AWCF

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności Braci Polskich, naszych poprzedników nietrynitarian, Wszystkich uznających wagę chrztu w imię Mesjasza, oraz prowadzenia przez Ducha Świętego. Zapraszamy do współpracy
Informuję ,że zamieniłem w deklaracji słowo antytrynitarian na nietrynitarian
dokonałem tego nie aby "kamuflować ' nasz stosunek do koncepcji 'trójcy"
Bo nie podzielamy tej doktryny i nic się w tej sprawie nie zmieniało ,ale dlatego by podkreślić nasze przekonanie o pokojowym charakterze Braci Polskich i ich tolerancyjnym nastawieniu.
Przypominam ,ze to oni byli ofiarami nietolerancji "trynitarialnej" większości .To ich wygnano z Polski ,bądz zmuszono do przyjęcia doktryny "trójcy " pod grozba kary smierci .
Więc jeżeli termin anty traktować jako "wyzwanie ' do walki to należałby się raczej ich adwersarzom z kręgów KRK i niestety niektórych zborów protestanckich .
Przyznaję ,ze stosunek do doktryny trynitarnej najprościej określić mianem anty - bo ja odrzucali w całości - jednak zmieniłem termin na nie trynitarny bo bardziej współcześnie oddaje ich realne postępowanie.
Nie zwalczali oni "trynitarian"
co do naszej społeczności nie jesteśmy anty trynitarianami bo nie walczymy z czymś czego dla nas nie ma
Nie widzę trójcy w Słowie więc z czym miałbym walczyć ?
Nie wyznaję doktryny o "trójcy" więc jestem nie trynitarianinem
nie jestem też modalistą bo nie twierdzę że Bóg jest jedną osoba na wzór ludzki
wcale nie mam doktryny na temat Boga
nie usiłuję Go opisywać na sposób ludzki
przyjmuję wiara ,że jest jeden
że jest Duchem
że w biblii
występuje jako Ojciec
Syn
i Duch Sw
są to inne postacie objawienia
ale nie odrębne
tak czytam w Słowie
ale to nie jest moje Credo - wyznanie wiary ale stan mego poznania
moim Credo jest wyznanie wiary w Słowie i czynie/chrzest/
że jestem zbawiony z łaski przez śmierć Jezusa Chrystusa na Golgocie
W to wierzę bo dotknąłem Jego łaski 24 lata temu na odwyku i mogłem wtedy
i mogę wciąż powiedzieć o JEZUSIE
PAN mój i BÓG mój
przecho0dzi mi to przez usta bez najmniejszego problemu wręcz się tym chlubię
Jezus Jest moim Bogiem
wiem to przez osobiste objawienie
sługa w społeczności

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Ośwadczenie o intencjach
W związku z atakami na forach na AWCF i naszą do tej społeczności przynależnością pragnę wyjaśnić, że Apostolic World Chrystian Fellowship /Ogólnoświatowa Społeczność Apostolskich Chrześcijan / nie jest organizacją kościelna na wzór kościoła rzymskiego a swobodną platformą współpracy usługujących i społeczności w ramach wspólnego celu - powrotu do wzorców apostolskich w życiu społeczności. Te przedsięwzięcie nie jest związane ani z porządkiem organizacyjnym, ani z jednym jedynie słusznym wyznaniem wiary, ani z formalnym członkostwem. Społeczności a nawet poszczególni usługujący, którzy się w ramach tej inicjatywy integrują są autonomiczni w swoich poglądach na ich prywatnych etapach przechodzenia z poznania w poznanie z chwały w chwałę. Jedynie kierunek jest ten sam z powrotem do Słowa do tej wiary – apostołów, która raz na zawsze przekazana została świętym. Tylko nieżyczliwy człowiek nie mający szacunku do innych a zwłaszcza do Słowa, będzie komuś zarzucał kontakt z braćmi usiłującym odczytać Słowo tak jak piszę na miarę osobistego poznania. Nikt z AWCF właśnie z powodu zasad tej społeczności nie stara się nikogo przyłączać bo niby do czego? Każdy zaś kto traktuje cel poważnie chce po prostu usługiwać tym darem co ma i dzielić się świadectwem co Bóg przez Jezusa Chrystusa czyni w naszym życiu. Więc powiem wprost - ja nie należę do AWCF - Ja działam w ramach AWCF. Tak jak np jakiś program telewizyjny niekoniecznie należy do danej platformy cyfrowej, ale z niej jedynie korzysta. Czy to tak trudno zrozumieć? Osobiście jestem przeciw sztywnym denominacjom ze sztywnymi wyznaniami wiary, bo wierzę że wzrastam i poglądy mogę zmienić- ale chcę współpracować z innymi i dlatego ten AWCF. Nie oznacza to, że zgadzam się ze wszystkim braćmi działającymi w AWCF we wszystkim, bo nie muszę i to jest piękne - jestem wolny.
Ryszard Plaskowicki
sługa
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

9RP, Życzę Ci wszystkiego dobrego :-) robisz wspaniałą robotę! Dużo zdrowia i siły nie przestawaj Ryszardzie w swoich wierzeniach,na pewno wielu ludziom to pomaga.Powodzenia,szczere powodzenia.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Bardzo dziękuję
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

