Adwentyści dnia siódmego jak ŚJ?

Mormoni, Branhamowcy, Unitarianie itd.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Singh pisze:Pokaż mi w Biblii gdzie jest napisane słowo "Trójca" ?? EGW wiec mówiła prawdę, nie ma Trójcy... Obserwatorek, będę się za ciebie modlić o poznanie Biblii, może Bóg otworzy ci oczy
KK posługuje sie Biblią i tradycją.
Nie wiesz o tym?
Dlatego dla nas nie musi słowo Trójca istnieć w Biblii.
Mi zatem nie jest potrzebne słowo Trójca, ani w Biblii, ani w podstawowej krótkiej modlitwie: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze na wieki wieków Amen.

Ty jesteś niewolnikiem słowa więc zapewne używasz tylko tych słów które się znajdują w Biblii.
A używasz telewizora? Jest to słowo w Biblii?
Przecież chłopie drogi siedzisz przed kompem, a Biblia ostrzega przed używaniem słów niebiblijnych, czy tak? ;-)

Czy do swego boga modlisz się za mnie czy do mojego?
Bo jak do swego, to on się ma nijak do mojego i do mnie. Nie ta jurysdykcja. :crazy:

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Obserwator pisze:
Singh pisze:Pokaż mi w Biblii gdzie jest napisane słowo "Trójca" ?? EGW wiec mówiła prawdę, nie ma Trójcy... Obserwatorek, będę się za ciebie modlić o poznanie Biblii, może Bóg otworzy ci oczy
KK posługuje sie Biblią i tradycją.
Nie wiesz o tym?
Dlatego dla nas nie musi słowo Trójca istnieć w Biblii.
Mi zatem nie jest potrzebne słowo Trójca, ani w Biblii, ani w podstawowej krótkiej modlitwie: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze na wieki wieków Amen.

Ty jesteś niewolnikiem słowa więc zapewne używasz tylko tych słów które się znajdują w Biblii.
A używasz telewizora? Jest to słowo w Biblii?
Przecież chłopie drogi siedzisz przed kompem, a Biblia ostrzega przed używaniem słów niebiblijnych, czy tak? ;-)

Czy do swego boga modlisz się za mnie czy do mojego?
Bo jak do swego, to on się ma nijak do mojego i do mnie. Nie ta jurysdykcja. :crazy:
Dla was i biblia może nie istnieć..Dla was liczy się władza i pieniądze.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Chwaliłeś się dopiero, że masz kasy więcej niż ja. Mamona? :crazy:
Ano pewnie, że dzięki nam macie Biblię. Masz rację. :!:

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Obserwator pisze:Chwaliłeś się dopiero, że masz kasy więcej niż ja. Mamona? :crazy:
Ano pewnie, że dzięki nam macie Biblię. Masz rację. :!:
Ja się chwaliłem? Bredzisz..

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Obserwator pisze:KK posługuje sie Biblią i tradycją.
Nie wiesz o tym?
Obserwatorze.
Przedstawiłeś nam złą i niekompletną kolejność. :-(
Wiesz o tym, i świadomie piszesz nieprawdę. Nieładnie. :xble:

KK na pierwszym miejscu stawia Tradycję, potem Dogmat- oczywiście musi być pozbawiony logiki, bo inaczej nie byłby dogmatem (!)- a na samym końcu bardzo wybiórczo Biblię.
Takie tam na przykład dwa, cztery wersety o Maryi (bo więcej ich NT nie zawiera), na podstawie których powstała cała „nauka” o Mariologii, o jej pośrednictwie, a za niedługo pewnie o jej współodkupieniu ludzkości. :aaa:
A Trójca to już nigdzie w Biblii nie występuje.
Triady bóstw maja jedynie pogańskie wierzenia, podobnie jak Twe wyznanie...

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

...Dostępne materiały Nowego Testamentu są tak stare i tak młode że można mówić o treściach zapisanych przez domniemanych autorów tylko w kontekście spisanej tradycji.
...Wszystkie współczesne komentarze Nowego Testamentu są komentarzami tzw.większościowymi i tradycyjnymi, różnice najlepiej widać po porównaniach Gdańskiej z Brytyjką.
...czy oznaczanie słów znalezionych i zapisanych przez domniemanego Pawła, Jana, Mateusza, Piotra możemy nazwać SŁOWEM BOGA????? czy to już nie jest nadużycie i przesada?
...z pierwszego wieku mamy tradycję spisaną i odnalezioną, tradycję spisaną i jeszcze nie znalezioną, tradycję nie spisaną i nigdy nie będzie odnaleziona, mamy o wiele więcej pism dotyczących pierwszego wieku niż tylko 27 ksiąg tzw.NT , ograniczenie się tylko do pism NT jest religijną, radykalną skrajnością

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

sio pisze:mamy o wiele więcej pism dotyczących pierwszego wieku niż tylko 27 ksiąg tzw.NT , ograniczenie się tylko do pism NT jest religijną, radykalną skrajnością
A jakie pisma znaleziono, które są z I wieku? Jakie masz na myśli?
Oszołomstwu mówię NIE!

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Bobo pisze:A jakie pisma znaleziono, które są z I wieku? Jakie masz na myśli?
....mówiłem o pismach DOTYCZĄCYCH PIERWSZEGO WIEKU a nie znalezionych z pierwszego wieku !!! /wybacz/ ;-)

...polecam całą bibliotekę apostolską, ojców apostolskich, ojców kościoła, coś takiego jak tzw.kanon nowego testamentu to tylko dotkniecie tematu, kierunkowskaz, streszczenie ,,biblioteki,, to spis treści ,,biblioteki,,... zachęcam do przekroczenia tej granicy i otwarcie się na więcej niż ustanowiony przez ludzi jako święty tzw. Kanon Nowego Testamentu

ps....tak na marginesie refleksja
... jak my człowieki lubimy ustanawiać co jest święte, uwielbiamy tworzyć rzeczy święte, lubimy być niczym sam Bóg, za Boga ustalić i ustanowić wszystko , jakby Boga nie było........

... na dzisiaj wiemy że Jezus nie powołał sekretarza, pisarza wydarzeń, Stary Testament był religią Księgi, czasy Jezusa i po Jezusie to religia słowa-tradycji, krytyka tradycji jest bez sensu, chyba że sensem jest tu podnoszenie ,,ciśnienia,, ;-)....w co nie wątpię :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie”