"Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Branha

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

lilia
Posty: 11
Rejestracja: 06 mar 2011, 18:47

"Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Branha

Post autor: lilia »

Witam, prosze o kontakt te osoby , których współmałżonkowie odeszli od Kościoła i stali sie wyznawcami poglądów Brahama. sama jestem w takiej sytuacji, mój mąż trzy lata temu uznał Branhama za proroka. Chciałabym porozmawiać z takim i osobami jak sobie radzą.

lilia
Posty: 11
Rejestracja: 06 mar 2011, 18:47

Post autor: lilia »

Może nie napisałam w tym dziale co trzeba, jesli tak to prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

lilia pisze:Witam, prosze o kontakt te osoby , których współmałżonkowie odeszli od Kościoła i stali sie wyznawcami poglądów Brahama. sama jestem w takiej sytuacji, mój mąż trzy lata temu uznał Branhama za proroka. Chciałabym porozmawiać z takim i osobami jak sobie radzą.
Powinnaś zacząć czytać Biblię a także te poselstwa które czyta twój małżonek. Co to za żona która nie potrafi sprawdzić i także wierząca co on takiego dojrzał w tych poselstwach które głosił br.Branham i nawoływał do powrotu do czystych nauk zapisanych w Biblii. Czy nic ci na ten temat nie mówił? Jak u ciebie z czytaniem Biblii? że szukasz odpowiedzi na forum złożonego w większości z ludzi co nauczania br.Branhama nie znają albo poznawszy bez zrozumienia odrzucają,chyba rozmawiam z wyznawczynią kościoła katolickiego,co nie zna Biblii.
benpo

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

lilia pisze:Witam, prosze o kontakt te osoby , których współmałżonkowie odeszli od Kościoła i stali sie wyznawcami poglądów Brahama. sama jestem w takiej sytuacji, mój mąż trzy lata temu uznał Branhama za proroka. Chciałabym porozmawiać z takim i osobami jak sobie radzą.
Możesz ze mną porozmawiać, bo odrzuciłem katolicyzm będący obłożony klątwą przez Boga, wierząc temu Bogu co On obiecał w Malachiasza 3: 23 - 24. Mat. 17, 11 i z Mar. 9, 12. Ta obietnica się wypełniła, prorok Boży był na ziemi i przez wiele lat na ziemi głosił poselstwo od Boga, i to poselstwo do dziś poprzedza powtórne przyjście Pana po Jego oblubienicę, prorok został zabrany w grudniu 1965 roku. Kto nie uwierzy temu poselstwu i nie powrócił do nauk Pisma Świętego ten jest nienawrócony i będzie potępiony zgodnie z tym co jest napisane w Marka 16: 16. Prywatnie tym prorokiem Bożym, był W.M.Branham. Duchowo ślepi księża i protestanccy kaznodzieje, nie są w stanie uwierzyć poselstwu od Boga które głosił ten skromny i prosty człowiek, bo na to trzeba mieć objawienie, jak ap. Pitr. miał objawienie od Boga, kim jest Jezus Chrystus. Pan to potwierdził, mówiąc do Piotra: ciało i krew ci tego nie objawiły, ale Mój Ojciec który jest w niebie. Faryzeusze nie rozpoznali kim był Pan Jezus, byli duchowo ślepi jak obecni faryzeusze z katolickiego kościoła i protestanckich denominacji. Jak będziesz takim oszustom w sutannach i koloratkach wierzyć, to kara cię nie minie. Kto bowiem uwierzył prorokowi Bożemu i powrócił do czystych nauk Biblii, ten będzie miał udział w pobycie w niebie, a jak nie uwierzysz, wylądujesz w piekle. To proste
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: wit »

benpo pisze:Prywatnie tym prorokiem Bożym, był W.M.Branham.
Co znaczy, był prywatnie? Czy oznacza to, że nie był prorokiem posłanym przez Boga, a jedynie samozwańczym, po to, aby głosić swoje prywatne wyobrażenia?
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

