioł Michał nie sądził szatana gdy wiedli spór o ciało Mojżesza ale rzekł - Niech cię Pan potępi" a wy sam sąd wydajecie o czymś czego nie znacie.

"Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni"

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

gingers7, No to powodzenia,ja wierzę Jezusowi.
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

orzeł_20
Posty: 121
Rejestracja: 27 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Polska:)

Post autor: orzeł_20 »

Podaj przykład w takim razie przykład jeśli mówisz, że to poselstwo wykracza po za biblię. Uzasadnij to!

orzeł_20
Posty: 121
Rejestracja: 27 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Polska:)

Post autor: orzeł_20 »

Wierzyć poselstwu to wierzyć iż to jest słowo Boże. Widzisz jakieś minusy tego poselstwa?
Gdy nie wiesz już jak żyć pytaj Pana ,tylko Jezus twe problemy rozumie.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

KOBIETA JEST PRODUKTEM UBOCZNYM.wykracza poza nauke PŚ
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

orzeł_20
Posty: 121
Rejestracja: 27 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Polska:)

Post autor: orzeł_20 »

Wiesz pierwszy raz słyszę, iż Branham tak powiedział. Jesteś w stanie pokazać mi to źródło?Gdzie jest tak napisane w poselstwie?Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

orzeł_20, :-/ to jesteś Branhamowcem i tego nie wiesz ?
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

orzeł_20
Posty: 121
Rejestracja: 27 lis 2010, 11:24
Lokalizacja: Polska:)

Post autor: orzeł_20 »

Essarst mówisz, że wierzysz Jezusowi ok. Powiedz mi dlaczego nie wierzysz Jego słowu. Bóg posłużył się jego ustami( Williama Branhama) i przekazał nam poselstwo czasów końca. Czy czytałeś choćby jedno takie poselstwo? Uzasadnij mi proszę swoją odpowiedź.

Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 342
Rejestracja: 03 mar 2010, 21:58
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Essarts »

orzeł_20, Tak,uważam,że to fałszywy prorok opętany przez stworzenia duchowe,nie takie jakie powinny go opętać.
samo za siebie mówi słynne "Nasienie wężowe",to które dziecko Ewy było dzieckiem diabła ?
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Essarts pisze: KOBIETA JEST PRODUKTEM UBOCZNYM.wykracza poza nauke PŚ
- ciekawe co mówi o tym pismo?

I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. - to było w duchowej formie

Biblia Warszawska:
A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę, - tzn. że chociaż w duchowej formie był i mężczyzna i niewiasta to jeszcze w ciele ich nie było.

Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. - pojawia się człowiek w cielesnej formie.

Człowiek składa się z ciała, ducha i duszy.

Nadał tedy człowiek nazwy wszelkiemu bydłu i ptactwu niebios, i wszelkim dzikim zwierzętom. Lecz dla człowieka nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia.

Wtedy zesłał Pan Bóg głęboki sen na człowieka, tak że zasnął. Potem wyjął jedno z jego żeber i wypełnił ciałem to miejsce.

Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.


- to miejsce pisma wyraźnie mówi "Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego" - i te miejsca pokazują, że najpierw został stworzony Adam a potem Ewa "Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia." - tu jest Adam.

Więc nie wiem w czym uważacie że brat Branham się pomylił, skoro jest to wyraźnie napisane w Piśmie. :-D w Duchowej formie byli stworzeni jako mężczyzna i niewiasta ale w cielesnej najpierw był Adam potem Ewa i to Ewa była wyjęta z Adama a nie Adam z Ewy.

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Essarts - Sługa Boży

A w jakiego Jezusa wierzysz?

Mam nadzieje, że nie w Jezusa swoich własnych myśli.

Pozdrawiam :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”