Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Chrześcijanie w I w. nie budowali świątyń ani ołtarzy, nie używali krucyfiksów, nie utrzymywali utytułowanych duchownych wyróżniających się ubiorem. Nie obchodzili świąt państwowych ani nie pełnili służby wojskowej.
Chrześcijanie w I w. nie mieli prezydenta, Ciała Kierowniczego, nie budowali sal królestwa, nie wydawali Przebudźcie się! i Strażnicy, nie ogłaszali fałszywych proroctw...
ŚJ nie należą więc do tego chrześcijaństwa.
Bo nie należą.

taka prawda

Post autor: taka prawda »

meritus pisze:Bo nie należą.
W twoim mniemaniu.
Masz do tego prawo.
Jednakże niech ci będzie, że nie są, masz racje to tym bardziej w złym świetle stoją ci co się podają za chrześcijan.
Nikt nie stosuje się tak jak oni do Biblii ,żadna religia nie dba o czystość organizacji tak jak oni i żadna religia nie może pochwalić się takim wzrostem liczebnym wiernych tak jak oni.
Ba i żadna religia nie ma tak świadomych wiernych i potrafiących posługiwać się Biblią jak oni... .

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

W twoim mniemaniu. Masz do tego prawo. Jednakże niech ci będzie, że nie są, masz racje to tym bardziej w złym świetle stoją ci co się podają za chrześcijan.
No nie tylko w moim... Swoje zdanie opieram na stanowisku Chrystusowego Kościoła katolickiego i... samych świadków Jehowy, którzy w tej kwestii są jednomyślni z Kościołem katolickim.
żadna religia nie dba o czystość organizacji tak jak oni
Cóż... czysty doketyzm. Nihil novi.

trothlik
Posty: 96
Rejestracja: 11 cze 2011, 20:56

Post autor: trothlik »

YZ weź mi wytłumacz czemu zmieniłeś jotpedwa na JPII???
nie życzę sobie tego. nikogo nie obraziłem tym wpisem.
po drugie nie szanowałem go za życia to czemu teraz mam to robić?
I może mi przy okazji wyjaśnij czemu nie mówi się "prezydent watykanu" tylko wybiera się jakieś dziwne pseudonimy?
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

trothlik pisze:YZ weź mi wytłumacz czemu zmieniłeś jotpedwa na JPII???
nie życzę sobie tego. nikogo nie obraziłem tym wpisem.
Obraziłeś katolików wyśmiewając się z błogosławionego Jana Pawła II.
trothlik pisze:po drugie nie szanowałem go za życia to czemu teraz mam to robić?
To Cię nie zwalnia ze stosowania się do regulaminu forum.
I może mi przy okazji wyjaśnij czemu nie mówi się "prezydent watykanu" tylko wybiera się jakieś dziwne pseudonimy?
Się nie mówi, ponieważ papież nie jest prezydentem.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
JacekK
Posty: 192
Rejestracja: 29 lip 2011, 11:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: JacekK »

Jeżeli chodzi o prawo świeckie to nazwa ‘chrześcijanin’ nie jest zastrzeżona i każdy może się tak nazwać.

saba

Post autor: saba »

kiedy mamusia zmienia dzieciom tatusia i ten nowy tatuś mówi
Teraz mnie macie nazywac ojcem ja jestem na miejsce tamtego .
Jehowa jest ojcem ,
ale przyszedł inny bo i mama sie zmieniła i jest nowy tata ...no tak to sie porobiło

tessa

Post autor: tessa »

JacekK pisze:Jeżeli chodzi o prawo świeckie to nazwa ‘chrześcijanin’ nie jest zastrzeżona i każdy może się tak nazwać.
Jeśli chodzi o samą nazwę tak.
Ale ważne jest kogo Bóg uważa za chrześcijanina.Bo wielu się podaje ,ale niewielu nimi naprawdę jest.Mateusza 7:21

Fedorowicz
Posty: 698
Rejestracja: 11 mar 2011, 7:50

Post autor: Fedorowicz »

Kto ma prawo nazywać się chrześcijaninem?
Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.' Jan 3;16
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”