wit pisze:
benpo pisze:Prywatnie tym prorokiem Bożym, był W.M.Branham.
Co znaczy, był prywatnie? Czy oznacza to, że nie był prorokiem posłanym przez Boga, a jedynie samozwańczym, po to, aby głosić swoje prywatne wyobrażenia?
Ten posłany obiecany prorok Boży,prywatnie nazywał się W. M.Branham. Więc nie był uzurpatorem tylko tak się jedynie nazywał, miał imię i nazwisko jak każdy człowiek. Ale był powołanym przez Boga Bożym prorokiem, Jak inni Boży prorocy opisani w Biblii. Łapiesz cwaniaczku?
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: wit »

benpo pisze:Ten posłany obiecany prorok Boży,prywatnie nazywał się W. M.Branham. Więc nie był uzurpatorem tylko tak się jedynie nazywał, miał imię i nazwisko jak każdy człowiek. Ale był powołanym przez Boga Bożym prorokiem, Jak inni Boży prorocy opisani w Biblii. Łapiesz cwaniaczku?
Ten człowiek prywatnie nie nazywał się Branham. On tak naprawdę się nazywał. Domyślam się, że chciałeś wyrazić swoją prywatną opinię o Branhamie, a mianowicie, że uważasz do za proroka Bożego, a jednak popełniłeś lapsus, i wyszło, jak wyszło.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

wit pisze:
benpo pisze:Ten posłany obiecany prorok Boży,prywatnie nazywał się W. M.Branham. Więc nie był uzurpatorem tylko tak się jedynie nazywał, miał imię i nazwisko jak każdy człowiek. Ale był powołanym przez Boga Bożym prorokiem, Jak inni Boży prorocy opisani w Biblii. Łapiesz cwaniaczku?
Ten człowiek prywatnie nie nazywał się Branham. On tak naprawdę się nazywał. Domyślam się, że chciałeś wyrazić swoją prywatną opinię o Branhamie, a mianowicie, że uważasz do za proroka Bożego, a jednak popełniłeś lapsus, i wyszło, jak wyszło.
A ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy jak inni.
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: wit »

benpo pisze:A ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy jak inni.
Nie musisz. Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Patrz swego.
Nie wierzę we współczesnych Eliaszów Odnowicieli. Prorocy zakończyli się na Janie, i dziś już ich nie ma. Dlatego tym bardziej nie uznaję Branhama za proroka, a zwłaszcza za szczególnego proroka. Na osobę Branhama patrzę jedynie jak na człowieka, który miał znaczny wpływ na ukształtowanie się współczesnego nurtu charyzmatycznego.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

wit pisze:
benpo pisze:A ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy jak inni.
Nie musisz. Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Patrz swego.
Nie wierzę we współczesnych Eliaszów Odnowicieli. Prorocy zakończyli się na Janie, i dziś już ich nie ma. Dlatego tym bardziej nie uznaję Branhama za proroka, a zwłaszcza za szczególnego proroka. Na osobę Branhama patrzę jedynie jak na człowieka, który miał znaczny wpływ na ukształtowanie się współczesnego nurtu charyzmatycznego.
Tak to jest z duchowymi ślepcami, choćby im sam Pan Jezus wskazał miejsce Pisma, wolą swój denominacyjny kurnik i kupa gnoju na podwórku, co mogą się na nim karmić robactwem, niżeli zdrowym pokarmem ze Słowa. Sam zobaczysz biedaku, gdzie cię to zaprowadzi, wszak ,,niewiara " jest grzechem, a dusza która grzeszy ta umrze, nie ma dla niej żywota wiecznego, a jedynie pobyt w jeziorze z ognia i siarki. Faryzeusze także nie rozpoznali Mesjasza, a współcześni także, jak np. ty. Ja ciebie nie namawiam do wiary w proroka, bo widzę że to nie jest dla ciebie, tylko dla tych co im Bóg otworzy umysł, aby rozumieli Pismo, jak to było z uczniami idącymi do Emaus. Ty jesteś członkiem katolickiej wszetecznicy z Objaw. 17 rozdz. i już teraz masz piętno bestii na czole i na ramieniu, i jako niewolnik szatana nie jesteś w stanie wierzyć w obietnicę Pana z Malachiasza 3: 23 - 24. ani to rozumieć. To tyle

