Adwentyści dnia siódmego jak ŚJ?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Obserwator pisze:
daglezja77 pisze:
Obserwator pisze:A od którego roku żyją po śmierci duszyczki tych ze 144 000 co zmarli?

Ich nie dotyczą słowa "dusza która grzeszy ta umrze"?
Bezgrzeszne te duszyczki były? :crazy:
Pleciesz jakieś totalne bzdety..Masz z sobą problemy? Idz do psychiatry, może jeszcze nie jest za późno?
Oj uważaj chłopcze by prawnika na ciebie nie nasłał bo anonimowośc forumowa cię nie uchroni. :!:
Nie żartuję. :!:
Chłoptasiu, mam 52 lata, masz więcej? Posłuchaj dobrej rady..Masz początki obsesji maniakalnej. Nawet admin się nie czepia mojego wpisu.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Daglezja, ochłoń odrobinę i nie odsyłaj ludzi do psychiatry. Jesteś już dojrzałym mężczyzną więc nie obrażaj i nie wdawaj się w przepychanki jak gimnazjalista. Chyba że chcesz kolejnego warna?

A jak obaj panowie nie zaprzestaniecie uszczypliwości, to na ochłonięcie zostanie Wam na jakiś czas zdezaktywowane konto. Proszę mi ładnie dyskutować.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ShadowLady86 pisze:Daglezja, ochłoń odrobinę i nie odsyłaj ludzi do psychiatry. Jesteś już dojrzałym mężczyzną więc nie obrażaj i nie wdawaj się w przepychanki jak gimnazjalista. Chyba że chcesz kolejnego warna?

A jak obaj panowie nie zaprzestaniecie uszczypliwości, to na ochłonięcie zostanie Wam na jakiś czas zdezaktywowane konto. Proszę mi ładnie dyskutować.
W porządku, ale przyznasz że ta obsesja u niego występuje. Obsesja prześladowcza w stosunku do ŚJ.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Wrzuć go do IGNORA. To pomaga. Na paranoję nie masz lekarstwa forumowego. Zauważ, że każdy wpis ŚJ jest na ogół okraszony wpisem Obserwatora. Ma tak silne natręctwo, że aż zmuli nie tylko ŚJ ale i innych (poza podobnymi przypadkami :D )

Nie napiszę tego, co wiem prywatnie i z kontaktów bardziej osobistych z Obserwatorem, bo nie wypada. Ale to już nie zakrawa na 'normalność' :-D

Bobo, ja Cię proszę. Dawaj że dobry przykład :roll:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2015, 9:55 przez Bobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

daglezja77 pisze:
ShadowLady86 pisze:Daglezja, ochłoń odrobinę i nie odsyłaj ludzi do psychiatry. Jesteś już dojrzałym mężczyzną więc nie obrażaj i nie wdawaj się w przepychanki jak gimnazjalista. Chyba że chcesz kolejnego warna?

A jak obaj panowie nie zaprzestaniecie uszczypliwości, to na ochłonięcie zostanie Wam na jakiś czas zdezaktywowane konto. Proszę mi ładnie dyskutować.
W porządku, ale przyznasz że ta obsesja u niego występuje. Obsesja prześladowcza w stosunku do ŚJ.
Tak prześladują mnie ŚJ.
Wczoraj okradli mnie dziś mnie pobili a jutro pewnie cos jeszcze zrobią.

A jeśli to ja prześladuje to podaj przykłady moich pobić itp.
Chyba cytaty ze Strażnic nie są forma prześladowania? :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

daglezja77 pisze:
Obserwator pisze:
daglezja77 pisze:
Obserwator pisze:A od którego roku żyją po śmierci duszyczki tych ze 144 000 co zmarli?

Ich nie dotyczą słowa "dusza która grzeszy ta umrze"?
Bezgrzeszne te duszyczki były? :crazy:
Pleciesz jakieś totalne bzdety..Masz z sobą problemy? Idz do psychiatry, może jeszcze nie jest za późno?
Oj uważaj chłopcze by prawnika na ciebie nie nasłał bo anonimowośc forumowa cię nie uchroni. :!:
Nie żartuję. :!:
Chłoptasiu, mam 52 lata, masz więcej? Posłuchaj dobrej rady..Masz początki obsesji maniakalnej. Nawet admin się nie czepia mojego wpisu.
52 lata? A zachowujesz się jak mój wnuk. :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

daglezja77 pisze: Chłoptasiu, mam 52 lata, masz więcej? Posłuchaj dobrej rady..Masz początki obsesji maniakalnej. Nawet admin się nie czepia mojego wpisu.
Mam kilka lat więcej.
Ale wielkie dzięki za to że mnie zmobilizowałeś do pisania na tym forum.
Obiecuję wstawić 50 wątków o ŚJ.

