Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...

Post autor: Kornelia »

Henryk pisze:
Kornelia pisze: 1. Jak mogłabym zostać BPŚ? Są jakieś 'kryteria' (np. że trzeba dokonać apozstazji) oraz ile lat mogę mieć by samodzielnie móc uczestniczyć w zebraniu?
Jedynym warunkiem jest zachowywać się kulturalnie podczas nabożeństw.
Uczęszczany do Zborów razem z dziećmi.
Jeśli masz piętnaście lat, wskazana byłaby zgoda rodziców.
Powinni wiedzieć gdzie chciałabyś przebywać.
2. Czy BPŚ mają jakieś święta? Jakie?
Pamiątka śmierci Naszego Pana w Jej rocznicę.
3. Jak wyglądają u nich np. chrzest, ślub ?
Chrzest jako dorosłe osoby, i świadome co ten chrzest oznacza.
Ślub bardzo różnie. Jest to umowa między dwoma dorosłymi osobami zawierana przy świadkach.
Nie jest sakramentem i jest zawierany w USC.
4. Jak wyglądają zebrania BPŚ?
Śpiew, modlitwa, wykład lub zastanawianie się nad tekstem Biblijnym.
Może inni Bracia badacze uzupełnią. :-D
Witamy na Forum! :lol:

Dziękuję bardzo, za przybliżenie mi informacji :)

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Bariel pisze:Ależ komunia (pamiątka wieczerzy pańskiej) jak najbardziej jest biblijna
niech będzie, że jest.. ale uważam powinni ją przyjmować tylko i wyłącznie Ci, którzy samodzielnie podjęli decyzję o chrzcie.
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kornelia, Fajnie myślisz,powodzenia Ci zycze w poszukiwaniach :-) Czytaj Biblię.
Jestem pewny,że jak wejdzie na forum Nike to też Ci coś napisze odnośnie BPŚ bo Ona to obeznana hehe
http://epifania.pl/linki.php?sub=page&pid=1 Tutaj o podstawowych wierzeniach Epifanistów to też BPŚ.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

bartek212701 pisze:Kornelia, Fajnie myślisz,powodzenia Ci zycze w poszukiwaniach :-) Czytaj Biblię.
Jestem pewny,że jak wejdzie na forum Nike to też Ci coś napisze odnośnie BPŚ bo Ona to obeznana hehe
http://epifania.pl/linki.php?sub=page&pid=1 Tutaj o podstawowych wierzeniach Epifanistów to też BPŚ.
Dziękuję, już raz ją przeczytałam, dość dawno i wtedy zaczęłam na poważnie zastanawiać się nad sensem trwania w katolicyzmie, teraz czytam ją drugi raz i poznaję na nowo.

Awatar użytkownika
Bariel
Posty: 675
Rejestracja: 10 sie 2012, 13:23

Post autor: Bariel »

Jedne przeczytanie to dopiero początek, najlepiej sięgaj po nią (a zwłaszcza NT) codziennie ;-)
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...

Post autor: nike »

Kornelia pisze:Którzy mogliby opowiedzieć mi coś więcej o tym wyznaniu niż jest napisane w wikipedii oraz odpowiedzieć na kilka moich pytań ?
1. Jak mogłabym zostać BPŚ? Są jakieś 'kryteria' (np. że trzeba dokonać apozstazji) oraz ile lat mogę mieć by samodzielnie móc uczestniczyć w zebraniu?
2. Czy BPŚ mają jakieś święta? Jakie?
3. Jak wyglądają u nich np. chrzest, ślub ?
4. Jak wyglądają zebrania BPŚ?


:prosze:

Pytam o to wszystko dlatego, iż jestem katoliczką tylko z nazwy, nie chcę przystąpić do bierzmowania, nie oddaję czci Maryi, papieżom itp. Chcę odejść z KRK, ponieważ "naucza zgodnie z PŚ" a tak naprawdę robi wszystko by oszukać ludzi, którzy nie czytają Biblii.

z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Najlepiej do źródła. Zapraszam na nasza stronkę, tam wszystkiego się dowiesz. www.epifania.pl

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Bariel pisze:najlepiej sięgaj po nią (a zwłaszcza NT) codziennie
czytam codziennie :->
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Ja byłem katolikiem do 18 roku zycia [nigdy zagorzałym,ale np spiewałem w scholi hehe podstawowa szkoła] :-) potem przyjałem apostazje,nie chodziłem tez juz od tamtej pory[a nawet wczesniej rok] na lekcje religii :-)
Czytałem Pismo i robie to do dziś,no ale społecznosci sobie nie znalazłem,chociaż bardzo lubie i szanuje Badaczy :-) a tu kilku mamy i to bardzo mili ludzie.
Powodzenia,szczere powodzenia :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Kornelia pisze:czytam codziennie :->
Wbrew temu, co zapewne koleżanki i koledzy mówią (a może i... rodzice? :-( )- nie jest to stracony czas! :-D
Czytaj i... pytaj.
Dz 8:30-31 bug " Kiedy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czyta proroka Izajasza, i zapytał: Rozumiesz, co czytasz? (31) A on odpowiedział: Jak mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni? I zaprosił Filipa, aby wszedł i przy nim usiadł."
Z odpowiedzi, które padną, wybieraj te, które w/g Ciebie będą właściwe.
O całą resztę zadba "Ktoś" inny. :xhehe:

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

bartek212701 pisze:Ja byłem katolikiem do 18 roku zycia [nigdy zagorzałym,ale np spiewałem w scholi hehe podstawowa szkoła] :-) potem przyjałem apostazje,nie chodziłem tez juz od tamtej pory[a nawet wczesniej rok] na lekcje religii :-)
Czytałem Pismo i robie to do dziś,no ale społecznosci sobie nie znalazłem,chociaż bardzo lubie i szanuje Badaczy :-) a tu kilku mamy i to bardzo mili ludzie.
Powodzenia,szczere powodzenia :-)
Też zamierzam dokonać apostazji... Ale póki co katoliczka z nazwy i przymusu rodziców.. Nawet nie wiem jak się zabrać za to, by im powiedzieć... Bo gdy w 4 czy tam 5 klasie im powiedziałam to uznali to za bunt :-/ I się śmiali..

