Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

nike pisze:To się cieszę.
Mój własny jest taki:
Mój Psalm III
Panie - jak bardzo trudno jest żyć,
Gdy nie ma się wsparcia znikąd,
Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna,
Ty Panie, jesteś dla mnie tarczą i moją głowę podnosisz.

Dajesz mi wzrost Panie i radość dajesz mi,
Zawsze mnie prowadzisz, czy idę czy śpię,
Nie lękam się już Panie, że ktoś jest przeciw mnie,
Ty mnie prowadzisz Panie na królewskie błonie. :-D
Twój psalm jest piękny...
zwłaszcza ten fragment mi się podoba "Panie - jak bardzo trudno jest żyć,
Gdy nie ma się wsparcia znikąd,
Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna"... kiedyś w szkole usłyszałam coś podobnego od księdza... za to, że powiedziałam, iż nie czuję się katoliczką wcale...
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Kornelia pisze:Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna"... kiedyś w szkole usłyszałam coś podobnego od księdza... za to, że powiedziałam, iż nie czuję się katoliczką wcale...
A ja dalej swoje :-D
Nie zamartwiaj się Słonko, w Słowie Bożym zawsze znajdziesz pociechę i obietnice.
I tak, odnośnie powyższego i obaw o reakcję rodziców:
Św. Paweł do Tymoteusza w 2-gim liście, 2 rozdz. pisze:19 Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.
20  W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
21  Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.
W moim przekonaniu, Ty właśnie chcesz "odstąpić od niesprawiedliwości" oraz "zachować siebie czystą od tych rzeczy pospolitych"
i sądzę że Pan Bóg, Który "zna tych, którzy są Jego", zna również i Ciebie. :-D
A wiesz dlaczego tak myślę? Ponieważ Pan Jezus powiedział,
a Św. Jan pisze:
Jana 6:37 Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;

Jana 6:44 Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
45 Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

Jana 6:65 I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Jana 10:28 I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
29 Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Na podstawie powyższych słów Mistrza możesz byc pewna, że to sam Pan Bóg pociągnął Cię do Pana Jezusa, a jeśli Ty dajesz się pociągnąć i przyjmujesz "pouczenie", to Pan Jezus nie tylko że Cię napewno nie "wyrzuci precz", ale przez Niego niechybnie dotrzesz do Pana Boga, a On tak pokieruje Twoim życiem, że nikt i nic nie będzie w stanie "wydrzeć" Cię z Jego i Pana Jezusa "ręki".
Zatem uszka do góry i jak Wy młodzi mawiacie: SPOKO :-D
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Eutychus pisze:
Kornelia pisze:Kiedy się słyszy, nie będziesz zbawiona, - bo jesteś inna"... kiedyś w szkole usłyszałam coś podobnego od księdza... za to, że powiedziałam, iż nie czuję się katoliczką wcale...
A ja dalej swoje :-D
Nie zamartwiaj się Słonko, w Słowie Bożym zawsze znajdziesz pociechę i obietnice.
I tak, odnośnie powyższego i obaw o reakcję rodziców:
Św. Paweł do Tymoteusza w 2-gim liście, 2 rozdz. pisze:19 Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.
20  W wielkim zaś domu są nie tylko naczynia złote i srebrne, ale też drewniane i gliniane; jedne służą do celów zaszczytnych, a drugie pospolitych.
21  Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego.
W moim przekonaniu, Ty właśnie chcesz "odstąpić od niesprawiedliwości" oraz "zachować siebie czystą od tych rzeczy pospolitych"
i sądzę że Pan Bóg, Który "zna tych, którzy są Jego", zna również i Ciebie. :-D
A wiesz dlaczego tak myślę? Ponieważ Pan Jezus powiedział,
a Św. Jan pisze:
Jana 6:37 Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;

Jana 6:44 Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
45 Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.

Jana 6:65 I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca.

Jana 14:6  Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Jana 10:28 I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
29 Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Na podstawie powyższych słów Mistrza możesz byc pewna, że to sam Pan Bóg pociągnął Cię do Pana Jezusa, a jeśli Ty dajesz się pociągnąć i przyjmujesz "pouczenie", to Pan Jezus nie tylko że Cię napewno nie "wyrzuci precz", ale przez Niego niechybnie dotrzesz do Pana Boga, a On tak pokieruje Twoim życiem, że nikt i nic nie będzie w stanie "wydrzeć" Cię z Jego i Pana Jezusa "ręki".
Zatem uszka do góry i jak Wy młodzi mawiacie: SPOKO :-D

Dziękuję...
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bartek212701 pisze:
Henryk pisze:
Eutychus pisze:
2 Król 5:18 W tej jednej sprawie tylko niech Pan będzie pobłażliwy dla twego sługi, mianowicie: gdy władca mój wstępuje do świątyni Rimmona, aby tam oddać pokłon, a wspiera się na moim ramieniu, to i ja muszę oddawać pokłon w świątyni Rimmona; gdy więc ja oddaję pokłon w świątyni Rimmona, niech Pan będzie pobłażliwy dla twego sługi w tej jednej sprawie.
19 Wtedy rzekł do niego Elizeusz: Idź w pokoju!
:-D
Jesteś niesamowity. :lol:
Sypiesz bardzo trafnymi cytatami jak z rękawa. :lol:
Pozdrówka- takie duże! ;-)
Miałem napisac to samo :-D więc po prostu się pod tym podpiszę
Qrka wodna, teraz zauważyłem.
:oops:
"Mężowie, Bracia" - pysznym ci ja człek, a Wy jeszcze tę pychę łechtacie :oops:
Ładnie to tak :?: Przecież nawet do spowiedzi pójśc nie mogę :mrgreen:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Eutychus pisze:Qrka wodna, teraz zauważyłem.
:oops:
"Mężowie, Bracia" - pysznym ci ja człek, a Wy jeszcze tę pychę łechtacie :oops:
Ładnie to tak :?: Przecież nawet do spowiedzi pójśc nie mogę :mrgreen:
Czasami Ci się cukier przyda :-D
Nalezy słodzić takie wypowiedzi dużą ilością cukru
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”