Branham

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Hardi, a wy znów poruszacie temat nasienia wezowego :crazy: na takie tematy to miejsce na forum science-fiction :lol:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Parmenides pisze:
Hardi pisze:tak jak już pisałem, Paweł musiał mieć kiedyś żonę, bo to był wymógł, aby być faryzeuszem, bez tego się nie dało, tak samo prosto wyciągnąć wnioski jak w przypadku Piotra...
To słuszna uwaga. Ale skoro jesteśmy przy tym temacie, to zwróćmy również uwagę, że Jezus, przynajmniej teoretycznie, również powinien był mieć żonę, gdyż w ówczesnej społeczności żydowskiej było niedopuszczalne a przynajmniej nieakceptowane i potępiane społecznie, aby mężczyzna nie miał żony, a trzydzieści lat, to już był wiek wówczas zaawansowany; małżeństwa też zawierano wczesniej niż obecnie, gdyż generalnie ludzie żyli krócej.
jednak to nie był prawny wymógł, natomiast aby być faryzeuszem to był wymógł
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
Michał Strzelec
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2010, 19:05
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Michał Strzelec »

Hardi PW wysłane. Mam nadzieję że zrozumiesz to co napisałem. Wybacz mały bałagan.

To do poczytania przez wszystkich.
( http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102740 ... iazy_.html )

( http://pl.wikipedia.org/wiki/Nadp%C5%82odnienie )

To też do poczytania.
Węże ( http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=111957 )
Cytat z tej stronki: Hardi powinien wiedzieć o co chodzi po przeczytaniu PW.
choć u niektórych gat., np. dusicieli, zachowały się fragmenty miednicy i szczątkowe, kikutowate odnóża tylne
Być tak jak Jezus
Być tak jak Jezus
Tu na ziemi chcę być jak On
W całej podróży z ziemi do Chwały
Pragnę jedynie być tak jak ON
AMEN!

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Michał Strzelec pisze:Kobieta nie ma prawa wykładać Słowa Bożego. Nie ma prawa go nauczać i pouczać braci/mężczyzn/męża. Nigdzie w Biblii tego nie ma.
Ma prawo i w Biblii o tym pisze:
księga Sędziów rozdz. 4 pisze: 4W tym czasie sprawowała sądy nad Izraelem Debora, prorokini, żona Lappidota. 5 Zasiadała ona pod Palmą Debory, między Rama i Betel w górach Efraima, dokąd przybywali Izraelici, aby rozsądzać swoje sprawy.
6 Posłała ona po Baraka, syna Abinoama z Kedesz w pokoleniu Neftalego. «Oto - rzekła mu - co nakazał Pan, Bóg Izraela: Idź, udaj się na górę Tabor i weź z sobą dziesięć tysięcy mężów synów Neftalego i synów Zabulona. 7 Przyprowadzę ci do potoku Kiszon Siserę, wodza wojska Jabina, z jego rydwanami i hufcami i dam je w twoje ręce». 8 Odpowiedział jej Barak: «Jeżeli ty pójdziesz ze mną, pójdę, lecz jeśli ty nie pójdziesz ze mną, nie pójdę». 9 «Pójdę więc z tobą - odpowiedziała mu - lecz chwała nie okryje drogi, po której pójdziesz, albowiem przez ręce kobiety Pan wyda Siserę». Powstała więc Debora i razem z Barakiem udała się do Kedesz.
Michał Strzelec pisze:W Biblii natomiast jest napisane jak powinna wyglądać prawdziwa niewiasta która ma bojaźń przed Bogiem.
Nie prawda:
1 list do korytian rozdz. 11 pisze:4 Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując4 z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona.
Tutaj jest mowa o tym, ze ubiór mężczyzny i kobiety podczas tych samych czynności, czyli modlitwy i prorokowania, powinien się różnić, poprzez nakrycie i odkrycie głowy w zależności od płci.

Natomiast widać, że kobiety mogły prorokować, i świadczy o tym apostoł Paweł. Prorokowanie zaś, to także forma nauki czy pouczania.

Ty natomiast uogólniasz to do bojaźni Bożej.
Michał Strzelec pisze:Jak wyglądają kobiety obecnie? Jak mężczyźni. Chodzą w spodniach, ubierają się jak mężczyźni, chodzą jak mężczyźni, i zachowują się jak mężczyźni.

Spodni nie noszono w czasach antycznych.
Spodnie się upowszechniły z prostego powodu. Ludy walczące konno, oraz poruszające się konno, używały spodni ponieważ lepiej nadawały się do jazdy (chroniły przed obtarciami i chłodem).
W takich ludach jak Hunowie, Mongołowie, Tatarzy, kobiety także nosiły spodnie w wersji kobiecej.
W średniowiecznej Europie do czasów po drugiej wojnie światowej spodnie nosili mężczyźni z prostych przesłanek. Tylko faceci poruszali się konno, walczyli konno. Ale gdy jakaś arystokratka jeździła długo konno to także stosowała żeńską wersje spodni.

