Branham

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

piszesz że od 50-tnicy prorokiem jest Duch Św - tylko że prorok to określenie odnoszone do człowieka który ma bliski kontakt z Bogiem - Ja wierzę że to William Branham a ty???
Szanowny
Nie abym się chciał sprzeczać - ale pogląd ,że właśnie sam Duch SW jest prorokiem dla zboru oblubienicy
pochodzi z kazań W.M Branhama
i to z kilku
więc jak się w tym mylę to nie sam
pozdrawiam
poproszono mnie by dla większego pluralizmu dołączyć zdanie Branhamowi przychylne sformułowane przez byłą uczestniczkę tego forum
czynię to
viewtopic.php?f=29&t=65
,
viewtopic.php?f=29&t=65&p=1348#p1348
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 332
Rejestracja: 19 sty 2009, 6:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: Raf »

O nasieniu węża sporo pisze też na swej stronie Fword;

http://zbawienie.com/nasienie_weza.htm

Pzdr.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

Essarts pisze:Raczej nikt,bo Nauki Branhama wychodzą poza Biblię,kobiete uważa za produkt uboczny ;-) z czym My się nie zgadzamy :!:
Ja się tobie nie dziwię i tobie podobnym, że się nie zgadzacie z tym co mąż Boży powiedział, bo nie macie duchowego zrozumienia na tę sprawę, jesteście duchowo ślepi, jak krety, które nie są w stanie zobaczyć nieba. Litera zabija a Duch ożywia. Kto ma Ducha Bożego rozumie Słowo Boże. A kto Go nie ma to nie rozumie Pisma, widzi tylko literę.
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

benpo pisze:Ja się tobie nie dziwię i tobie podobnym, że się nie zgadzacie z tym co mąż Boży powiedział, bo nie macie duchowego zrozumienia na tę sprawę, jesteście duchowo ślepi, jak krety, które nie są w stanie zobaczyć nieba. Litera zabija a Duch ożywia. Kto ma Ducha Bożego rozumie Słowo Boże. A kto Go nie ma to nie rozumie Pisma, widzi tylko literę.
To jest taka mantra, jak ktoś twierdzi, że gdy czegoś nie ma w treści Pisma, przypisuje mu się motywacje litery. Kwestia Ducha i litery pada w kontekście Prawa Bożego (Mojżeszowego), i nie powinna być przypisywana do każdego tekstu biblijnego. Jeżeli jakakolwiek teza wykracza poza treść Pisma, lub nie może być odpowiednio uzasadniona biblijnie, to faktycznie jest to zwyczajne wczytywanie w tekst czegoś czego faktycznie w nim nie ma. Doktryny nie buduje się na podstawie dwuznacznych przesłanek.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Branham

Post autor: kesja »

TYLE LAT,TYLE LAT wygnania ,banicji az trudno wierzyc.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Branham

Post autor: amiko »

Twoje poglądy niektórym bardzo się nie podobały. Jak np. temat o kabale, itd.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Branham

Post autor: wuka »

amiko pisze:
17 sty 2021, 12:19
Twoje poglądy niektórym bardzo się nie podobały. Jak np. temat o kabale, itd.
Wczoraj ten wątek zaczęłam czytać, ale na kilku pierwszych stronach nie ma własciwie nic o samym Branhamie, o jego poglądach czy naukach, a od razu "kłótnie" o jakieś kwestie kobiece.
Może kesja zechce przybliżyć? Oczywiście można pewnie wygooglować, ale ...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Branham

Post autor: Krystian »

Kesja, tutaj kiedyś napisała, że Ewa w raju uprawiała seks z wężem i dlatego powstało plemię żmijowe :xble:
ale wuce takie sensacje mogą się spodobać
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Branham

Post autor: amiko »

Krystian pisze:
17 sty 2021, 14:02
Kesja, tutaj kiedyś napisała, że Ewa w raju uprawiała seks z wężem i dlatego powstało plemię żmijowe :xble:
ale wuce takie sensacje mogą się spodobać
Wąż symbolizował istotę z plemienia diabelskiego, żmijowego, gadziego. Dla Wuki zapewne to nie są sensacje.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Branham

Post autor: wuka »

Trochę przeczytałam o nim, ale co z tego wynika? Czy mam rozumieć, że jest on twórcą zielonoświątkowców? Dziwne.
Jedno uważają go za proroka inni za zwodziciela...czyli nic nowego. Całkiem podobnie miał, jak Paweł i wielu innych. Widzenia, głosy mu powiedziały, że nie ma palić i pić oraz uprawiać sexu aż do wypełnienia misji...Jakoś dziwnie mi to brzmi, tym bardziej, że miał ojca alkoholika.
Wizje i głosy...też mogą mieć różne przyczyny.
A już najdziwniejsze było to:"Krótko po ordynowaniu, 11 czerwca 1933 roku, kiedy William Branham chrzcił ludzi w rzece Ohio, blisko Jeffersonville, zgromadzone na tej uroczystości osoby zobaczyły jasne, oślepiające Światło, które zstąpiło i zawisło nad Branhamem[5], a następnie miał rozlec się głos: „Jak Jan Chrzciciel był posłany, by poprzedzić pierwsze przyjście Chrystusa, tak twoje poselstwo poprzedzi Jego drugie przyjście”.