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Henryk pisze:
Kornelia pisze:czytam codziennie :->
Wbrew temu, co zapewne koleżanki i koledzy mówią (a może i... rodzice? :-( )- nie jest to stracony czas! :-D
Czytaj i... pytaj.
Dz 8:30-31 bug " Kiedy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czyta proroka Izajasza, i zapytał: Rozumiesz, co czytasz? (31) A on odpowiedział: Jak mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni? I zaprosił Filipa, aby wszedł i przy nim usiadł."
Z odpowiedzi, które padną, wybieraj te, które w/g Ciebie będą właściwe.
O całą resztę zadba "Ktoś" inny. :xhehe:

"koleżanki" i "koledzy" oczywiście się śmieją z tego, ale ich zdanie ma najmniejsze znaczenie, wierzę w Pana, chcę czytać i będę to robić napewno. A rodzice nie mają nic przeciwko ;-)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kornelia pisze:
bartek212701 pisze:Ja byłem katolikiem do 18 roku zycia [nigdy zagorzałym,ale np spiewałem w scholi hehe podstawowa szkoła] :-) potem przyjałem apostazje,nie chodziłem tez juz od tamtej pory[a nawet wczesniej rok] na lekcje religii :-)
Czytałem Pismo i robie to do dziś,no ale społecznosci sobie nie znalazłem,chociaż bardzo lubie i szanuje Badaczy :-) a tu kilku mamy i to bardzo mili ludzie.
Powodzenia,szczere powodzenia :-)
Też zamierzam dokonać apostazji... Ale póki co katoliczka z nazwy i przymusu rodziców.. Nawet nie wiem jak się zabrać za to, by im powiedzieć... Bo gdy w 4 czy tam 5 klasie im powiedziałam to uznali to za bunt :-/ I się śmiali..
Prawdę powiedz :-) jesteś samodzielnie myślącą dziewczyną i masz prawo do tego by wybrać sobie swoją własną drogę,każdy przecież weźmie odpowiedzialność z nas sam za siebie.
U mnie było ok,chociaż babcia trochę szalała hehe i mówiła,że później będzie się wstydzić iść do kościoła :mrgreen: ale jakoś to przetrwała.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

bartek212701 pisze:Prawdę powiedz jesteś samodzielnie myślącą dziewczyną i masz prawo do tego by wybrać sobie swoją własną drogę,każdy przecież weźmie odpowiedzialność z nas sam za siebie.
U mnie było ok,chociaż babcia trochę szalała hehe i mówiła,że później będzie się wstydzić iść do kościoła ale jakoś to przetrwała.

U mnie będą wszyscy szaleć gdy to powiem... I rodzice, i dziadkowie są fanatykami i ciężko z nimi porozmawiać... Uważają, że wszyscy w naszej rodzinie powinni być katolikami, a gdy ciocia z wujkiem dokonali apostazji to można powiedzieć, że się ich wyrzekli, nie utrzymują z nimi kontaktu... Ciekawe czy z córką też nie będą rozmawiać :evil:
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

A tu o wolnych badaczach można przeczytać.
http://nastrazy.pl/redakcja/kimjestesmy.php
Lub tu:
http://www.wedrowka.nastrazy.pl/index.p ... &Itemid=61
Jak można wyczytać z tych opisów
Społeczność ta składa się ze zborów, które są samodzielne i samorządne pod względem organizacyjnym, gospodarczym oraz usługi duchowej. Zbory są od siebie niezależne, a łączy je jedynie miłość Chrystusowa, wspólny cel, doktryna i środki działania.
Poglądy mogą być rożne :-> Większość pewnie tak jak na tych stronach jest napisane.
Tu można znaleźć różne poglądy WBPŚ.
http://zbawienie.pl/
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Berian pisze:A tu o wolnych badaczach można przeczytać.
http://nastrazy.pl/redakcja/kimjestesmy.php
Lub tu:
http://www.wedrowka.nastrazy.pl/index.p ... &Itemid=61
Jak można wyczytać z tych opisów
Społeczność ta składa się ze zborów, które są samodzielne i samorządne pod względem organizacyjnym, gospodarczym oraz usługi duchowej. Zbory są od siebie niezależne, a łączy je jedynie miłość Chrystusowa, wspólny cel, doktryna i środki działania.
Poglądy mogą być rożne :-> Większość pewnie tak jak na tych stronach jest napisane.
Tu można znaleźć różne poglądy WBPŚ.
http://zbawienie.pl/

Wszystko z linków, które wysłałeś już czytałam... Chciałam się dowiedzieć czegoś prosto od braci/sióstr badaczy :-)

co do pytania, tak, miłuję nieprzyjaciół :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”