Tyle. Za ten post plus za analogiczny post w temacie: "jak powinien wyglądać idealny zbór/kościół???" dostajesz ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, 18:09 przez benpo, łącznie zmieniany 1 raz.
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: wit »

benpo pisze:Tak to jest z duchowymi ślepcami, choćby im sam Pan Jezus wskazał miejsce Pisma, wolą swój denominacyjny kurnik i kupa gnoju na podwórku, co mogą się na nim karmić robactwem, niżeli zdrowym pokarmem ze Słowa. Sam zobaczysz biedaku, gdzie cię to zaprowadzi, wszak ,,niewiara " jest grzechem, a dusza która grzeszy ta umrze, nie ma dla niej żywota wiecznego, a jedynie pobyt w jeziorze z ognia i siarki. Faryzeusze także nie rozpoznali Mesjasza, a współcześni także, jak np. ty. Ja ciebie nie namawiam do wiary w proroka, bo widzę że to nie jest dla ciebie, tylko dla tych co im Bóg otworzy umysł, aby rozumieli Pismo, jak to było z uczniami idącymi do Emaus. Ty jesteś członkiem katolickiej wszetecznicy z Objaw. 17 rozdz. i już teraz masz piętno bestii na czole i na ramieniu, i jako niewolnik szatana nie jesteś w stanie wierzyć w obietnicę Pana z Malachiasza 3: 23 - 24. ani to rozumieć. To tyle

Tyle. Za ten post plus za analogiczny post w temacie: "jak powinien wyglądać idealny zbór/kościół???" dostajesz ostrzeżenie.
Zastanawia mnie skąd Ty to wiesz, że ja rzekomo jestem członkiem "katolickiej wszetecznicy"? Czyżbyś wiedział o mnie coś czego ja nie wiem?
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

