Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Po co wiec, czytamy Biblię,
Ja czytam w celu poznania Boga, Jego woli.Księgi prorockie po prostu przyjmuję do wiadomości i nie staram się "liczyć". Sama widzisz,że każdy liczy inaczej.Ile już nawet tu,na forum, było sporów o obliczenia.I każdy ma rację,każdy przedstawia niezbite argumenty...
Dlatego raczej wolę obserwować to,co dzieje się na świecie, ale daty sobie daruję.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

(................................................................)

byłem w szoku jak to zobaczyłem..
jeszcze takich bredni to ja na oczy nie widziałem.

1844 to pamiętny rok i wraz z nim powinna się skończyć ta seta apokaliptyczna.
ale ciało kierownicze nagle zostało oświecone przez jehową i wymyślili nową bajkę.
w 1914 roku to samo .. . 1975 ... 2000. . . i chyba ich bajanie się nie skończy..

6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.


Ostrzeżenie na razie (!) ustne. Następny taki post i warn.Anna01
Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 18:30 przez judejahu, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

judejahu pisze:sekta jehowicka to "specjaliści" od chronologii.. .

badacze też i epifaniści próbują być "mądrzejsi" od nich..

byłem w szoku jak to zobaczyłem..
jeszcze takich bredni to ja na oczy nie widziałem.

1844 to pamiętny rok i wraz z nim powinna się skończyć ta seta apokaliptyczna.
ale ciało kierownicze nagle zostało oświecone przez jehową i wymyślili nową bajkę.
w 1914 roku to samo .. . 1975 ... 2000. . . i chyba ich bajanie się nie skończy..
Chyba nie przemyślałeś tego co nam tu zapodajesz - w 1844 nie było jeszcze ani ŚJ ani Badaczy ani Epifanistów. Poczytaj troche kolego albo zapytaj kogoś kto wie ;-)
Jakżesz się zatem coś mogło skończyć w 1844 skoro się jeszcze nie zaczęło? :mrgreen:

Poza tym jesteś nieco arogancki, co nie wpływa dobrze na kulturę dyskusji...
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

szabat szalom :)

Post autor: judejahu »

prawda , panie miły..
russel dopiero się rozkrecał ze swoimi herezjami..

to co wynikło z tych dat to na pewno russelizm i jego spuścizna...
(....................................).

uważam że to powinno się skończyć w tymże samym roku . a to bajanie o wyznaczaniu końca świata trwa do dziś. błędne koło się toczy i toczy. . i toczy..

OSTRZEGAM PO RAZ OSTATNI.Anna01
Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 18:36 przez judejahu, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

judejahu pisze:prawda , panie miły..
russel dopiero się rozkrecał ze swoimi herezjami..
to co wynikło z tych dat to na pewno russelizm i jego spuścizna...
czyli swiadkowie jakiejs jehowy..

uważam że to powinno się skończyć w tymże samym roku . a to bajanie o wyznaczaniu końca świata trwa do dziś. błędne koło się toczy i toczy. . i toczy..
Jeden warn nic cię nie nauczył :?:
Zgłaszam naruszenie regulaminu w tym i poprzednim poście:
judejahu pisze:sekta jehowicka to "specjaliści" od chronologii.. .

badacze też i epifaniści próbują być "mądrzejsi" od nich..

byłem w szoku jak to zobaczyłem..
jeszcze takich bredni to ja na oczy nie widziałem.

1844 to pamiętny rok i wraz z nim powinna się skończyć ta seta apokaliptyczna.
ale ciało kierownicze nagle zostało oświecone przez jehową i wymyślili nową bajkę.
w 1914 roku to samo .. . 1975 ... 2000. . . i chyba ich bajanie się nie skończy..
Zero merytorycznej argumentacji, same tylko obelgi dla obelg.
Myślę, że nasze forum to nie miejsce dla wyładowywania swojej chorobliwej nienawiści, co zresztą jasno wynika z regulaminu.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Eutychus pisze:Jeden warn nic cię nie nauczył
Zgłaszam naruszenie regulaminu w tym i poprzednim poście:
Słusznie uczyniłeś.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

szabat szalom :)

Post autor: judejahu »

dlaczego religie są tak podzielone? bo wymyślają i komplikują najprostsze sprawy..

a najgorsze jest to , kiedy się ucisza i ostrzega tych, którzy o tym mówią.

problem jest poważny, ponieważ ludzie myślą że znaleźli Boga a okazuje się że karmią się fikcją.

religia to potężny biznes. a nie droga do zbawienia
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

judejahu pisze:a najgorsze jest to , kiedy się ucisza i ostrzega tych, którzy o tym mówią.
Ty nie mówisz,ty ubliżasz i krzyczysz,jest różnica pomiędzy merytoryczną dyskusją a chamstwem.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

bartek212701 pisze:
judejahu pisze:a najgorsze jest to , kiedy się ucisza i ostrzega tych, którzy o tym mówią.
Ty nie mówisz,ty ubliżasz i krzyczysz,jest różnica pomiędzy merytoryczną dyskusją a chamstwem.
Powiedziałbym, że to nie jest nawet zwykłe chamstwo ale bluźnierstwo. Żenujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ów deklaruje 'Love', 'Peace' oraz 'Unity' a swoimi wypowiedziami temu wszystkiemu zaprzecza. Przykre i to bardzo :-(
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

judejahu, Józek :lol: nie daruje Ci tej rozróby haha
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

:) miły panie.. .

kto kłamiąc szerzy dobro , pokój i jedność???

uważam że gdyby pieniędzy nie było , nie byłoby też religii waszych w których jesteście. bo ci którzy są tam u szczytów zajęliby się czymś bardziej pożytecznym..

jest taka maksyma. jak się coś nie opłaca, to się tego nie robi. .
może to znacie , może nie.. mniejsza o to. .

nie ubliżam wam, ale współczuje, że dajecie się tak manipulować jak ja kiedyś kościołem katolickim czy adwentystami czy też odłamami protestantyzmu niedzielnego.

czy mądrość wynika z nauki i doświadczenia czy z bajania o jakichś końcach świata.

jak ktoś należy do grupy, która kiedyś czy nie dawno wyznaczała takie daty, to jest to mądre z jego strony? mało ostrzeżeń przed kłamcami było? jak można tam należeć i wierzyć im.. zamiast skupić się na prostocie ewangelii i dekalogu.

niepokoi mnie to..

aha. wypraszam sobie to , że jestem krzykaczem.. czy też neinawistnikiem... spotkajmy się to się okaże.. zobaczycie moje opanowanie, pokój, "krzykliwość"

jak się kogoś nie widzi, to się takich rzeczy nie pisze..

ja jeszcze nikomu takich akcji nie zarzuciłem. . bo was nie widze.
ja patrze na tekst i jego mądrość. . .

analizuje sobie to. dużo już wywnioskowałem.

ale to was nie obchodzi. . ok.

przepraszam że mówię prawdę.

WŁADCA SZABATU niech wam błogosławi! :)
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”