Co ciekawe w renesansie, faceci nosili obcisłe pończochy podobnie w średniowieczu, aby uwidocznić męskie nogi. Dziś nogi uwidaczniają kobiety.

W Biblii mężczyzna różnił się od kobiety krótkimi włosami (wyjątek to sędzia Samson), brodą i odkrytymi głowami. Nosili oni tak jak kobiety suknie, które się jednak od siebie różniły.

Co do zachowań męskich, jakie przejawiają kobiety to zwyczajnie błądzisz.

Ten świat jedynie to zmusza kobiety do pracy zarobkowej, przez co kobiety obok swojej kary, jakie na nie nałożył Bóg:
księga rodzaju rozdz. 3 wers 16 pisze:Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą»
dodał kobietom część kary przeznaczonej dla mężczyzn:

[quote="księga rodzaju rozdz.3 wers 19]W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz![/quote]

I co ciekawe "pracę zawodową kobiet" postulują środowiska feministyczne, czym postulują aby kobiety obok rodzenia i opieki nad dziećmi jeszcze przejęły część kary jaką Bóg nałożył na mężczyzn.

Oczywiście geniusz Branham nie zauważył tego zjawiska, które pojawiało się w jego czasach. Ale zamiast tego wtłoczył swoim wiernym, wiedzę jakoby kobiety nosząc spodnie gwałciły prawa Biblijne. Chociaż Apostołowie nie nosili spodni.

Albo Branham nie zauważywszy tego zjawiska, nie znał Biblii, a jak znał to zapewne uznał, że ta dodatkowa kara należy się kobietom, za urodzenie przez Ewę Kaina.
Michał Strzelec pisze:Więc Apostoł Paweł kim był? Nie miał żony. A jednak był Apostołem, nauczał i pouczał zbory. Sam Bóg go powołał na stanowisko Apostoła. Więc to jednak nie to.

Eliasz nie miał żony, a był Prorokiem.
Jan Chrzciciel też nie miał żony, a był Prorokiem.
Pan Jezus Chrystus też nie miał żony. A większy był niż Jan Chrzciciel.
Mojżesz miał żonę, a rozmawiał z Bogiem.
Piotr i inni Apostołowie mieli żony.
Noe miał żonę.
Michał Strzelec pisze:Cytat:
Ew. Mateusza
(27) Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż!
(28) A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.


Mężczyźni są wzrokowcami. Naukowcy to potwierdzili. Sam jestem mężczyzną i wiem że tak jest. Teraz taki przykład:

Ulicą idzie kobieta, piękna, zgrabna i powabna. Ma na sobie obcisłe spodnie, wyeksponowany biust. Tzw. seksbomba. Każdy mężczyzna powiedzie za nią wzrokiem. Pożądliwym wzrokiem. Więc taka kobieta winna jest tego że mężczyzna z nią cudzołoży. A i mężczyzna jest winny bo cudzołoży. Dlaczego więc kobiety noszą takie odzienie i kuszą? Jak odniesiesz się do Słów Pana Jezusa?
A co jak nosi powabną miniówkę to także nie uwodzi??

Te słowa odnoszą się do władzy jaką mężczyzna sprawuje nad kobieta:

ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą z księgi rodzaju.

To mężczyzna od czasu grzechu pierwszych ludzi ma władzę nad kobietą. W tym władzę seksualną. To on jest od niej silniejszy, inteligentniejszy (co także potwierdzają naukowcy) to ku niemu ona z natury kieruje swoje pragnienia.

A więc to od mężczyzny tak naprawdę zależy, czy władzę jaką dał mu Bóg od czasu Edenu nad kobietą wykorzysta do cudzołóstwa.


Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny
A zatem mężczyzna cudzołożąc z kobietą, jest hańbą dla Boga, a kobieta cudzołożąc jest hańbą dla mężczyzny.

Ten kto posiada większą władze, posiada większą nagrodę - chwałę, ale też większą karę - hańbę.

I z tych powodów mężczyzna powinien przy pomocy ducha walczyć z myślami cudzołożnymi.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 22:40 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Cyryl pisze:Tutaj jest mowa o tym, ze ubiór mężczyzny i kobiety podczas tych samych czynności, czyli mordowania i prorokowania,
O ile zauważyłem mordowaniem w Biblii zajmowali sie raczej mężczyźni (oraz JHVH oczywiście), ale może coś przeoczyłem... :-/

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Hardi pisze:wybacz, ale takie głupoty możesz wciskać komuś kto nie ma bladego pojęcia o tych sprawach... wszyscy bibliście wiedzą, że języka hebrajski jak i grecki jest bogatszy od np. polskiego i oczywiście jest rozróżnienie na męża i mężczyznę (w polskim też jest, więc w językach bogatszych tym bardziej
A nie można prościej.
W starożytnym Izraelu nawet arcykapłani mieli żony.
Nieżonaci prorocy to były wyjątki, którzy poświęcali swoje szczęście rodzinne dla Boga.

Bóg nawet dla pewnych osób zezwalał na poligamie - choć trzeba przyznać, że kończyła się ona złymi skutkami, waśniami w rodzinie, czy odejściem od Boga (przypadek Salomona).
Hardi pisze:Sorki, ale czytając posty wielu branhamowców (i to nie tylko w tym temacie) widać, że wzięli sobie słowa Branhama do serca, bo ten brak wiedzy, który często prezentują jest powalający i to nawet czasami brak wiedzy z zakresu szkoły podstawowej, co udowodnili w temacie o nasieniu węża
Też to zauważyłem.
A temat spodni mnie rozbawił. Otóż jeśli faceci nosili od zawsze spodnie a kobiety suknie. To w Rzymscy Legioniści byli, kobietami, natomiast nieliczna Rzymska kawaleria to byli faceci :-)

Nie będę już pisał o rzucaniu losów o suknie Jezusa Chrystusa.

Co do uwodzenia i podrywu. To samo w sobie nie jest złe. O ile jest ono w małżeństwie. W końcu księga pieśń nad pieśniami jest głównie o tym.

Cyryl
Posty: 240
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:59

Post autor: Cyryl »

Parmenides pisze:O ile zauważyłem mordowaniem w Biblii zajmowali sie raczej mężczyźni (oraz JHVH oczywiście), ale może coś przeoczyłem...
poprawiłem już mój błąd.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Parmenides, przeoczyłeś :-) mały fragment

Sędz. 9
53. Pewna kobieta rzuciła kamień młyński na głowę Abimelecha i roztrzaskała mu czaszkę.
54. Wtedy on przywołał śpiesznie swojego giermka i rzekł do niego: Dobądź swojego miecza i dobij mnie, aby nie mówiono o mnie; Kobieta go zabiła; przebił go więc jego giermek i on zmarł.
(BW)

Chociaż niektórzy nie zgodzą się z tym,że to kobieta zabiła,bo dobił go giermek
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Rzeczywiście, przeoczyłem. Czyli Cyryl jednak słusznie napisał. :-P

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Parmenides, Cyryl też nie wiedział,że dobrze napisał heh :-) Cyrylu więcej pewności siebie czasami mamy racje ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Parmenides pisze: O ile zauważyłem mordowaniem w Biblii zajmowali sie raczej mężczyźni (oraz JHVH oczywiście), ale może coś przeoczyłem... :-/
przeoczyłeś...tę, która mlekiem poiła swego wroga -

(Sdz 4:21) Lecz Jael, żona Chebera, wzięła palik od namiotu, uchwyciła młot w rękę, i zbliżając się cicho do niego, przebiła jego skroń palikiem, tak że ten utkwił w ziemi, [Sisera] spał bowiem głęboko, wyczerpany do ostatka. W ten sposób zginął.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Ale przynajmniej zachowałem się jak dżentelmen. :mrgreen:

Awatar użytkownika
gingers7
Posty: 102
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:19

Post autor: gingers7 »

Cyryl pisze:Ma prawo i w Biblii o tym pisze:
księga Sędziów rozdz. 4 pisze: 4W tym czasie sprawowała sądy nad Izraelem Debora, prorokini, żona Lappidota. 5 Zasiadała ona pod Palmą Debory, między Rama i Betel w górach Efraima, dokąd przybywali Izraelici, aby rozsądzać swoje sprawy.
6 Posłała ona po Baraka, syna Abinoama z Kedesz w pokoleniu Neftalego. «Oto - rzekła mu - co nakazał Pan, Bóg Izraela: Idź, udaj się na górę Tabor i weź z sobą dziesięć tysięcy mężów synów Neftalego i synów Zabulona. 7 Przyprowadzę ci do potoku Kiszon Siserę, wodza wojska Jabina, z jego rydwanami i hufcami i dam je w twoje ręce». 8 Odpowiedział jej Barak: «Jeżeli ty pójdziesz ze mną, pójdę, lecz jeśli ty nie pójdziesz ze mną, nie pójdę». 9 «Pójdę więc z tobą - odpowiedziała mu - lecz chwała nie okryje drogi, po której pójdziesz, albowiem przez ręce kobiety Pan wyda Siserę». Powstała więc Debora i razem z Barakiem udała się do Kedesz.
ty czytałeś w ogóle to miejsce pisma.
Michał Strzelec mówi o wykładaniu Słowa a nie o darze prorokowania - a to są dwie różne sprawy. Debora miała dar prorokowania a to jest tak jakby miała dar mówienia językami czy dar grania na instrumencie.
czytaj uważnie - tam nie było żadnego wykładu Słowa.
Cyryl pisze:Natomiast widać, że kobiety mogły prorokować, i świadczy o tym apostoł Paweł. Prorokowanie zaś, to także forma nauki czy pouczania.
prorokowanie jak mówiłem jest to dar. a nie ma to nic wspólnego z nauczaniem.
Cyryl pisze:W Biblii mężczyzna różnił się od kobiety krótkimi włosami (wyjątek to sędzia Samson), brodą i odkrytymi głowami. Nosili oni tak jak kobiety suknie, które się jednak od siebie różniły.
:-D ha ha jeżeli tylko tym się różnili to wystarczyło by zapuścić włosy i chodzić w sukni żeby być kobietą - albo odwrotnie
Cyryl pisze:A co jak nosi powabną miniówkę to także nie uwodzi??