wit pisze:
benpo pisze:A ja za to nie mogę że jesteś duchowo ślepy jak inni.
Nie musisz. Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Patrz swego.
Nie wierzę we współczesnych Eliaszów Odnowicieli. Prorocy zakończyli się na Janie, i dziś już ich nie ma. Dlatego tym bardziej nie uznaję Branhama za proroka, a zwłaszcza za szczególnego proroka. Na osobę Branhama patrzę jedynie jak na człowieka, który miał znaczny wpływ na ukształtowanie się współczesnego nurtu charyzmatycznego.
To co poprzednio w ostrym tonie powiedziałem podając jako ,,kórnik" itd chciałbym wyłożyć, aby było zrozumiałe dla duchowo ślepych, kórnikiem określa się wszystkie wyznaniowe kościoły, które karmią swoje ptactwo, mieszanką kłamliwych interpretacji na temat Słowa. Bóg w Biblii określa to jako ,,stoły pełne wymiocin" a ja za prorokiem nazywam to kupą gnoju z którego kury wyjadają robaczki. W Objawieniu 17 rozdział kobieta na zwierzęciu ma w ręku złoty kielich pełen ,,obrzydliwości jej nierządu" to są nauki rzymsko-katolickiego kościoła którymi napoiła większość ludzi na całym świecie, że popadli na skutek tego w ostry obłęd, i wierząc jej kłamstwom i innych kaznodziei ze szkół biblijnych, nie są w stanie rozpoznać i zrozumieć co Bóg obiecał w Swoim Słowie na obecny czas a co się wypełniło. Czy rozpoznajesz w tym opisie z Objawienia 17 rozdz. że mowa o kościele katolickim i że to jest matka wszetecznic? a Bóg objawił że jej córkami są protestanckie denominacje? które teraz się pogodziły z matką i powracają do niej przez ekumenię? A jeśli jesteś ochrzczony w tytuły Ojca Syna i Ducha Świętego Mat. 28: 19. to jesteś członkiem k. katolickiego i kto jest tak ochrzczony automatycznie ma piętno zwierzęcia, nieważne że nazywa siebie protestantem, jest mimo to rzymskim katolikiem co z prawdziwym chrześcijańskim zborem nie ma nic wspólnego, bo tacy skorzystali z Bożego wołania Obaw. 18: 4. i Dz.AP.2: 38. i należą do Pana Jezusa, a nie do wielkiej wszetecznicy którą Bóg zniszczy, opis masz w Objaw. 18 rozdz. a jej dzieci także.Szkoda mi ciebie i innych co odrzucili Bożego proroka, bo zatruła was wielka katolicka wszetecznica zawartością złotego kielicha który od stuleci zawierał ,,obrzydliwości jej nierządu", ludzie od czegoś takiego tracą duchową orientację. W Galacjan 1: 6 - 9. jest mowa o tym co przynosi wierzenie ,,innej ewangelii", a wszystkie wyznaniowe kościoły z katolickim na czele to robią od swego zarejestrowania w Urzędzie d.s.wyznań. Bóg takie coś opuszcza, więc między tymi firmami z ,,inną ewangelią" nie ma Boga, a jedynie religijne duchy o których Bóg powiedział dawno: 1 Tym. 4: 1 - 5. i inne miejsca gdzie apostołowie mówili o wielkim odstępstwie. Faktycznie nad wyraz wielkie w swej masie jest to odstępstwo, tworzące razem wielki duchowy Babilon, co rozlazł się w Europie i na całym świecie. Dokładnie tak jak Bóg powiedział. Będzie tej rzeszy bardzo ciężko aż zniknie na zawsze z tej ziemi. to tyle, i za mówienie Prawdy nie przepraszam. P.S. powiedziałeś tak: Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Moja, bo szkoda mi każdego człowieka, i ciebie także, i w iem dlaczego jesteś ślepy, bo co Bóg obiecał w obecnym czasie, i ta obietnica się wypełniła, nie rozpoznałes, i pogardliwie ją odrzuciłeś. A o tym Sam Pan powiedział, już po śmierci Jana chrzciciela, obiecany prorok przyszedł przywrócił oryginalną wiarę dzieci do ojców apostołów, jaka była na początku, i teraz odpoczywa w niebie, a oblubienica została dzięki temu wywołana z tych odpadłych denominacji i trzymając się czystych nauk Słowa Bożego, szykuje się na powtórne przyjście Oblubieńca, Mat.25. i będzie zabrana na wesele Baranka, a tu szatan za pomocą swego ,,namiestnika" Objaw. 17 rozdz. rozpęta wielki ucisk, potem spadną ostateczne plagi z czasz 7 aniołów itd, jak 144 tys. żydów nawróci się do Pana Jezusa.

Mam propozycję, zanim zaczniesz pisać kolejnego posta, zapoznaj się z Regulaminem Forum. Jest to Twój obowiązek. Szczególnie zwróć uwagę na punkt 8.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Możesz mieć poglądy, ale Ty wygłaszasz swoje tezy o Kościele Rzymskokatolickim jak prawdę objawioną i niemylną. Jak nie przestaniesz, dostaniesz kolejne ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 9:34 przez benpo, łącznie zmieniany 2 razy.
benpo

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: wit »