Zaraz zaczynam.
Wybacz, że na raty. ;-)

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Obserwator pisze:
daglezja77 pisze: Chłoptasiu, mam 52 lata, masz więcej? Posłuchaj dobrej rady..Masz początki obsesji maniakalnej. Nawet admin się nie czepia mojego wpisu.
Mam kilka lat więcej.
Ale wielkie dzięki za to że mnie zmobilizowałeś do pisania na tym forum.
Obiecuję wstawić 50 wątków o ŚJ.

Zaraz zaczynam.
Wybacz, że na raty. ;-)
Wzruszyłeś mnie swoim poświęceniem.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Dane statystyczne podane w czasopiśmie adwentystów:

„W ostatniej kadencji [czyli w latach 2010-2014] liczba ochrzczonych wyznawców wzrosła z 16 mln do 18,5 mln skupionych w 78 810 zborach i 69 213 grupach działających na terenie 215 krajów. Kościół adwentystów staje się Kościołem »południa świata«, gdyż 91,5 proc. wyznawców mieszka w Afryce, Azji raz Ameryce Środkowej i Południowej – odpowiednio: w Afryce 38, Ameryce Płd 32, Azji 19. Północ świata to Ameryka Płn – 7 proc. i Europa – 2.
Jest też smutna statystyka – opuszczania Kościoła. O ile w latach 2010-2014 chrzest przyjęło 6 212 919 osób, to w tym samym czasie z Kościoła odeszło 3 717 673 wyznawców – 60 proc. w stosunku do liczby nowo ochrzczonych” (Głos Adwentu wrzesień-październik 2015, s. 4).

„(...) choć w roku 2014 oddano prawie 2,5 mld dolarów dziesięcin i 89 mln na rzecz światowej misji, to pieniądze te pochodzą jedynie od ok. 5 proc. wyznawców Kościoła, wiernych w »dziesięcinach i daninach«. 40 proc. wszystkich dziesięcin oddawane jest w Ameryce Płn.” (jw. s. 4).

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Oto szokująca odezwa do wiernych, wygłoszona przez przewodniczącego kościoła adwentystów, pastora Teda N.C. Wilsona:

„Mężowi, żony oraz rodziny, wyeliminujcie telewizję, media społecznościowe, muzykę, książki i inne wpływy, które odsuwają cię [was] od kroczenia za Jezusem oraz prawd biblijnych” (Głos Adwentu wrzesień-październik 2015, s. 16; patrz też s. 17 [ten sam tekst pogrubiony i powiększony]).

Czy ta wypowiedź lidera adwentyzmu nie przypomina Wam nawoływań członków Ciała Kierowniczego ŚJ? :!:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Obserwator pisze: wyeliminujcie telewizję, media społecznościowe, muzykę, książki i inne wpływy, które odsuwają cię [was] od kroczenia za Jezusem
Przecież dobrze jest odłączać od siebie sprawy, które zaciemniają drogę Tory Bożej , którą pokazał Mesjasz.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Listek pisze:
Obserwator pisze: wyeliminujcie telewizję, media społecznościowe, muzykę, książki i inne wpływy, które odsuwają cię [was] od kroczenia za Jezusem
Przecież dobrze jest odłączać od siebie sprawy, które zaciemniają drogę Tory Bożej , którą pokazał Mesjasz.

Pozdrawiam
A ty mówisz to jako kto?
Żyd? Przedstawiciel prywatnego kościoła?
Czy prywatny czytelnik Tory?
Jak dobrze i pochwalasz to po co jesteś na forum? :mrgreen:

Singh
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2016, 21:15

Post autor: Singh »

Pokaż mi w Biblii gdzie jest napisane słowo "Trójca" ?? EGW wiec mówiła prawdę, nie ma Trójcy... Obserwatorek, będę się za ciebie modlić o poznanie Biblii, może Bóg otworzy ci oczy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Singh pisze:Pokaż mi w Biblii gdzie jest napisane słowo "Trójca" ??
A po co to słowo? Wystarczy, że jest na ambonach i katechizmach ;-)
Nie pytaj czy to słowo jest lub czy go nie ma w Biblii. Pytaj raczej PO CO miałaby być Trójca.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Bobo pisze:
Singh pisze:Pokaż mi w Biblii gdzie jest napisane słowo "Trójca" ??
A po co to słowo? Wystarczy, że jest na ambonach i katechizmach ;-)
Nie pytaj czy to słowo jest lub czy go nie ma w Biblii. Pytaj raczej PO CO miałaby być Trójca.
Za to w Biblii jest termin Ciało Kierownicze i dziesiątki tytułów które ŚJ nadają Bogu:
Dyspozytor czasu
Dziadek
Senior
Rachmistrz
Teokrata
Elektrownia
Prorok
Dyktator
Imperator
itp. itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”