9RP
Każdy zaś kto traktuje cel poważnie chce po prostu usługiwać tym darem co ma i dzielić się świadectwem co Bóg przez Jezusa Chrystusa czyni w naszym życiu.. Osobiście jestem przeciw sztywnym denominacjom ze sztywnymi wyznaniami wiary, bo wierzę że wzrastam i poglądy mogę zmienić- ale chcę współpracować z innymi i dlatego ten AWCF. Nie oznacza to, że zgadzam się ze wszystkim braćmi działającymi w AWCF we wszystkim, bo nie muszę i to jest piękne - jestem wolny.
Uważam,że postępujesz bardzo słusznie i masz szczere intencje.Dołączam się do życzeń Bartka.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

dziękuję bardzo
sługa w społeczności

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Zlikwidowałem stronę internetową www.awcf.republika.pl
po wakacjach jak wrócę z zagranicy zbuduję nową ,którą opatrzę sprawozdaniami z moich działań w krajach ,które odwiedzę.Mam nadzieję ,że będzie to warte zamieszczenia
Nie mam za wielkiego mniemania o sobie i swoich możliwościach
wiec jak ktoś zechce się o mnie i za mnie pomodlić to będę wdzięczny
Bo Bóg ma moc nawet takiego "przeciętniaka" jak ja użyć
Ale Jego wola nie moja niech się stanie
pozdrawiam
sługa w społeczności

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

9RP pisze:że jest jeden
że jest Duchem
że w biblii
występuje jako Ojciec
Syn
i Duch Sw
są to inne postacie objawienia
ale nie odrębne
tak czytam w Słowie
Czy raczej nie jest tak że wiara w Jednego Boga jest wiarą w Ojca, Syna i Ducha Św?
Chodzi o to że nie można wierzyć w Jednego Boga nie uznając Jego Syna (jak to np. czynią Żydzi albo wyznawcy Allaha) albo pomijając rolę Ducha Św.
W moim pojmowaniu Słowa wiara w Jednego Boga to nie znaczy że objawił się On jako Ojciec, Syn i Duch Św., lecz TYLKO tym Jednym Bogiem jest Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa.
1 Piotra 1:3
"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa..."
1 Koryntian 1:3
"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa".
1 Koryntian 8:6
"Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan Jezus Chrystus..."
Jana 17:3
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś".

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Nie mnie jest wyjaśniać naturę Boga
z zasady nie staram się Go dzielić ani zamykać w "ramki" wg ludzkich pojęć wg teorii osobowości
za mały mam umysł na to
wiem że są różne objawienia Boga Jego chwały wśród nas
różne ale nie odrębne
bo treść ich jest jedna
Bóg ,który Jest Duchem
i jest święty
wiec Ojciec Syn
i Duch Święty
to dla mnie są różne wymiary tej samej Boskości
tak jak duch dusza i ciało są to różne wymiary
człowieczeństwa
wszak stworzeni jesteśmy na Jego obraz i podobieństwo
trójwymiarowi
a nie płascy
ale nie twierdzę ,że Bóg ma tylko trzy wymiary
ja znam Jego trzy wymiary
lecz Elohim to wartość nieskończona
nie ogranicza się do 3
np w objawieniu jest aż 7 Duchów Boga
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

9RP pisze:w objawieniu jest aż 7 Duchów Boga
tylko siedem? a piszesz o nieskończoności
9RP pisze:Elohim to wartość nieskończona
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Annowi
a Tobie o co chodzi ?
dałem tylko przykład na inną niż 3 liczbę przy określeniu Boga
bo i taka jest w Słowie
w jaki sposób wyklucza to Twoim zdaniem nieskończoność Boga ?
pozdrawiam
sługa w społeczności

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Bóg jest jeden - a duchów może być ile się zmieści
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

A co ja innego napisałem ?
jedynie to ,że nie umiem opisać Jedynego Boga w kategoriach ludzkich - osoba - osoby
czy liczby
On się w ludzkie ramki moim zdaniem nie mieści
sługa w społeczności

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

9RP pisze: Ojciec Syn
i Duch Święty
to dla mnie są różne wymiary tej samej Boskości
OK
Tej samej...zgoda, ale czy takiej samej? W moim odczuciu NIE.
Już wyjaśniam o co chodzi. Załóżmy że masz syna: Ty jesteś człowiekiem TAK, twój syn jest człowiekiem TAK, czy syn jest takim samym człowiekiem jak ty? TAK
Czy twój syn jest tym samym człowiekiem co ty? NIE
Tak samo jest z naszym Panem Jezusem Chrystusem: jest SYNEM Boga. Po swoim Niebiańskim Ojcu ma pełnie Boskości, jest Bogiem ale nie jest tym JEDNYM Bogiem, ponieważ takim jest TYLKO Ojciec...(wersety podałem wcześniej).
Jeśli chodzi o Ducha Św. to wierzę że czasami w taki sposób Biblia przedstawia jedynego Boga, Naszego Ojca...
'Bóg jest Duchem' napisane jest w Słowie.

Pozdrawiam

9RP
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lut 2012, 9:10

Post autor: 9RP »

Jezus był na ziemi człowiekiem w którym zamieszkała pełnia Boża w ciele
objawił nam Ojca w sobie
Jana 14 wers 10
w Nim Bóg świat ze sobą pojednał
nie patrzę a na naczynie a na jego zawartość
więc mogę jak Tomasz widząć dzieła Boże w obecności Jezusa stwierdzić Pan mój i Bóg mój

pozdrawiam
ps
mój syn jest innym człowiekiem bo jest wielu ludzi
ale Syn Boży nie może być innym Bogiem
nie może mieć innego Ducha
bo Bóg jest jeden a ten
Bóg to Duch
a nie człowiek
Ostatnio zmieniony 14 maja 2013, 10:59 przez 9RP, łącznie zmieniany 2 razy.
sługa w społeczności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”