benpo pisze:To co poprzednio w ostrym tonie powiedziałem podając jako ,,kórnik" itd chciałbym wyłożyć, aby było zrozumiałe dla duchowo ślepych, kórnikiem określa się wszystkie wyznaniowe kościoły, które karmią swoje ptactwo, mieszanką kłamliwych interpretacji na temat Słowa.[/color] Bóg w Biblii określa to jako ,,stoły pełne wymiocin" a ja za prorokiem nazywam to kupą gnoju z którego kury wyjadają robaczki. W Objawieniu 17 rozdział kobieta na zwierzęciu ma w ręku złoty kielich pełen ,,obrzydliwości jej nierządu" to są nauki rzymsko-katolickiego kościoła którymi napoiła większość ludzi na całym świecie, że popadli na skutek tego w ostry obłęd, i wierząc jej kłamstwom i innych kaznodziei ze szkół biblijnych, nie są w stanie rozpoznać i zrozumieć co Bóg obiecał w Swoim Słowie na obecny czas a co się wypełniło. Czy rozpoznajesz w tym opisie z Objawienia 17 rozdz. że mowa o kościele katolickim i że to jest matka wszetecznic? a Bóg objawił że jej córkami są protestanckie denominacje? które teraz się pogodziły z matką i powracają do niej przez ekumenię? A jeśli jesteś ochrzczony w tytuły Ojca Syna i Ducha Świętego Mat. 28: 19. to jesteś członkiem k. katolickiego i kto jest tak ochrzczony automatycznie ma piętno zwierzęcia, nieważne że nazywa siebie protestantem, jest mimo to rzymskim katolikiem co z prawdziwym chrześcijańskim zborem nie ma nic wspólnego, bo tacy skorzystali z Bożego wołania Obaw. 18: 4. i Dz.AP.2: 38. i należą do Pana Jezusa, a nie do wielkiej wszetecznicy którą Bóg zniszczy, opis masz w Objaw. 18 rozdz. a jej dzieci także.Szkoda mi ciebie i innych co odrzucili Bożego proroka, bo zatruła was wielka katolicka wszetecznica zawartością złotego kielicha który od stuleci zawierał ,,obrzydliwości jej nierządu", ludzie od czegoś takiego tracą duchową orientację. W Galacjan 1: 6 - 9. jest mowa o tym co przynosi wierzenie ,,innej ewangelii", a wszystkie wyznaniowe kościoły z katolickim na czele to robią od swego zarejestrowania w Urzędzie d.s.wyznań. Bóg takie coś opuszcza, więc między tymi firmami z ,,inną ewangelią" nie ma Boga, a jedynie religijne duchy o których Bóg powiedział dawno: 1 Tym. 4: 1 - 5. i inne miejsca gdzie apostołowie mówili o wielkim odstępstwie. Faktycznie nad wyraz wielkie w swej masie jest to odstępstwo, tworzące razem wielki duchowy Babilon, co rozlazł się w Europie i na całym świecie. Dokładnie tak jak Bóg powiedział. Będzie tej rzeszy bardzo ciężko aż zniknie na zawsze z tej ziemi. to tyle, i za mówienie Prawdy nie przepraszam. P.S. powiedziałeś tak: Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Moja, bo szkoda mi każdego człowieka, i ciebie także, i w iem dlaczego jesteś ślepy, bo co Bóg obiecał w obecnym czasie, i ta obietnica się wypełniła, nie rozpoznałes, i pogardliwie ją odrzuciłeś. A o tym Sam Pan powiedział, już po śmierci Jana chrzciciela, obiecany prorok przyszedł przywrócił oryginalną wiarę dzieci do ojców apostołów, jaka była na początku, i teraz odpoczywa w niebie, a oblubienica została dzięki temu wywołana z tych odpadłych denominacji i trzymając się czystych nauk Słowa Bożego, szykuje się na powtórne przyjście Oblubieńca, Mat.25. i będzie zabrana na wesele Baranka, a tu szatan za pomocą swego ,,namiestnika" Objaw. 17 rozdz. rozpęta wielki ucisk, potem spadną ostateczne plagi z czasz 7 aniołów itd, jak 144 tys. żydów nawróci się do Pana Jezusa.
Nie dostrzegam w nierządnicy z 14 rozdziału Księgi Objawienia cech Kościoła katolickiego, chociaż pewne kwestie mogą na to wskazywać. Bardziej obstaję za tym, że apokaliptyczną nierządnicą było Jeruzalem z I wieku n.e. gdzie zgładzono Jezusa i prześladowano pierwszych jego wyznawców. Nie byłem ochrzczony w żadne tytuły, i uważam, że w I wieku chrzczono wyłącznie w imieniu Jezusa. Sam fragment z Ewangelii wg Mateusza 28:19 jest dla mnie mało przekonujący, ponieważ nierzadko podważana jest jego autentyczność i nie harmonizuje on z innymi miejscami Pisma.
To by było na tyle. Reszta Twojej wypowiedzi nie odnosi się wprost do mojej osoby, i dotyczy koncepcji eschatologicznych z punktu widzenia dyspensacjonalizmu, które wymagałyby osobnego omówienia.
Czy teraz moje odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje?
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

benpo
Posty: 263
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:44
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Re: "Nienawróceni" współmałżonkowie zwolenników Br

Post autor: benpo »

wit pisze:
benpo pisze:To co poprzednio w ostrym tonie powiedziałem podając jako ,,kórnik" itd chciałbym wyłożyć, aby było zrozumiałe dla duchowo ślepych, kórnikiem określa się wszystkie wyznaniowe kościoły, które karmią swoje ptactwo, mieszanką kłamliwych interpretacji na temat Słowa.[/color] Bóg w Biblii określa to jako ,,stoły pełne wymiocin" a ja za prorokiem nazywam to kupą gnoju z którego kury wyjadają robaczki. W Objawieniu 17 rozdział kobieta na zwierzęciu ma w ręku złoty kielich pełen ,,obrzydliwości jej nierządu" to są nauki rzymsko-katolickiego kościoła którymi napoiła większość ludzi na całym świecie, że popadli na skutek tego w ostry obłęd, i wierząc jej kłamstwom i innych kaznodziei ze szkół biblijnych, nie są w stanie rozpoznać i zrozumieć co Bóg obiecał w Swoim Słowie na obecny czas a co się wypełniło. Czy rozpoznajesz w tym opisie z Objawienia 17 rozdz. że mowa o kościele katolickim i że to jest matka wszetecznic? a Bóg objawił że jej córkami są protestanckie denominacje? które teraz się pogodziły z matką i powracają do niej przez ekumenię? A jeśli jesteś ochrzczony w tytuły Ojca Syna i Ducha Świętego Mat. 28: 19. to jesteś członkiem k. katolickiego i kto jest tak ochrzczony automatycznie ma piętno zwierzęcia, nieważne że nazywa siebie protestantem, jest mimo to rzymskim katolikiem co z prawdziwym chrześcijańskim zborem nie ma nic wspólnego, bo tacy skorzystali z Bożego wołania Obaw. 18: 4. i Dz.AP.2: 38. i należą do Pana Jezusa, a nie do wielkiej wszetecznicy którą Bóg zniszczy, opis masz w Objaw. 18 rozdz. a jej dzieci także.Szkoda mi ciebie i innych co odrzucili Bożego proroka, bo zatruła was wielka katolicka wszetecznica zawartością złotego kielicha który od stuleci zawierał ,,obrzydliwości jej nierządu", ludzie od czegoś takiego tracą duchową orientację. W Galacjan 1: 6 - 9. jest mowa o tym co przynosi wierzenie ,,innej ewangelii", a wszystkie wyznaniowe kościoły z katolickim na czele to robią od swego zarejestrowania w Urzędzie d.s.wyznań. Bóg takie coś opuszcza, więc między tymi firmami z ,,inną ewangelią" nie ma Boga, a jedynie religijne duchy o których Bóg powiedział dawno: 1 Tym. 4: 1 - 5. i inne miejsca gdzie apostołowie mówili o wielkim odstępstwie. Faktycznie nad wyraz wielkie w swej masie jest to odstępstwo, tworzące razem wielki duchowy Babilon, co rozlazł się w Europie i na całym świecie. Dokładnie tak jak Bóg powiedział. Będzie tej rzeszy bardzo ciężko aż zniknie na zawsze z tej ziemi. to tyle, i za mówienie Prawdy nie przepraszam. P.S. powiedziałeś tak: Czy ja jestem duchowo ślepy, czy nie, nie Twoja to rzecz. Moja, bo szkoda mi każdego człowieka, i ciebie także, i w iem dlaczego jesteś ślepy, bo co Bóg obiecał w obecnym czasie, i ta obietnica się wypełniła, nie rozpoznałes, i pogardliwie ją odrzuciłeś. A o tym Sam Pan powiedział, już po śmierci Jana chrzciciela, obiecany prorok przyszedł przywrócił oryginalną wiarę dzieci do ojców apostołów, jaka była na początku, i teraz odpoczywa w niebie, a oblubienica została dzięki temu wywołana z tych odpadłych denominacji i trzymając się czystych nauk Słowa Bożego, szykuje się na powtórne przyjście Oblubieńca, Mat.25. i będzie zabrana na wesele Baranka, a tu szatan za pomocą swego ,,namiestnika" Objaw. 17 rozdz. rozpęta wielki ucisk, potem spadną ostateczne plagi z czasz 7 aniołów itd, jak 144 tys. żydów nawróci się do Pana Jezusa.