Życie Branhama obfitowało w tragedie, cierpienia i niedostatki. Był półanalfabetą i słabo władał językiem angielskim[6]."
https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Marrion_Branham

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Branham

Post autor: kesja »

amiko pisze:
17 sty 2021, 12:19
Twoje poglądy niektórym bardzo się nie podobały. Jak np. temat o kabale, itd.
Mnie tez nie wszystko sie podoba niektórych z kabała czy bez

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Branham

Post autor: kesja »

Krystian pisze:
17 sty 2021, 14:02
Kesja, tutaj kiedyś napisała, że Ewa w raju uprawiała seks z wężem i dlatego powstało plemię żmijowe :xble:
ale wuce takie sensacje mogą się spodobać
plemie gadzie musiało juz byc skoro był Nachasz tak czy nie?
Myslec by sie przydało

Awatar użytkownika
kesja
Posty: 4276
Rejestracja: 26 maja 2006, 16:13

Re: Branham

Post autor: kesja »

wuka pisze:
17 sty 2021, 16:22
Trochę przeczytałam o nim, ale co z tego wynika? Czy mam rozumieć, że jest on twórcą zielonoświątkowców?
Dziwne.
Jedno uważają go za proroka inni za zwodziciela...czyli nic nowego.
Całkiem podobnie miał, jak Paweł i wielu innych. Widzenia, głosy mu powiedziały, że nie ma palić i pić oraz uprawiać sexu aż do wypełnienia misji...Jakoś dziwnie mi to brzmi, tym bardziej, że miał ojca alkoholika.
Wizje i głosy...też mogą mieć różne przyczyny.
A już najdziwniejsze było to:"Krótko po ordynowaniu, 11 czerwca 1933 roku,
kiedy William Branham chrzcił ludzi w rzece Ohio, blisko Jeffersonville,
zgromadzone na tej uroczystości osoby zobaczyły jasne, oślepiające Światło, które zstąpiło i zawisło nad Branhamem[5],
a następnie miał rozlec się głos: „Jak Jan Chrzciciel był posłany, by poprzedzić pierwsze przyjście Chrystusa,
tak twoje poselstwo poprzedzi Jego drugie przyjście”.

Życie Branhama obfitowało w tragedie, cierpienia i niedostatki.
Był półanalfabetą i słabo władał językiem angielskim[6]."
[htm]https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Marrion_Branham[/htm]
A ja wazali Jeremiaza jak Isajaza czy Jeremiasz nie mówi jak go poniewierano ,lekcewazono ponizano.
A Pan Jesza Mesjasz jak o Nim mówili a Paweł ? demona maz i szalejesz .
Branham nie był wjatkiem bo tam gdzie Prawda tam Nachasz ma swoich tam sitra achra pilnje by Swiatło nie wtargneło
w CIEMNOSCI.
Co ci dziwnie brzmi ,ze Duch Świety przemawia do tego do ktorego chce?
Co tu ma do tego ze ojciec był alkoholikiem czy to dyskwalifikowało Wiliama B w oczach Boga ?
Półanalfabeta ? słabo władał jezykiem angielskim ? gdzie ty to czytałas co za genisz to pisał znawca jez polskiego?
Własnie widac jak ci co pokonczyli tudia biblijne co szczca sie znajomoscia greki ,hebr,aram a nie maja objawienia
sa głusi i głosza doktryny a nie Słowo Boze ku Obudzeniu.
wka zalezy od ciebie czy pragniesz czy nie .

