Są tutaj jacyś Badacze Pisma Świętego, którzy mogliby...?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Berian
Posty: 679
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: Berian »

Kornelia pisze:Chciałam się dowiedzieć czegoś prosto od braci/sióstr badaczy :-)
Co do tych pytań co zadałaś to chyba wszystkie ruchy wywodzące się z BPŚ mają tak samo.
Kornelia pisze:co do pytania, tak, miłuję nieprzyjaciół :)
Ja nie był bym taki piętki ;-) Chyba że tylko ja jestem taki zły :aaa:
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
[you] miłujesz nieprzyjaciół?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Kornelia,
Piszesz,ze chcesz coś bezpośrednio sie dowiedzieć, więc postaram się po krotce ci przybliżyć Badaczy Pisma Świętego "epifania"
Otóż zbory nasze są autonomiczne, nie jesteśmy organizacją, Każdy Zbór wybiera dla swojego zboru nauczycieli, czyli braci starszych i diakonów do usług zborowych.
Starsi [jest ich kilku] prowadzą zebrania bereańskie, czyli prowadzą badania [jest artykuł z literatury. który jakiś czas temu Zbór przez glosowanie zdecydował,że go chcemy badać] i na podstawie Biblii rozbieramy go, Starsi też mówią wykłady. Diakoni raczej są do usługi w około stołu pańskiego tzn: sprzątają i otwierają sale. Diakoni raz na jakiś czas u nas w Zborze chyba raz na trzy miesiące mogą mówić krótkie 1/2 godz. wykładziki jest to Szkoła prorocza [uczą się na starszych zborowych] równiez raz na jakiś czas mają badania w zborze, tez w ramach nauki. Po takim zebraniu cały zbór może swoje zdanie powiedzieć co do rozwoju danego brata, diakonów tez jest kilku.
W zborze tez jest Księgarz i sekretarz . Wybierani są tez przez z bor dla naszych celów.
To z organizacyjnych spraw.
Zebranie niedzielne składa się z; pieśń, modlitwa, wykład na temat jaki dany starszy sobie przygotował, na koniec wykładu pieśń, modlitwa i przerwa. Następne zebranie pieśń, modlitwa i badanie bereanskie, są zadawane nam pytani do artykułu który, akurat badamy i odpowiadamy z Biblia w ręku. na koniec pieśń, modlitwa i rozchodzimy się. W tygodniu mamy tylko dwie godziny badania badamy w naszym zborze dwa artykułu. to chyba wszystko co mogłam ci opowiedzieć. pozdrawiam nike.

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

nike pisze:Kornelia,
Piszesz,ze chcesz coś bezpośrednio sie dowiedzieć, więc postaram się po krotce ci przybliżyć Badaczy Pisma Świętego "epifania"
Otóż zbory nasze są autonomiczne, nie jesteśmy organizacją, Każdy Zbór wybiera dla swojego zboru nauczycieli, czyli braci starszych i diakonów do usług zborowych.
Starsi [jest ich kilku] prowadzą zebrania bereańskie, czyli prowadzą badania [jest artykuł z literatury. który jakiś czas temu Zbór przez glosowanie zdecydował,że go chcemy badać] i na podstawie Biblii rozbieramy go, Starsi też mówią wykłady. Diakoni raczej są do usługi w około stołu pańskiego tzn: sprzątają i otwierają sale. Diakoni raz na jakiś czas u nas w Zborze chyba raz na trzy miesiące mogą mówić krótkie 1/2 godz. wykładziki jest to Szkoła prorocza [uczą się na starszych zborowych] równiez raz na jakiś czas mają badania w zborze, tez w ramach nauki. Po takim zebraniu cały zbór może swoje zdanie powiedzieć co do rozwoju danego brata, diakonów tez jest kilku.
W zborze tez jest Księgarz i sekretarz . Wybierani są tez przez z bor dla naszych celów.
To z organizacyjnych spraw.
Zebranie niedzielne składa się z; pieśń, modlitwa, wykład na temat jaki dany starszy sobie przygotował, na koniec wykładu pieśń, modlitwa i przerwa. Następne zebranie pieśń, modlitwa i badanie bereanskie, są zadawane nam pytani do artykułu który, akurat badamy i odpowiadamy z Biblia w ręku. na koniec pieśń, modlitwa i rozchodzimy się. W tygodniu mamy tylko dwie godziny badania badamy w naszym zborze dwa artykułu. to chyba wszystko co mogłam ci opowiedzieć. pozdrawiam nike.