Te słowa odnoszą się do władzy jaką mężczyzna sprawuje nad kobieta:

ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą z księgi rodzaju.

To mężczyzna od czasu grzechu pierwszych ludzi ma władzę nad kobietą. W tym władzę seksualną. To on jest od niej silniejszy, inteligentniejszy (co także potwierdzają naukowcy) to ku niemu ona z natury kieruje swoje pragnienia.

A więc to od mężczyzny tak naprawdę zależy, czy władzę jaką dał mu Bóg od czasu Edenu nad kobietą wykorzysta do cudzołóstwa.
w biblii jest napisane "mężczyzna który spojrzy pożądliwie na kobietę już z nią cudzołożył w sercu swoim" zgadzam się z tym dokładnie. myślę że ty również.

natomiast co biblia mówi o osobach które są przyczyną grzechu czy zgorszenia innych???

"że lepiej mu byłoby przywiązać kamień młyński do głowy i rzucić się w morze"

to że niemoralność kobiet jest coraz większa to widać, ale nie są one jedynymi które są winne gdyż mężczyźni na to pozwalają i chcą je takimi oglądać "cudzołożąc" jak mówił Jezus ,- w sercach swoich.
Bóg jest jeden i Jest Bogiem Słowa, problem jest taki że w dzisiejszym czasie wiedzy która jest dostępna ludzie nie wierzą w Słowa napisane w biblii interpretując je sobie dowolnie. Dziękuję Bogu że posłał proroka Williama Mariona Branhama, Eliasza naszego czasu aby "Wiara dzieci zwrócona została do wiary ojców" a ojcem wiary jest Abraham, gdyby on żył tutaj na ziemi też byście mu nie wierzyli taki jak nie wierzycie temu co Bóg powiedział w naszym czasie.

dobrze biblia o was mówi "ślepi przewodnicy, ślepych" - ale przyjdzie czas, już jest że zobaczycie antychrysta przychodzącego wiedzcie że nadszedł wasz kres.
Oblubienica baranka zostanie zabrana a wy nic nie będziecie o tym wiedzieć.

możecie się śmiać z tego ile chcecie - ale wiem jedno Bóg nie da się z siebie naśmiewać. On był miłosierny przez tyle lat, więc teraz staje aby wykonać sąd "na wielkiej wszetecznicy"

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Kosztowny Bracie
Z tym naszym czasem to chyba przesadziłeś
niedługo minie 50 lat jak W.M.Branham umarł /1965/
Szanuję człowiek i jego działalność -ale wiązanie z nim działania Ducha SW obecnie
jest nie biblijne
Ten brat umarł a Duch Sw żyje
Biblia wzywa jednoznacznie
nie pytajcie umarłych w sprawac żywych
Wszystko co potrzebne do życia i pobozności jest w Biblii
a osobiste objawienia w tym W.M.Branhama choć kosztowne dotyczą czasu działania osoby
przez którą Bóg działa
ale nie są ponadczasowe
Więc czytam Branhama tak jak Lutra czy Wesleya
ale nie kieruję się jego objawieniami na codzień bo są już wartością historyczną
pewną tradycją w kręgach związanych z Poselstwem
ale nie są żywym Słowem na dziś
Bowiem Bóg nie umarł i wciąż czyni rzecz nową
osadzać zaś innych i oskarżać i diabeł potrafi
prorok od Boga przychodzi z napomnieniem ale i z wskazaniem drogi wyjścia
a do tego trzeba być współczesnym osoby napominanej czy napominanej grupy
bo czasy i realia się zmieniają jedynie Bóg jest niezmienny
i bogaty w łaskę
Na sąd dopiero przyjdzie
więc sądzenie przed czasem nie jest od Niego
sługa w społeczności

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: benpo »

gingers7, Witaj, o co się spierasz z tym człowiekiem,tłumaczenie mu cokolwiek nie ma najmniejszego sensu.
benpo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”