Nie dostrzegam w nierządnicy z 14 rozdziału Księgi Objawienia cech Kościoła katolickiego, chociaż pewne kwestie mogą na to wskazywać. Bardziej obstaję za tym, że apokaliptyczną nierządnicą było Jeruzalem z I wieku n.e. gdzie zgładzono Jezusa i prześladowano pierwszych jego wyznawców. Nie byłem ochrzczony w żadne tytuły, i uważam, że w I wieku chrzczono wyłącznie w imieniu Jezusa. Sam fragment z Ewangelii wg Mateusza 28:19 jest dla mnie mało przekonujący, ponieważ nierzadko podważana jest jego autentyczność i nie harmonizuje on z innymi miejscami Pisma.
To by było na tyle. Reszta Twojej wypowiedzi nie odnosi się wprost do mojej osoby, i dotyczy koncepcji eschatologicznych z punktu widzenia dyspensacjonalizmu, które wymagałyby osobnego omówienia.
Czy teraz moje odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje?
Twoje zaślepienie jest porażające, wszak nawet położenie miasta który jest na 7 wzgórzach jest podane, które znane było w czasach papiestwa z prześladowań żydów i chrześcijan przez wszystkie stulecia i do dziś to robi, i Janowi była pokazana przyszłość a nie to co było wstecz, kiedy kościół katolicki nie istniał i nie miał Watykanu położonego na 7 wzgórzach. Już Luter dostrzegał że papież jest antychrystem a żyjemy w czasach kiedy Bóg obiecał objawić wszystkie tajemnice, bo to jest czas końca i wkrótce zobaczysz nie płonącą Jerozolimę ale Rzym w którym jest Watykan, który jest siedzibą papiestwa które prowadziło przez stulecia krwawe wojny krzyżowe i paliło na stosach ludzi za to że tłumaczyli Biblię na języki narodowe, [przy pomocy inkwizycji, która do dziś istnieje tylko pod zmienioną nazwą (Kongregacja Nauki Wiary), nawet druga wojna światowa idzie na konto kościoła rzymsko-katolickiego. Symbol kobiety, jest przedstawieniem kościoła, ta kobieta z 17 rozdz.Objawienia, pokazuje że jest ,,pijana krwią", to pokazuje charakter tego kościoła, a zwierzę na którym siedzi reprezentuje władzę świecką, co kościół katolicki sobie rzyczył, to władze świeckie potulnie wykonywały, włacznie z mordowaniem niewinnych ludzi u których znaleziono Biblię. Bóg obłożył klątwą ten odstępczy kościół i kto w nim się znajduje, i tę instytucję zniszczy Objaw.18 rozdz. Więc twoje wyjaśnienie mnie nie satysfakcjonuje, próbujesz odsunąc od siebie to co pokazuje twardą rzeczywistość. Na własną szkodę, chyba nie chcesz zatracić swojej duszy, bo tu o nią chodzi jeżeli będziesz wierzyć katolickim kłamstwom. Byłem katolikiem i znam go od podszewki, i dziękuję Bogu że mi otworzył oczy, niestety większość ludzi są ślepi bo wierzą tym niezgodnym z Biblią kłamstwom których jest bez liku.

benpo, czy ty wiesz co zrobił Bóg i kogo klątwą obłożył? W Biblii nie wyczytasz nic o Kościele Rzymskokatolickim, gwarantuję Ci. Mówię poważnie, zaprzestań takich wypowiedzi. To ostatnie ustne ostrzeżenie
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 17:54 przez benpo, łącznie zmieniany 1 raz.
benpo

jfs300

Post autor: jfs300 »

.. a jeśli sie mylisz
to skonczysz w piekle za obrazę Ducha Swiętego.
Jesteś tego świadom?

Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym
Ale z Ciebie ryzykant
(nie) podziwiam za odwagę
Tak stawiać swoją wieczność na szali
to niezły akt odwagi, a moze jednak bezmyślności? :animrumru:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”