Dziękuję Ci, Nike!
Mam też takie pytanie... Mogę przyjść na zebranie ot tak, czy jakoś najpierw skontaktować się z braćmi starszymi?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Kiedy tylko chcesz u nas bracia starsi nie maja żadnej władzy nad zborem, wszyscy jesteśmy równi. I jeden z drugim liczymy się.
A gdzie ty mieszkasz jeżeli moge wiedzieć bo ja w Gdańsku.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Kornelia pisze: Mogę przyjść na zebranie ot tak, czy jakoś najpierw [...]
Każdy, do każdego kościoła, zboru może przyjść ot... tak. :lol:
Nie są potrzebne "przepustki", poręczenia, wprowadzający... :-/
Pewnie "uderzy" cię zupełny brak wystroju w postaci "świętych " obrazów i ołtarza...
Nie przejmuj się tym- to tylko bałwany!
Bądź dzielna!

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Henryk pisze:Pewnie "uderzy" cię zupełny brak wystroju w postaci "świętych " obrazów i ołtarza...
Nie przejmuj się tym- to tylko bałwany!

Nie dla mnie bałwochwalstwo, nie uderzy mnie to napewno. Nie czczę obrazów, świętych, papieży (hehe, "ojciec święty :-D)
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Kornelia,
Widzę,że jak na swój wiek, to jesteś mądrą dziewczyną, bądź dzielna, a Pan ciebie pokieruje, tak,żebyś odniosla blogoslawieństwo.

[Doszła informacja na PW do mnie. :-D ]

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

nike pisze:Kornelia,
Widzę,że jak na swój wiek, to jesteś mądrą dziewczyną, bądź dzielna, a Pan ciebie pokieruje, tak,żebyś odniosla blogoslawieństwo.

[Doszła informacja na PW do mnie. :-D ]

Jej, dziękuję za miłe słowa...
Nie mogę się doczekać momentu, kiedy pojawię się na zebraniu, kiedy będę wierzyć z własnego wyboru, a nie z wyboru rodziny... tylko pozostaje mi jeszcze rozmowa z rodzicami :-(

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

nike pisze:u nas bracia starsi nie maja żadnej władzy nad zborem,
A to ciekawe... nie mogą np. nikogo wykluczyć? :shock:
Ciekawe, że Paweł wysyłając Tytusa do zborów (a Tytus był przecież starszym), polecił mu:

Stale to mów i usilnie zachęcaj, i upominaj z całą władzą nakazywania (Tyt 2:15)

O jakiej tu władzy Paweł pisał? ;-)

No ale to... taka dygresja ;-)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Kornelia pisze:... tylko pozostaje mi jeszcze rozmowa z rodzicami :-(
No i tu będziemy "trzymać kciuki" za Ciebie. :-D
Lepiej nie ukrywaj przed Nimi niczego.

Może sami pójdą zobaczyć co to za ludzie tam zgromadzają się...
Niezbadane są wyroki... :roll:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Kornelia pisze:tylko pozostaje mi jeszcze rozmowa z rodzicami :-(
Zrozumieją,wyjasnij dlaczego na spokojnie i powiedz,że nie robisz tego dla ludzi tylko dla Boga i siebie :-) Zrozumieją ja jestem dobrej myśli.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:A to ciekawe... nie mogą np. nikogo wykluczyć? :shock:
A Ty o jednym... :-(
Myśl o nowych członkach. Nie o wykluczonych!
Oj...Bobo... :cry:
Ewangelia to nie straszenie!

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

Henryk pisze:
Kornelia pisze:... tylko pozostaje mi jeszcze rozmowa z rodzicami :-(
No i tu będziemy "trzymać kciuki" za Ciebie. :-D
Lepiej nie ukrywaj przed Nimi niczego.

Może sami pójdą zobaczyć co to za ludzie tam zgromadzają się...
Niezbadane są wyroki... :roll:

Chciałabym, żeby byli tacy by iść i zobaczyć...
No i dziękuję :-)
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2012, 20:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Kornelia »

bartek212701 pisze:
Kornelia pisze:tylko pozostaje mi jeszcze rozmowa z rodzicami :-(
Zrozumieją,wyjasnij dlaczego na spokojnie i powiedz,że nie robisz tego dla ludzi tylko dla Boga i siebie :-) Zrozumieją ja jestem dobrej myśli.
Oby zrozumieli mój wybór... :-)
'Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.' (Mat 23, 9)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Kornelia, Jesteś młodą cudowna dziewczyna wszystko jest przed toba,
a Pan będzie twoja pochodnia i na pewno będzie dobrze. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”