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Branham

Post autor: wuka »

kesja pisze:
27 sty 2021, 21:09
wuka pisze:
17 sty 2021, 16:22
Trochę przeczytałam o nim, ale co z tego wynika? Czy mam rozumieć, że jest on twórcą zielonoświątkowców?
Dziwne.
Jedno uważają go za proroka inni za zwodziciela...czyli nic nowego.
Całkiem podobnie miał, jak Paweł i wielu innych. Widzenia, głosy mu powiedziały, że nie ma palić i pić oraz uprawiać sexu aż do wypełnienia misji...Jakoś dziwnie mi to brzmi, tym bardziej, że miał ojca alkoholika.
Wizje i głosy...też mogą mieć różne przyczyny.
A już najdziwniejsze było to:"Krótko po ordynowaniu, 11 czerwca 1933 roku,
kiedy William Branham chrzcił ludzi w rzece Ohio, blisko Jeffersonville,
zgromadzone na tej uroczystości osoby zobaczyły jasne, oślepiające Światło, które zstąpiło i zawisło nad Branhamem[5],
a następnie miał rozlec się głos: „Jak Jan Chrzciciel był posłany, by poprzedzić pierwsze przyjście Chrystusa,
tak twoje poselstwo poprzedzi Jego drugie przyjście”.

Życie Branhama obfitowało w tragedie, cierpienia i niedostatki.
Był półanalfabetą i słabo władał językiem angielskim[6]."
[htm]https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Marrion_Branham[/htm]
A ja wazali Jeremiaza jak Isajaza czy Jeremiasz nie mówi jak go poniewierano ,lekcewazono ponizano.
A Pan Jesza Mesjasz jak o Nim mówili a Paweł ? demona maz i szalejesz .
Branham nie był wjatkiem bo tam gdzie Prawda tam Nachasz ma swoich tam sitra achra pilnje by Swiatło nie wtargneło
w CIEMNOSCI.
Co ci dziwnie brzmi ,ze Duch Świety przemawia do tego do ktorego chce?
Co tu ma do tego ze ojciec był alkoholikiem czy to dyskwalifikowało Wiliama B w oczach Boga ?
Półanalfabeta ? słabo władał jezykiem angielskim ? gdzie ty to czytałas co za genisz to pisał znawca jez polskiego?
Własnie widac jak ci co pokonczyli tudia biblijne co szczca sie znajomoscia greki ,hebr,aram a nie maja objawienia
sa głusi i głosza doktryny a nie Słowo Boze ku Obudzeniu.
wka zalezy od ciebie czy pragniesz czy nie .
To nie tak. Jeśli trzymać się Biblii, to owszem, mamy opis prześladowań Proroków i świętych. Tylko że w PS nie mamy żadnej wzmianki o tym, że przed przyjściem powtórnym PJ będzie jakiś Branham, który powie o sobie:"„Jak Jan Chrzciciel był posłany, by poprzedzić pierwsze przyjście Chrystusa,
tak twoje poselstwo poprzedzi Jego drugie przyjście”
Owszem, zapowiadano Antychrysta i to nawet nie wiemy, czy spodziewać się osoby, czy termin oznacza system jakiś (bo i takie przecież wykładnie są) polityczny, społeczny...
Inni, a jest ich większość głosi, że z chwilą śmierci ostatniego Apostoła proroctwa ustały (mam inne zdanie, ale co ja tam wiem).

Alkoholizm ojca Branhama oczywiście nie dyskwalifikuje ani jego, ani nikogo kto mial takiego ojca, jednak w każdym przypadku sytuacja ta wywiera ogromny wpływ na rozwój psychiczny człowieka i skutki mogą być do końca życia. Obecnie mnóstwo ludzi korzysta z terapii, które noszą nazwę DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Ludzie ci w dorosłym życiu mają cale mnóstwo problemów i często nawet nie zdają sobie sprawy, że problem tkwi w tym, że ojciec/matka/oboje rodziców byli alkoholikami.
Tylko w tym sensie pisałam, że człowiek taki mógł być bardzo wrażliwy, wręcz chory, a nie w takim, że go to dyskredytuje i to w oczach Boga.
Jeszcze taka uwaga mi się nasunęła. Gdyby faktycznie poselstwo tego człowieka było od Boga to chyba On by się zatroszczył, aby było znane szerzej nieco. Oprócz jakiegoś grona najbliższych nikt nie wie co włąściwie Branham miał do przekazania. Ktoś wie?
Nie wiem o co chodzi z tym językiem polskim...? kto niby jest geniuszem polskiego?, nie rozumiem tego zdania.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Branham

Post autor: Krystian »

kesja pisze:
17 sty 2021, 17:40
Krystian pisze:
17 sty 2021, 14:02
Kesja, tutaj kiedyś napisała, że Ewa w raju uprawiała seks z wężem i dlatego powstało plemię żmijowe :xble:
ale wuce takie sensacje mogą się spodobać
plemie gadzie musiało juz byc skoro był Nachasz tak czy nie?
Myslec by sie przydało
Myślę, że tabletek. dawno nie brałaś. :roll:

Daty jego panowania nie są znane. Panował już, kiedy Saul obejmował rządy w Izraelu. Zmarł za panowania jego następcy Dawida. Daty panowania tych dwóch władców pozostają jednak dyskusyjne.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”